UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Czas na RECALL! (itp)

Odp: Czas na RECALL! (itp) 11 lata 11 miesiąc ago #81

  • tomek11
  • tomek11 Avatar
ten sam problem, dosłownie zeszlifowało mi wew str zębatki i wodzika. kontaktowałem się z centralą i mam dosłać zdjęcia. nie daruję tego, spieprzyli niech naprawiają.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Czas na RECALL! (itp) 12 lata 2 tygodni ago #82

  • Metal
  • Metal Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Metal
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 40
  • Oklaski: 8
Masz rację Zbychu - olewać takie dziadostwo .Przecież skoro Yamaha zorganizowała taką akcję to zasranym obowiązkiem dealerów jest podejść do tego rzetelnie.Nie ważne czy rozdmuchali to amerykańscy prawnicy czy ruscy kołchoźnicy.Nie ważne czy to dotyczy skrzyni biegów czy żarówki podświetlenia zegarów.Mają to poprawić i już !

Dobrze,że do Motor Beskid mam 500 km to na pewno tam nie trafię :dia:
SPOŻYCIE CYJANKU W MŁODOŚCI ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA W WIEKU PODESZŁYM
Ostatnio zmieniany: 12 lata 2 tygodni ago przez Metal.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Czas na RECALL! (itp) 12 lata 2 tygodni ago #83

  • Upload
  • Upload Avatar
Panowie i Panie
Ze względu na wydzielenie części technicznej pod inny adres nie mam już takiej łatwości w sprawdzaniu części i Vin'ów
Pamiętajcie że recall to najlepiej zrobić w zimę - poza tym Wasz najbliższy dealer Yamaha i tak musi przesłać Vin do centrali
Pozdrawiam
Krzysiek
Megula Czarnula
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Czas na RECALL! (itp) 12 lata 2 tygodni ago #84

  • Zbycho
  • Zbycho Avatar
Dzwoncie sobie koledzy do Moto Centrum Adamiszyn w Gorzowie Wiel. ja wlasnie moto u nich zrobilem (mialem do nich 500 km) ze wzgledu na profesionalizm i podejscie dużo już zreszta było o Nich na forum
Omijać za to motor Beskid z Czechowic Dziedzic oni tylko widzą dolary klamia ile wlezie Ja osobiście się sparzyłem i razem z dobrym znajomym chwyciliśmy na kreceniu i motaniu
Nalezy im sie tylko i wyłącznie koktajl mołotowa rzucony na dach , totalna olewka i ignorancja tylko Dolary się u nich liczą ,mnie oczywiście zapewniali ,że recall mnie nie dotyczy i to taka błacha wada rozdmuchana przez Amerykanskich prawników
Pozdrowionka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Czas na RECALL! (itp) 12 lata 2 tygodni ago #85

  • facio07
  • facio07 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 0
Mnie też...jeśli można JYAVP17E14A005101 :zab:
avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Czas na RECALL! (itp) 12 lata 2 tygodni ago #86

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Upload będę niezmiernie wdzięczny jak wrzucisz mojego gada: JYAVP07E21A006117. pozdrawiam :hel:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Czas na RECALL! (itp) 12 lata 3 miesiąc ago #87

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Niedawno dwóch moich kolegów oddało swoje Yamaszki na recall.Oba są z 1999 roku i mają ok 60 tyś km.W każdej przy okazji są wymieniane pierścienie.Jednak serwis przy okazji namówił obu na wymianę uszczelniaczy zaworowych i tarcz sprzęgłowych,oczywiście za odpłatnością.Koszt takiej operacji to ponad 1200zł.Jednemu to wystarczyło natomiast drugi kumpel miał jeszcze do wymiany hałasujące koło czwartego biegu i łożyska wahacza.Cena jeszcze nie skalkulowana.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Czas na RECALL! (itp) 12 lata 3 miesiąc ago #88

  • Zbycho
  • Zbycho Avatar
Tylko ciekawi mnie jak byly znaczone naprawy przedsprzedazne ,jesli ktos ma kontakt gdzie mozna w centrali zapytac lub umie sprawdzic moj vin bylbym bardzo zoobowiazany :-D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Czas na RECALL! (itp) 12 lata 3 miesiąc ago #89

  • krzych1200
  • krzych1200 Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Jestem Bogiem Uświadom To Sobie
  • Posty: 1443
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 22
Kropka lub gwiazdka nad literą A
793 029 792 Można dzwonić i tak rzadko odbieram :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Czas na RECALL! (itp) 12 lata 3 miesiąc ago #90

  • Metal
  • Metal Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Metal
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 40
  • Oklaski: 8
Wilk napisał:
Ja też mam moto z niemcowni zakupione 3 roki temu w salonie Suzuki w Frankfurcie n/O, mam ksiażkę serwisową, robione przeglądy przez niemiaszków a moto z 99. Ostatni przegląd był robiony na tydzień przed sprzedażą moto dla mnie i posiada znaczenie punktakiem. Może nie w tym miejscu co pisze Metal ale jest nad VIN-em. Niemiecka solidność jest znana w świecie tak że się nie martw i śmialo śmigaj.

No tak jakoś wyczytałem z opisu Yamahy.Może jakoś niezbyt dokładnie to przetłumaczyłem.Ale mniejsza o szczegóły .Najważniejsze żeby znak nabity był PONAD nr VIN. :chop:
SPOŻYCIE CYJANKU W MŁODOŚCI ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA W WIEKU PODESZŁYM
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Czas na RECALL! (itp) 12 lata 3 miesiąc ago #91

  • Wilk
  • Wilk Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Bóg wybacza, motór nigdy.
  • Posty: 835
  • Otrzymane podziękowania: 20
  • Oklaski: 8
Ja też mam moto z niemcowni zakupione 3 roki temu w salonie Suzuki w Frankfurcie n/O, mam ksiażkę serwisową, robione przeglądy przez niemiaszków a moto z 99. Ostatni przegląd był robiony na tydzień przed sprzedażą moto dla mnie i posiada znaczenie punktakiem. Może nie w tym miejscu co pisze Metal ale jest nad VIN-em. Niemiecka solidność jest znana w świecie tak że się nie martw i śmialo śmigaj.
Życie jest jak koło od motoru, się kręci.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Czas na RECALL! (itp) 12 lata 3 miesiąc ago #92

  • Metal
  • Metal Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Metal
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 40
  • Oklaski: 8
Przeczytaj naprawdę WSZYSTKIE strony tego tematu !!!Znak po punktaku powinien być POWYŻEJ nr VIN - gdzieś w okolicy 2-3 literki.Nie na końcu lub początku ! A to czy napiszesz do Niemiec czy do Chin nie ma chyba znaczenia.I tak to wszystko idzie do głównej centrali Yamahy w Holandii.A w Niemcowni podobno nie przechodziło badanie techniczne gdy moto nie miało recall'u.Więc jeśli chociaż raz przeszedł badanie u nich to raczej możesz być spokojny.Ale masz rację sprawdzić nie zaszkodzi.Przeczytaj naprawdę poprzednie strony.Chłopaki polecają naprawdę kilka wzorowych dealerów w Polsce,do których wystarczy zadzwonić i Cię nie oleją :piw:
SPOŻYCIE CYJANKU W MŁODOŚCI ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA W WIEKU PODESZŁYM
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Czas na RECALL! (itp) 12 lata 3 miesiąc ago #93

  • Zbycho
  • Zbycho Avatar
Przeczytałem cały post ,ale mój sie niby kwalifikuje niby nie :(
Mam wybiat kropke punktakiem ,tyle co dziwne ,że na koncu numeru vin i nie mam pojęcia co to znaczy :(
Mój motorek pochodzi z niemiec mam książke serwisowa ,ale moto był bardzo króciutko w Niemczech , właśnie napisałem pismo i dałem do tlumaczenia na Niemiecki i uderzę prosto do salonu gdzie był zakupiony w Niemcarni
Co do traktowania Polskich serwisów to przecież to wola o pomste do Wszystich Świętych
Yamaha pisała "jazda na własne ryzyko grozi poważnym kalectwem lub nawet śmiercią "
,a tu taka olewka w Polsce
Przykro to pisać ,ale niestety Niemiaszkom bardziej zaufam co do odpowiedzi :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Czas na RECALL! (itp) 12 lata 3 miesiąc ago #94

  • Metal
  • Metal Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Metal
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 40
  • Oklaski: 8
Kiedyś Upload napisał,że bodajże 9 godzin Yamaha przewiduje na całkowity czas wymiany tych części.Znajomy który pracował w serwisie Yamahy powiedział,że owszem,9 godzin ale chyba we trzech trzeba by było to robić :polew: więc niektórzy dealerzy ze zrozumiałych względów kombinują i odwlekają klienta jak tylko mogą bo im się to pewnie nadzwyczajnie nie opłaca :$: poczytaj cały temat - tam koledzy polecaja rzetelnych dealerów i namiary gdzie uderzyć aby uzyskać info czy Twoja Gwiazdka jest zainfekowana
SPOŻYCIE CYJANKU W MŁODOŚCI ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA W WIEKU PODESZŁYM
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Czas na RECALL! (itp) 12 lata 3 miesiąc ago #95

  • Zbycho
  • Zbycho Avatar
Witam
Zostalem niedawno szcześliwym posiadaczem motocykla Wild Star
I rownież narodzilo to sporo watpliwości ,dużo czytam na temat Recall zwiazanej z wadliwa skrzynia biegów ,ale nie potrafię dostać jednoznacznej odpowiedzi w Yamaha Motor Beskid w Czechowicach powiedzieli mi ,że mój egzemplarz jest wyprodukowany bez usterki ,ale mam głębokie podstawy żeby im nie wierzyć ,a to juz na inny temat
Tu moje pytanko do kolegi Krzyśka Uplouda domyślając sie ,że jest biegły w temacie o sprawdzenie mojego vin: JYAVP081000017991
Dodam tylko ,ze sprawa jest naprawde poważna bo komuś kogo bardzo dobrze zna zablokowało skrzynię , szczęsliwie utrzymał motor , a wspomniany servis również twierdził ,że akcja sie nie dotyczy (zakupiony nowy u nich )
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Czas na RECALL! (itp) 12 lata 8 miesiąc ago #96

  • Upload
  • Upload Avatar
Oto treść wiadomości rozsyłanej przez Yamaha

"Drogi Właścicielu motocykla Yamaha,


Informacja serwisowa:

Nasze dane wskazują, że posiadasz motocykl Yamaha XV1600A, którego specyfikacja znajduje się w załączniku tego listu.

W Yamaha nieustannie monitorujemy jakość naszych produktów – z żalem musimy Pana poinformować, że wykryliśmy defekt fabryczny, który w pewnych warunkach może spowodować zaklinowanie się koła 4 biegu w skrzyni biegów i jej uszkodzenie. Potencjalnie grozi to utratą kontroli nad pojazdem przez kierowcę.

Z powodów bezpieczeństwa zalecamy zaprzestanie z korzystania z Twojego motocykla, najszybsze skontaktowanie się z autoryzowanym dealerem Yamaha, podając numer silnika i przebieg motocykla, i umówienie się na wizytę, podczas której wadliwe części zostaną zastąpione zmodyfikowanymi.
Proszę weź ten list ze sobą na wizytę u dealera.

Naprawa zostanie oczywiście wykonana bezpłatnie.

Przepraszamy za niedogodności wynikające z tej sytuacji, ale jesteśmy pewni, że zrozumiesz wagę tej sprawy. Naprawa jest konieczna, aby zapewnić naszym klientom bezpieczne korzystanie ze swoich motocykli.

W przypadku, kiedy nie jesteś dłużej właścicielem tego motocykla, prosimy
o zaznaczenie tego na liście i zwrot tego formularza najszybciej, jak to możliwe.




Strona 2


Jeśli masz jakieś pytania odnośnie tej sprawy, nie wahaj się skontaktować się z nami, lub ze swoim dealerem.

Przyjmij nasze najszczersze przeprosiny, z góry dziękujemy za zrozumienie tej bardzo ważnej sytuacji, która, mamy nadzieję, świadczy o naszej długoterminowej trosce o dobro Klienta.


Z poważaniem,
MITSUI MOTOR POLSKA"


Wasz lokany dealer Yamaha powinien zapytać Yamaha middle Europe czy wsz pojazd podlega akcji

Listę zainfekowanych gwiazdek można znaleźć na stronie:
www.paulmilner.com/yamaha/rueckruf.htm
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Czas na RECALL! (itp) 12 lata 8 miesiąc ago #97

  • ROBERT72
  • ROBERT72 Avatar
Upload pojechałem do salonu Yamahy w Bydgoszczy i pan zadał mi pytanie czy są jakieś objawy złej pracy skrzyni biegów?Powiedziałem mu , że to jest akcja prowadzona przez Yamahę w wyniku której ma być usunięta usterka .I tyle.No to czekam dalej na sprawdzenie mają ponoć poinformować.:wild:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: O:Czas na RECALL! (itp) 12 lata 9 miesiąc ago #98

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Upload - bardzo mi się podoba Twoje zaangażowanie. Powiedz jak a sam sobie sprawdzę, czy może nie powieniem gdzieś podjechać. W PDSF w tytule mojego nie znalazłem. JYAVP17EX7A026162

pozdrawiam i niezobowiązoująco przesyłam dziękuję
Aleks
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Czas na RECALL! (itp) 12 lata 9 miesiąc ago #99

  • Upload
  • Upload Avatar
Z winu wynika że masz szansę

Panowie Chętnie pomogę
Jak już pisałem należy się zwrócić do najbliższego dealera Yamaha by to on sprawdził
To że ja to zrobię to nic nie zmieni Ja też pisze to centrali
Nie widzę powodu dla którego trzeba to robić 2 razy
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Czas na RECALL! (itp) 12 lata 9 miesiąc ago #100

  • ROBERT72
  • ROBERT72 Avatar
Witam TomHal zwrócił mi uwagę na to , by sprawdzić czy należy zrobić RECALL w moim Wildku.Szczerze powiem nie wiedziałem o takiej akcji bom innym sprzętem jeszcze niedawno pomykał,ale teraz Upload grzecznie proszę o sprawdzenie czy łapie się moja maszyna na serwis usterki?
JYAVP081000015778
Pozdrawiam :chop:
Ostatnio zmieniany: 12 lata 9 miesiąc ago przez ROBERT72.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.056 s.
Zasilane przez Forum Kunena