UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
Uwaga na wpisy. Wszystko jest pod kontrolą

TEMAT: MC, FG i inne

O:MC, FG i inne 14 lata 1 miesiąc ago #141

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Musze poszukać tego artykulu, w ktorym to rpzeczytałem :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 2 miesiąc ago #142

  • Minister
  • Minister Avatar
wykrzyknik napisał:
hmmm chyba w Świecie motocykli czy w jakims innym miesięczniku przeczytałem ostatnio że 1% oznacza, że czlonkowie klubu z 1% na kamizelkach sa klubami uznawanymi na całym świecie... Pisali tam że w Polsce tylko jeden klub ma prawo nosić ten 1%...

Prawo noszenia naszywki "1%" dostaje nie klub a poszczególne osoby będące członkami klubów. Według mojej wiedzy są u nas w kraju ludzie noszący "1%" z różnych klubów. Np. w Road Runners MC nie wszyscy "pełnobarwowi" członkowie mają prawo do "1%". Część go ma, a cześć nie. Z Runnersów znam co najmniej dwóch, którzy ten "1%" noszą. Podobnie jest według mnie w innych klubach.

:cza:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 2 miesiąc ago #143

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
chyba trafiłeś :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 2 miesiąc ago #144

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4614
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
A ja czytalem ze 1% ...... to mozna podatku na cel charytatywny przeznaczyc ?
Czy to moze o to chodzi ze ta kase trzeba dla Klubow MC przelac ? :dry:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 2 miesiąc ago #145

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
hmmm chyba w Świecie motocykli czy w jakims innym miesięczniku przeczytałem ostatnio że 1% oznacza, że czlonkowie klubu z 1% na kamizelkach sa klubami uznawanymi na całym świecie... Pisali tam że w Polsce tylko jeden klub ma prawo nosić ten 1%...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 2 miesiąc ago #146

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Minister pewnie masz rację z tym jednym procentem jednak prawda jest taka jak ją kreują media prasa, telewizja a media mówią że 1% oznacza będących poza prawem lub czytaj ponad prawem i społeczeństwo tak nas postrzega. Zresztą sam miałeś okazję tego doświadczyć. Jedynie co możemy zrobić to swoją postawą zmieniać poglądy pozostałych. A to nie jest łatwe. Powiedziałbym, że to zawracanie kijem Wisły.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 2 miesiąc ago #147

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4614
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
No wiem o tym ze polowa tych tekstow to 10% prawdy + 90% sensacji aby sie dobrze czytalo.
Ale wklejam te info aby tylko pokazac jakie panuja opinie nt. Klubow MC i ich memberosw.
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 2 miesiąc ago #148

  • Minister
  • Minister Avatar
majkelpl napisał:
wyborcza.pl/1,75248,7677291,Ameryka_walczy_z_motocyklowymi_gangami.html

To tu jeszcze jedna porcja "ciekawostek" o Klubach.
Co prawda w USA, ale ... na kims Kluby polskie sie wzoruja, prawda ?

Majkel! Tekst fajny ale bardzo w stylu "Faktu" czy "Superekspresu". Poza tym gośc nie do końca wie o czym pisze. Szczególnie rozbawił mnie ten fragment o "procentowcach" czyli członkach przestęczych gangów motocyklowych (bo jest ich około 1% ogółu klubów). Przecież to jest :polew: piramidalna bzdura :polew: . Autor słyszał coś o członkach klubów MC noszących naszywkę "1%", a resztę sobie "dośpiewał". Pogadaj z kim chcesz i z jakiego chcesz klubu. 1% oznacza, że na noszącym naszywkę możesz polegać w 100% (coś w stylu "polegaj jak na Zawiszy"). Według tej zasady na każdym motocykliście można polegać na 99%. Ten kto zasłuży (swoim działaniem, zasadami postęowania i w ogóle tym jakim jest człowiekiem) dostaje prawo noszenia "1%" co oznacza 100% (te 99%, które ma każdy z nas + 1). Poza tym 1% może zdobyć każdy. Rzeczywiście najczęściej występują te oznaczenia w klubach typu "Hell Angels", czy "Outlaws" ale nie dlatego, że to grupy którym zarzuca się charakter przestępczy, tylko dlatego, że ich członkowie identyfikują się z klubami i innymi członkami na 100%.

Od siebie dodam, że tak naprawdę nawet stanięcie na głowie nie zmieni opinii o motocyklistach, szczególnie na cruiserach i w skórach, noszących coś na plecach jaka panuje u ludzi spoza światka motocyklowego. Znam to na przykładzie barw mojego byłego klubu. W logo barw klubowych mieliśmy stylizowanego wilkołaka z wyszczerzonymi kłami. Wiele razy słyszeliśmy (i to nie od starszych pań w moherowych beretach), że jak nic to jesteśmy satanistami i bandytami. Kiedyś jeden z naszych człopaków (po zawale serca)
chciał pomóc gościowi z atakiem serca (rzecz się działa w ogródkach piwnych nad Wisłą) i zaoferował własne lekarstwa, które zawsze nosił przy sobie. Był w skórach i kamizelce z barwami klubowymi. Od żony tego gościa usłyszał, że mąż potrzebuje lekarstw i lekarza, a nie narkotyków (SIC!). Byłem tego świadkiem i wszystko słyszałem.

:cza:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 2 miesiąc ago #149

  • Minister
  • Minister Avatar
wykrzyknik napisał:
Ministrze też przeczytałem. Gośc pisze, że jednak są w klubach, stowarzyszeniach NIELICZNI ale jednak sa prawdziwi pasjonaci. Pisal o NAS :-)
Im więcej się dowiaduję, im więcej słucham opini tym moje zdanie co do klubów MC jest coraz bardziej nie jednoznaczne. Chłopaki z MC sami mowili np o lojalności. Dzwonią i masz być. No chyba ze Ci żona rodzi.... To przykład ale jednak coś w tym bezwględnym oddaniu się dla klubu chyba jest. Na pewno nie w każdym ale jednak.
Chłopaki z MC mówili nam że wszystko jest za free. Nie mażadnych składek, wkładów, opłat... Za to ostatnio coraz więcej słysze o finansach...
Całej prawdy dowiedział bym się pewnie gdybym był w MC... Tyle tylko, że nie chcę...
Ty Ministzrze w klubie byłeś, wiesz z czym to się je i dla mnie jesteś w tym temacie swego rodzaju autorytetem. Przez co bardzo uwaznie czytam co piszesz w tym temacie :-)

W MC nigdy nie byłem, w FG oczywiście tak. Co do lojalności to oczywiście tak - ale "za mojej kadencji" chodziło o poszanowanie barw klubowych, wzajemną pomoc członkow klubu wobec siebie (na zasadzie kto co może, a nie co każe klub) i braterstwo (w dobrze pojętym tego słowa znaczeniu) - tutaj zaangażowanie musiało być albo na 100% albo nie było nam razem po drodze. Nie było w żadnym wypadku mowy o koszarowym drylu i bezwzględnym posłuszeństwie i byciu na gwizdek klubu bez względu na okoliczności.

Co do finansów to też nie było żadnych "odgórnie" narzuconych rozwiązań i zobowiazań. Jeśli jednak klub "oddolnie" i demokratycznie uznał (czytaj: jego członkowie) za zasadne samoopodatkować się, to oczywiście było to możliwe. Często zdarzało się (znam to z życia) też, że jeśli ktoś z takich czy innych względów nie mógł zapłacić to pozostali członkowie zrzucali się i wykładali kasę za niego (zgodnie z zasadą lojalności - patrz akapit wyżej). Dla ciekawostki podam, że np. członkowie HOG-a muszą co rok odprowadzać składkę klubową (ostatnio to było chyba coś około 100 EURO - nie jestem pewien). I to na zasadzie "nie ma zmiłuj" - jak nie płacisz to won z "klubu".

Powiem jeszcze tylko jedno. W klubach (obojętnie czy MC, czy FG) członkami są ludzie, a ludzie należą do takiego dziwnego gatunku, że wystęują w jego obrębie bardzo różne i odmienne osobniki. Moim zdaniem wszystko (w tym relacje wewnątrz grupy, zasady funkcjonowania, ewentualne składki) zależy tylko od członków klubu i tego czego oczekują, bo przecież bez nich to nie ma żadnego klubu, a jest po prostu nul czyli nic.

:dzieki: :czesc:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 2 miesiąc ago #150

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4614
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
wykrzyknik napisał:
Gośc pisze, że jednak są w klubach, stowarzyszeniach NIELICZNI ale jednak sa prawdziwi pasjonaci. Pisal o NAS :-)

No i wszystko w temacie :cza: :win: :uklon:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 2 miesiąc ago #151

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4614
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
wyborcza.pl/1,75248,7677291,Ameryka_walczy_z_motocyklowymi_gangami.html

To tu jeszcze jedna porcja "ciekawostek" o Klubach.
Co prawda w USA, ale ... na kims Kluby polskie sie wzoruja, prawda ?
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 2 miesiąc ago #152

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Ministrze też przeczytałem. Gośc pisze, że jednak są w klubach, stowarzyszeniach NIELICZNI ale jednak sa prawdziwi pasjonaci. Pisal o NAS :-)
Im więcej się dowiaduję, im więcej słucham opini tym moje zdanie co do klubów MC jest coraz bardziej nie jednoznaczne. Chłopaki z MC sami mowili np o lojalności. Dzwonią i masz być. No chyba ze Ci żona rodzi.... To przykład ale jednak coś w tym bezwględnym oddaniu się dla klubu chyba jest. Na pewno nie w każdym ale jednak.
Chłopaki z MC mówili nam że wszystko jest za free. Nie mażadnych składek, wkładów, opłat... Za to ostatnio coraz więcej słysze o finansach...
Całej prawdy dowiedział bym się pewnie gdybym był w MC... Tyle tylko, że nie chcę...
Ty Ministzrze w klubie byłeś, wiesz z czym to się je i dla mnie jesteś w tym temacie swego rodzaju autorytetem. Przez co bardzo uwaznie czytam co piszesz w tym temacie :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 2 miesiąc ago #153

  • Minister
  • Minister Avatar
majkelpl napisał:
Majkel, przeczytałem tekst z linka, który zamieściłeś. Z całym szacunkiem to jeden wielki bełkot. Gość, moim zdaniem, jest sfrustrowany bo go chyba nie przyjęli do jakiegoś klubu. Zwróć uwagę, iż z jego punktu widzenia zaprezentowanego w tekście, to my też jesteśmy wrzuceni do tego samego wora (cyt. "...są kluby jeżdżące jednym typem motocykla..."). Zgodnie z logiką autora tekstu wielbiciele "Gwiazdki" noszący logo, czonkowie Gold Wing Club of Poland, "Vakyrie Riders", czy ludzie z HOG-a są zrównani np. z członkami "Hell ANgels" MC, "Outlaws" MC albo "Road Runners" MC. Przecież to chore.

:czesc: :uklon:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 2 miesiąc ago #154

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4614
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
Cos do poczytania:

kluby-motocyklowe.blog.onet.pl/
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 2 miesiąc ago #155

  • szoszon
  • szoszon Avatar
NightRider napisał:
No to zagramy w Spale. Szachownicę narysujemy a i piwa wystarczy ... hyba ... mam nadzieję.
Dla mnie beczka piwa to nie problem (załatwić nie wypić), ale nie mam bocznego wózka.
Chyba .ze do lata zakulam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 2 miesiąc ago #156

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Rozmawiałem wczoraj z ludźmi z PRMu.... Cóż obgadamy szczegoły w Spale... :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 2 miesiąc ago #157

  • Minister
  • Minister Avatar
NightRider napisał:
No to zagramy w Spale. Szachownicę narysujemy a i piwa wystarczy ... hyba ... mam nadzieję.

Wchodzę w ten interes jak mawiał stary warszawski kieryka z serialu "Dom".

:piwo: :piwo: :piwo: :pi1: :piwo: :piwo: :pi1:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 2 miesiąc ago #158

  • NightRider
  • NightRider Avatar
No to zagramy w Spale. Szachownicę narysujemy a i piwa wystarczy ... hyba ... mam nadzieję.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 2 miesiąc ago #159

  • szoszon
  • szoszon Avatar
Siadamy Night.
Mam doswiadczenie z taką grą, ale w wersji kółko-krzyżk.
Tutaj sprawa może przeciągnąć się do rana... :pi1:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 2 miesiąc ago #160

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Gadu dadu. Macie polewkę a do szachownicy nikt nie siada?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.050 s.
Zasilane przez Forum Kunena