UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: zepsuty licznik-czy da sie go kiedys naprawic?

zepsuty licznik-czy da sie go kiedys naprawic? 11 lata 2 miesiąc ago #1

  • jacek71
  • jacek71 Avatar
Tak jak mówisz artek ,tylko niech sie rozciepli w końcu, to tematy polityczne..... itd ,będą głęboko "w życi"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zepsuty licznik-czy da sie go kiedys naprawic? 11 lata 2 miesiąc ago #2

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
... niepotrzebnie rozkręcił się temat polityczno/finansowy ... Panowie dajmy na luz i na koń a potem :++:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zepsuty licznik-czy da sie go kiedys naprawic? 11 lata 2 miesiąc ago #3

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4625
  • Otrzymane podziękowania: 80
  • Oklaski: 9
No ale tu sie odniosłem do stwierdzenia ze "mu sie nie przelewa"
Jak ktos dobrze zarabia i te 500 na wache lata mu kolo malego to spoko.
Ale jak tyra za 1500 zeta z czego 500 musi wydac na wache to z 1000 duzo nie zdziala.
No ale to takie moje uwagi w stylu jak zyc i bardzo subiektywne wywody :zab: :dobrarobota
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Ostatnio zmieniany: 11 lata 2 miesiąc ago przez majkelpl.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zepsuty licznik-czy da sie go kiedys naprawic? 11 lata 2 miesiąc ago #4

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3955
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Majkel nie przesadzajmy 15000 km to ok. 4000 zł brutto. Jeżeli koleś jeździł przynajmniej 8 miechów w roku wychodzi mu 500 zł na benzynę w miesiącu. Podejżewam że koleś jeździł z moto do tyrki więc przelicznik auto => motocykl wypadł lepiej niż dobrze! Ja śmigam samochodem miesiecznie ok. 5000 km w roku strzela nawet 70 000 km małżonka robi następne 20 000 km policz średnie spalanie 6 l/100km przy kosztach nawet 5 zł za rope (he,he) = > 27 000 zł/12 miesiecy = 2 250 zł - bez wachy na moto!!! Straszne prawda!!! :cooo:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zepsuty licznik-czy da sie go kiedys naprawic? 11 lata 2 miesiąc ago #5

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4625
  • Otrzymane podziękowania: 80
  • Oklaski: 9
jacek71 napisał:
mój przyjaciel śmiga na Intruzie 800(za 8 tysi) ,nie przelewa mu sie ale w sezonie poniżej 15 tysi kilometrów nie schodzi

Pytanie jeszcze co dla niego jest to ze sie " nie przelewa" ...
Bo wacha i wszystko inne do moto kosztuje a 15 tysi to juz niezly wynik.
A majac np. taki sezon jak teraz ze jeszcze wiekszosc nawet nie ruszyla na moto to raptem zostaje mu 6-7 miesiecy na smiganie co daje dosc wysoka srednia na miesiac .... a chyba pracowac i zarabiac jakos trzeba i do tego jak ktos ma dom + dzieci to dodatkowe obowiazki.
Ja jak mieszkam sam i kasa byla tylko dla mnie, duzo wolnego w miesiacu bo pracowalo sie 7-8 dni tylko to nie robilem wiecej niz 12 tysi. Oczywiscie tylko jazdy lokalne bo takie osoby jak np. Piter wyjada dwa razy za granice i juz maja 5 :br: :wild:

No ale kazdy ma inne priorytety i styl zycia :h-r: :dobrarobota
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zepsuty licznik-czy da sie go kiedys naprawic? 11 lata 2 miesiąc ago #6

  • Kożuch
  • Kożuch Avatar
No widzisz Jacek a mówią, że nie ma okazji i każdy licznik u nas jest kręcony :zab:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zepsuty licznik-czy da sie go kiedys naprawic? 11 lata 2 miesiąc ago #7

  • jacek71
  • jacek71 Avatar
Tak odwracając troche kota ogonem to kasa zarobiona (duża) nie powoduje że jesteś motocyklistą ,bo znam kola -motek za 50 tysi (bo go stać) i w roku zrobi może ze 300km w ze 4 niedziele,a mój przyjaciel śmiga na Intruzie 800(za 8 tysi) ,nie przelewa mu sie ale w sezonie poniżej 15 tysi kilometrów nie schodzi ,i czerpie z tego dużo przyjemności,także kaska to jeszcze nie wszystko ,niektórym daje mało radości z tego że ją posiadają -liczy sie sposób w jaki żyjesz :zol:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zepsuty licznik-czy da sie go kiedys naprawic? 11 lata 2 miesiąc ago #8

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4625
  • Otrzymane podziękowania: 80
  • Oklaski: 9
A dlaczego mamy nie dyskutowac na forum ? Darecki zapodal temat po pobycie w Polsce i swoje refleksje i my tu sobie prowadzimy jakze grzeczna, mila i kulturalna dyspute jak przystało na twardych motocyklistów :h-r: :chop:
Wiadomo ze kazdego przypadek, los czy tez sprawa jest inna ale sprowadza sie to do wspolnego pytania: jak zyc ?
I kazdy zyje jak moze i jak mu sie udaje ...
Jedni ustawieni sa dobrze, zarabiaja 10-15 tysiecy, inni poprzez rozne zdarzenia zyciowo-losowe ledwo wiaza koniec z koncem, ale jednak zyja i nie poddaja sie. Nikt nikomu do portfela ani w osobiste sprawy nie zaglada.
Ot takie nasze polskie podórko.
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zepsuty licznik-czy da sie go kiedys naprawic? 11 lata 2 miesiąc ago #9

  • Kożuch
  • Kożuch Avatar
Panowie takie dyskusje to nie na forum. Każdy z nas ma rację ale swoją :)
Ostatnio zmieniany: 11 lata 2 miesiąc ago przez Kożuch.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zepsuty licznik-czy da sie go kiedys naprawic? 11 lata 2 miesiąc ago #10

  • Darecki
  • Darecki Avatar
ale sie porobilo,Panowie i Panie,jak juz wspomnialem,to byly moje refleksje z kilkudniowego pobytu w kraju,zapewne sa tez tacy ktorzy maja bo kombinuja lub ciezko pracuja,ale z tego co widzialem wiekszosc jest tych co maja malo i nie wychodzi z tego ze sa mniej zaradni czy nieudolni,przykladow jest mnostwo,jak juz wspomnialem moj 24 letni chrzesniak wybral emigracje,moj serdeczny przyjaciel w moim wieku po 20-kilu latach zostal wolniony i teraz od roku szuka pracy,wysyla jakies cwi i...i nic,tutaj jest moze nie idealnie ale nie ma problemu ze znalezieniem pracy i za w miare rozsadne pieniadze zeby normalnie zyc,miec motocykl i korzystac z przyjemnosci wiatru we wlosach,

Kozuch-masz racje co do ubezpieczen,ale dam Ci przyklad z mojego/naszego motocyklowego podworka,moj kolega mial wypadek w ubieglym roku na motocyklu,jechach na zielonym i kobieta zajechala mu droge,motocyklowi sie nic praktycznie nie stalo,rysy,troche poobijany,ale on zostal zaczepiony zderzakiem o tyl,zostal mu wyrwany zderzakiem kawal miecha na wysokosci nerki,mial wszelkie ubezpieczenia,obowiazkowe jak i rowniez te ekstra prywatne,m.innymi takie ze w razie wlasnie jakiegokolwiek wypadku bez wzgledu na czyjakolwiek wine ubezpieczenie mialo mu placic utrate zarobkow i...i chlop egzystuje bo ubezpieczalnia sie wypiela na niego,analizuja juz tyle miesiecy kogo wina,to co dostal za motocykl a wlasciwie na jego naprawe pochlonelo zycie,ubezpieczenie miga sie jak moze,nie wie jak sie to skonczy i kiedy,liczy na to ze adwokat wywalczy mu kiedys duze odszodowanie,ale teraz musi zyc,zapomnij o jakiejkolwiek pracy,rusza sie jak dziadek,wiec nie zawsze sie sprawdza Polak madry po szkodzie...
Ostatnio zmieniany: 11 lata 2 miesiąc ago przez Darecki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zepsuty licznik-czy da sie go kiedys naprawic? 11 lata 2 miesiąc ago #11

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4625
  • Otrzymane podziękowania: 80
  • Oklaski: 9
Kożuch napisał:
Zauważ, że od wypadków losowych są ubezpieczenia i czasem warto je wykupić. Nikt z nas nie przewidzi co zdarzy się jutro.

Oczywiscie masz racje i ... madry Polak po szkodzie.
No zwykly pech i jeszcze sprawca wypial sie i zmienil zeznania po wypadku bo tak tobym dostal ubezpieczenie od niego a tak .... prokuratora, sad, czas ....

A co handlowca .... pewnie wiekszosc wie jak i na czym polega ich praca wiec te "wieksze pieniadze" to musialyby byc tak ze5-6 kola na reke.
Moj kolega, wlasnie handlowiec pracuje po 10-12 godzin, robi 20 tysiecy za kolkiem miesiecznie aby wziac 6 tysiecy. POki jest mlody, bez rodziny i zobowiazan to haruje w ten sposob, jak ma sie 45-50 lat to ciezko ....
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zepsuty licznik-czy da sie go kiedys naprawic? 11 lata 2 miesiąc ago #12

  • Kożuch
  • Kożuch Avatar
majkelpl nie znam Ciebie ale pewnie fajny z Ciebie gość. Zauważ, że od wypadków losowych są ubezpieczenia i czasem warto je wykupić. Nikt z nas nie przewidzi co zdarzy się jutro. Ja jeżdżę autem po 5-6 tyś miesięcznie, codziennie jestem narażony na wypadek. Ubezpieczyłem się od tego aby mojej żonie i synowi gdyby mi się coś stało nic nie zabrakło.
Paweł moja firma od 2 lat szuka Handlowców we Wrocławiu i Katowicach i jakoś za trochę większe pieniądze o których piszą Koledzy chętnych nie ma.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zepsuty licznik-czy da sie go kiedys naprawic? 11 lata 2 miesiąc ago #13

  • jacek71
  • jacek71 Avatar
Koledzy przecież Dareckiemu chodziło o to że licznik jest zepsuty na stacji paliw bo tak szybko zapie....a ten wskażnik z kasą ,a tu od mrazu taka polityka ,wyluzujcie ,tylko niech w końcu pogoda bedzie normalna do motórzenia to stresy pójda na bok :chop:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zepsuty licznik-czy da sie go kiedys naprawic? 11 lata 2 miesiąc ago #14

  • Paweł
  • Paweł Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 225
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 1
Bzdury piszesz. Płacę dużo więcej a ludzie mają robotę, klienta i ciebie w dupie. Gdzie to bezrobocie, żebym mógł zmienić załogę?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zepsuty licznik-czy da sie go kiedys naprawic? 11 lata 2 miesiąc ago #15

  • ŻWIREK
  • ŻWIREK Avatar
Dobrze gadasz Majkel! :br: Widze ze jak ktoś pracuje i jest zdrowy to od razu myśli: przecie jest super! Ale świat nie kreci sie wokół pępka! jest masa ludzi którzy normalnie żyli i zdarzenie losowe (np. wypadek - też miałem i juz 10 lat sie naciągam) i życie zmienia się diametralnie.... POMYŚLCIE O TYM. nie każdy jest zdrowy i młody. A co do pracodawców: rynek pracy nie istnieje wiec ludzie będa jebać za 1000 i jeszcze w ronie pocałują. TAKA JEST RZECZYWISTOŚĆ. PS. Nie twierdze że wszyscy pracodawcy tak robią , ale wyjątki potwierdzają regułę. musze się napić :++:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zepsuty licznik-czy da sie go kiedys naprawic? 11 lata 2 miesiąc ago #16

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4625
  • Otrzymane podziękowania: 80
  • Oklaski: 9
A dlaczego nie czasow obecnych ?
Tak naprawde to w sumie niewiele sie zmienilo tylko Ci sa sa u wladzy kradna oficjalnie i bezpardonowo.
Ci co wyjechali za granice i zyje tam nie maja pojecie co sie w Polsce dzieje a licza na zmiane ustroju oczekuja ze niby jest lepiej. Caly zachod od lat idzie do przodu i sie rozwija a My jako obywatele stoimy w miejscu.
I ja nie pisze ze pracodawcom jest zle i ze oii zbijaja na nas kokosy, ale zachodnie korporacje co otworzyly frirmy i sklepy w Polsce oferuja zarobki na poziomie 1300-1500 zeta i to jest ponizej minimum zycia.
A tu na forum gdzie kazdy ma motocykl i sobie radzi jest inaczej bo jakby bylo zle tobysmy tych motocykli nie mieli, ale .... moze starsi czytelnicy pamietaja naszych kolegow co musieli posprzedawac swoje gwiazdki bo bylo na tyle zle ze motocykl to byl zbytek i luksus.
Ja tez nie narzekalem jak mieszkalem w UK i zarabialem dobre pieniadze, wrocilem to kupilem mieszkanie, samochod i przywiozlem motocykl, dostalem w Polsce dobra prace ale ..... mialem wypadek i teraz jak rozgladam sie za praca to masakra jakas !!!! Takie sa realia, niestety :nnie:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zepsuty licznik-czy da sie go kiedys naprawic? 11 lata 2 miesiąc ago #17

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Panowie temat dot. roku 1989 a nie czasów obecnych ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zepsuty licznik-czy da sie go kiedys naprawic? 11 lata 2 miesiąc ago #18

  • miki
  • miki Avatar
I tutaj kolego Kożuch muszę się z Tobą zgodzić. Na naszym rynku, jest mało firm małych i średnich działających w niszowych branżach gdzie konkurencja jest nieduża więc stawki są wyższe a co za tym idzie pracodawców stać na więcej. Działam w branży drogowej, gdzie niejednokrotnie oferty w przetargach składa nawet po kilkanaście firm, i aby zdobyć zlecenie trzeba mocno się "bić cenowo". Jak w takim przypadku mam dać więcej pracownikowi jak mnie po prostu na to nie stać, a ryzyko jest duże.... :sor: ale inaczej na razie się nie da :zly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zepsuty licznik-czy da sie go kiedys naprawic? 11 lata 2 miesiąc ago #19

  • Kożuch
  • Kożuch Avatar
no w końcu pozytywna wiadomość, że ktoś sobie radzi w tym kraju :br:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zepsuty licznik-czy da sie go kiedys naprawic? 11 lata 2 miesiąc ago #20

  • lenio
  • lenio Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 204
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 0
Chyba aż tak chujowo w naszym kraju nie jest skoro stać nas na nasze motocykle, wyjazdy, noclegi, zwiedzania i :piw: bo nie wyobrazam sobie żeby za 1500zł miesięcznie kupić motocykl , zatankować go i często przez weckend a może dłużej :chop: a nie wspomne o wakacjach.Ja po kilku dobrych latach zjechalem z Norwegii i powrócilem do tego co robiłem przed wyjazdem remonty-wykończenia i na dzień dzisiejszy można naprawde zarobić dddużo więcej niż 1500.
Darecki w tej biednej polsce wcale nie jest tak żle (dobrze wcale) jeśli ktoś chce zyc od pierwszego do pierwszego i pracuje za 1500zl to jego sprawa, ja od zawsze robie na siebie i nieraz bywało ze w miesiącu miałem "0" ale po rozliczeniu 12 miesięcy nie było tak żle
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.060 s.
Zasilane przez Forum Kunena