UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wymiana oleju.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 2 miesiąc ago #61

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Zaleje, ale najpierw naprawie podnosnik. Dam znać jak sie jeździ, choć nie ukrywam, ze na polecanym przez yamahe jeździło sie superowo...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 2 miesiąc ago #62

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
Nie da się konkretniej, jest konkretniej niż na stronie Motula. To jest wyczynowy olej, można zalać i jeździć biorąc pod uwagę to co napisałem. Olej o wysokich parametrach do ekstremalnych obciążeń i wysokich temperatur. Nie słyszałem żeby ktoś jednak jeździł na nim i to motocyklem w sezonie jesiennym a już tym bardziej zimowym. To jest bardzo dobry olej ale do stosowania w ciężkich warunkach pod dużym obciążeniem silnika. Jak już zalałeś to nic się nie dzieje, podejrzewam że moto się dużo wyciszy co będzie słychać jeśli masz oryginalny wydech.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 2 miesiąc ago #63

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Co to za argumenty?? Konkretnie kolego?!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 2 miesiąc ago #64

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
Artur715160 napisał:
no i znalazłem blisko mojego podwórka motul v300 15w50 za 180zeta i ten pewnie zakupię, chyba że są jakieś przeciwskazania?

O ile jakieś są to tylko to że to olej z wysokiej półki racingowy czyli do aut np rajdowych które przyjeżdżają na lawecie, rajd i do domu na lawecie czyli o wybitnych parametrach jednak te parametry szybko "gubi", chodzi mi o właściwości, zatem do krótkich przebiegów ale motocykli (aut) wyczynowych, na pewno nie do motocykli niskoobrotowych jako olej wielosezonowy. Znam tylko jedną osobę która go leje a auto to rajdowe Mitsubishi Evo :-) p.s. cena dobra jeśli to 4 litry :-) Jeśli robisz nie więcej niż 5-6 tys w sezonie i w ciepłych miesiącach to uważam że będzie wporzo.
Ostatnio zmieniany: 12 lata 2 miesiąc ago przez WITT33.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 2 miesiąc ago #65

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Ja kupiłem z aledrogo za podobna cenę. Dziś chciałem wymienić ale... Podnosnik mi nie podniosl wietrzypachy. Spróbuje jutro.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 2 miesiąc ago #66

  • Artur715160
  • Artur715160 Avatar
no i znalazłem blisko mojego podwórka motul v300 15w50 za 180zeta i ten pewnie zakupię, chyba że są jakieś przeciwskazania?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 2 miesiąc ago #67

  • Marek73
  • Marek73 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 797
  • Otrzymane podziękowania: 24
  • Oklaski: 8
Ja wprawdzie "od zawsze" leję Motula ale w 100% rozumiem Andrzeja. W dzisiejszych czasach normy "minimum" i tak z palcem w dupie dorównują, a nawet przewyższają parametry oleju jaki był przewidziany przy konstruowaniu naszych silników.

To tak jak z rudą. Za 50 zeta kupi się przyzwoity napitek, a i tak wielu wyda 100, żeby sobie dogodzić.
No ale Andrzejowi to tylko taką droższą bym postawił :piw:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 2 miesiąc ago #68

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
Nie znam osobiście, widzę że to niski przedział cenowy, myślę że lepiej trochę dołożyć i kupić chociaż Motul 5100 lub Yamalube w salonie Yamahy. W tej chwili najlepsze oleje to Motul, Amsoil, Miller czy niemiecki Liqui Moly. Mobil to już przeszłość bo z tego co wiem produkuje go na Polskę chyba Lotos żeby zminimalizować koszty więc masakra. No chyba że ktoś stosuje taktykę zaleję na 1000-2000km i wyleję a potem już porządny to tak ewentualnie niski przebiegowo sezon to nie ma sensu lać oleju za 200 zł aczkolwiek jeśli już ma być "budżetowy" to chociaż sprawdzonej firmy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 2 miesiąc ago #69

  • anry3
  • anry3 Avatar
Panowie,pozwolicie że się tak wyrażę.Dogadzacie sprzętom jak ksiądz Magdzie.
Ja już któryś raz wymieniam na Castrol Act Evo 20W/40 i nie widzę jakichś
sensaji.:zab:
:wild:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 2 miesiąc ago #70

  • Artur715160
  • Artur715160 Avatar
a co myślicie o oleju Midland 20w50
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 2 miesiąc ago #71

  • Torturro
  • Torturro Avatar
1700 szczegolnie wrazliwy na klejenie sie zaworów - i to wlasnie przy wlewaniu ponad 4 litrow.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 2 miesiąc ago #72

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
Ja osobiście mimo zwalającej ceny z nóg zalewam na wiosnę Motul 7100 20w50 i jest to najlepszy olej jaki możesz wlać do swojego motocykla w naszych warunkach klimatycznych. Olej nie może być rzadszy niż 15 bo nie zapominajmy że sprzęgło też smaruje i w upalne dni może być problem a po drugie nie ma chłodzenia cieczą. Nie wiem jaki mam teraz w silniku ale robię przed wymianą płukankę z Liqui Moly i wlewam full syntetyk 20w50. Na pewno moto Ci się za to odwdzięczy pod warunkiem że nie palisz go na -5 stopniach na takim oleju zresztą i tak mówią że 20w50 można "kroić nożem" więc przez chwilkę silnik pracuje bez smarowania, po to ma cylindry wyłożone gładzią ceramiczną. Oleju do silnika powinno wejść około 4,1 litra najpierw wlewamy 2,5 palimy moto niech pompa ulokuje go do skrzyni korbowej a potem dolewamy resztę i ważne, lepiej jest mniej oleju niż więcej w sensie lepiej zostawić np 3,5 litra niż wlać pół wiaderka. Jest to BARDZO ważne, bo czasem ktoś leje i mierzy leje i dalej mierzy i wciąż mało więc jeśli wlaliśmy 4 litry też będzie OK aczkolwiek dokładna ilość to 4.06 litra do RS. Pamiętajcie że silnik nie pracuje w kąpieli olejowej więc więcej nie znaczy lepiej, olej i tak wlewamy do zbiornika z którego pobiera go pompa.

Dodam tylko na koniec że różne osoby i różne źródła podają różne wartości ile oleju powinno się lać a więc jest to wg książki serwisowej:

nowy motocykl zalewany w fabryce - 5 litrów
wymiana oleju bez filtra - 3.7 litra
wymiana oleju z filtrem oleju - 4.1 litra około

Na pewno w sklepie nie kupimy 4.1 litra drogiego jakby nie było oleju więc kupujemy 4 litry i wlewamy całość na dwa razy (po 2,5 litra przepalamy silnik kilka sekund) i potem po przejażdżce sprawdzamy wg metody podanej na video stan oleju, jeśli jest to niższa połowa miarki to jest super. Mechanicy yamahy nie zalecają lać powyżej połowę miarki stanu oleju więc jeszcze raz... więcej nie znaczy lepiej tutaj ;-)
Ostatnio zmieniany: 12 lata 2 miesiąc ago przez WITT33.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 2 miesiąc ago #73

  • Adi05
  • Adi05 Avatar
Witam. W tamtym sezonie kupilem warriora xv 1700 i teraz musze wymienic olej tylko kurde nie wiem jaki byl tam wlany..dodam ze silnik dosyc mocno mi sie zagrzewa. Na allegro znalazlem olej + filtr oleju dedykowany do warriora Castrol Power 1 GPS 4T 10W-40 polsyntetyczny. Czy taki moze byc?? bo z wypowiedzi widze ze polecacie bardziej motula..i tak czytam i mysle ze olej przekladniowy tez wymienie tylko za chiny nie wiem jaki kupic..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 2 miesiąc ago #74

  • Seboka
  • Seboka Avatar
Przy nisko obrotowych silnikach jak nasze synteza to przerost formy nad treścią, oczytałem się w tej kwestii i nawet kiedyś jakieś magiczne specyfikacje fabryczne oleju, pół synteza jest OK ja preferuje 15W50 ale jak nie ma to 10W40 też dobry, oczywiście Motul :). Polecali 15W50 ze względu na popychacze.
Ostatnio zmieniany: 12 lata 2 miesiąc ago przez Seboka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 2 miesiąc ago #75

  • Upload
  • Upload Avatar
Upload napisał:
Sorry
7100 20W50 Motul syntetyk
Pozdrawiam
Krzysiek
Megula Czarnula

P.S.
Jeśli zmieniasz olej na inny o zupełnie innych właściwościach (liczbie TBN) to warto spłukać
(ja przy takiej operacji dodatkowo zmieniam olej po 1000km jeszcze raz)

Przeca napisałem moją opinię
Pozdro
K M16
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 2 miesiąc ago #76

  • Metal
  • Metal Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Metal
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 40
  • Oklaski: 8
No ale załóżmy,że chcę wywalić trochę kasy i zmienić z 10W40 Ester na 20W50 syntetyk 7100 to co ,mam robić po 1000 km ta wymianę czy jak ?

Bo nikt mi nie wyjaśnił :sor:
SPOŻYCIE CYJANKU W MŁODOŚCI ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA W WIEKU PODESZŁYM
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 2 miesiąc ago #77

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Pójdę ta droga...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 2 miesiąc ago #78

  • Upload
  • Upload Avatar
Jeśli jeżdżąc nie zauważyłeś do tej pory problemów typu, przegrzewanie się silnika, trudny rozruch, słabe ciśnienie oleju itp.
To nie widzę żadnych przesłanek (poza hipochondrią) do wymiany oleju
Jeśli dobrze ci się jeździ to nie ma sensu wymieniać (chyba że lubisz upalić tu oponkę a tam sprzęgiełko i masz wolne obroty bliskie zgaśnięcia - a nie 950rpm jak Bóg przykazał )
Pozdrawiam
Krzysiek
Megula Czarnula
P.S.
Ja jestem czubkiem i wszędzie gdzie się da leję syntetyki (nawet w lagach)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 2 miesiąc ago #79

  • Paweł-Road Star
  • Paweł-Road Star Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Road Star 1700 Silverado
  • Posty: 154
  • Otrzymane podziękowania: 6
  • Oklaski: 1
No ja w sobotę pojeździł i zrobił 91,9 mil. Ale elegancko było.
Road Star mój to jest to, kocham go...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wymiana oleju. 12 lata 2 miesiąc ago #80

  • orcio
  • orcio Avatar
To może jeszcze ja zadam pytanie w stylu obecnej dyskusji :P ...
Od kiedy mam Radka jeżdżę na castrolu gps 10w40 i zastanawiam sie czy nie migrować w kierunku motula 15w50. Czy warto?:$:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.058 s.
Zasilane przez Forum Kunena