UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: SVS czyli Sticky Valve Syndrom

Re: Odp: O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 8 lata 6 miesiąc ago #61

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4608
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
pinhead napisał:
Chyba że ma ktoś na zbyciu seafoam lub będzie coś takiego w najbliższym czasie kupował,to chętnie się dołączę :dolar:

Ja ostatnio nabyłem .... 4 w promocji :zab: :jahu:
Dwie zuzyłem do motocykla i samochodu i dwie leza i czekaja ... Na cos.
Na ebayu masz tego od groma
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Odp: O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 8 lata 6 miesiąc ago #62

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
pinhead napisał:
Przy ostrym odwinięciu manetki a potem jej odpuszczeniu,przy schodzeniu z obrotów nie zawsze,ale zionie ogniem,to raz,a dwa to test z papierkiem wypadł pozytywnie na obydwu garnkach :oj: ,jak na razie więcej objawów nie ma.
Zanim zaczniesz martwić się svs-em, sprawdź, czy wszystko ok. z gaźnikiem, bo to co opisujesz, nie musi wcale oznaczać svs-a, bo ten tak samo powinien się objawiać przy wchodzeniu na obroty, jak i przy schodzeniu. Zrób też test ciśnienia w garnkach. SVS w pierwszej kolejności dotyka tylnego garnka, a Ty piszesz, że test papierkiem wypada podobnie na obu garnkach, co moim zdaniem też sugeruje przyjrzenie się gaźnikowi.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Odp: O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 8 lata 6 miesiąc ago #63

  • TataMichas
  • TataMichas Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • GTC 1F44-The Number Of The Beast
  • Posty: 1010
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 19
pinhead napisał:
Nadeszła pora i na mnie :zly: a przy okazji temat nie co odświeżymy
Objawy mam dwa...
Przy ostrym odwinięciu manetki a potem jej odpuszczeniu,przy schodzeniu z obrotów nie zawsze,ale zionie ogniem,to raz,a dwa to test z papierkiem wypadł pozytywnie na obydwu garnkach :oj: ,jak na razie więcej objawów nie ma.Trzonki zaworów wydechowych mają nie co nagaru.
Tu moje pytanie...
Czy macie jakieś sprawdzone środki do tej kuracji po za SEAFOAM,którego w kraju dostać nie mogę... :komura:
Po pogadance z Tomkiem,myślę nad czymś takim allegro.pl/wynn-s-diesel-czyszczenie-zaworu-egr-turbiny-hit-i5689415217.html
Chyba że ma ktoś na zbyciu seafoam lub będzie coś takiego w najbliższym czasie kupował,to chętnie się dołączę :dolar:

Masz szczęście :zab: - ostatnio zza wielkiej wody przywiozłem sobie dwie sztuki SeaFoam. Dla potrzebującego jedną mogę odstąpić. Koszt 30PLN plus przesyłka. Jeśli jesteś zainteresowany to proszę podaj adres do wysyłki na maila dostępnego w moim profilu.
"Motorcycle is not collection of parts, it is collection of ideas" - Robert M. Pirsig
Ostatnio zmieniany: 8 lata 6 miesiąc ago przez TataMichas.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Odp: O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 8 lata 6 miesiąc ago #64

  • Lord Zed
  • Lord Zed Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 949
  • Otrzymane podziękowania: 26
  • Oklaski: 5
Że strzela czasem w wydech to chyba dobrze :hej: . Aby nie dopuścić do w/w problemów należy: lać dobre paliwo i olej , pilnować aby mieszanka nie była za bogata, no i prostować od czasu do czasu rury a nie wozić się jak skuterem. Nagaru na trzonkach zawsze trochę będzie.Oby nie za wiele. Spotkałem się z podobnym zjawiskiem jak SVS w silnikach samochodowych, przyczyną były nieszczelne uszczelniacze zaworowe , olej dostawał się do komory spalania i był wypluwany jako smoła. :dia:
Oszczędzaj wodę , pij piwo !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Odp: O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 8 lata 6 miesiąc ago #65

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
Dzięki Kolego :jahu:
Teraz tylko spokojnie przespać noc :kob: :ble: i rano :komura: do Polkomu
:piw:
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Odp: O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 8 lata 6 miesiąc ago #66

  • kusy
  • kusy Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Była Yamaha jest coś innego
  • Posty: 1825
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 12
pinhead napisał:
Chyba że ma ktoś na zbyciu seafoam lub będzie coś takiego w najbliższym czasie kupował,to chętnie się dołączę :dolar:

Polkom ma. Dzwoniąc powołaj się na forum.
Obecnie R 1150 GS i R 1200 RT
Lepiej panować w Piekle niż być sługą w Niebie- John Milton
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): pinhead

Re: Odp: O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 8 lata 6 miesiąc ago #67

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
Nadeszła pora i na mnie :zly: a przy okazji temat nie co odświeżymy
Objawy mam dwa...
Przy ostrym odwinięciu manetki a potem jej odpuszczeniu,przy schodzeniu z obrotów nie zawsze,ale zionie ogniem,to raz,a dwa to test z papierkiem wypadł pozytywnie na obydwu garnkach :oj: ,jak na razie więcej objawów nie ma.Trzonki zaworów wydechowych mają nie co nagaru.
Tu moje pytanie...
Czy macie jakieś sprawdzone środki do tej kuracji po za SEAFOAM,którego w kraju dostać nie mogę... :komura:
Po pogadance z Tomkiem,myślę nad czymś takim allegro.pl/wynn-s-diesel-czyszczenie-zaworu-egr-turbiny-hit-i5689415217.html
Chyba że ma ktoś na zbyciu seafoam lub będzie coś takiego w najbliższym czasie kupował,to chętnie się dołączę :dolar:
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Odp: O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 12 lata 6 miesiąc ago #68

  • cornmencita
  • cornmencita Avatar
Witam wszystkich!Pierwsza mysl jaka mi przyszla do glowy gdy uslyszalem o tym preparacie?A z czego sie to cudo sklada!!?Tak wiec wujek google twoim przyjacielem.Taaak.Tyle ze w necie sporo jest roznej masci wypocin skleconych przez ludzi nie majacych o niczym pojecia.ALE! Mozna znalezc i ciekawe rzeczy.Jak pewien opis.Rzetelnie przygotowany,solidnie poparty doswiadczeniami dokument.Gosc opisuje w jaki sposob doszedl do skladu sea foama i podaje jak to cudo sobie ''uwazyc " w swoim garazu..Nikogo do niczego nie namawiam podaje te informacje bardziej informacyjnie . Tak wiec cudow w tym nie ma,raptem alkohol isopropylowy,nafta i ropa naftowa!Gosc doszedl do skladu produktu korzystajac z MSDS (material data safety sheet) oraz informacji zamieszczonych przez producenta na FAQ forum tejze firmy.Lepkosc dobral doswiadczalnie.Gosc pisze w tym opracowaniu ze testowal swoje mikstury na swoich samochodach i motocyklach i najbardziej widoczne efekty uzyskal stosujac miksture w kilkunastoletnim motocyklu ktory stal po zimie. W miare mozliwosci zamieszcze ten tekst z tlumaczeniem na razie mam dostep do baaardzo powolnego internetu.
Pozdrawiam!
Rafal
Ostatnio zmieniany: 12 lata 6 miesiąc ago przez cornmencita. Powód: poczatkowo chcialem zamiescic fotke ale okazalo sie ze zaladowala sie nieczytelna.Wiec wymazalem ja z posta i wkleje pozniej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 12 lata 8 miesiąc ago #69

  • max power
  • max power Avatar
wykrzyknik stokrotne dzieki za opis seafoamu jak opis salem wyzej zrobil robote :)
Jak bede w Polsce to piwko Ci wisze ....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 12 lata 8 miesiąc ago #70

  • max power
  • max power Avatar
dzieki za opis wyprubowalem seafoam i chyba dziala wrzucilem filmik jak muj sprzecik chodzil przed i po kuraciji...:)
jeszcze nie bylo testowania na dluzszy dystans ale roznica jeest niesamowita ...
nawet ssania nie musze uzywac mam nadzieje ze cos zabardzo nie poprzestawialem PMS ....
jedynie czego nie zrobilem to nie zlewalem wydechow seafonem , obawilem sie ze nie dam rady ich roskrecic ani skrecic..
jescze raz dzieki mistrzu za rade dam znac jak sprzecik chodzi po dluzszej przejazczce ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 2 tygodni ago #71

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Spróbować nie zaszkodzi ;-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 2 tygodni ago #72

  • Robak2106
  • Robak2106 Avatar
wiesz rozmawiałem z Cichym ( nasza szkolna ksywka Tomka Hałasa) o dolegliwościach mojej hondy (Honda CBR 1100 XX) i powiedział o poczytaniu na waszym forum o tym i właśnie tak pomyślałem że to mi może pomóc bez rozbiórki serducha. Pozdro :wild:
Ostatnio zmieniany: 13 lata 2 tygodni ago przez TomHal.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 2 tygodni ago #73

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Tak na marginesie po co Ci Sea Foam? Do Gwiazdki czy do innego sprzeta? Tak możesz go zastosować do wtryskowca.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 2 tygodni ago #74

  • Robak2106
  • Robak2106 Avatar
A jakieś konkretniejsze adresy adres stronek do chemicznych USA bo ten drugi środek to znam stronkę ale ja mam wtryski a nie wiesz czy można do wtrysków to zapodać? Pozdro:hel:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 3 tygodni ago #75

  • Minister
  • Minister Avatar
Prewencyjnie (przed wystąpieniem objawów SVS-a - chociaż to półśrodek) można stosować czerwony STP do silników gaźnikowych do oczyszczania zaworów.

:hel:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 3 tygodni ago #76

  • Paweł
  • Paweł Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 225
  • Otrzymane podziękowania: 4
  • Oklaski: 1
Sprawdź w sklepach z klamotami chemią do samochodów z USA.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 3 tygodni ago #77

  • Robak2106
  • Robak2106 Avatar
Witam poszukuje SeaFoam możed ma ktoś jakieś namiary na sklep sprzedający ten środek. Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 1 miesiąc ago #78

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Szczerze mówiąc nie znam, niestety też Sea foam nie zawsze jest skuteczny... Jedyny w 100% skuteczny sposób to rozbiórka głowicy...
Ostatnio zmieniany: 13 lata 1 miesiąc ago przez wykrzyknik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 1 miesiąc ago #79

  • thomas_23
  • thomas_23 Avatar
A może ktoś z Was zna, sprawdzony środek o podobnym dzialaniu, do seafoam?
Chodzi mi o coś co jest dostępne na naszym rynku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 1 miesiąc ago #80

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Jakiś czas temu był na allegro.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.054 s.
Zasilane przez Forum Kunena