UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 3 tygodni ago #41

  • margier
  • margier Avatar
Witam
Ja dodam od siebie że na przykładzie samochodowych instalacji gazowych to po podłączeniu inst gazowej sekwencyjnej, podpina się laptopa i robi kalibrację łącznie z odczytaniem mapy wtrysku benzynowego, potem dąży się do nałożenia map na siebie no chyba,ze chcemy zmodyfikować sobie charakterystykę. Pewnie tu jest podobnie trzeba się podpiąć dokować odczytów seryjnych i potem poodpinać sondy i modyfikować nowy "bajerek" tak jak chcemy. Ja u siebie jak w aucie się bawiłem, spalanie mi wychodziło ok 12-14l ale szedł jak rakieta nie ważne czy z górki czy pod górkę. a teraz jak normalnie ustawiłem w granicach 9l. Ale to moje tylko domniemanie.
Bez kompa i ustawień nic pewnie się nie wymyśli jak wszystko jest podpięte prawidłowo. A co do sond lambda to pewnie musi być jakiś emulator by je ustawić by pracowały jak normalnie niezależnie od mieszanki. Samo tak sobie odcięcie może powodować takie objawy jak piszesz.
Marek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 3 tygodni ago #42

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Gadziu, To jest firmware inaczej mówiąc sterownik do PC, tu chodzi o o płytke instalacyjna do kompa z poziomu, którego regulujesz skład mieszanki, wyprzedzenie zapłonu i takie tam. z tego co wiem to do każdego motocykla jest to indywidualny program.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 3 tygodni ago #43

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
Hm program chyba znalazłem na stronie
www.powercommander.com/powercommander/Downloads/Default.aspx
tylko nie wiem gdzie znaleźć mapy wtrysku :(
ale nie znam angielskiego więc i tak nic nie kumam :(
może ktoś by troszkę tam poczytał i wyjaśnił co jak :kij:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 3 tygodni ago #44

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
Jestem za już rozpytywałem i może po weekendzie coś będzie :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 3 tygodni ago #45

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Jak też będę szukał. Kto pierwszy ten ... się wymieni, Ok?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 3 tygodni ago #46

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
Dokładnie kupiłem go z USA na wydechach Cobry i filtrze K&N tak grat chodzi zajebiście no ale spalanie na nasze ceny jest zbyt duże choć pewnie bym tak jeździł :) gdyby nie to że koleś miał identycznego (bez Powera) i palił mu w granicach 6,5 l i to nie raczej głupie gadanie ponieważ jeździmy razem no i wiem po ilu km tankuje a ja mając poprzedniego na gaźniku tankowałem częściej ale ten problem już kiedyś poruszałem i dostałem sporo pomocy z tego forum
DZIĘKUJĘ !!! :cyc:
No i może fakt trzeba kogoś znaleźć choć wolałbym sam to zrobić jak w poprzednim przypadku bo wtedy serwis niby supr dobry totalnie zawalił i jeszcze mnie skasował :(

Może wie ktoś gdzie można znaleźć program do ustawiania tego Power Commander V ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 3 tygodni ago #47

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Gadziu, jeśli założyłeś wydechy dedykowane do tego modelu i rocznika to sensory, o których mówisz to sondy lambda - czujnik mierzący zawartość tlenu w spalinach, umieszczony w układzie wydechowym to pozwala na precyzyjne dozowanie składu mieszanki paliwowo-powietrznej we wtryskowni. Jeśli masz Power Commandera to sonada nie jest potrzebna i rzeczywiście można ją odłączyć. W tym przypadki musisz znaleźć machera, który się zna na tym komputerku i wie jak powiniena być ustawiona mapa zapłonu i skład mieszanki. Te informacje powinny być na płytce instalacyjnej do PC. W usa z reguły ustawiają na bogato i to jest powód wysokiego spalania. Jeśli nie znajdziesz przyjaciela, który pomoże Ci odpowiednio zmapować zapłon to odłącz PC a podłącz sondy lambda. W efekcie powinieneś uzyskać mniejsze spalanie ponieważ współpracuje on z orginalnym modułem zapłonowym, poprawiając parametry silnika przez zmianę mapy wtrysku. Podnosi moc silnika oraz moment obrotowy i takie tam pierdoły, więc jak go odłączysz za pracę silnika będzie odpowiadał oryginalny moduł i sondy lambda co powinno zmniejszyć spalanie. PC powinien mieć wejście USB a Ty oryginalny kabel i płytkę instalacyjną, ale pewnie nie masz tak samo jak ja i dlatego trzeba znaleźć kogoś kto to ma i umie. Myślę że w każdym dużym serwisie można to zrobić ale to kosztuje w wawie w Poland Position zrobią to za 400 stówki od ręki. Sam będę tam szukał pomocy bo moja gwiazda pali w mieście koło 9 w trasie 7,9 l/100 km. Ale za nim to zrobię to pojeżdże bez PC i zobacze co się będzie działo. Na razie jeżdże na PC z włączonymi sondami. POtem zamierzam odłączyć sondy i zlitrażować ją tylko na PC, następnie odłączę PC i sprawdzę ile pali na samych sondach a na końcu jak się nic nie zmieni (w spalaniu) pojadę do PolPsition i wydam 4 stefki. Oj zachciało się mieć wtryskownie. :kij:
Ostatnio zmieniany: 13 lata 3 tygodni ago przez NightRider.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 3 tygodni ago #48

  • Gadziu79
  • Gadziu79 Avatar
Witam zmieniłem Road Stara na nowszego z wtryskiem 2009 rok ma założonego Power Commander V ale nie mam do niego żadnego programu by zmienić ustawienia choć i tak nie wiem jak to się robi :) chodzi o to że grat w tej chwili pali równe 10l nie zależnie jak go kręcę czy idzie 180 km\h czy 120 może jakieś opinie ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 7 miesiąc ago #49

  • krzych1200
  • krzych1200 Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Jestem Bogiem Uświadom To Sobie
  • Posty: 1443
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 22
Hm..no niestety osobiscie nie miałem do czynienia z takim performancem ale uważam ze po załozeniu kazdego modulu zaplonowego czy to do gaznikowców Dyna 3000 ,czy do wtrysku Power Comander powinno sie uastawiać mape wtrysku,dawkę paliwa.
Zernknij może jesszce raz na instrukcje wszystkich podłaczen ,może gdzies popełniłes błąd.
www.powercommander.com/downloads/431/install/ign/eng6-58.pdf
www.powercommander.com/downloads/431/install/411/eng431-41.pdf

A te sensory ? To chodzi ci o dwie sondy w kolankach wydechowych ?
Spróbuj jeszcze założyc sam moduł bez zmiany wydechów i filtra ,tak po koleji.
793 029 792 Można dzwonić i tak rzadko odbieram :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 7 miesiąc ago #50

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Niestety z wtryskiem mało kto miału nas do czynienia. Tego typu informacji poszukaj na www.roadstar-clinic.com
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 7 miesiąc ago #51

  • MrTommy
  • MrTommy Avatar
dareckistar napisał:
zabralem sie za doposazanie mojej "maszki" road star FI 2008,wymienilem "pajpy" z fabrycznych na freedom performance,zalozylem filtr K&N,w zwiazku z wymiana tych rzeczy zakupilem i zainstalowalem rowniez komputer z DynoJet, Dyno zaleca dla poprawienia performance odlaczenie fabrycznych sensorow,co zrobilem i d...blada,"maszka" pali 100/100 plus do tego parcha,prycha jednym slowem nie pracuje jak nalezy,czy moze ma ktos cos podobnego,jakies sugestie,porady,info?tylko nie kazcie mi wracac do fabrycznego stanu:)
darecki

Upsss i problem.
U nas, w 99,9% latamy na gaźnikach więc...... :bez:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

DynoJet + sensory do Road Stara FI 2008 13 lata 7 miesiąc ago #52

  • dareckistar
  • dareckistar Avatar
zabralem sie za doposazanie mojej "maszki" road star FI 2008,wymienilem "pajpy" z fabrycznych na freedom performance,zalozylem filtr K&N,w zwiazku z wymiana tych rzeczy zakupilem i zainstalowalem rowniez komputer z DynoJet, Dyno zaleca dla poprawienia performance odlaczenie fabrycznych sensorow,co zrobilem i d...blada,"maszka" pali 100/100 plus do tego parcha,prycha jednym slowem nie pracuje jak nalezy,czy moze ma ktos cos podobnego,jakies sugestie,porady,info?tylko nie kazcie mi wracac do fabrycznego stanu:)
darecki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.037 s.
Zasilane przez Forum Kunena