UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ciągnie motocykl przy małej prędkości przy skręcie

Odp: Ciągnie motocykl przy małej prędkości przy skręcie 12 lata 1 miesiąc ago #1

  • piwu
  • piwu Avatar
Na lewym masz odważnik, który jest przeciwwagą dla wydechu. Na forum tutaj się dowiedziałem :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ciągnie motocykl przy małej prędkości przy skręcie 12 lata 1 miesiąc ago #2

  • orcio
  • orcio Avatar
piwu napisał:
...Złożyło się na takie zachowanie zbyt niskie ciśnienie i nie ma dekli na tarczach. ...
O co chodzi z deklami? Co to ma z tym wspólnego?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ciągnie motocykl przy małej prędkości przy skręcie 12 lata 1 miesiąc ago #3

  • piwu
  • piwu Avatar
Okazało się, że jeszcze łożysko w główce powiedziało dość :) Poza tym moto czyste :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ciągnie motocykl przy małej prędkości przy skręcie 12 lata 1 miesiąc ago #4

  • piwu
  • piwu Avatar
Tak, jak napisał kiwak dużo jeżdżone ciężkim sprzętem (XV1900). Problem chyba okazał się bardzo prozaiczny. Złożyło się na takie zachowanie zbyt niskie ciśnienie i nie ma dekli na tarczach. Koleś je ściągnął bo mu sie nie podobały... Dzisiaj moto idzie na serwis na sprawdzenie.

Dzięki w imieniu kumpla za zainteresowanie!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ciągnie motocykl przy małej prędkości przy skręcie 12 lata 1 miesiąc ago #5

  • Paweł-Road Star
  • Paweł-Road Star Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Road Star 1700 Silverado
  • Posty: 154
  • Otrzymane podziękowania: 6
  • Oklaski: 1
No właśnie a może coś jest krzywe?
Road Star mój to jest to, kocham go...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ciągnie motocykl przy małej prędkości przy skręcie 12 lata 1 miesiąc ago #6

  • krzych1200
  • krzych1200 Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Jestem Bogiem Uświadom To Sobie
  • Posty: 1443
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 22
Ostatnio spotkałem się z patentem krzywej przedniej osi :cooo: .Opona ściachana z jednej strony ,motocykl tak samo " walił " się w zakrętach.
793 029 792 Można dzwonić i tak rzadko odbieram :)
Ostatnio zmieniany: 12 lata 1 miesiąc ago przez krzych1200.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ciągnie motocykl przy małej prędkości przy skręcie 12 lata 1 miesiąc ago #7

  • SATURIAN
  • SATURIAN Avatar
  • Online
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1543
  • Otrzymane podziękowania: 60
  • Oklaski: 14
Nie powiedziałbym , że może to wynikać z wagi moto . To samo uczucie miałem kupując kiedyś synowi skuter .
Była to mała Yamaha aerox i wrażenie miałem podobne :mysli:
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ciągnie motocykl przy małej prędkości przy skręcie 12 lata 1 miesiąc ago #8

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Metal napisał:
Nie wiem jak XV1600 zachowuje się przy zużytym przednim ogumieniu - jeszcze nie zjechałem przedniej oponki

Ale powiem Wam,że np. Shadow 1100 mając zauważalnie już zużyty przód zachowuje się jak świnia na szczudłach

Świnia na szczudłach ;) piknie Panie !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ciągnie motocykl przy małej prędkości przy skręcie 12 lata 1 miesiąc ago #9

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Hmmm, wydaje mi sie,ze była mowa, ze na ciezszym sprzęcie było jezdzone,prawda (xv1900)?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ciągnie motocykl przy małej prędkości przy skręcie 12 lata 1 miesiąc ago #10

  • Torturro
  • Torturro Avatar
tez mam takie odczucia - tzn - poprostu przy wolnych manewrach kierownica potrafi pociagnac. Mysle ze to wynika z wagi i wywazenia. Takze samo - by skrecic - przeciwskret wymagany wyraznie wiekszy niz np - no nie wiem w ZZR, Xt - czymkolwiek tam jezdzilem wczesniej..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ciągnie motocykl przy małej prędkości przy skręcie 12 lata 1 miesiąc ago #11

  • Metal
  • Metal Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Metal
  • Posty: 1078
  • Otrzymane podziękowania: 40
  • Oklaski: 7
Nie wiem jak XV1600 zachowuje się przy zużytym przednim ogumieniu - jeszcze nie zjechałem przedniej oponki

Ale powiem Wam,że np. Shadow 1100 mając zauważalnie już zużyty przód zachowuje się jak świnia na szczudłach
SPOŻYCIE CYJANKU W MŁODOŚCI ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA W WIEKU PODESZŁYM
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ciągnie motocykl przy małej prędkości przy skręcie 12 lata 1 miesiąc ago #12

  • piwu
  • piwu Avatar
tego nie sprawdziliśmy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ciągnie motocykl przy małej prędkości przy skręcie 12 lata 1 miesiąc ago #13

  • kiwak
  • kiwak Avatar
a jak ma skrecona glowke ramy ? mi to wygląda jakby byla za luzno skrecona. Dokrecenie to prosta sprawa...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ciągnie motocykl przy małej prędkości przy skręcie 12 lata 1 miesiąc ago #14

  • piwu
  • piwu Avatar
OK, już rozwijam.

Omijałem samochód zaparkowany na podwórku. Skręt w prawo przy prędkości ~ 10 km/h. Kierownica sama chciała zmienić swoje położenie do skrajnego prawego skrętu. Trzeba było mocno trzymać kiere, a nawet kontrować, żeby nie położyć motonga. Na pewno nie jest to normalne zachowanie.
Potem przy prędkości około 40 km/h już objawu nie ma.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ciągnie motocykl przy małej prędkości przy skręcie 12 lata 1 miesiąc ago #15

  • kiwak
  • kiwak Avatar
co to znaczy ze jak sie chcialo skrecic to bardzo mocno kierownica chciala skrecic ? mozesz to jakos rozwinac ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ciągnie motocykl przy małej prędkości przy skręcie 12 lata 1 miesiąc ago #16

  • szoszon
  • szoszon Avatar
Moja gwiazda w rondach też się dziwnie prowadziła ,po wymianie oleju w lagach nie te moto :hej:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Ciągnie motocykl przy małej prędkości przy skręcie 12 lata 1 miesiąc ago #17

  • Upload
  • Upload Avatar
Witam
Sprawdźcie ciśnienie w oponach
Zły stan opon może mieć wpływ na trakcję również
No i sprawdźcie główkę ramy.
Pozdrawiam
Krzysiek
Megula Czarnula
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ciągnie motocykl przy małej prędkości przy skręcie 12 lata 1 miesiąc ago #18

  • piwu
  • piwu Avatar
Witajcie!

Nie odzywałem się jakiś czas na forum.
Wczoraj byłem z kumplem oglądać XV 1600 i miał dziwny objaw, przy małej prędkości jak się chciało skręcić to strasznie mocno kierownica chciała skręcać aż do oporu. Ja to zauważyłem przy skręcaniu w prawo, kupel też mówił, że w lewo... Jak już się jechało jakieś 40km/h wężykiem po drodze to już było OK.
Opona przednia jest naząbkowana i kwadratowa choć ma dobry bieżnik (świadczy to o poprzednim właścicielu).

Myślicie jakie mogą być przyczyny takiego stanu żeczy?

Dodam tylko, że jeżdżę XV 1900, więc to nie waga motonga. Motocykl w USA czysty jak łza... i kumpel od prostowania ram go nie robił..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.037 s.
Zasilane przez Forum Kunena