UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zawory

O:Zawory 14 lata 9 miesiąc ago #61

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
po prawej nic nie znalazłem a z lewej jakiś kabel do czegoś dochodzi ale co to jest :huh: dziś już odpuszczam jadę na zlot do Gremium
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zawory 14 lata 9 miesiąc ago #62

  • Rayo
  • Rayo Avatar
wykrzyknik napisał:
Gadziu79 napisał:
Polo możesz dokładniej opisać jak odłączyć tą cewkę by zmierzyć dokładnie ? tylko proszę wytłumacz to krok po kroku bo ciężko łapie jeden już mi tłumaczył i i taknic nie znalazłem :(
Cewkę masz z prawej strony silnika. Jest to taka mała mała puszeczka poniżej dolnej części szklanek popychaczy. Jak kucniesz przy moto i będziesz miał V to na dole po prawej stronie. Tam masz kabelki, wypinasz i już.
Chyba po lewej stronie Wykrzyknik.
Jeśli rozmawiacie o dekopresatorze :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zawory 14 lata 9 miesiąc ago #63

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Gadziu79 napisał:
Polo możesz dokładniej opisać jak odłączyć tą cewkę by zmierzyć dokładnie ? tylko proszę wytłumacz to krok po kroku bo ciężko łapie jeden już mi tłumaczył i i taknic nie znalazłem :(
Cewkę masz z prawej strony silnika. Jest to taka mała mała puszeczka poniżej dolnej części szklanek popychaczy. Jak kucniesz przy moto i będziesz miał V to na dole po prawej stronie. Tam masz kabelki, wypinasz i już.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zawory 14 lata 9 miesiąc ago #64

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Nie do końca na oko. Szczelina jest dość jasno określona od 0,0 do 0.04... Luz musi być naprawdę niewielki, laska popychacza nie może krecić się swobodnie. Obracać się musi ale nie tak lekko żeby sobie swobodnie nią pokręcać :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zawory 14 lata 9 miesiąc ago #65

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
Polo możesz dokładniej opisać jak odłączyć tą cewkę by zmierzyć dokładnie ? tylko proszę wytłumacz to krok po kroku bo ciężko łapie jeden już mi tłumaczył i i taknic nie znalazłem :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zawory 14 lata 9 miesiąc ago #66

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Nadejszła wiekopomna chwila. Dziś będę regulować zawory. Nie mam co prawda takiego szczelinomierza ale słyszałem że można ustawić je na oko tzn z minimalnym luzem tak żeby popychacz się kręcił swobodnie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zawory 14 lata 9 miesiąc ago #67

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Oczywiście wykręcasz tylko po jednej z baniaka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zawory 14 lata 9 miesiąc ago #68

  • Polo
  • Polo Avatar
Gadziu79 napisał:
Ale też jeden z kolegów wspominał mi coś o odprężnikach że do puki grat nie odpali może pokazywać mniejsze bo niby wtedy są uchylone zawory by łatwiej miał rozrusznik ale nie wiem czy to prawda

do pomiaru ciśnienia sprężania , wykręcasz świece , instalujesz
miernik ciśnienia oraz ODŁĄCZASZ CEWKĘ DEKOMPRESATORA ( znajduje się obok wałka rozrządu ) dajesz pełen gaz i kręcisz rozrusznikiem.
Inaczej pomiar nie jest wiarygodny.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zawory 14 lata 9 miesiąc ago #69

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
rapidshare.com/files/244442449/xv1700_04_supplement.rar
rapidshare.com/files/244442448/roadstar99-04.rar


Może się komuś przyda mi pomogło choć z tymi laskami doczytałem później eh ten angielski :angry:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zawory 14 lata 9 miesiąc ago #70

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
Z przykrością stwierdzam że u mnie jest nadal 7,5 tak samo jak przed zrobieniem głowic lecz mierzyłem ciśnienie od razu po złożeniu olej wszędzie jeszcze nie był bo to było przed odpaleniem a jak już odpaliłem to nie chciało mi się zdejmować znów zbiornika i mierzyć
Byłem tak zachwycony że tylko jeździć mi się chciało :P
Ale też jeden z kolegów wspominał mi coś o odprężnikach że do puki grat nie odpali może pokazywać mniejsze bo niby wtedy są uchylone zawory by łatwiej miał rozrusznik ale nie wiem czy to prawda
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zawory 14 lata 9 miesiąc ago #71

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Właśnie jakie jest teraz ciśnienie po dotarciu zaworów?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zawory 14 lata 9 miesiąc ago #72

  • krzych1200
  • krzych1200 Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Jestem Bogiem Uświadom To Sobie
  • Posty: 1443
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 22
Gadziu79 napisał:
A ja dziś po kilku tygodniach walki i szukania przyczyny dlaczego motocykl gaśnie podczas wciskania sprzęgła np dojeżdżając do skrzyżowania po raz pierwszy wyjechałem i grat chodzi normalnie nie gaśnie nie strzela itp u mnie przyczyną były głowice dotarłem tylko zawory złożyłem z powrotem i grat chodzi zawory nie klepią ale chyba są dobrze ustawione bo laski popychaczy idzie okręcać bez wysiłku gaźnik który wielokrotnie rozbierałem i regulowałem ustawiłem według instrukcji dynojet i wszystko w porządku choć czas pokaże czy faktycznie
Mierzyłes cisnienie na kotłach po tym docieraniu ?

fiche.ronayers.com/Index.cfm/Module/Main/TypeID/26/Type/Motorcycle/MakeID/4/Make/Yamaha/YearID/46/Year/2005/ModelID/1756/Model/XV17AWTC_ROAD_STAR_CAST_WHEELS/GroupID/354589/Group/VALVE_

tu masz link na ktorym dobrze widać która jest inna ;)
793 029 792 Można dzwonić i tak rzadko odbieram :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zawory 14 lata 9 miesiąc ago #73

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Tylko pozozdrościć wygranej walki :-) Ja jutro skłądam swojego, mam nadzieję, że jutro. Wszystko zalezy od tego zcy specu od głowic się wyrobi. Oby :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zawory 14 lata 9 miesiąc ago #74

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
A ja dziś po kilku tygodniach walki i szukania przyczyny dlaczego motocykl gaśnie podczas wciskania sprzęgła np dojeżdżając do skrzyżowania po raz pierwszy wyjechałem i grat chodzi normalnie nie gaśnie nie strzela itp u mnie przyczyną były głowice dotarłem tylko zawory złożyłem z powrotem i grat chodzi zawory nie klepią ale chyba są dobrze ustawione bo laski popychaczy idzie okręcać bez wysiłku gaźnik który wielokrotnie rozbierałem i regulowałem ustawiłem według instrukcji dynojet i wszystko w porządku choć czas pokaże czy faktycznie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zawory 14 lata 9 miesiąc ago #75

  • NightRider
  • NightRider Avatar
majkelpl napisał:

A probowales na razie dokrecic ta duza nakretke na polce ?
B)

NIe próbowałem bo nie mam takiego duuuużego klucza.
Przy okazji koszt regulacji zaworów w serwisie to 4 stówki, a zajżenia pod pokrywę i sprawdzenie to 2 wiec jutro z Wykrzyknikiem sami ustawimy. No najpoierw ustawimy w jego wildku a jak będzie opk to w Moim.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zawory 14 lata 9 miesiąc ago #76

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
O widzisz faktycznie, ssąca a nie wydechowa... Do mnie o tej porze z ważnymi pytaniami lepiej się wstrzymać, dopiero koło połódnia, wtedy się budzę :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zawory 14 lata 9 miesiąc ago #77

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
czytając wstecz wyczytałem że dłuższa jest od ssącego ? więc teraz tak naprawdę to która gdzie ????? :dry:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zawory 14 lata 9 miesiąc ago #78

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
Dzięki dzwoniłem właśnie do wykrzyknika i uzyskałem informację i sorki przeglądałem forum ale pewnie kiepsko i tego nie znalazłem więc dlatego pytanie Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zawory 14 lata 9 miesiąc ago #79

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Ostatnio było o tym wspominane .Dłuższa jest ssąca z tylnego baniaka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Zawory 14 lata 9 miesiąc ago #80

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
Witam może ktoś z was pomóc w drodze poszukiwań usterki zdjąłem głowice dotarłem zawory bo wyglądało na to że nie trzymały ciśnienie było 7 atmosfer ale nie o tym więc wziąłem się za składanie tylko po mieszałem sobie laski popychaczy i nie wiem gdzie która powinna być trzy są takie same jedna dłuższa może ktoś z was wie gdzie co i jak prosiłbym o pomoc i ewentualny kontakt 607061570 bo jeszcze parę pytań bym miał
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.045 s.
Zasilane przez Forum Kunena