UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kaski

Kaski 9 lata 4 miesiąc ago #21

  • wlodi
  • wlodi Avatar
Taki, ale bez tych pasków. Czarny mat. Za te paski trzeba dopłacić ok 100 - 150 zeta :polew:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kaski 9 lata 4 miesiąc ago #22

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kaski 9 lata 4 miesiąc ago #23

  • wlodi
  • wlodi Avatar
Więc stało się :oj: . Kupiłem kask shark evoline 3. Zobaczymy jak wypadnie w testach w trasie. W piątek sprawdzimy. Po pierwszej przymiarce bardzo wygodny, troszkę ma wagi ale ok, na głowie wygląda na ooogromny ale da się wytrzymać :polew:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kaski 9 lata 4 miesiąc ago #24

  • Baron
  • Baron Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 403
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 3
Panowie mam się się jednak ku Nolanowi N90S (może to lepsze zło), czytałem dużo recenzji ,ocen testów kasków tej klasy i wydaje mi się że ten model najbardziej pasuje do warunków w jakich jeżdżę.Niektórzy mogą się zastanawiać dlaczego nie N90 lub N91 clasic ponieważ nie widzi mi się ten uwydatniony z tyłu "dyfuzor".Tylko jest jeden problem nie mogę znaleźć XXL czarny mat , jakby ktoś natknoł się na tak owy to proszę o info. :h-r:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kaski 9 lata 4 miesiąc ago #25

  • sagittarius
  • sagittarius Avatar
Marek73 nikt nikogo nie neguje, oczywiście że każdy ma prawo do własnego wyboru i własnego zdania którym właśnie tu się dzielimy z innymi ;)
Ja jeżdżę w orzeszku i w Cabergu Riviera V2 i... w Cabergu jest głośniej i to dużo o dziwo :D a dlaczego? Z prostej przyczyny jadąc w orzeszku chula mi po uszach tylko wiatr, natomiast w Cabergu wiatr szumi i gwizda :hej: na paskach stąd większy hałas.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kaski 9 lata 4 miesiąc ago #26

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Baron napisał:
A co myślicie o tych imgur.com/Ctxuogr,6brNYoB ,Nolan N90S i AGV Compact .Brałem pod uwagę możliwość montażu org.intercomów.
wprawdzie sam mam Nolana i uważam że jest świetny jednak właśnie Jaro ma i Nolana i Sharka. Opinia jego jest przy Nolanie - lekki i przewiewny za to głośny, przy Sharku cięższy i też dobrze wentylowany ale za to ciężki.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kaski 9 lata 4 miesiąc ago #27

  • wlodi
  • wlodi Avatar
Znalazłem coś podobnego B) do sharka ( LS2 CONVERT FF393.1 ), ale za bardzo nie widzę w necie opinii na ten temat. Poszperamy, zobaczymy.
Czy ma ktoś doświadczenia z tym kaskiem :zab:
Ostatnio zmieniany: 9 lata 4 miesiąc ago przez wlodi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kaski 9 lata 4 miesiąc ago #28

  • Marek73
  • Marek73 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 797
  • Otrzymane podziękowania: 24
  • Oklaski: 8
wlodi napisał:
Hmmm... poczytałem o tym kasku i chyba się skuszę. Koszt troszkę :cooo: wysoki, ale to dwa w jednym. Po co mieć 3 kaski jak można mieć dwa. Garnek do śmigania wokół komina a ten na wypady. W przyszłym roku chcę objechać mazury więc będzie jak znalazł. Wygląd super jak i opinie o nim są dobre więc... czekam na przypływ :dolar: i coś trzeba poszukać. Na allegro można znaleźć od ok 9 stówek, no ale już dwa :polew: kurna trzeba będzie kupować w dwóch turach :oj: Muszę to mooocno przemyśleć:++: No i plecaczek nie może się dowiedzieć ile to kosztuję bo będzie :zly: i blokada :cyc:

Nie wiem dlaczego martwisz się plecaczkiem. To nie podesty, nakładka na błotniki czy też inne gadżety typu manetki. To element Twojego bezpieczeństwa i Twoja Pani nie zgrzeszyłaby gdyby Ci jeszcze do zakupu dołożyła. Jak masz w domu ciężko to zapraszam na nasze zloty i wszystkie nasze żony, dziewczyny i kochanki przekonają Twoją Panią że szczęśliwy facet to 59% udanego związku :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kaski 9 lata 4 miesiąc ago #29

  • Baron
  • Baron Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 403
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 3
A co myślicie o tych imgur.com/Ctxuogr,6brNYoB ,Nolan N90S i AGV Compact .Brałem pod uwagę możliwość montażu org.intercomów.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kaski 9 lata 4 miesiąc ago #30

  • wlodi
  • wlodi Avatar
Hmmm... poczytałem o tym kasku i chyba się skuszę. Koszt troszkę :cooo: wysoki, ale to dwa w jednym. Po co mieć 3 kaski jak można mieć dwa. Garnek do śmigania wokół komina a ten na wypady. W przyszłym roku chcę objechać mazury więc będzie jak znalazł. Wygląd super jak i opinie o nim są dobre więc... czekam na przypływ :dolar: i coś trzeba poszukać. Na allegro można znaleźć od ok 9 stówek, no ale już dwa :polew: kurna trzeba będzie kupować w dwóch turach :oj: Muszę to mooocno przemyśleć:++: No i plecaczek nie może się dowiedzieć ile to kosztuję bo będzie :zly: i blokada :cyc:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kaski 9 lata 4 miesiąc ago #31

  • MrTommy
  • MrTommy Avatar
Marek73 napisał:
mnie chodzi po głowie Shark Evoline Evo 3



tylko przy dwóch sztukach cena robi się smutna :mysli:

Maruchna, takie kaski użytkują Jaro i Renia i z tego co zeznają są świetne.
Powiem, szczerze, że i mnie ten model chodzi po głowie i kto wie.....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kaski 9 lata 4 miesiąc ago #32

  • Baron
  • Baron Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 403
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 3
Przynajmniej wiadomo że działa :dobrarobota
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kaski 9 lata 4 miesiąc ago #33

  • adamze27
  • adamze27 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 273
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 2
jechałem kilka dni temu przy -3 st. z tym otwartym szyberdachem jak to nazywasz B) dobrze że kask ma pinlocka,róznica temperatur miedzy moją głową a temp.zewnętrzną byłą tak duża że w środku szyby pojawiło się dużo kropel pary B) oczywiscie poza pinlockiem :dia:
Kawasaki ZZR1100
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kaski 9 lata 4 miesiąc ago #34

  • Baron
  • Baron Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 403
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 3
Masz rację chodziło mi o Duke natomiast w Ego zinteresował mnie dziwny szyberdach na górze :piw:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kaski 9 lata 4 miesiąc ago #35

  • adamze27
  • adamze27 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 273
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 2
Baron,czy jesteś pewien ze chodzi ci o kask Caberg Ego? :mysli: Używam takiego,ale to nie szczękowiec a zamknięty :dia: może chodzi ci o model Duke?
Kawasaki ZZR1100
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kaski 9 lata 4 miesiąc ago #36

  • kiwak
  • kiwak Avatar
patrząc na konstrukcję to zapowiada się chyba raczej wiatr we włosach/w kasku
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kaski 9 lata 4 miesiąc ago #37

  • Marek73
  • Marek73 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 797
  • Otrzymane podziękowania: 24
  • Oklaski: 8
mnie chodzi po głowie Shark Evoline Evo 3



tylko przy dwóch sztukach cena robi się smutna :mysli:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kaski 9 lata 4 miesiąc ago #38

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Baron napisał:
Panowie noszę się z zamiarem zmiany kasku na dłuższe trasy.Ma to być szczękowiec w cenie do 1000 PLN.wiem że nie będzie to rewelacja.Dobrzy ludzie pomóżcie w wyborze :mysli:
Givi x.09
MT Flip-Up Raptor
Caberg Ego
Lazer Paname Gl
Aston R 1000
AGV MDS MD 200
Airoh Mathisse Rs
Uvex Boss 525

jeżeli już to najbardziej wszchstronnym z tej gamy powyżej widzę GIVI x.09 :dobrarobota
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baron

Kaski 9 lata 4 miesiąc ago #39

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Co do kasków które dość mocno zamykają się na przepuszczaniu powietrza przez nie, szyba w dni zimniejsze powoduje dyskomfort przy poruszaniu w mniejszych granicach prędkościowych przejawem nieprzyjemnego powstawania zaparowań w obrębie ust jak i nosa. Takie kaski bardziej się sprawdzają bez szyby lub też przy prędkościach pozwalających na pełną wentylację w kasku. Osobiście jadąc przy prędkości do 100 km/h w chłodniejsze dni zmuszony jestem podnosić szybę. I nic nie dają przesłony przeciw powstawaniu pary czy też chemiczne preparaty wcierane w szybkę. Różnica temperatur robi swoje i kropka. Latem zamknięte kaski to chyba w przypadku deszczu no chyba że bez szyby.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baron

Kaski 9 lata 4 miesiąc ago #40

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
... mam średniej wysokości, w długie trasy ją tylko montowałem ... przy upałach było git ... tylko czasami dostałem robalem w pysk ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.056 s.
Zasilane przez Forum Kunena