UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Sprzęgło

O:Sprzęgło 14 lata 7 miesiąc ago #21

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Krzychu wejdzie na kompa prawdopodobnie nie wcześniej niż w czwartek. Jest akurat w Kazimierzu i ma problemy z netem.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Sprzęgło 14 lata 7 miesiąc ago #22

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Po spotkamou w Borkach dowiedziałem się że wymiana sprzęgła to pikuś. Krzych 1200 zamieść zdjęcia z opisem poszczególnych kroków jak to zrobić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Sprzęgło 14 lata 7 miesiąc ago #23

  • NightRider
  • NightRider Avatar
vpower napisał:
U mnie w Hondzie bylo 5 i tez nie dawalo rady.:)

No nie dziwię się że nie dały rady już twój nick mówi sam za siebie. ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Sprzęgło 14 lata 7 miesiąc ago #24

  • vpower
  • vpower Avatar
NightRider napisał:
Super dzięki za linki do allegro. Widać, że wymiana sprzegła to koszt rzędu 450 zł. Upload mówił że 700 zł a ty niespodzianka. Spróbuję jewszcze tylko jednego sposobu. Jeśli to przez olej to może uda się wypłukać ten syf z tarcz. Pojeździć dłużej. A jeśli to starte sprzęgło to w zimie trzeba będzie wymienić sprzęgło. Swoją drogą to patent nieziemski z tą centralną sprzężyną kiepskiej jakości. Przy tym momencie obrotowym, wadze i mocy, te małe japończyki powinni zrobić 5 sprężyn i byłoby ok.
U mnie w Hondzie bylo 5 i tez nie dawalo rady.:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Sprzęgło 14 lata 7 miesiąc ago #25

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Super dzięki za linki do allegro. Widać, że wymiana sprzegła to koszt rzędu 450 zł. Upload mówił że 700 zł a ty niespodzianka. Spróbuję jewszcze tylko jednego sposobu. Jeśli to przez olej to może uda się wypłukać ten syf z tarcz. Pojeździć dłużej. A jeśli to starte sprzęgło to w zimie trzeba będzie wymienić sprzęgło. Swoją drogą to patent nieziemski z tą centralną sprzężyną kiepskiej jakości. Przy tym momencie obrotowym, wadze i mocy, te małe japończyki powinni zrobić 5 sprężyn i byłoby ok.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Sprzęgło 14 lata 7 miesiąc ago #26

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Sprzęgło 14 lata 7 miesiąc ago #27

  • Rayo
  • Rayo Avatar
NightRider napisał:
Jeśli nie pomoże to poszukam gościa który klepie tarczę dociskową podobno to skutkuje. Jeśli nie pomoże to wymieniam tarcze (komplet około 1000 zł) i zakładam Barona wydatek trochę większy około 2 tysi.

No nie wiedziałem, że taka tragedia u Ciebie z tym sprzęgłem.
Mi się też ślizga, ale ja jeszcze poczekam i zmieniam na barona.
Natomiast co do szybkiej i taniej naprawy, to osobiście wolałbym zaeksperymentować z czymś takim:
moto.allegro.pl/item714243239_sprzeglo_tarcze_sprzeg_yamaha_xv_1600_wild_star.html

niż "regenorować" to co mam. Ale to jest moje zdanie :D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Sprzęgło 14 lata 7 miesiąc ago #28

  • NightRider
  • NightRider Avatar
vpower napisał:
Ja jezdze na Castrolu Actevo 20W-40 i jest spoko.
Na motulu jezdzilem majac Honde i organoleptycznie motul wydaje mi sie troche rzadszy co nie bylo istotne w Hondzie ale moze miec znaczenie w RS. Generalnie Upload napisal kiedys elaborat na temat olejow wiec nie ma sensu sie powtarzac.

Może jest tak jak piszesz motul jest nieco rzadszy i dlatego sprzegło się ślizga. Słyszałem też, że lepszy olej mógł wypłukać trochę syfu z zakamarków silnika i ten brud dostał się miedzy tarcze i dlatego się ślizga. Poczekam chwilkę, jeśli tak jest to może się wypłuka z tych tarcz i będzie dobrze. Tylko trzeba dobrze wildka nagrzać. Jeśli nie pomoże to poszukam gościa który klepie tarczę dociskową podobno to skutkuje. Jeśli nie pomoże to wymieniam tarcze (komplet około 1000 zł) i zakładam Barona wydatek trochę większy około 2 tysi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Sprzęgło 14 lata 7 miesiąc ago #29

  • vpower
  • vpower Avatar
Ja jezdze na Castrolu Actevo 20W-40 i jest spoko.
Na motulu jezdzilem majac Honde i organoleptycznie motul wydaje mi sie troche rzadszy co nie bylo istotne w Hondzie ale moze miec znaczenie w RS. Generalnie Upload napisal kiedys elaborat na temat olejow wiec nie ma sensu sie powtarzac.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Sprzęgło 14 lata 7 miesiąc ago #30

  • NightRider
  • NightRider Avatar
NIe za bardzo chcę wymieniać olej na ten co miałem wcześniej bo lepszew właściwości ma ten co go teraz mam Motul 15W50. Wracając do sprzęgła. Czy ktoś się sptkał z czyszczeniem tarcz sprzęgłowych i co z tą tarczą sprężynującą. Jak siuę wyrobi to co zrobić no bo przecież nie można jej dociągnąć jak sprzężyny w zwykłym sprzęgle?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Sprzęgło 14 lata 7 miesiąc ago #31

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Raczej nie masz za wielkiego wyboru.Albo Castrol albo Motul.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Sprzęgło 14 lata 7 miesiąc ago #32

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4611
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
vpower napisał:
mineral. Jaki - dobre pytanie

No to dawac propozycje idac swoim doswiadczeniem, bo musze wymienic i mam zagwostke :unsure:

1. Castrol
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Sprzęgło 14 lata 7 miesiąc ago #33

  • vpower
  • vpower Avatar
No to masz do wyboru polsyntetyk lub mineral. Jaki - dobre pytanie - raczej nie szedl bym w kierunku olejow do HD - wszelkie revtechy i inne wynalazki.
Cala reszta to juz loteria. Ja jezdze od samego poczatku na castrolu mineralnym (no moze pierwsze 1000 km bylo to yamalube bo takim chyba producent zalewa) i jest ok. Nic sie nie dzieje a silnik nie halasuje - no chyba, ze ma temperature wrzenia - wtedy go slychac. Sprzeglo tez jako tako daje rade aczkolwiek tak jak na poczatku posta napisalem czasem nie nadaza za moca ale tu inny olej nie pomoze.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Sprzęgło 14 lata 7 miesiąc ago #34

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4611
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
No tak, ale u mnie problem jest w tym ze NIE WIEM czym jest zalany silnik w moim Waldku :ohmy:
A 'inteligentny" Angol nie byl mi w stanie powiedziec co mu wlali. Powiedzial tylko ze jakis olej w serwisie B)
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Sprzęgło 14 lata 7 miesiąc ago #35

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
NightRider napisał:
Przy okazji przepraszam za zaśmiecanie. Nie zauważyłem że temat już jest. Tomie mógłby przerzucić mojego posta na swoje miejsce?

mówisz masz

A co do oleju, to ja proponuję poprostu ten który miałeś wcześniej. Czasami lepiej wylac to czym zalałeś, nowy filter oleju i wlej to co miałeś wcześniej. Napewno nie bedzie gorzej niż było.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Sprzęgło 14 lata 7 miesiąc ago #36

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4611
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
vpower napisał:
niektore oleje srednio lubia sie z mokrymi sprzeglami a niektore wrecz "zzeraja" tarcze badz wlasnie powoduja slizganie.

A ktore to i jak je poznac ?
Bede musial oleum wymieniac i tez sie zastanawiam jaki kupic aby nie bylo slizgania sprzegla :(
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Sprzęgło 14 lata 7 miesiąc ago #37

  • vpower
  • vpower Avatar
A poszedles w gore z olejem - tzn. z minerala na polsyntetyk lub polsyntetyka na syntetyk? I druga sprawa - niektore oleje srednio lubia sie z mokrymi sprzeglami a niektore wrecz "zzeraja" tarcze badz wlasnie powoduja slizganie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Sprzęgło 14 lata 7 miesiąc ago #38

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Przy okazji przepraszam za zaśmiecanie. Nie zauważyłem że temat już jest. Tomie mógłby przerzucić mojego posta na swoje miejsce?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Sprzęgło 14 lata 7 miesiąc ago #39

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Po wymianie oleju z 10W40 na 15W50 zauważyłem, że sprzęgło zaczęło się ślizgać. Dowiedziałem się, że powodem mogą być zanieczyszczenia wypłukane przez olekj, które dostały się między tarcze. Sprzegło w Wildku nie ma sprężyn więc nie można ich dociągnąć. Nie wiem co robić. Na wymianę tarcz jeszcze mnie nie stać. Czy czyszczenie tarcz coś da? Czy coś takiego się w ogóle robi? Może jakieś pomysły?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Sprzeglo 14 lata 9 miesiąc ago #40

  • vpower
  • vpower Avatar
Nikt nie mowi o szaleniu. W moto o duzym momencie to co najbardziej po tylku dostaje to wlasnie sprzeglo. Ciekawe czy kolega Aygor swoim 1,9 na oryginalnym sprzegle jezdzi - predzej by sie chyba konczylo niz opony. :) Ja na razie nie rzuce sie na owo sprzeglo bo moto ma przejechane raptem niecale 7000 mil wiec poobserwuje i potem podejme decyzje. Zreszta na RS Clinic wiele jest gosci co mialo problem ze sprzeglem w RS tyle, ze ja przypuszczam iz oni oraz ich polowice w innych kategoriach wagowych startuja stad ich moto maja co ciagnac.:) Ja uwazam, ze taki element nie ma prawa sie slizgac - zreszta jadac w konkretne gorki (a w tym roku moze Groß Glockner w Austrii sie trafi) to tam jedyne co czuc to smrod palonych sprzegiel i gotujace sie HD na poboczach gdy podjezdzajac przednie kolo ledwo podloza dotyka bo taka gorka.:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.073 s.
Zasilane przez Forum Kunena