UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wymiana oleju.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 1 miesiąc ago #41

  • Adi05
  • Adi05 Avatar
WITT33 napisał:
Godzinkę temu wymieniłem olej na Motul 7100 20W50. Zlałem czarną maź ale w miarę gęstą więc tragedii nie było. Przełknąłem cenę Motula (190 zł 4 litry) ale po zalaniu i odpaleniu po 5 min pracy banan na twarzy, różnica w pracy silnika masakryczna, gdyby nie wydechy nie słyszałbym że silnik w ogóle pracuje, przejechałem kawałek więc nie powiem dużo o większych zmianach ale od razu widać ogromną poprawę więc polecam wszystkim ten olej mimo dość wysokiej ceny.

a gdzie kupiles za taka cene ?? na allegro najtansze byly za 50 zl /litr..(chyba ze wlasnie tam kupiles to moze byc dal namiary na sprzedawce?) jak tylko wymienie swiece i ustana dolegliwosci w moim moto zaraz kupuje motula + filtr oleju K&N i wymieniam :D:D Musze sie spieszyc kurde bo niebawem sie zrobi cieplo....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 1 miesiąc ago #42

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Tez miałem wrażenie, ze pracuje lepiej... Ale nie wpadam w euforię do czasu nawiniecia paru km asfaltu...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 1 miesiąc ago #43

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
Godzinkę temu wymieniłem olej na Motul 7100 20W50. Zlałem czarną maź ale w miarę gęstą więc tragedii nie było. Przełknąłem cenę Motula (190 zł 4 litry) ale po zalaniu i odpaleniu po 5 min pracy banan na twarzy, różnica w pracy silnika masakryczna, gdyby nie wydechy nie słyszałbym że silnik w ogóle pracuje, przejechałem kawałek więc nie powiem dużo o większych zmianach ale od razu widać ogromną poprawę więc polecam wszystkim ten olej mimo dość wysokiej ceny.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 1 miesiąc ago #44

  • Torturro
  • Torturro Avatar
Rafał - jakże podoba mi się Twoja - romantyczno - mechaniczna opowieść.. przez moment się rozmarzyłem :) bardzo fajne masz zajęcie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 1 miesiąc ago #45

  • Cornmencita
  • Cornmencita Avatar
Witam,Chce cos opowiedziec z zycia.Jestem mechanikiem,obsluguje 4 silniki po 4200 kW kazdy.Oleju w zbiornik wchodzi okolo 3 tony do kazdego silnika.Jezdzimy na oleju letnim.Kiedys w erze duzego fiata byly takie oleje.Wymienialo sie latm na letni a jak ktos jezdzil zima to na zimowy- zima.W maszynowni jest zawsze lato ( -; wiec lejemy olej lepkosci 30.Od kiedy pracuje- 4 lata zamawiany byl mobil.Pol roku temu firma zmienila dostawce, zmienilismy olej na castrola 30.Na ostatnim remoncie wymienione zostaly w dwoch silnikach tloki i lozyska korbowe.W czasie przelotu z holandii do singapuru po przeplynieciu kanalu suezkiego zatarl sie najpierw jeden silnik, pol godziny potem drugi silnik.Oba to wlasnie te ktore mialy robione remonty.Weryfikacja wykazala ze z powodu zbyt malych luzow montazowych i niedostatecznego smarowania kilka lozysk korbowych i jedno glowne obrucilo sie niszczac powierzchnie walow korbowych w obu silnikach.Wymiana z powodu problemow logistycznych trwala cztery miesiace i wymagala podniesienia skrzyn korbowych/ korpusow silnikow.Ekspertyza oleju nie wykazala zadnych nieprawidlowosci za wyjatkiem zbyt niskiej lepkosci oleju.Zlecono ekspertyze porownawcza olejow kilku producentow :mobila,shella,BP oraz castrola.Lepkosc nowego oleju castrola byla najnizsza ze wszystkich badanych.Po montarzu silnikow sprzedalismy olej castrola i dostarczono nam shell klasy lepkosciowej 30.
Wiem ze oleje do moto/ puszki, to inny produkt ale dla mnie ta firma jest spalona.A moj Ojciec taki napalony na magnateca...
Pozdro6 wszystkim!

Rafal
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 1 miesiąc ago #46

  • Wróbel
  • Wróbel Avatar
kiwak napisał:
gdzie kupic ?

Jeżeli szukasz K&N, to temat przerabiałem jakieś trzy sezony temu, okazało się najtańszy był o dziwo w Rapidzie w Poznaniu, tylko pamiętaj o podaniu rocznika bo są różne wkłady.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 1 miesiąc ago #47

  • Wilk
  • Wilk Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Bóg wybacza, motór nigdy.
  • Posty: 835
  • Otrzymane podziękowania: 20
  • Oklaski: 8
No to nie zrozumiałem a przecież temat jest o oleju, mea culpa, sorry.
Pozdrawiam.
Życie jest jak koło od motoru, się kręci.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 1 miesiąc ago #48

  • Adi05
  • Adi05 Avatar
Wilk napisał:
Są też K&N jako wkłady w oryginalną puchę, ja taki mam a moto rocznik 1999. Osiągów to może i nie poprawia ale po zakupie takiego zestawu (filtr, olej do nasączania, płyn do mycia) wystarczy na parę lat a to daje wymierny efekt finansowy. Filtr papierowy czy jak go tam zwał przy dużych przebiegach trzeba często wymieniać a przy K&N parę chwil i masz nowy filtr.

bardzo przepraszam ale nie dopisalem ze chodzi mi o filtr oleju bo ty chyba piszesz o powietrza? :):):)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 1 miesiąc ago #49

  • kiwak
  • kiwak Avatar
gdzie kupic ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 1 miesiąc ago #50

  • Wilk
  • Wilk Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Bóg wybacza, motór nigdy.
  • Posty: 835
  • Otrzymane podziękowania: 20
  • Oklaski: 8
Są też K&N jako wkłady w oryginalną puchę, ja taki mam a moto rocznik 1999. Osiągów to może i nie poprawia ale po zakupie takiego zestawu (filtr, olej do nasączania, płyn do mycia) wystarczy na parę lat a to daje wymierny efekt finansowy. Filtr papierowy czy jak go tam zwał przy dużych przebiegach trzeba często wymieniać a przy K&N parę chwil i masz nowy filtr.
Życie jest jak koło od motoru, się kręci.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 1 miesiąc ago #51

  • Adi05
  • Adi05 Avatar
Dzieki upload za link :):)

Jak nam juz tak dobrze idzie z tym olejem to jeszcze zapytam co z filtrem :D Na allegro znalazlem z firmy K&N lecz tylko od rocznikow 2003 a ja mam 2002r. Czy taki moge zamontowac albo beda komplikacje??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 1 miesiąc ago #52

  • Upload
  • Upload Avatar
Biuletyn dotyczy xv1600 ale to podobne konstrukcje i akurat w tym temacie Warriat jest i tak troszkę cichszy.
motosapiens.wordpress.com/2011/10/04/biuletyn/
Pozdrawiam
Krzysiek
Megula Czarnula
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 1 miesiąc ago #53

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Zmiana oleju tu wiele nie pomoże .Ten typ tak ma.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 1 miesiąc ago #54

  • Wilk
  • Wilk Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Bóg wybacza, motór nigdy.
  • Posty: 835
  • Otrzymane podziękowania: 20
  • Oklaski: 8
Motul 7100 20W50.
Pozdrawiam.
Życie jest jak koło od motoru, się kręci.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 1 miesiąc ago #55

  • Adi05
  • Adi05 Avatar
Pytam sie o najlepszy olej a to dlatego ze w moim moto po rozgrzaniu z silnika wydobywaja sie dziwne dzwieki i nie przychodza one nagle tylko najpierw zaczynaja sie slabe lecz z przyplywem temperatury sie nasilaja i pewien mechanik mi doradzil by sprobowac wymienic olej i dlatego nie chce mu wlac co popadnie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 1 miesiąc ago #56

  • Torturro
  • Torturro Avatar
Troche za bardzo Panowie sie szczypiecie. Przechodzenie z oleju na olej - z moneralnego na polsyntetyk - z polsyntetyka na syntetyk. Wszystko. Oleje maja wysrubowane normy - wystarczy ze jest w odpowiedniej klasie - i kazdy da rade.
Co to za pytanie czy 20w50 motula syntetyk da rade? Jest najlepszy - jesli sie nie uzywa motocykla duzo w temp okolo zera...

Wlac - jechac.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 1 miesiąc ago #57

  • anry3
  • anry3 Avatar
Ten Castrol to nie był mój wybór,ani nie wynikało to z oszczędności.
Po zakupie moto,to serwis Yamahy wymienił mi na taki olej,więc sądziłem
że jest dobry.
Podpowiedzcie na jaki olej zmienić,żeby uniknąć płukania?
Czy może to być to Motul 20W50 ? :mysli:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 2 miesiąc ago #58

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Upload myśle ze rzczowo odpowiedział... Ja zmieniłem eksperymentalnie na syntetyk motula i zobaczymy...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 2 miesiąc ago #59

  • Adi05
  • Adi05 Avatar
A wiec przekonalem sie i zamiast castrola kupie motula. Tylko teraz pytanie jaki najlepszy :D:D czy motul 7100 20W50 da rade??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 2 miesiąc ago #60

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
Myślę że będzie OK. Sam się nie mogę doczekać zmiany na Motula, praca silnika na pewno się poprawi i temperatury spadają na obciążonych częściach silnika zatem do stania w korku np przy upale wymiata. Może ktoś nie zwraca uwagi co leje ale to silnik chłodzony tylko olejem więc ważna sprawa a nawet priorytetowa no chyba że ktoś wychodzi z założenia co będę lał jak za 2 lata ją sprzedam niech się ktoś martwi, ja tak nie robię.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.051 s.
Zasilane przez Forum Kunena