UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: opony

Odp: opony 12 lata 2 tygodni ago #21

  • aldek
  • aldek Avatar
Beju napisał:
A metzelera nie bierzesz pod uwagę?

pozdro
B.

Teraz mam Metzelera i więcej nie założę. Jest śliski na deszczu i jak pisze Orcio jest twardy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: opony 12 lata 2 tygodni ago #22

  • Seboka
  • Seboka Avatar
Tu macie sklep z oponami wysyłka na Polskę 15 e, ja czekałem około tygodnia, przesyłka DHL pod same drzwi. Wyszło sporo taniej jak u nas. www.powergummis.de/shop.php
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: opony 12 lata 2 tygodni ago #23

  • ytelak
  • ytelak Avatar
Orcio potrzebujesz z białym pasem? Jeżeli z zwykłą to koszt byłby 510,00 PLN :wild:
Ostatnio zmieniany: 12 lata 2 tygodni ago przez ytelak.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: opony 12 lata 2 tygodni ago #24

  • Kostass
  • Kostass Avatar
Dzięki Ytelak , sorry że od razu o tobie nie pomyślałem . Nastepnym razem sie poprawię i walił do Ciebie jak w dym . Na razie dogaduje sie z gościem z forum YDS , ceny sa porównywalne .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: opony 12 lata 2 tygodni ago #25

  • orcio
  • orcio Avatar
Co do moich wrażeń to Metzeler jest dość twardy i wolno się zużywa. Continentale są bardziej miękkie i zużywają się szybciej. Jedne i drugie mi popękały w rowkach w bieżniku, już nie wiem czego to wina .. :aniol: (w każdym razie Metzeler reklamacje uznał, a Conti jeszcze nie reklamowałem). Następnym razem chyba wypróbuję Shinko albo Bridgestone'y. :cyc: :cy:
Wszystkie wspomniane z orginalnym rozmiarze i z białym pasem.
Ytelak .. nie masz przypadkiem Bridgestone'ow na tył na składzie? :roza:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: opony 12 lata 2 tygodni ago #26

  • Minister
  • Minister Avatar
Jeżeli chodzi o opony typu WW (z białym pasem) to zdecydowanie polecam METZELER Marathon ME 880 WW. Mają rozmiar zalecany przez producenta dla Gwiazdek. Pomykam na tym ogumieniu 3 sezon i złego słowa nie mogę powiedzieć.

:hel:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: opony 12 lata 2 tygodni ago #27

  • margier
  • margier Avatar
Ja miałem Continentala z tyłu w momencie zakupu moto ze stanów i właśnie kupiłem ponownie CONTINENTAL Milestone CM2 150/80-16 71H M/C TL (bez białego pasa) do tyłu nówka sztuka, produkcja 45 tydzień 2011 za 486 zł z przesyłką w sklepie internetowym netcar.pl
Co do opinii nie narzekam na nią, kilka razy w deszczu jechałem i było nieźle, na zimne dni przy temp poniżej 10 stopni wydawała mi się twarda (ale to była stara opona i prawie już gładka) Nową dopiero przetestuję i zaznaczam, że piszę o tylnej oponce. Co do Shinko, kupiłem do przodu po zakupie moto ale teraz raczej bym jej już nie wybrał - tak jak pisałem nosi kierownicą.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: opony 12 lata 2 tygodni ago #28

  • Beju
  • Beju Avatar
A metzelera nie bierzesz pod uwagę?

pozdro
B.
aldek napisał:
Przyszła i na mnie kolej z wymianą opon. Uparłem się na opony z białym paskiem, a tu wyboru dużego nie ma.
Pod uwagę biorę dwie firmy : Shinko i Continental CM1 i CM2. Poradźcie proszę jako użytkownicy, gdyż jak rozmawiam ze sprzedawcami to każdy z nich swój produkt chwali.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: opony 12 lata 2 tygodni ago #29

  • aldek
  • aldek Avatar
Przyszła i na mnie kolej z wymianą opon. Uparłem się na opony z białym paskiem, a tu wyboru dużego nie ma.
Pod uwagę biorę dwie firmy : Shinko i Continental CM1 i CM2. Poradźcie proszę jako użytkownicy, gdyż jak rozmawiam ze sprzedawcami to każdy z nich swój produkt chwali.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: opony 12 lata 2 tygodni ago #30

  • ytelak
  • ytelak Avatar
Kostass napisał:
Ja nie bede eksperymentował ,, szukam DUNLOPA D404 TL 130/90/16 67H . Ktos wie gdzie mozna go kupic w dobrej cenie ?

Kostas u mnie dostaniesz taką za 460,00 PLN
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: opony 12 lata 2 tygodni ago #31

  • Metal
  • Metal Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Metal
  • Posty: 1078
  • Otrzymane podziękowania: 40
  • Oklaski: 7
Zbycho napisał:
Po Moich krotkich doświdczeniach powiem ,ze Dunlop dla mnie to drewniany klocek :( teraz zalozylem metzelery po pierwszych kilometrach kiedy te wloski produkchyjne sie zdarly to Dunlopy nie moga stanac obok nich
Oczywiście to moje subiektywne zdanie i kazdy moze miec swoje
Pozdrawiam

Mam podobne odczucia co do Dunlopa - miałem kilka w poprzednich moto.Twarda guma i generalnie nie czułem się pewnie na nich.Może na upały w Kaliforni się nadają ale na nasze warunki mam wrażenie,że za "drewniane"
SPOŻYCIE CYJANKU W MŁODOŚCI ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA W WIEKU PODESZŁYM
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: opony 12 lata 2 tygodni ago #32

  • Zbycho
  • Zbycho Avatar
Po Moich krotkich doświdczeniach powiem ,ze Dunlop dla mnie to drewniany klocek :( teraz zalozylem metzelery po pierwszych kilometrach kiedy te wloski produkchyjne sie zdarly to Dunlopy nie moga stanac obok nich
Oczywiście to moje subiektywne zdanie i kazdy moze miec swoje
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: opony 12 lata 2 tygodni ago #33

  • orcio
  • orcio Avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: opony 12 lata 2 tygodni ago #34

  • Kostass
  • Kostass Avatar
Ja nie bede eksperymentował ,, szukam DUNLOPA D404 TL 130/90/16 67H . Ktos wie gdzie mozna go kupic w dobrej cenie ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: opony 12 lata 2 tygodni ago #35

  • orcio
  • orcio Avatar
Rozumiem że mówisz o przedniej .. a pamiętasz jak to z tylną Shinko było?
Tez sie jakos dziwnie zachowywała czasami?
Była przyczepna przy przyspieszaniu/hamowaniu?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: opony 12 lata 2 tygodni ago #36

  • krzych1200
  • krzych1200 Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Jestem Bogiem Uświadom To Sobie
  • Posty: 1443
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 22
Właśnie wczoraj pozmieniałem kapcie ,pozbyłem sie już slicka na przodzie marki Shinko.
Reasumując test opony można ją polecić jako alternatywę markaowych opon na tańszą kieszeń użytkownika.
Zrobiłem na niej ok 11 ooo mil zjeżdzając ją do płótna (już mnie Wilk nie będzie ganił że na łysych kapciach pomykam ), gdzie przyczepność na łysawej była już zerowa.
Założył bym ją jeszcze raz ale niepodoba mi się wizualnie typ bieżnika ,który faktycznie na frezowanych koleinach rzuca motocyklem na lewo i prawo,max 40 km/h.
793 029 792 Można dzwonić i tak rzadko odbieram :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: opony 12 lata 2 tygodni ago #37

  • margier
  • margier Avatar
Ja w ubiegłym sezonie założyłem shinko do przodu - po przebiegu ok 8 tys km mogę powiedzieć tak - praktycznie znikome ślady zużycia, dosyć dobrze się trzymają drogi, wadą jest kanał prowadzący w kształcie zygzaka - powoduje delikatne ruchy kierownicy na boki przy jej puszczeniu. Bieżnik jest naprawdę głęboki w porównaniu do innych opon.
Marek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: opony 12 lata 2 tygodni ago #38

  • orcio
  • orcio Avatar
Krzychu ...
Na poczatku tego tematu pisałeś że jeździsz na oponach shinko ...
Jak Ci się na nich jeździ/jeździło? Ile wytrzymały? Jak z przyczepnością na mokrym albo brudnym asfalcie?

A ktos jeszcze miał doświadczenia?

Nie wiem czy kolejnych opon nie będę wypróbowywał bo teraz z kolei w Continentalach mi sie pęknięcia porobiły (wczesniej Metzelery).

Te są w miarę sensownej cenie i tuż obok, reszta to juz ok. 6-7 stówek z WW :
allegro.pl/opona-shinko-sr777-150-80-16-tyl-w-w-harley-krakow-i2212164652.html
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: opony 12 lata 4 miesiąc ago #39

  • szoszon
  • szoszon Avatar
Dzięki.:chopp:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: opony 12 lata 4 miesiąc ago #40

  • TataMichas
  • TataMichas Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • GTC 1F44-The Number Of The Beast
  • Posty: 1010
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 19
Jeszcze jedna rzecz o rozmiarach, profilach czy też bieżnikach. Otóż odbyłem dyskusję w temacie opon z fachowcem, który podobnież „zęby zjadł” na zagadnieniu, a ponadto sam jest zapalonym motocyklistą z kilkudziesięciu tysięcznym stażem. Dwa wnioski z tej wymiany zdań:
1. Na przedzie obowiązkowo musi założona opona z wzdłużnym rowkiem na obwodzie. Kierowalność + odprowadzenie wody. Zaznaczam, że nie mam doświadczenia/porównania w tym temacie, a moje historycznie przeżycia nie mogą stanowić podstaw do dialogu. Może Wy macie coś do powiedzenia w temacie?
2. Z jakością gum jest bardzo różne nawet w ramach jednego wytwórcy. Podobnież zdarzają się w roku różne partie tej samej opony z różną jakością. Dlatego też, jeśli chcecie mieć możliwość reklamowania towaru, to tylko i wyłącznie opon w rozmiarze i bieżniku zalecanym przez producenta motocykla. W innym przypadku z automatu zgłoszenia reklamacyjne są odrzucane. :nie:

Lewa w Górę
TataMichas
"Motorcycle is not collection of parts, it is collection of ideas" - Robert M. Pirsig
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.046 s.
Zasilane przez Forum Kunena