UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Logo

O:Logo 14 lata 2 miesiąc ago #121

  • Wilk
  • Wilk Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Bóg wybacza, motór nigdy.
  • Posty: 835
  • Otrzymane podziękowania: 20
  • Oklaski: 8
Ok dzięki ale do czasu jak nie dostaniemy swoich to je jeszcze trochę ponoszę. Mam serwisanta z yamahy niejaki Zbyszek z Skąpego pod Świebodzinem. Autoryzowany i dlateg też wybrałem yamahę a nie hd.
Życie jest jak koło od motoru, się kręci.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Logo 14 lata 2 miesiąc ago #122

  • Mr Hyde
  • Mr Hyde Avatar
Ah, o to chodzi. Więc postarajmy się najpierw zdefiniować pojęcie barw. W skrócie barwy to herb/godło/flaga klubu umieszczone centralnie na tylnej części kamizelki, zwykle otoczone szarfami gdzie: na górnej szarfie znajduje się nazwa klubu, na dolnej zaś nazwa kraju/miejscowości/rejonu z jakiego pochodzi klub. Do tego dochodzi jeszcze skrót MC, FG, w zależności od tego jakiego rodzaju jest klub.

To, co masz na kurtce to po prostu naszywka, którą oczywiście wolno Ci nosić również na zlotach MC. Jedyne na co być może się narażasz nosząc naszywkę z napisem Yamaha to uszczypliwe uwagi przewrażliwionych bikerów w stylu "płacą ci za reklamę?". Ja również mam na plecach różę wiatrów, która jest symbolem Yamaha Star, ale to nie są barwy drogi Wilku. To akurat wolno nam nosić B)

Mam nadzieję, że wyjaśniłem nurtujące Cię zagadnienie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Logo 14 lata 2 miesiąc ago #123

  • Wilk
  • Wilk Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Bóg wybacza, motór nigdy.
  • Posty: 835
  • Otrzymane podziękowania: 20
  • Oklaski: 8
Drogi Mr Hyde zaskoczę Cię miło, np. ja mam na plecach (jeszcze) orła z napisem motor yamaha cycles. Może to nie są takie prawdziwe barwy ale jakieś są bo jestem sympatykiem yamahy i do tego jeszcze wild stara a do klubu nie należę.
P.s. Pewnie nie jeden kolega z tego forum gdzieś tam ma naszyty napis yamaha.
Życie jest jak koło od motoru, się kręci.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Logo 14 lata 2 miesiąc ago #124

  • Mr Hyde
  • Mr Hyde Avatar
wilk1961 napisał:
Czyli co jak chcę mieć barwy to muszę założyć klub? :blink:

A widziałeś kiedyś, żeby ktoś nosił barwy, a nie był członkiem żadnego klubu? :laugh:
Po co barwy, jeżeli nie ma klubu? :S
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Logo 14 lata 2 miesiąc ago #125

  • Wilk
  • Wilk Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Bóg wybacza, motór nigdy.
  • Posty: 835
  • Otrzymane podziękowania: 20
  • Oklaski: 8
Pozwolę sobie wkleić tekst z oficjalnej strony Kongresu:

CHCESZ ZALEGALIZOWAĆ SWOJE BARWY KLUBOWE? - czytaj...

Jeździcie razem na motocyklach, jesteście zgraną paczką i chcielibyście założyć klub?
Dojrzeliście do tego żeby swój klub nazwać i oznaczyć swoje kurtki barwami klubowymi?
ZAPRASZAMY WAS DO ZAPOZNANIA SIĘ Z ZASADAMI PANUJĄCYMI W ŚWIECIE KLUBÓW MOTOCYKLOWYCH. ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z KONGRESEM POLSKICH KLUBÓW MOTOCYKLOWYCH.

Każdy klub, który chce należeć do Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych, czyli de facto chce być respektowany przez wszystkie kluby zrzeszone w Kongresie, zarówno MC, jak i FG, musi poinformować o swoim istnieniu na Kongresie i zatwierdzić swoje barwy. Obrady Kongresu odbywają się dwa razy w roku, na wiosnę i jesień. Wcześniej, przed wizytą na Kongresie, zachęcamy do spotkania z najbliższym Wam klubem MC lub FG, w celu uzyskania szerszych informacji. A w następnej kolejności udania się na Kongres z projektem barw.
Tam zostaniecie przyjęci przez Radę Kongresu, zaprezentujecie się, oraz swój pomysł na Wasze barwy, a następnie po ustaleniu szczegółów, rozpoczniecie swoją drogę jako prawdziwy klub motocyklowy. Akceptacja przez Kongres oznacza iż nawiążecie przyjaźnie i znajomości z innymi klubami motocyklowymi, a przede wszystkim razem z innymi będziecie tworzyć ruch motocyklowy w Polsce.

ZAPRASZAMY!

Czyli co jak chcę mieć barwy to muszę założyć klub? :blink: i bez klubu nie mogę tworzyć ruchu motocyklowego? Dla mnie to jest chore.
A co do V to się tak zastanawiam czy któryś z klubów sobie to zastrzegł jako własny znak - ochrona własności intelektualnej tak jak adidas, dolce gabana.
Życie jest jak koło od motoru, się kręci.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Logo 14 lata 2 miesiąc ago #126

  • Marek73
  • Marek73 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 797
  • Otrzymane podziękowania: 24
  • Oklaski: 8
Żeby się nie rozpisywać to napiszę tylko, że podzielam w 100% zdanie Majkela i Toma.

A tak na marginesie (żartem), to może podepniemy się pod Amerykańców albo Niemiaszków jako ich "przyjacielski oddział" w Polsce i tym sposobem odziedziczymy ich barwy? :-) W końcu to też nie są Kluby....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Logo 14 lata 2 miesiąc ago #127

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
majkelpl napisał:
Kurde, powiem Wam tak ... Owners Gruop to moze i tak, ale te wszystkie szczeble, kto kiedy i ile ma czekac na dostapienie do prawa noszenia barw .... nie, to mi nie pasuje.
To ma byc dla wszystkich forma relaksu, zabawa, dobry fan a nie jakies braterstwo krwi i zastanawianie sie kto po jakim czasie zasluguje na miano noszenia barw.
Ja mam decydowac komu wolno co nosic ? Kto chce to sobie zaklada kamizelke z logo forum. Ja nie przywiazuje do tego takiej wagi jak czlonkowie Klubow MC czy FG, wiec jesli to ma przyjmowac jakas radykalna forme dostapienia prawa noszenia barw forum, to ja sobie wole kupic na allegro znaczek Yamahy, szarfe "free biker" i smigac w takim ubranku :moto:

"Joł men" - Majkel i oto właśnie chodzi. Jak krzych1200 pisał? Coca Cola i Rock'n'Roll :uklon:

tak na boku tutaj mają V-ki i nikomu to nie przeszkadza:


Koledzy z USA - The Road Star Riders

Tym też nikt nie przeszkadza:



tutaj koledzy z Niemiec - Wildstar - Nord

a jak komuś przeszkadza słowo Polen czy Poland to wymazujemy i po bólu:



w szarfie na dole wpisujemy dowolnie miasto,czy jak Majkel nakreślił Free Biker i luzik.
Chcecie Panowie klubu ok, niezależnie w jakiej formie byłaby ona okazana, ja napewno nie będę Wam kład kłód pod nogi, prosiłbym tylko abym, jeżeli nie macie nic przeciwko temu, poprowadził swoją rozpoczetą już sprawę do końca, nawet kosztem jej niepowodzenia.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Logo 14 lata 2 miesiąc ago #128

  • Mr Hyde
  • Mr Hyde Avatar
majkelpl napisał:
Kurde, powiem Wam tak ... Owners Gruop to moze i tak, ale te wszystkie szczeble, kto kiedy i ile ma czekac na dostapienie do prawa noszenia barw .... nie, to mi nie pasuje.

Majkel, zawsze można zorganizować sobie własny system przyjmowania nowych członków. Można ze szczeblami, można i bez. Hierarchia już niestety musi być zachowana, anarchia w klubie nie jest dobra. Kongres ma zdaje się jakieś wymagania w tej kwestii.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Logo 14 lata 2 miesiąc ago #129

  • Minister
  • Minister Avatar
Mr Hyde napisał:
Raczej dobrego Ministrze, dobrego ;)

Dzięki Kolego!!!

:dzieki: :dzieki: :uklon: :czesc:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Logo 14 lata 2 miesiąc ago #130

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4613
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
Kurde, powiem Wam tak ... Owners Gruop to moze i tak, ale te wszystkie szczeble, kto kiedy i ile ma czekac na dostapienie do prawa noszenia barw .... nie, to mi nie pasuje.
To ma byc dla wszystkich forma relaksu, zabawa, dobry fan a nie jakies braterstwo krwi i zastanawianie sie kto po jakim czasie zasluguje na miano noszenia barw.
Ja mam decydowac komu wolno co nosic ? Kto chce to sobie zaklada kamizelke z logo forum. Ja nie przywiazuje do tego takiej wagi jak czlonkowie Klubow MC czy FG, wiec jesli to ma przyjmowac jakas radykalna forme dostapienia prawa noszenia barw forum, to ja sobie wole kupic na allegro znaczek Yamahy, szarfe "free biker" i smigac w takim ubranku :moto:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Logo 14 lata 2 miesiąc ago #131

  • Mr Hyde
  • Mr Hyde Avatar
Raczej dobrego Ministrze, dobrego ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Logo 14 lata 2 miesiąc ago #132

  • Minister
  • Minister Avatar
TomHal napisał:
Minister napisał:
Osobiście powiem Wam, że brakuje mi tego o czym pisałem i podpisuję się obydwiema rękami pod ewentualną decyzją o założeniu "Wild Road Star" Owners Group. Mr. Hyde jestem podobnie jak ty zdecydowanie "za"!

:dzieki: :uklon:

Hmmm , nie chciałem tak dotkliwie tego uwypuklać wcześniej ale skoro sam to napisałeś to pozostaje mi tylko napisać - dało to się odczuć Minister, że brakuje Ci tego.

To chyba nic złego?

:piwo: :piwo: :piwo: :uklon:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Logo 14 lata 2 miesiąc ago #133

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Minister napisał:
Osobiście powiem Wam, że brakuje mi tego o czym pisałem i podpisuję się obydwiema rękami pod ewentualną decyzją o założeniu "Wild Road Star" Owners Group. Mr. Hyde jestem podobnie jak ty zdecydowanie "za"!

:dzieki: :uklon:

Hmmm , nie chciałem tak dotkliwie tego uwypuklać wcześniej ale skoro sam to napisałeś to pozostaje mi tylko napisać - dało to się odczuć Minister, że brakuje Ci tego.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Logo 14 lata 2 miesiąc ago #134

  • Mr Hyde
  • Mr Hyde Avatar
Dzięki Minister. Twoja wypowiedź wyjaśnia wszystko pięknie od A do Z.
I ja mam pewne doświadczenia z klubem gdyż około 10 lat temu należałem do Black Riders Rzeszów. Klub oczywiście nie miał nic wspólnego z Kongresem i nikt o kongresie nie słyszał. Czy w ogóle istniał już wtedy...? Nie ważne, bo nie w tym rzecz. Tworzyliśmy grupę kilkudziesięciu chłopa i mogliśmy na sobie polegać. Zabawa była przednia, choć jeszcze nie każdy miał motocykl, a jeżeli już to od starej WSKi zaczynając, poprzez Jawy, Panonie, IŻe, Junaki kończąc na jednej M72. Wszystko było pięknie ślicznie, dopóki część chłopaków nie pokupowała Golfów GTI :laugh: Rzecz w tym, że trzyletni okres istnienia klubu wspominam z uśmiechem na ustach i gdybym tylko mógł chciałbym cofnąć czas, wrócić tam i bawić się jak kiedyś.
Perspektywicznie rzecz ujmując mamy spore szanse na rozwój klubu, gdyż przybywa nam miłośników Radków i Waldków. A i z Dragów też się część ludzi kiedyś przesiądzie na RS'a czy WS'a i być może będą chcieli do nas dołączyć.
Podsumowując jestem optymistą w tym temacie, mam nadzieję, że wszystko wyjdzie tak, jak część z nas to sobie wyobraża.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Logo 14 lata 2 miesiąc ago #135

  • Minister
  • Minister Avatar
Mr Hyde napisał:
Z tego co zrozumiałem, niektórzy nie chcą być związani klubem, a nosić barwy na plecach. I to jest nierealne. OG jest w pewnym sensie klubem, więc chętni do noszenia barw mają tylko jeden wybór: albo klub, albo noszenie barw na własne ryzyko ;)
Zawsze można pozostać Kapitanem Ameryką :laugh:

Dobra Panowie! Trochę się tego zebrało więc pozwólcie, że postaram się niektóre z zagadnień sprówać wyjaśnić. Po pierwsze zanim zabrałem się za pisanie w temacie pozwoliłem sobie porozmawiać z ludźmi z Kongresu. Konkretnie z ludźmi z Prospect Chapter Warsaw "Road Runners" MC, tzn. z Igorem, ich Prezydentem (pełny 1% członek RRMC). Tych znam po prostu najlepiej ze starych czasów. Sprawa wygląda tak jak to przedstawił Hyde. Wystąpienie ws. kongresu w kwietniu nie będzie inaczej odebrane jak deklaracja o chęci założenia OG, o czym od początku pisałem. Z punktu widzenia Kongresu jest rzeczywiście bardzo mało prawdopodobne żeby zgodzili się na noszenie barw przez byt (organizację?) nie mieszczącą się przyjętych przez nich ramach organizacyjnych. Co do projektu jaki istnieje aktualnie to też zasięgnąłem języka i wiem praktycznie na 99%, że w obecnym kształcie nie uzyska aprobaty Kongresu. Chodzi o dwa elementy: sławetną "V" i "Poland". Stąd moje apele o przygotowanie projektu alternatywnego.

Co do możliwości odrzucenia "aplikacji" dotyczącej utworzenia OG przez Kongres to w praktyce nie ma takiej możliwości. Kwestie do uzgodnienia dotyczącą jedynie barw i okresu "próby" jaki wyznaczy Kongres żeby przekonać się czy inicjatywa dotycząca utworzenia klubu jest trwała czy też to przysłowiowy "słomiany ogień". Sprowadza się to do tego kiedy będzie można założyć pełne barwy. Ten okres może być krótszy lub dłuższy, jednak nie można decyzji o przyznaniu barw odwlekać w nieskończoność. Tak czy owak klub dostaje pełną barwę, o ile dobrze pamiętam, po 3 latach istnienia i to z automatu po upływie tego czasu.

Do zastanowienia pozostaje kwestia, którą poddaję pod dyskusję. Na jakiej zasadzie przyznawane będzie wewnętrznie prawo do noszenia barwy w ramach forum, gdyby udało się dostać zgodę Kongresu - bez zakładania OG. Czy będzie to na zasadzie: każdy zalogowany dostaje barwę? A może inaczej? Jeśli tak to jakie będą kryteria? (może liczba postów?). W klubach i to obojętne czy OG, FG czy MC są jasne i przejrzyste kryteria. Chcesz byc członkiem naszej społeczności? OK. Musisz się jednak liczyć z tym, że nie od razu dostaniesz przywilej noszenia naszej barwy. Najpierw musimy Cię poznać i wiedzieć kim Waść jesteś. Czy zasługujesz na barwę. Stąd instytucje "hangaround-ów" i "prospectów". Jeśli się sprawdzisz, to po określonym czasie i spełnieniu warunków (każdy klub kryteria określa sam) możesz zostać "pełnobarwowym" członkiem.

Odpowiadając Gamerze "po co na to" to mogę tylko powiedzieć, że nikt nikogo do niczego nie zmusza ale mogą być tacy, którym zasady Kongresu odpowiadają i chcą się do nich stosować. Te zasady są bardzo proste: szacunek dla siebie i innych, lojalnośc członków klubu wobec siebie, gotowość świadczenia pomocy innym członkom (każdy robi co może - nic na siłę), poszanowanie barwy swojej i innych. Sprowadza się to do stwierdzenia: chcesz żeby Cię szanowali - szanuj innych i zasłuż ten szacunek.Zainteresowanych odsyłam np. do marcowego "Świata Motocykli" (jest już dostęny), gdzie można przeczytać artykuł o historii RRMC. Muszę przyznać, że doskonale rozumiem o czym pisał Hyde o członkostwie w klubie. Jakkolwiek mój macierzysty klub już nie istnieje (RAPTORS FG) to nigdy tak naprawdę o nim nie zapomianiałem i ludziach, którzy go tworzyli. O tym co razem prześliśmy i przeżyliśmy. Możecie mi wierzyć lub nie ale tak naprawdę życie klubów kongresowych w 99% to koegzystencja i wzajemny szacunek. Do prawdziwych sporów dochodzi rzadko. A jeśli już to kluby same przywołują swoich członków do porządku (stąd istytucja sierżantów). Nie bardzo wiem jak przekazać moje doświadczenia tym, którzy nie doświadczyli życia klubowego, jak i tym którzy z takich czy innych powodów mogą mieć uprzedzenia do klubów "kongresowych"

Osobiście powiem Wam, że brakuje mi tego o czym pisałem i podpisuję się obydwiema rękami pod ewentualną decyzją o założeniu "Wild Road Star" Owners Group. Mr. Hyde jestem podobnie jak ty zdecydowanie "za"!

:dzieki: :uklon:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Logo 14 lata 2 miesiąc ago #136

  • Mr Hyde
  • Mr Hyde Avatar
Czyli podpinka pod forum. Rozumiem już w czym rzecz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Logo 14 lata 2 miesiąc ago #137

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4613
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
No ale skoro juz nasza delegacja pojedzie na Kongres to bedzie wystepowala w imieniu grupy uzytkownikow Yamahy Wild/Road Star zarejestrowanymi na tym forum.
Jak juz Kongres przystanie na te nasze barwy, to nie bedzie przymusu aby wszyscy ze 180 userow je nosilo.
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Logo 14 lata 2 miesiąc ago #138

  • Mr Hyde
  • Mr Hyde Avatar
Z tego co zrozumiałem, niektórzy nie chcą być związani klubem, a nosić barwy na plecach. I to jest nierealne. OG jest w pewnym sensie klubem, więc chętni do noszenia barw mają tylko jeden wybór: albo klub, albo noszenie barw na własne ryzyko ;)
Zawsze można pozostać Kapitanem Ameryką :laugh:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Logo 14 lata 2 miesiąc ago #139

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4613
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
Mr Hyde napisał:
Z tego co wiem to: na MC się zgodzą, na FG się zgodzą, również na OG się zgodzą, na wszystko inne się nie zgodzą.

A co masz dokladnie na mysli z tym ze: na wszystko inne sie nie zodza ?
Nie chcemy byc MC ani FG ... najwyzej OG i to wszystko.
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Logo 14 lata 2 miesiąc ago #140

  • Mr Hyde
  • Mr Hyde Avatar
OG, czyli Owners Group. Może to być na przykład grupa sympatyków danej marki czy modelu motocykla. Wejdź na stronę www.klubymotocyklowe.pl i zwróć uwagę na zakładkę "Kluby inne", tam można zobaczyć grupy, że tak powiem "tematyczne".
W praktyce zakładając taki klub mamy spore szanse uzyskać pozwolenie na noszenie barw na plecach.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.051 s.
Zasilane przez Forum Kunena