UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
Uwaga na wpisy. Wszystko jest pod kontrolą

TEMAT: MC, FG i inne

O:MC, FG i inne 14 lata 2 miesiąc ago #341

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Co do mojego zdania to mi osobiście wystarczy samo logo bez jakichkolweik szarf. Jeżeli już koniecznie trzeba te szarfy wstawiac - jestem również za dolną w postaci miasta a górna jeżeli można to "W/RS".
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 2 miesiąc ago #342

  • ytelak
  • ytelak Avatar
Ja osobiście obstawałbym przy "Poland" lub "Polska"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 2 miesiąc ago #343

  • Minister
  • Minister Avatar
majkelpl napisał:
To jest przykladowy uklad. Wild Star i Poland bylo z czego innego wziete, kiedy nie mialem loga forum. :uklon:
Oczywiscie teraz majac juz poglad mozna np. dac gorna szarfe " free biker" a dolna, skoro niby nie wolno Poland, albo "Polska" albo miejscowosc gdzie kto mieszka

Np.takie cos:
picasaweb.google.com/majkel.franek/DropBox?authkey=Gv1sRgCMzWsszGqfT5kQE&pli=1#5438529887445111906

Kierunkowo OK. Jednak Kongres pewnych motywów nie puści. Chodzi o sławetną już "V". Poza tym zrezygnowałbym z "Free Biker". Przecież chcemy mieć wyznacznik naszej grupy jako użytkowników forum. Mam propozycję nastęującą:

Górna szarfa: "Owners Group"

W logo: w centralnej części okrągłego elementu na górze: Road/Wild Star, na Biało czerwonym konturze Polski zamiast "V" wstawiłbym możliwie duże logo producenta (gwiazda Yamahy), w dolnej części np. ksywka.

Dolna szarfa: nazwa miejscowości.

Według mojej wiedzy i doświadczenia z "kongresowymi" taki light motyw nie powinien wzbudzić większych oporów i byłby do strawienia dla Kongresu. Poza tym dobrze sprzedawałby się w ramach dotychczasowej linii według której nie aspirujemy do bycia FG lub MC, a jedynie chcemy stworzyć grupę branżową (owners group). Tak jak "Gold Wing Club Poland", "Valkyrie riders" czy choćby HOG. Te byty nie podlegają zasadom i prawom panującym wśród "kongresowych", a barwy noszą!

:naj: :win: :uklon:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 3 miesiąc ago #344

  • sebastian K
  • sebastian K Avatar
Moim skromnym zdaniem to klimaty z klubami MC trzeba oblać ciepłym moczem bo z tego wychodzą same nieprzyjemności. Jakaś hierarchia wojskowa mi osobiście nie leży, po co dostać w twarz od jakiegoś przy chlasta o inteligencji troglodyty bo coś mu się nie spodoba, a że wielu w zwykłym życiu jest nikim stają się podbudować w taki prosty sposób i warto tu wspomnieć o kompleksie małego penisa :silly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 3 miesiąc ago #345

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Im bardziej się w to wgryzać tym bardziej temat staje się ciężki. Myślę że do spotkania na kongresie nic nie wymyślimy. Ja też z chęcią się przejadę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 3 miesiąc ago #346

  • Wilk
  • Wilk Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Bóg wybacza, motór nigdy.
  • Posty: 835
  • Otrzymane podziękowania: 20
  • Oklaski: 8
Jestem za miejscowością a co. Niech wiedzą z kąd my są. Dobry pomysł majkelpl.
Życie jest jak koło od motoru, się kręci.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 3 miesiąc ago #347

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4613
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
To jest przykladowy uklad. Wild Star i Poland bylo z czego innego wziete, kiedy nie mialem loga forum. :uklon:
Oczywiscie teraz majac juz poglad mozna np. dac gorna szarfe " free biker" a dolna, skoro niby nie wolno Poland, albo "Polska" albo miejscowosc gdzie kto mieszka

Np.takie cos:
picasaweb.google.com/majkel.franek/DropBox?authkey=Gv1sRgCMzWsszGqfT5kQE&pli=1#5438529887445111906
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 3 miesiąc ago #348

  • krzych1200
  • krzych1200 Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Jestem Bogiem Uświadom To Sobie
  • Posty: 1443
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 22
No tak ale po co zdublowałeś napisy Wild i Poland ? Tu albo tu :dry:
793 029 792 Można dzwonić i tak rzadko odbieram :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 3 miesiąc ago #349

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4613
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
Minister napisał:
Z logotypem forum jest już pewien problem.

picasaweb.google.com/majkel.franek/DropBox?authkey=Gv1sRgCMzWsszGqfT5kQE&pli=1#5438459707085538242

Takie cos wymyslilem aby bylo na plecach.
Moznaby wziac taki wzor na Kongres i im pokazac do akceptacji :uklon:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 3 miesiąc ago #350

  • Minister
  • Minister Avatar
TomHal napisał:
Proponuję odczekac do kwietnia. Nic na siłę - nie po ta tam zostaliśmy zaproszeni.

A "V-ke" ma wielu, nie tylko Steel Roses MC.

Święte słowa dobrodzieju. Możliwe jest oczywiście wykorzystanie motywu używanego już przez inny istniejący już klub. Trzeba jednak dogadać się z takim klubem i dostać jego zgodę. Nie wiem jak jest teraz ale jeszcze kilka lat temu uzgadniać trzeba było tez "krój" i kolorystykę czcionki używanej w szarfach z nazwą klubu i miejscowości. Zupełnie inną kwestią jest np. utworzenie na danym terenie chapteru krajowego klubu ponadnarodowego (vide Steel Roses). Wtedy nikt nie ma nic do gadania jaki moty jest w logo klubu.

:uklon:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 3 miesiąc ago #351

  • ytelak
  • ytelak Avatar
TomHal napisał:
Proponuję odczekac do kwietnia. Nic na siłę - nie po ta tam zostaliśmy zaproszeni.

A "V-ke" ma wielu, nie tylko Steel Roses MC.

Tom masz rację lepiej odczekać do kwietnia.
Ale swoją drogą dobrze by było wiedzieć ilu jest chętnych mieć jakieś rozeznanie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 3 miesiąc ago #352

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Proponuję odczekac do kwietnia. Nic na siłę - nie po ta tam zostaliśmy zaproszeni.

A "V-ke" ma wielu, nie tylko Steel Roses MC.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 3 miesiąc ago #353

  • Marek73
  • Marek73 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 797
  • Otrzymane podziękowania: 24
  • Oklaski: 8
Dzięki Minister. No to wygląda na to, że mamy zgryz :-(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 3 miesiąc ago #354

  • Minister
  • Minister Avatar
Marek73 napisał:
Ankieta to pewnie dobry pomysł, ale co z takimi osobami jak ja, które bardzo chętnie naszyją sobie na plecy logotyp gwiazdy i forum, ale nie chcą należeć do żadnego klubu?

Logotyp marki, modelu w rodzaju: np. "Born to ride Star Motocycles - Polska" możesz sobie naszyć nawet dzisiaj. Szczególnie jeśli użyjesz naszywek ogólnie dostępnych (np. na moto bazarze czy allegro), a nie specjalnie zaprojektowanych. Nikt z "kongresowych" nie powinien się do Ciebie o to przyczepić. W końcu możesz deklarować co myślisz w dowolny sposób. Żaden z tych elementów nie wkracza w dominium do którego roszczą sobie pretensje "kongresowi".

Z logotypem forum jest już pewien problem. Przede wszystkim to nie jest już Twoja osobista deklaracja dotycząca stosunku do jazdy. Jakby nie patrzył logotyp forum jest wyznacznikiem charakteryzującym pewną zbiorowść na którą składają się użytkownicy forum. A to zapewne zostanie uznane przez "kongresowych" za przynależność do klubu co implikuje możliwośc uznania logotypu za barwę klubową. Ponadto na chwilę obecną jego forma pewnie nie spotka się z entuzjazmem "kongresowych". Po pierwsze w projekcie użyty zostal motyw "V", a to już wkracza w zakres zaintersowania np. Steel Roses MC, którzy wykorzystują go w swoim logo. Czy nam się podoba czy nie "kongresowi" uznają się strażnikami porządku, w ich opinii, co do zasad obowiązujących odnośnie barw (ten sam motyw nie może się powtarzać w barwach organizacyjnych). Po drugie, o czym nie ma ani słowa na stronie kongresu, wyrażenie "Poland" od gdzieś 2001r. zostało "zastrzeżone" MC. Tego pilnują już bardzo mocno, bez żadnej taryfy ulgowej.

Oczywiście jak w każdym systemie istnieją luki, które można próbować wykorzystać. Np. na plecach deklaracja w stylu jak wskazana wyżej, a z przodu na kamizelce naszyswka z logotypem forum (może być wszystko co chcemy). Jak coś co ich "drażni" nie jest na plecach to tak naprawdę "kongresowych" to nie interesuje. Najlepszym przykładem jest Webchapter HD - nie mający nic wspólnego z HOG. Na plecach mają orła z wkomponowanym napisem "Harley Davidson Motorcycles" (czy jakoś tak) i koniec. Z przodu naszywka z nazwą "organizacji", logo i ksywką członka.

:naj: :chopper:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 3 miesiąc ago #355

  • Marek73
  • Marek73 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 797
  • Otrzymane podziękowania: 24
  • Oklaski: 8
Ankieta to pewnie dobry pomysł, ale co z takimi osobami jak ja, które bardzo chętnie naszyją sobie na plecy logotyp gwiazdy i forum, ale nie chcą należeć do żadnego klubu?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 3 miesiąc ago #356

  • Minister
  • Minister Avatar
NightRider napisał:
No to grubo!!! Znaczy się jak ty dasz komuś po gębię to ja za to odpowiem?

Oprócz tego co napisał Majkel to niestety czasem może się i tak zdarzyć. Pamiętacie jak w zeszłym roku w Spale gadaliśmy o tym "nieporozumieniu" między Runnersami i Black Horses MC. Tam też za głowy wzięło się tylko dwóch ludzi, każdy z jednego klubu. Ten z BHMC trochę przesadził z "argumentami" w "dyskusji" (ta sprawa z okiem Runnersa). Efekt był taki, że odium spadło na cały klub i dzisiaj BHMC już nie ma! I to wcale nie dlatego, że Runnersi ich spacyfikowali, tylko po prostu "kongersowi" uznali, iż po prostu przegięli i nie potrafią pilnować swoich.

:czesc:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 3 miesiąc ago #357

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4613
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
Nie, to znaczy ze jak On kumus da po gebie to jak przyjada tego "kogos" kolesie to Ty tez musisz stanac do walki ;)
Tak to dziala .... jeden za wszystkich itd.
Ankieta i glosowanie bylaby dobra sprawa i pokaze kto jest za czyms na plecach a kto chce smigac bez niczego.
Jutro wrzuce zdjecie tego co sobie wymyslilem jak to moglobyc wygladac B)
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 3 miesiąc ago #358

  • NightRider
  • NightRider Avatar
No to grubo!!! Znaczy się jak ty dasz komuś po gębię to ja za to odpowiem?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 3 miesiąc ago #359

  • Minister
  • Minister Avatar
Night! Przecież już Ci to klarowałem. Barwy oznaczją możliwość noszenia czegoś na plecach. Szarfy nikt mieć nie musi, chyba że chce. A to o czym mówisz (nasze logo + nazwa miasta - rozumiem, że na plecach) to w odbiorze "kongresowych" są już pełne barwy. Dlatego zanim bedą barwy to musi być pełna świadomość co one oznaczają dla każdego z osobna i dla wszystkich razem. Ujmę to na przykładzie z Tobą w roli głównej. Założmy, że w rozmowie z kimś powiesz coś co on uzna za obraźliwe z jego punktu widzenia. Nie mając barw będzie miał zastrzeżenia do Ciebie jako Nighta. Jak będziesz nosił plecy to nie powie: "ten Night to taki czy owaki" tylko uogólni to do grupy: np. "ci z WildStar OG to skończone .....". To tak działa i nie zmienisz tego. Pamiętasz jak Ci mówiłem, że barwa jest jak mundur?!

Pozdrawiam, :chopper:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MC, FG i inne 14 lata 3 miesiąc ago #360

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Zatrybi nie zatrybi ja tam nie chcę żadnych pełnych barwwystarczy nasze logo i nazwa miasta i to wszystko. Zresztą jakby nawet to nie będę nosił tych wszystkich szarf.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.045 s.
Zasilane przez Forum Kunena