UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Pierwsze próby

Odp: Pierwsze próby 12 lata 1 miesiąc ago #101

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Do skręcania nie używamy jeśli można nóg, tylko kierownicę.Tu masz filmik jak to robią zawodowcy moto.pl/MotoPL/1,88571,10054211,Slalom_na_Harleyu_na_czas___Wideo.html .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwsze próby 12 lata 1 miesiąc ago #102

  • Metal
  • Metal Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Metal
  • Posty: 1082
  • Otrzymane podziękowania: 40
  • Oklaski: 8
orcio napisał:
Metal, wystarczy pochylić moto zamiast skręcac w pionie samą kierownicą, bedzie duzo mniejszy promień skrętu ... troche wprawy ..
.. widziałeś takie filmiki jak amerykański policeman wyczyniał cuda na RoadKingu?

Oczywiście,że masz rację - są sposoby na usprawnienie tego manewru i niewątpliwie każdy ma swój.Jednak pochylając takiego kloca trzeba się liczyć z przejęciem sporej masy na nogę,co nie każdy wytrzyma.Nie wspomnę już o "waleniu"się przy prędkości bliskiej zeru.

Tak czy inaczej wszystko da się zrobić :br:
SPOŻYCIE CYJANKU W MŁODOŚCI ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA W WIEKU PODESZŁYM
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwsze próby 12 lata 1 miesiąc ago #103

  • orcio
  • orcio Avatar
Metal, wystarczy pochylić moto zamiast skręcac w pionie samą kierownicą, bedzie duzo mniejszy promień skrętu ... troche wprawy ..
.. widziałeś takie filmiki jak amerykański policeman wyczyniał cuda na RoadKingu?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwsze próby 12 lata 1 miesiąc ago #104

  • Metal
  • Metal Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Metal
  • Posty: 1082
  • Otrzymane podziękowania: 40
  • Oklaski: 8
Dodam jeszcze zawracanie "na trzy" :polew:

Na standartowej szosie trzeba zjechać na pobocze,skręcić na maksa kierę,pomału,podpierając się nogami zacząć zawracanie.Po nabraniu perfekcji można liczyć na zakończenie manewru na przeciwległym poboczu bo na asfalt nie wyda :kier:
SPOŻYCIE CYJANKU W MŁODOŚCI ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA W WIEKU PODESZŁYM
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwsze próby 12 lata 1 miesiąc ago #105

  • TataMichas
  • TataMichas Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • GTC 1F44-The Number Of The Beast
  • Posty: 1016
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 19
kiwak napisał:
robrob napisał:
Panowie jakie zakwasy, motorkiem się jeżdzi a nie go pcha :polew:

Ja nie wiem, ale zawsze sezon zaczynalem przejazdzka tak ze 180 km. Kolega szybko gnal wiec trzeba sie bylo gesto pochylac na zakretach. Chyba od tego. A moze dawno po prostu na silowni nie bylem ? ;)

Za slaby jestem na pchanie moto. A wogole da sie tego slonia popchnac ? ;)


Pierwsza rzecz jakiej się nauczyłem migiem po pierwszej jeździe i pierwszym postoju Radkiem to parkowanie. Nigdy, ale to przenigdy nie postawię sprzęta tak, by go trzeba było pchać pod górę i to po piachu. Polew gapiów i spocone majty pchającego gwarantowane. :polew:
Dzięki takiej lekcji nauczyłem się przewidywać potencjalne zagrożenia nie tylko na drodze ale i na parkingu, ale jak to mówią „frycowe” trzeba było zapłacić. B)

Reszta, dokładnie tak jak mówią chłopaki, do bardzo wstępnego ogarnięcia i przy odpowiedniej dawce pokory - w kilkadziesiąt km.
"Motorcycle is not collection of parts, it is collection of ideas" - Robert M. Pirsig
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwsze próby 12 lata 1 miesiąc ago #106

  • Sajmon
  • Sajmon Avatar
Nie pozostaje mi nic innego jak cierpliwie czekać. Na szczęście pogoda nie dopisuje i nie nosi mnie tak, jak jakieś dwa-trzy tygodnie temu. Zdam relację z pierwszej przejażdżki :chop:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwsze próby 12 lata 1 miesiąc ago #107

  • Marek73
  • Marek73 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 797
  • Otrzymane podziękowania: 24
  • Oklaski: 8
Olek - u Ciebie to nie jest problem wzrostu tylko tego, że jak staniesz bokiem to Cię nie widać :))
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwsze próby 12 lata 1 miesiąc ago #108

  • kiwak
  • kiwak Avatar
robrob napisał:
Panowie jakie zakwasy, motorkiem się jeżdzi a nie go pcha :polew:

Ja nie wiem, ale zawsze sezon zaczynalem przejazdzka tak ze 180 km. Kolega szybko gnal wiec trzeba sie bylo gesto pochylac na zakretach. Chyba od tego. A moze dawno po prostu na silowni nie bylem ? ;)

Za slaby jestem na pchanie moto. A wogole da sie tego slonia popchnac ? ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwsze próby 12 lata 1 miesiąc ago #109

  • robrob
  • robrob Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • RS 1700
  • Posty: 1171
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 9
Panowie jakie zakwasy, motorkiem się jeżdzi a nie go pcha :polew:
Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwsze próby 12 lata 1 miesiąc ago #110

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Ja mam te 180 przynajmniej, ale zawsze na rozpoczęcie sezonu pierwsza jazda kończy sie zakwasami. I juz je polubilem ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwsze próby 12 lata 1 miesiąc ago #111

  • illusion
  • illusion Avatar
Sajmon napisał:
Zaznaczam, że siłaczem nie jestem (175 cm i jakieś 78 kg wagi).

Sajmon ... 175 cm to bym miał gdybym wpasował sie w żony szpilki :polew: :polew: :polew:

... z twarzy banan nie znika i z całym szacunkiem do 1100 ale jazda Radkiem to zupełnie inna bajka :))
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwsze próby 12 lata 1 miesiąc ago #112

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1912
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Sajmon napisał:
... mam coraz więcej wątpliwości czy ogarnę takiego potwora. Zaznaczam, że siłaczem nie jestem (175 cm i jakieś 78 kg wagi).
Na swojego RS'a przesiadłem się z Virago750. Też miałem obawy ile czasu zabierze mi opanowanie motoru. Mimo to zaraz po zakupie pojechałem w traskę 100km. Choć trudno to nazwać traską, bo po prostu przyprowadziłem go na kołach do domu. Na początku ostrożnie, ale zaczynałem go próbować w różnych sytuacjach. Zadziwiło mnie, że choć czuć wagę, to jednak prowadzi się bardzo stabilnie i przewidywalnie. Po 50-60-ciu kilometrach poczułem się na tyle oswojony, że na krzyżówkach pochylałem go tak, że w pewnym momencie przytarłem podestami o asfalt. Virówkę dało się bardziej położyć, więc pierwsze przytarcie wywołało u mnie lekką panikę :D
Co do poczucia posiadania krzepy do obsługi RS'a, to owszem przydaje się, jak ... przepychasz go w garażu. Jak koła zaczną się toczyć, masa przestaje przeszkadzać.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwsze próby 12 lata 1 miesiąc ago #113

  • SATURIAN
  • SATURIAN Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1543
  • Otrzymane podziękowania: 60
  • Oklaski: 14
miki napisał:
Saturian, są też tacy co nie dają rady :polew:

miki, dam mu jeszcze jedną szansę na Morsowni :polew:
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwsze próby 12 lata 1 miesiąc ago #114

  • miki
  • miki Avatar
Saturian, są też tacy co nie dają rady :polew: Ale cały czas ćwiczą i mówią że teraz dadzą rade :piw:
Ostatnio zmieniany: 12 lata 1 miesiąc ago przez miki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwsze próby 12 lata 1 miesiąc ago #115

  • SATURIAN
  • SATURIAN Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1543
  • Otrzymane podziękowania: 60
  • Oklaski: 14
miki napisał:
Sajmon też jestem tego samego wzrostu co ty, i nawet troszeczkę lżejszy i spoko, daje radę. Powiem Ci po prostu, jest kur...ko zajebiście :piw:

Sajmon . możesz mu wierzyć ,miki naprawdę daje radę pomimo wagi B) .W tym :++: jest dobry , ostatnio sprawdzałem go na imprezie w Suścu :jahu:
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwsze próby 12 lata 1 miesiąc ago #116

  • miki
  • miki Avatar
Sajmon napisał:
Im więcej czytam, tym mam więcej wątpliwości co do słuszności mojej decyzji. Tak jak pisałem w przywitalni 2 poprzednie sezony jeździłem Drag Starem 1100. Zakup Road Stara to była przemyślana decyzja, aczkolwiek nie miałem dotąd okazji pojeździć maszyną tej kategorii wagowej. W połowie kwietnia odbieram motocykl, w połowie maja wybieram się na Morsownię do Jastrzębiej Góry (jakieś 530 km), a mam coraz więcej wątpliwości czy ogarnę takiego potwora. Zaznaczam, że siłaczem nie jestem (175 cm i jakieś 78 kg wagi).
Sajmon też jestem tego samego wzrostu co ty, i nawet troszeczkę lżejszy, też przesiadłem się z DS 1100 na RS-a i spoko, daje radę. Powiem Ci po prostu, jest kur...ko zajebiście :piw:
Ostatnio zmieniany: 12 lata 1 miesiąc ago przez miki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwsze próby 12 lata 1 miesiąc ago #117

  • Sajmon
  • Sajmon Avatar
Piter 1600 :piw:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwsze próby 12 lata 1 miesiąc ago #118

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Dasz radę bez problemu.Nie taki diabeł straszny.....Ja przesiadłem się na Road Stara z Marudy VZ800 i nie było najmniejszego problemu.Zrobisz dwie rundki po mieście i będzie Ci się wydawało,że całe życie na nim jeździsz .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwsze próby 12 lata 1 miesiąc ago #119

  • Sajmon
  • Sajmon Avatar
Saturian Z Drag Stara 1100 na Drag Stara1100? Był już taki przypadek na forum Draga w tym lub pod koniec ubiegłego roku. Nie do końca o to mi chodziło ale kto wie :)) Się człowiek gorzałki napije to i może dil życia zrobimy :polew: . Jedno wiem na pewno. Bez walki się nie poddam. Drag to był mój pierwszy motocykl na początku też miałem pełne pory (wcześniej jeździłem motorynką :polew: ). Podczas pierwszej przejażdżki tak dobrałem trasę by nie było potrzeby zawracać, a na drugi dzień miałem zakwasy :naj: .
Ostatnio zmieniany: 12 lata 1 miesiąc ago przez Sajmon.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwsze próby 12 lata 1 miesiąc ago #120

  • SATURIAN
  • SATURIAN Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1543
  • Otrzymane podziękowania: 60
  • Oklaski: 14
Sajmon , jak nie dasz rady , to zawsze możesz kupić ode mnie drag stara :)), a piękne mam moto . . Ja też lecę na Morsownię to najwyżej się zamienimy :jahu:
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.038 s.
Zasilane przez Forum Kunena