UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: road star 1600 czy 1700

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #1

  • MrTommy
  • MrTommy Avatar
Zamy, znamy i sie wQr...my ;)
Fioletowa ździra jest pikna :hel:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #2

  • Minister
  • Minister Avatar
Od siebie dodam, że od 2008 roku XV 1700 wychodzi w wersji z wtryskiem. W stosunku do różnic miedzy 1600 i 1700 na gaźniku jest kilka dodatkowych zmian. Poza oczywistą zmianą jaką jest sposób zasilania np. pompa paliwa jest w zbiorniku a nie na zewnątrz, inaczej umiejscowione odpowietrzenie zbiornika, ze zbiornika wychodzi wiązka przewodów elektrycznych (od spodu), przewodów paliwowych jest dwa, wypadkowy czujnik paliwowy pod kanapą (koło kluczy), inne mocowanie jednego przewodu paliwowego). Inne obudowy przełączników zespolonych (zaadaptowane z serii XVS 1300 i wyżej). Zmieniony "budzik" prędkościomierza na konsoli (inny wygląd). Wersja na wtrysku ma prosty komputer pokładowy.

Co do dyskusji 1600 czy 1700 to wszystko rzecz gustu. Chociaż osobiście optuję za 1600 - jak dla mnie symbol totalnej klasyki. Sam mam 1600 z otwartymi wydechami, filtrem KN-a. Nie mam z nim żadnych kłopotów. Motocykl zadbany (rok prod. 2000) - nigdy nie cierpiał na żadne przypadłości Gwiazdek do których przyłożyli ręce nieudolni "tunerzy". Koledzy, którzy znają "Fioletową" mogą potwierdzić.

:hel:
Ostatnio zmieniany: 13 lata 1 miesiąc ago przez Minister.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #3

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Kolego co do różnic - cholernie ważna sprawa, myślę że najważniejsza przy zakupie (wszystko zależy jakie podejście ma kupujący).
Road Star 1700 - jest do dnia dzisiejszego w ofercie Yamahy (niestety nie w Europie)
Wild/Road Star 1600 - bodajże po 2003 roku zszedł z produkcji (jeżeli walnąłem byka z rokiem to poprawcie).
Ja osobiście obstawiam 1600 ale to jest moje indywidualne zdanie jak i każdego który nabył swoją gwiazdkę.
Road Star 1700 nigdy nie było w klasycznej wersji w Europie, jedynie jako Warrior ale to już inna stylistyka motonga.
Co do bebechów, jeżeli się nie znasz to prędzej czy później nabędziesz tej przynajmniej podstawowej wiedzy jaką każdy z nas ma (Majki też!). Optycznie, patrzac na foto to niby wszystko OK. Jedyną uwagę przykuł mi bak. Popatrzcie na malowanie przedniego i tylniego błotnika oraz baku!!! Błotnik tylny ma wyraźną linię oddzielającą czerń od czerwieni, bak i część przedniego błotnika natomiast ma rozmyte połączenie (??????) - osobiście nie widziałem fabrycznie takiego zestawienia. Radek bo to Road Star widać że nie za bogato ubrany. Ma mocowania szyby ale gdzie ta szyba? Sakwy bez stelaży przewieszone tylko po to aby oko ucieszyć bo pasują kolorystką jak świni siodło. Cena jak na ten model w miarę niska - podejrzewam że rocznik 2006/7. Ładne wydechy, wyglądają jak moje Bub-y. To tak na szybkiego z mojego punktu widzenia. Proponuję porozglądać się jeszcze trochę, na dzień dzisiejszy jest tyle sprzęta w kraju że napewno się jeszcze coś pokaże co przykuje Twoją uwagę chociażby w celu porównania!

Pozdrawiam!
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #4

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
wykrzyknik napisał:
Oznaki paliwa w oleju - padnięte uszczelniacze zaworów.

Możesz to jakoś rozwinąć ,bo chyba coś walnąłeś.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #5

  • margier
  • margier Avatar
Jakby ktoś szukał sprawdzonego człowieka od moto to podaję jego adres strony na otomoto wulkan.otomoto.pl/
Ma na imię Wojtek, sam od niego brałem swojego Radka, razem jeździmy i jest pewność, że ie kombinowane moto, nie handlarz tylko motocyklista, czasem coś przyciągnie fajnego. Miał jeszcze stratolainera w wersji chrom - bajka po prostu.
Marek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #6

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Środki zapobiegawcze...

-zawory: dokłądna regulacja gaźnika. sklad mieszanki musi być wyregulowany optymalnie. Zbyt bogata mieszanka w krótkim czasie doprowadzi do klejenia się zaworów. Częsta kontrola filra powietrza.
Po kupnie warto wyregulować zawory.

-sprzęgło: jesli moto przyszło ze stanów zalane minerałem nadal lej minerał. Zmiana na półsyntetyk w większości przypadków kończyła się ślizganiem sprzęgła... :cooo:

O całą resztę poprostu trzeba dbać.

Kupując sprawdź olej czy nie czuć benzyny. Czy nie jest przepalony. Oznaki paliwa w oleju - padnięte uszczelniacze zaworów. Sprawdź czy podczas gwałtownego wciskania przedniego zawieszenia z zaciągniętym przednim chamulcem nie ma stuków (luz w lozyskach glówki ramy).
Rozgrzej dobrze moto i sprawdź czy z wydechu tylnego cylindra nie dobiegają dziwne mlaśnięcia. Wkręć go na obroty i przytrzymaj kilka sekund. Jeśli puścisz gaz i moto zejdzie równo z obrotów i nie będzie się przydławiać lub tylny baniak nie będzie tracił zapłonu wszystko jest ok.
Przyłóż dlon do tylnego wydechu jesli zamiast odpychać co jakiś czas dloń będzie zasysalo mogą być to poczatki SVS.



Plusy VTXa - chłodzenie cieczą
Minusy VTXa stylistyka ;-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #7

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4611
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
wykrzyknik napisał:
Przejedź się jak wszystko ok to kupuj i tyle.

No wlasnie. I tyle mu powiedziales.
A co to znaczy wszystko ok ?
Dla Ciebie to jest co innego, bo masz wyczulone oko i szeroka wiedze i wiesz na co patrzec a ktos inny, totalny laik nie wie nic.
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #8

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4611
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
wykrzyknik napisał:
Sam wiesz że ludzie rzadko kiedy czytają całe wątki a tego typu wypowiedzi wprowadzają ich w bład i tworzą się bezsensowne legendy.

Nie wiem czemu tak piszesz, ale wlasnie chyba wypadaloby przeczytac caly watek i zapoznac sie z jego trscia a pozniej wywalic ble, ble, ble i skupic sie na merytoryce.
Ja zawsze czytam cale :zab:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #9

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Dokładnie tak. Jak gość zdjął plandekę z mojej gwiazdki to od razu byłą kupiona a pojechałem po inną. Miał dwie i jechałem z myślą kupienia tej drugiej. Jak zobaczyłem swoją gość mógł jej nawet nie odplać, była już kupiona ;-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #10

  • MrTommy
  • MrTommy Avatar
Michał, wypowiedź Cuby jest w 100% trafna, ja też zrobiłem dokładnie tak samo, napatrzyłem się na zdjęcia, pojechałem do „Polkom” podotykać i zostawiłem zaliczkę ;) (wcale tego nie żałuję)
Jak nie weźmiesz ze sobą kogoś, kto wie gdzie, jak i co obadać, to kupujesz w ciemno, chociaż zdarza się, że i fachowiec niewiele może powiedzieć ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #11

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
MrTommy napisał:
Qźwa, czytając posty na forum, odnaszę wrażenie, że Wykrzyknik poluje na posty Majkela i jak tylko jest możliwość gasi go i „poniewiera”. Ktokolwiek inny byłby autorem postu tej samej treści i było by OK., napisał coś Majkel i jest beeeee :)
Fakt, Majki na mechanice motocyklowej zna się tyle samo, co ja, ale to nie powód do takiego zachowania. Wykrzykniku, zakopże topór wojenny na ścieżce wiodącej do Majkiego, chociażby z tego powodu, że obaj nosicie takie same imię!
:hel:

Tomku gdyby nie wiem Tomhal, Yetlak, Minister (ksywy podane czysto poglądowo) czy ktokolwiek inny napisał takie same pierdoły to skomentował bym to dokładnie w taki sam sposób. Sam wiesz że ludzie rzadko kiedy czytają całe wątki a tego typu wypowiedzi wprowadzają ich w bład i tworzą się bezsensowne legendy.
Moto na zdjęciach wygląda łądnie. Przejedź się jak wszystko ok to kupuj i tyle. Ja swojego kupiłem tak jak Cuba. Pojechałem i łyknąłem. Po roku mialem problemy przez zbyt bogatą mieszankę ale wszystko naprawione, gaźnik wyregulowany i chula. :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #12

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4611
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
qosteq napisał:
może ktoś wypatrzy na nim coś czego ja nie widzę i zwróci na to moją uwagę i przy ewentualnych oględzinach od razu będę pytał co i jak.

Taaaaaaaaaaa a koles Ci na to: Panie, Łon sie nie zna, toc nufka sztuka niesmigana :g:
Ja Ci tylko mowie ze przyjezdzasz do Warszawy i wracasz motocyklem pewnym na 100% :chop:
Poza tym .... jak jestes totalny laik to kazdy moze wcisnac Ci zloma odpicowanego a dobra rada wazna jest i wystarczy podziekowac a nie pielklic sie :nie:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Ostatnio zmieniany: 13 lata 1 miesiąc ago przez majkelpl.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #13

  • Cosmoo
  • Cosmoo Avatar
Michał...nie wydolę, jeszcze nie....większe oczy, niż.....portfel.

qosteq...nie spinaj się tak...Majkel to nieszkodliwa jednostka, po części dobrze prawi, fotka może posłużyć tylko poglądowo, czy ktoś aby przypadkiem nie zna tej konkretnej maszyny (co często się zdarza) a wierzę, że Majki intencje miał dobre, pisząc to, co pisał...trzeba więcej wiary w ludzi..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #14

  • qosteq
  • qosteq Avatar
majkelpl!!jeżeli nie masz nic ciekawego do napisania(konkrety na temat) to daruj sobie jakieś zaczepki i uszczypliwe teksty!!nie oto mi chodzi!zdjęcia wkleiłem bo może ktoś wypatrzy na nim coś czego ja nie widzę i zwróci na to moją uwagę i przy ewentualnych oględzinach od razu będę pytał co i jak.a może ktoś zna to moto i lub właściciela!?lub go oglądał i będzie chciał się podzielić informacjami np że nie warty uwagi lub wręcz odwrotnie!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #15

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4611
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
Mirek, dawaj, podjedziemy do Macka, pogadamy i sie dogadamy. :piw:
To rowny chlop :piw: :g:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Ostatnio zmieniany: 13 lata 1 miesiąc ago przez majkelpl.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #16

  • Cosmoo
  • Cosmoo Avatar
Ech..kurde balans...sam bym łyknął...ale muszę przeboleć...pobujam jeszcze w tym sezonie na swojej kobyłce, a na przyszły...kto wie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #17

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4611
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
qosteq napisał:
majkelpl nie wiem oco ci chodzi,ale w-wa nie jest w małopolsce!zamiast takich sugestii może napisał byś wady zalety na przykładzie twojego moto!

Nie wiesz ?
Przyjedziesz do Stolicy, pojedziesz z Wykrzyknikiem obejzec kilka maszyn i bedziesz mial pewnosc co kupujesz.
Co Ci ktos z obrazka wyczyta ? Czy jest prosty, dobrze pracuje silnik, nie malowany czy co ?
A tak to bedziesz wklejal zdjecia i pytal czy ten motocykl jest ok. Na pierwszy rzut oka pewnie tak, ale ....... obrazka nie kupujesz tylko maszyne ktora trzeba posluchac, przejechac sie i posprawdzac organoleptycznie.
A w tej materii Wykrzyknik wytknie kazdemu motocyklowi jego wady a Tobie pozwoli kupic idealny sprzet.
To przeciez takie proste i jasne, ze nawet nie zastanawialbym sie nad Twoim przyjazdem.
Moj jest idealny i nie mam ZADNYCH uwag do niego czyli .... brak wad :g:

qosteq napisał:
jeżeli chodzi o kasę to chce przeznaczyć do 23 tyś.wiadomo że chciał bym żeby był jak najbardziej ubrany:) w tej kasie!

www.yamaha-roadstar.pl/index.php/pl/forum/42-Sprzedam/34916-m%C3%B3j-radek-szuka-nowego-w%C5%82asciciela


Szukajcie a znajdziecie i pewniak a to chyba wazne.
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Ostatnio zmieniany: 13 lata 1 miesiąc ago przez majkelpl.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #18

  • MrTommy
  • MrTommy Avatar
Qźwa, czytając posty na forum, odnaszę wrażenie, że Wykrzyknik poluje na posty Majkela i jak tylko jest możliwość gasi go i „poniewiera”. Ktokolwiek inny byłby autorem postu tej samej treści i było by OK., napisał coś Majkel i jest beeeee :)
Fakt, Majki na mechanice motocyklowej zna się tyle samo, co ja, ale to nie powód do takiego zachowania. Wykrzykniku, zakopże topór wojenny na ścieżce wiodącej do Majkiego, chociażby z tego powodu, że obaj nosicie takie same imię!
:hel:
Ostatnio zmieniany: 13 lata 1 miesiąc ago przez MrTommy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #19

  • Cuba
  • Cuba Avatar
Tak naprawde kupujemy 90% sercem 10 % rozumem , jak ci się podoba to bierz , ja tak zrobiłem bez żadnych fachmanów i jestem zadowolony to że ma jakieś otarcia to nic nie znaczy widziałem gościa na nowym sprzęcie jak przyjechał na zlot i pieprznął na postoju na asfalt i co i otarć kupe a wcale to nie znaczy ze moto do dupy . A pewnie z 80% jeżdżących miało szlifa , A w bebechy i ta nie zajrzysz.
Moja sugestia bierz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #20

  • qosteq
  • qosteq Avatar
jeżeli chodzi o kasę to chce przeznaczyć do 23 tyś.wiadomo że chciał bym żeby był jak najbardziej ubrany:) w tej kasie!mam jedno moto na oku





wiem że jeden z kolegów już w podobny sposób podkupił innego szukającego rady!!no ale możecie wyrazić swoją opinie na temat tego moto,a może ktoś go zna i powie czy jest coś wart?Bardzo mi się podoba!!:hej:

majkelpl nie wiem oco ci chodzi,ale w-wa nie jest w małopolsce!zamiast takich sugestii może napisał byś wady zalety na przykładzie twojego moto!napewno konkrety mi się przydadzą a i nie tylko mi!!innym szukającym też!!:g:
Ostatnio zmieniany: 13 lata 1 miesiąc ago przez qosteq.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.051 s.
Zasilane przez Forum Kunena