UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Wiek opony

Wiek opony 2 lata 2 miesiąc ago #21

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4599
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 10
Metal napisał:


Nową?

No a niby jaką ma zamawiac ?
No i oczywiscie nowa w sensie nowa czy nowa ze nie uzywana B)
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Ostatnio zmieniany: 2 lata 2 miesiąc ago przez majkelpl.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wiek opony 2 lata 2 miesiąc ago #22

  • Metal
  • Metal Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Metal
  • Posty: 1060
  • Otrzymane podziękowania: 39
  • Oklaski: 7
SATURIAN napisał:
Zamówiłem i czekam michelin commander 3 touring na przód , zobaczymy coto takiego .


Nową?
SPOŻYCIE CYJANKU W MŁODOŚCI ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA W WIEKU PODESZŁYM
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wiek opony 2 lata 2 miesiąc ago #23

  • SATURIAN
  • SATURIAN Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1540
  • Otrzymane podziękowania: 60
  • Oklaski: 14
Zamówiłem i czekam michelin commander 3 touring na przód , zobaczymy coto takiego .
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wiek opony 2 lata 2 miesiąc ago #24

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3931
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
majkelpl napisał:
Metal napisał:
Napisałem wyraźnie "...ja i dziesięcioletni Dunlop... "

To nie mogłes tak od razu napisac ? B) :czad:

toć właśnie od razu to napisał eeeh.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wiek opony 2 lata 2 miesiąc ago #25

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4599
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 10
Metal napisał:
Napisałem wyraźnie "...ja i dziesięcioletni Dunlop... "

To nie mogłes tak od razu napisac ? B) :czad:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wiek opony 2 lata 2 miesiąc ago #26

  • Metal
  • Metal Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Metal
  • Posty: 1060
  • Otrzymane podziękowania: 39
  • Oklaski: 7
majkelpl napisał:
Metal napisał:
No jak to - ja podałem wiek opony. Czytaj uważnie :jez:

taaaaaaaaaaa .... napisałes tylko z miałes szlifa :du: :polew:

Oj Majkel,Majkel. Chyba zrobimy Ci zrzutkę na lepsze okulary :zebol:
Przeczytaj jeszcze raz uważnie. Napisałem wyraźnie "...ja i dziesięcioletni Dunlop... "
Po drugie jak wywnioskowałeś,że miałem szlifa skoro napisałem,że "...jadę nadal..." oraz "...przyczepność nie dała się pokonać..."
Właśnie wtedy nie było szlifa tylko maksymalny przechył aż do zatarcia gmolem.
SPOŻYCIE CYJANKU W MŁODOŚCI ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA W WIEKU PODESZŁYM
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wiek opony 2 lata 2 miesiąc ago #27

  • PawelGDA
  • PawelGDA Avatar
  • Offline
  • Po kilku kilometrach
  • Posty: 43
  • Oklaski: 0
Przy zakupie mojego konika( jesień zeszłego roku) zerkałem na opony. Na tyle były commander 2 z 2016, a z przodu, jak się dopiero w domu po zakupie okazało Dunlopy z 2012. Tak byłem zajarany samym Moto że nie wnikałem zbytnio. To, że przednia jest z 2012 obczailem dopiero przy przygotowaniu maszyny do snu zimowego. Zrobiłem zaledwie paręset km. Mocno nie poginałem i żadnego poślizgu przodu nie odnotowalem. Także tego...?! Chyba dużo zależy od stylu jazdy, rozsądku itp. Po wpisach w książce widziałem że poprzedni wlaściciel zrobił ~10tkm. No i chyba przeżył. Teraz po licznych lekturach opinii czaje się na te Avony( cobra chrome). Mam straszną ochotę na te z białym pasem, jednak tych na tył ni cholery nie mogę nigdzie znaleźć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wiek opony 2 lata 2 miesiąc ago #28

  • Lord Zed
  • Lord Zed Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 939
  • Otrzymane podziękowania: 26
  • Oklaski: 5
Trzyletnia nieużywana opona według PN nadal jest nowa.
Gdyby ktoś z was chciał poczytać to proszę :
spidersweb.pl/autoblog/3-letnie-opony-jako-nowe/
Oszczędzaj wodę , pij piwo !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wiek opony 2 lata 2 miesiąc ago #29

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4599
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 10
Metal napisał:
No jak to - ja podałem wiek opony. Czytaj uważnie :jez:

taaaaaaaaaaa .... napisałes tylko z miałes szlifa :du: :polew:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Ostatnio zmieniany: 2 lata 2 miesiąc ago przez majkelpl.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wiek opony 2 lata 2 miesiąc ago #30

  • Metal
  • Metal Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Metal
  • Posty: 1060
  • Otrzymane podziękowania: 39
  • Oklaski: 7
No jak to - ja podałem wiek opony. Czytaj uważnie :jez:
SPOŻYCIE CYJANKU W MŁODOŚCI ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA W WIEKU PODESZŁYM
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wiek opony 2 lata 2 miesiąc ago #31

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4599
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 10
a tematem jest ... wiek opony i jak na razie nikt nie podał jej wieku :mysli: :oj:
ja w Minionku mam opony z 2018 roku jeszcze w " cyckami gumowymi " i miesem tak z 5 mm ale ...... czas im powiedziec do widzenia.
W Raiderze z tyłu Mietek Cruisetec i trzyma jak gupi ( guma z dwóch składników mieszanki ) z 2019 roku.
Przednia starsza i czas na wymiane
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Ostatnio zmieniany: 2 lata 2 miesiąc ago przez majkelpl.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wiek opony 2 lata 2 miesiąc ago #32

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3931
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Metal napisał:
Tomek,ale żeśmy burze mózgów zrobili.
Dwie historie a jakże odmienny finał. Jak to w życiu bywa, nie ma złotego środka. Gdyby był to wszyscy jeździli by na takich samych gumach. Warunki jazdy,styl,rodzaj maszyny to wszystko jakże odmienne.
Jednak moja historia odnosi się ściśle do utworzonego tematu :zab:
A Ty? Nie wspomniałeś o wieku opony...
I tak powinno być :jahu:
A co do wieku opony to była w miarę nowa. Roczna maks dwuletnia. Przypłynęła z US tzn. Wojtek z Polkomu mi wymieniał ponieważ te, które były po przypłynięciu nadawały się bardziej na huśtawkę dla dziecka do ogrodu a nie na Moto.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wiek opony 2 lata 2 miesiąc ago #33

  • longjohn
  • longjohn Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 273
  • Otrzymane podziękowania: 22
  • Oklaski: 10
Dzieki !Chyba zaryzykuje.Kasy troche odłozyłem,a jak się temu co piszesz lepiej
przyjrzeć to nie tylko rowki na biezniku (zresztą Dunlop ma ich o wiele więcej)
ale własciwości gumy moga byc lepsze.Ponadto za dużo rowków to i mniejsza powierzchnia przylegania. Gorzej ,że z tyłu dunlop D402 i jeszcze nowy jak to w sumie bedzie wyglądało ? Człowiek podświadomie włącza takie myslenie jak widzi
opony samochodowe i może to błąd
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wiek opony 2 lata 2 miesiąc ago #34

  • Metal
  • Metal Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Metal
  • Posty: 1060
  • Otrzymane podziękowania: 39
  • Oklaski: 7
Tomek,ale żeśmy burze mózgów zrobili.
Dwie historie a jakże odmienny finał. Jak to w życiu bywa, nie ma złotego środka. Gdyby był to wszyscy jeździli by na takich samych gumach. Warunki jazdy,styl,rodzaj maszyny to wszystko jakże odmienne.
Jednak moja historia odnosi się ściśle do utworzonego tematu :zab:
A Ty? Nie wspomniałeś o wieku opony...
SPOŻYCIE CYJANKU W MŁODOŚCI ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA W WIEKU PODESZŁYM
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wiek opony 2 lata 2 miesiąc ago #35

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3931
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Metal, piękny tekst. Ładnie to opisałeś.
Nie mniej jednak dołożę łyżeczkę dziegciu do tej beczki miodu wylanej spod Twojego pióra.

Pierwszy sezon wiosenny po nabyciu Yadzi, mojej lokomotywy która nie mało waży a i jej środek ciężkości jest dość wysoko posadowiony. Testową długodystansową trasę zrobiłem nią sezon wcześniej po nabyciu i wyjechaliśmy w 3 maszyny na 3 dni do 3Miasta.
Bodajże marzec, słońce pięknie zaczyna przypominać że za chwilę więcej takich jak ja opanuje drogi w okolicy więc póki jeszcze do tego nie doszło wskoczyłem na maszynę (z rana padał lekki wiosenny deszczyk co przeniosło się na mokrą czy też wilgotną nawierzchnię po której się poruszałem) i z bananem na twarzy pomknąłem w krótką ale mimo wszystko super trasę przez pobliskie lasy i wioski.
Ponieważ jestem osobą, której nie straszne boje w deszczu (tutaj Longjohn po części odpowiedź na Twoje pytanie) taka nawierzchnia nie robiła na mnie wrażenia więc i spokojnie kołysząc w rytm pokonywanych zakrętów i soczystych dźwięków płynących z głośników czaszy Venture (Rammstein :) ) przemierzałem następne kilometry smagany rześkimi a mimo wszystko przenikliwymi promieniami wiosennego słońca. Jednak wszystko co piękne ma swój koniec, tak więc i moja przejażdżka chyliła się szybkim i miarowym krokiem ku końcowi. Ostatnia prosta to ok. 400 metrów przed skrętem w moją drogę dojazdową do domu więc dobre 40-50 metrów przed skrętem w szutrówkę odpuszczam manetkę a bardziej rzecz ujmując tempomat i wprawiam w powolne wytrącanie prędkości motocykl. Krótkie dopieszczenie prędkości najazdowej przed skrętem poprzez lekkie wyhamowanie przednim kołem, odpuszczenie klamki przed wykonaniem skrętu, skręt ... i gleba. XVZ1300 ma to do siebie że gmole jak i całe rusztowanie moto jest skonstruowane tak aby nic wielkiego ani maszynie ani osobom nań siedzącym się nie stało ,tak więc klnąc pod nosem coś w rodzaju "sacrebleu" otrzepując się jak przysłowiowy kot po przymusowej kąpieli, podniosłem znaną nam techniką lokomotywę i pojechałem końcowe 150 metrów mrucząc dziwne rzeczy pod nosem. Oględziny moto - wszystko ok. Spox - Yadzia żyje nic jej nie jest poza lekimi śladami na tylnych gmolach kufrów, które jakby nie patrzył są nie tylko ozdobą ale również bezpiecznikiem w tego typu przypadkach. Rzut okiem na przednią oponę - cholera może już zbyt wyłojona i ja głupi zamiast wymienić ślepo wsiadłem pchnięty podnietą szybkiego pozimowego wyjazdu na asfalt? Nic z tych rzeczy. W moją stronę spoglądała dobra z wysokim bieżnikiem Dunlopka D402!!! O zgrozo!!! Dlaczego???
W ruch poszedł w pierwszej linii internet i zapytania czy miał ktoś takie przeprawy i w ogóle. Niestety ... tak! Wiele głosów było zdania, że Dunlop i tylko Dunlop. Były również opinie , że opona ta ma cholerne problemy, no mokrej nawierzchni a już tym bardziej przy niskich temperaturach ( jak jechałem było w granicach 5-10 C ) co świadczyło o użyciu dość twardej mieszanki.
Szkoda mi było tej opony więc dałem jej szansę do należytego zużycia się, jednak nie raz nie dwa nawet w ciepłe słonecznie dni na mokrych nawierzchniach doświadczałem tzw. umykania przedniej opony.
Od tamtej pory miałem jeszcze Shinko i Duro. W 2019 nabyłem pierwszy raz Avon-y. Zanim ją nabyłem, trochę sobie o niej poczytałem. Avon to firma z UK, która jako jedna z nielicznych ma swoją produkcję na terenie Europy. To mnie przekonało. Czy tak jest do dzisiaj, już nie sprawdzałem. Ten kompl. jest moim drugim kompletem i póki co mnie nie zawiódł. Jeżdżę w mokrym, w strumieniach deszczu czego dowodem może być nawet ostatnie foto jakie wrzuciłem z wypadu z zeszłego roku w Bieszczady. Cała nasza droga powrotna była w deszcz - prawie 250-300 km. Po krętych i nieznanych nam drogach. Jestem ich bardziej pewny niestety niż Metzelera czy Bridgestona i Dunlopa razem wziętych.
Longjohn piszesz o niskich rowkach odprowadzających po bokach opony - nic bardziej mylnego - one są na tyle głębokie aby odpowiednio odprowadzić wodę podczas jazdy.
Niechcę nikogo namawiać ani też robi pseudo reklamy, jednak po tylu oponach jakie miałem już w użyciu (Michelin jest jedyną marką której nie miałem), to jedyna marka która równie dobrze zachowuje się na mokrej jak i na suchej nawierzchni!

Tak wyglądają moje zeszłoroczne Cobry. Przyznaję że zeszły rok nie należał co do owocnych kilometrów spędzoych w siodle, nie mniej mają one za sobą dobre 2000 km. Pewnie ten sezon przeżyją i następny to już zakup albo nowych albo opon ale z nową już maszyną :)

PS. Na nich widać jak głęboko opuszczam motocykl na zakrętach czyli do jakiego miejsca opona musi pracować na 100%

Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Ostatnio zmieniany: 2 lata 2 miesiąc ago przez TomHal.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wiek opony 2 lata 2 miesiąc ago #36

  • Metal
  • Metal Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Metal
  • Posty: 1060
  • Otrzymane podziękowania: 39
  • Oklaski: 7
Opony,opony....temat przerabiany na maksa a jakże wciąż żywy. I bardzo dobrze bo jakby nie było opony są istotnym elementem każdego pojazdu kołowego.
Kilometrów przybywa więc i doświadczeń każdy z Nas ma więcej. Niemniej również w tym temacie - jak to w życiu całym - zanurzeni jesteśmy w oparach mitów,stereotypów,marketingowej papki itp.
Dlatego warto rozmawiać co by jakoś sobie poukładać w tych szufladach.
Opiszę Wam zatem historię, która zaistniała realnie :

Kiedyś miałem na Radku z przodu oponę niemłodą już i starganą przebiegiem. Nawet przyznam się,że głupio mi wtedy było i trochę wstyd,że taki piękny motocykl,przy którym ludzie cmokają i wpadają w zachwyt posiada taki element. Ale cóż,w ferworze sezonu i szaleństwa podróży jakoś tak to wyszło. Pomyślałem, a cóż tam, jakoś się dotoczę na tym co jest a na nowy sezon będzie nowa opona. Październik chylił się ku końcowi ale jak na złość jesień wtedy postanowiła przebrać się za piękną wiosnę i sezon ani myślał odpuścić. I przydarzył się znienacka wyjazd tak zacny,że nie honor było odmówić. Cóż robić? Czasu raptem dwa dni. Nawet kurier z nową oponą może nie zdążyć... Trudno myślę sobie,zatrzymując wzrok na starym Dunlopie leżącym w pokrzywach za garażem.
Przynajmniej widać na nim rowki a to jego przewaga nad aktualnym przednim "butem".
Tak oto "uzbrojony" w urągający wszelkim zasadom motocyklizmu element ruszam.
Pogoda wyśmienita, temperatura znośna. Sucho. Asfalt z pewnością zimny po porannym przymrozku. Banan na twarzy rośnie z każdym kilometrem. Moto dudni upojnie. Myśli w ekstazie ulatują gdzieś hen...zapominam o wszystkim ( również o tym,co na przedniej feldze...). Zakręt w prawo. Pochylenie...ŁUP!!!
W momencie pot mnie oblał i paraliż. Jednak żyję, istnieję. I w dodatku jadę nadal!
W ferworze radosnego zapomnienia nie zredukowałem prędkości i przechył był tak duży że asfalt strącił mi nogę że spacerówki muskając delikatnie gmol.
Gmol jest wyznacznikiem, ogranicznikiem maksymalnego przechyłu. Bardziej się nie da.
I to właśnie nieświadomie osiągnęliśmy - ja i dziesięcioletni Dunlop D402 z półmilimetrowyym bieżnikiem, na suchym ale jednak zimnym asfalcie.
Przyczepność nie dała się pokonać.

P.S Tekst powyższy nie powstał w celu promocji w/w zachowań jedynie "ku pokrzepieniu serc..." :zebol:
SPOŻYCIE CYJANKU W MŁODOŚCI ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA W WIEKU PODESZŁYM
Ostatnio zmieniany: 2 lata 2 miesiąc ago przez Metal.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wiek opony 2 lata 2 miesiąc ago #37

  • longjohn
  • longjohn Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 273
  • Otrzymane podziękowania: 22
  • Oklaski: 10
Ja na wiosne musze wywalić przednią. I tak patrze na te avony,niemniej to prawie slicki -takie liche rowki po boku.A jak bedzie deszcz! może dlatego uparcie trzymam sie Dunlopów D402-404 Może nie mam racji. jezdziłes na tych cobrach w duzym deszczu?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wiek opony 2 lata 2 miesiąc ago #38

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3931
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
co do opon to będę powtarzał jak w Mantrze - wiele ich miałem począwszy od Metzka poprzez Goodyeara czy Bridgestone czy inne Dunlopy czy budżetowe koreańce czy tajwańskie podróby.

Od trzech sezonów jeżdżę tylko Avon-ami i jestem mega zadowolony. Super cena do jakości a i opona nie należy do no name - kupuję Cobrę i naprawdę jest świetna czy na sucho czy na mokro. Polecam!!!
www.oponylider.pl/opony-motocyklowe/avon/cobra-chrome/
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wiek opony 2 lata 2 miesiąc ago #39

  • Metal
  • Metal Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Metal
  • Posty: 1060
  • Otrzymane podziękowania: 39
  • Oklaski: 7
Możesz mieć rację. Jak miałem z tyłu Metzeler Marathon to było to samo. A już nie daj Boże w deszczu. Założyłem nową i przebieg ostatecznie wytrzymała duży jednak nigdy więcej nie założę tej opony. Coś za coś.
SPOŻYCIE CYJANKU W MŁODOŚCI ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA W WIEKU PODESZŁYM
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wiek opony 2 lata 2 miesiąc ago #40

  • Dremar
  • Dremar Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 72
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 1
Mamy zimę ale to czas aby cos podłubać ulepszyć naprawić. Jak jeździłem w sezonie to wiele raz miałem takie zdarzenie jakby na dużych nierównościach tylne koło lekko wpadało w uslizg.
Motor prosty więc pytam czy to normalne. Może to śmieszne ale porównywałem miękkość gumy przodu (jest nowa) i tylna opona wydaje mi się jakaś twarda. Czy może to być przyczyną uślizgu, a może jestem przewrażliwiony i szukam dziury w całym
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.045 s.
Zasilane przez Forum Kunena