UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: road star 1600 czy 1700

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #21

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4611
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
qosteq napisał:
może któryś z was wie o czymś godnym uwagi w małopolsce?


Hmmmmm .... przyjezdzaj do Warszawy, bierz wykrzyknika na piwo :piw: a pozniej jezdzij z nim ogladac motocykle :g:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Ostatnio zmieniany: 13 lata 1 miesiąc ago przez majkelpl.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #22

  • Rocker
  • Rocker Avatar
qosteq napisał:
nie nie spieszy mi się!chce pierwsze dowiedzieć się jak najwięcej mogę o moto a pózniej podejmę decyzję!

Jak szukasz moto to najpierw określ budżet, jakie chcesz wyposażenie (golasa solo czy full wypas Silverado). Golasa znajdziesz w innej cenie, a w innej ładnie ubrane moto. Rocznik też ma znaczenie. Uważaj na atrakcyjne oferty, dużo moto przyjeżdża ze stanów obdarta, rozbita, uszkodzona. Na dodatek znakomita większość ma jakieś śmieszne przebiegi. Te silniki są trwałe (nie wysilone) więc nawet moto w większym przebiegiem może być godne uwagi. No i tak jak koledzy pisali, jak najmniej grzebane. Ja kupiłem z zamontowanym zestawem dysz i trochę czasu i zabawy mnie kosztowało zejście ze spalaniem z 10l/100km do 4,7 - 5,5l/100km. Po prostu tak jak pisał wykrzyknik, w USA dużo partaczy grzebie w moto i potem to trzeba odkręcać. Z radka/waldka będziesz zadowolony, naprawdę wdzięczne moto, jeden z najładniejszych criuserów.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #23

  • qosteq
  • qosteq Avatar
nie nie spieszy mi się!chce pierwsze dowiedzieć się jak najwięcej mogę o moto a pózniej podejmę decyzję!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #24

  • Rocker
  • Rocker Avatar
qosteq napisał:
.I jeszcze jedno!może któryś z was miał lub ma wiedzę jak przy tych motocyklach wypada vtx 1300 lub 1800.(chodzi mi o porównanie) pytam bo znajomy który jezdzi vtxem bardzo mnie na takie moto namawia i zasypuje wiadomościami o bezawaryjności vtx!piszecie że szukać moto z seryjnymi wydechami itp,ale takich bardzo mało każdy w jakiś sposób jest zmodyfikowany :( !!może któryś z was wie o czymś godnym uwagi w małopolsce?

Ja miałem okazję pojeździć sobie VTX 1300 Retro, teram mam XV1700 Road Star i jest różnica spora w prowadzeniu na niekorzyść VTX. O ile Radek przy małych prędkościach trochę się ciężko prowadzi (manewry przy naprawdę maleńkich prędkościach) to VTX nie lubi zakrętów. W zakręt trzeba go wciskać, cały czas chce się wyprostować. Radek leci jak po sznureczku, aż trzesz podnóżkami.
Ja w sumie zastanawiam się nad sprzedażą Radka ale dopiero w lipcu najprędzej, bo lecę nim jeszcze do Chorwacji. A zmieniam bo wpadło mi w oko inne cudo :zab: Nie wiem czy Ci zależy żeby kupić już teraz, pewnie tak ale gdyby coś to... :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #25

  • qosteq
  • qosteq Avatar
dzięki wszystkim za dotychczasowe informacje! wykrzyknik czy mógłbyś rozwinąć bardziej temat tych środków zapobiegawczych dzięki którym można uniknąć niektórych problemów z moto!poza tym jeżeli moglibyście podzielić się waszymi osobistymi radami na który waszym zdaniem model powinienem w pierwszej kolejności stawiać(oczywiście więcej technicznych wiadomości nie zaszkodzi).I jeszcze jedno!może któryś z was miał lub ma wiedzę jak przy tych motocyklach wypada vtx 1300 lub 1800.(chodzi mi o porównanie) pytam bo znajomy który jezdzi vtxem bardzo mnie na takie moto namawia i zasypuje wiadomościami o bezawaryjności vtx!piszecie że szukać moto z seryjnymi wydechami itp,ale takich bardzo mało każdy w jakiś sposób jest zmodyfikowany :( !!może któryś z was wie o czymś godnym uwagi w małopolsce?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #26

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4611
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
No dobra.
Nie bede sie klocil z Toba bo nie o to chodzi przeciez. :taj:
Dla mnie to to samo jak postawisz Radka i Waldka obok siebie :chop:
No ale to moja laicka opinia :zab:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #27

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Odpowiedziałem rzeczowo koledze, że oba modele trapią te same przypadłości. Na szczęście jest ich naprawde znikoma ilość i przy odpowiednim dbaniu o moto nie będą wystepowały. Przykładem niech będzie nawet Twoja gwiazdka, która mimo otwartych wydechów SVSa się nie nabawiła. :-)
Po za tym nie istotne jest co ja napisałem ale to co napisałes Ty...

,,To jest to samo.
1700 wersja USA, 1600 wersja Europejska.
Roznia sie kilkoma niewielkimi szczegolami i to wszystko"



Ale pisanie, że to to samo nawet jako skrót myślowy to już ciut trąci kompletną niewiedzą ;-) W ten sposób wprowadzasz ludzi w błąd. Ktoś może np nie chcieć czytać całego wątku i przeczyta tylko Twoja wypowiedź i nie dosyć że sam bedzie mógłzrobić z siebie idiotę powtarzając to co Ty napisałeś to jeszcze opinia potem o Nas. CZyli userach tego forum bedzie taka że siedzą tu sami idioci bez jakiej kolwiek wiedzy merytorycznej i pindolą bzdury dla samego pindolenia...

a na co zwracać uwagę, na te same rzeczy jak przy kupine każdego innego moto. :-)
Ostatnio zmieniany: 13 lata 1 miesiąc ago przez wykrzyknik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #28

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4611
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
qosteq napisał:
czy moglibyście mi pomóc i wyrazić swoje opinie i rady co do obu maszyn oraz na co najbardziej zwracać uwagę przy zakupie!

No i bedziesz koledze wyglaszal clala swoja nabyta wiedze o tych motocyklach i roznicy w silnikach ?
Wiekszosc z nas to wlasnie laicy jesli chodzi o motocykle a kupujemy je oczami i tym jak wygladaja a nie jakie .....
wykrzyknik napisał:
widać rożnice w budowie silnika szczególnie z prawej strony motocykla... Nie wspomnę już o pracy obu silników i odgłosów jakie się z nich wydobywają...

Ja wyrazilem swoja opinie ze i ten i ten jest ok a nigdzie nie napisalem ze jestem jakims specem od Gwiazdek.
Ty od razu analizujesz te dwa motocykle pod wzgledem kazdej roznicy nawet w bebechach a pytanie bylo proste: na co zwracac uwage przy zakupie :zab:
Dopiero w dalszej kolejnosci moglbys koledze zrobic wyklad o znaczacych roznicach pomiedzy tymi motocyklami, no ale jako ekspert mozesz koledze wyklad walnac na dzien dobry.
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Ostatnio zmieniany: 13 lata 1 miesiąc ago przez majkelpl.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #29

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Majkel czemu wycinasz tylko fragment mojej wypowiedzi???
qosteq nie pytał czym wizualnie się te modele różnią tylko ogólnie a różnic jest cała masa choć by podstawowa pojemność!!!
Ale jesli dla Ciebie 1600 i 1700 to to samo... to ech szkoda gadać...
Jedyne co napisałeś mądrego to, że 1700 jest wersją amerykańską...

Tyle razy Ci się mówiło nie zasrywaj forum bzdurami i nie nabijaj sobie postów pisząc byle co Ci ślina na język przyniesie...

Ja rozumiem, że pisząc takie głupoty nie przejmujesz się, że ludzie będą Cię postrzegac jako totalnego laika w kwestii Gwiazdek ale ktoś kto faktycznie nie ma pojęcia może jeszcze uwierzyć w pierdoły jakie wypisujesz....
Chłopie stary jesteś a .... zanim coś chlapniesz przemyśl na spokojnie czy aby po raz enty nie palniesz jakiejś głupoty...

Stawiając 1600 obok 1700 na pierwszy rzut oka widać rożnice w budowie silnika szczególnie z prawej strony motocykla... Nie wspomnę już o pracy obu silników i odgłosów jakie się z nich wydobywają...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #30

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4611
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
piter 1600 napisał:
1600 jest w wersji USA i w wersji EU.1700 jest tylko w wersji USA.

No fakt, ale jak stoja obok siebie to teoretycznie duzych roznic nie ma. To byl skrot myslowy :oj:
wykrzyknik napisał:
Oba modelę różnią się między sobą :

- bebechami w gażniku
- rozrządem
- popychaczmi
- konstrukcją głowic
- konstrukcją wałków w głowicach

No i oczywiscie wodac to na pierwszy rzut oka jak postawisz oba obok siebie i zainteresowany zauwazy te detala kupujac motocykl :zab:

Oba sa zajebiste jakby co :chop:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Ostatnio zmieniany: 13 lata 1 miesiąc ago przez majkelpl.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #31

  • Torturro
  • Torturro Avatar
Majkel przyznaj sie - byles na bani wczoraj ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #32

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Mjkel to największa bzdura jaką napisałeś do tej pory na forum....

Oba modelę różnią się między sobą :
- pojemnością,
- stylistyką
- hamulcami
- bebechami w gażniku
- konstrukcją puszki filtra powietrza
- rozrządem
- popychaczmi
- konstrukcją głowic
- konstrukcją wałków w głowicach
- pulleyem i szerokością pasa
-

To tylko część różnic.... Wystarczy przeglądnąć suplement do 1700 a i w nim wielu rzeczy nie podano... Choć by sławetnych walkow rozrządu... Nic o tym, że są inne nie ma...


Awaryjność 1700 to bzdura. Mają te same dolegliwości co 1600, trafił się jeden przypadek uszkodzonego rozrządu. Chodziły głosy o pękających pasach ja osobiście się z tym nie spotkałem. Awaryjność powstaje w moemncie ingerencji paździochowatych mechaników do motocykla. Czytaj Amerykanów jak i domorosłych polskich mechaników.

Jeśli chcesz kupić gwiazdkę szukaj jak najmniej dłubanej. Czyli możliwie oryginalnej, na fabrycznych wydechach, z nie przedłubanym gaźnikiem, oryginalnym filtrem powietrza.
1700 dzięki zmianom w głowicach i rozrządzie ma łagodniejszą pracę na wlnych obrotach. To legendarne patataj jest wyraźniejsze. 1600 pracuje bardziej chatycznie.
Najpoważniejszą dolegliwością Gwiazdek jest słabe sprzęgło i w dlubanych motocyklach kłopoty z zaworami. Jednak nie taki diabeł straszny. I jednego i drugiego można uniknąć stosując proste środki zapobiegawcze :-)
Ostatnio zmieniany: 13 lata 1 miesiąc ago przez wykrzyknik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #33

  • Prałat
  • Prałat Avatar
1700 ma z pewnością lepsze hamulce od 1600. Ten pierwszy może być rocznikowo młodszy. Jest o kilka koni mocniejszy. Między wersjami EU a USA jest kilka różnic stylistycznych. Wersja USA ma z pewnością niewygodną kanapę (bardziej płaską) no i po doświadczeniach forumowych jest bardziej podatna na awarie od słabszego modelu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #34

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Majki coś Ci się pomyliło.1600 jest w wersji USA i w wersji EU.1700 jest tylko w wersji USA.
A miedzy 1600 a 1700 jest trochę różnic.
Ostatnio zmieniany: 13 lata 1 miesiąc ago przez piter 1600.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #35

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4611
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
To jest to samo.
1700 wersja USA, 1600 wersja Europejska.
Roznia sie kilkoma niewielkimi szczegolami i to wszystko :chop:
Reszte znajdziesz w tematach na forum :g:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

road star 1600 czy 1700 13 lata 1 miesiąc ago #36

  • qosteq
  • qosteq Avatar
witam!zamierzam kupić xv 1700 ponieważ bardzo mi się podoba ten model lecz niestety przeczytałem gdzieś że jednak lepszy jest xv 1600!i tu moje pytanie czy moglibyście mi pomóc i wyrazić swoje opinie i rady co do obu maszyn oraz na co najbardziej zwracać uwagę przy zakupie! z góry dziękuje za wszystkie odp na temat!:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.058 s.
Zasilane przez Forum Kunena