UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Alarm do cruisera

Alarm do cruisera 6 lata 7 miesiąc ago #1

  • grzegorzbr2
  • grzegorzbr2 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 235
  • Otrzymane podziękowania: 10
  • Oklaski: 2
Tradycyjne alarmy montowane w moto to przeżytek, obecnie są na topie małe pudełeczka wielkości paczki zapałek zwane Lokalizator GPS z wbudowaną baterią. Posiada slot na kartę pamięci, kartę SIM, Po włożeniu karty SIM lokalizator uzbrajasz w różnych konfiguracjach wysyłając z telefonu SMSa z różnymi komendami w treści.Wkażdej chwili można sprawdzić na swoim fonie lub kompie lokalizację GPS-a, szybkość poruszania obiektu oraz podsłuch dzwięku w pobliżu zainstalowania urządzenia np w moto, urządzenie posiada czujnik wstrząsu oraz przechyłu który uaktywnia się po wysłaniu sms-a. Koszt urządzonka to około 130 zeta plus zakup pakietu startowego z kartą sim,posiadam go od kilku miesięcy i jestem zadowolony bo jest mobilny, bez podłączania kabelków, można przy jego pomocy śledzić każdy pojazd.
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 6 lata 7 miesiąc ago przez grzegorzbr2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): lukezbrus

Alarm do cruisera 8 lata 1 miesiąc ago #2

  • ciepel
  • ciepel Avatar
Witam ponownie

Zamontowałem jeden z wyższych alarmów RTX-a ze strefy budżetowej i moje uwagi:

+ Bardzo prosty montaż, wszystkie wymagane przez alarm kable są w jednym miejscu, nie trzeba niczego wyprowadzać, doprowadzać ani ciąć. można korzystać z pełnego zakresu funkcji alarmu.
+bardzo dobrze działający czujnik przechyłu - czujnik przechyłu uruchamia alarm w momencie ugięcia lag, nie trzeba go podnosić ze stopki.
+ jest głośny :)
+ niska cena

-czujnik wstrząsów jest dość slaby, a masa motocykla dobrze tłumi drgania (alarm uruchamia delikatne polozenie stupki pasarzera, ale nie reaguje na kopanie w opony)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Alarm do cruisera 8 lata 2 miesiąc ago #3

  • kusy
  • kusy Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Była Yamaha jest coś innego
  • Posty: 1825
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 12
wemar napisał:

Tak dla uzupełnienia tematu i samego motocykla, to dobrze jest oprócz alarmu zastosować też blokadę koła z czujnikiem uderzeniowym. Taki duecik wyśmienicie się uzupełnia.

Ciekawym i nie drogim rozwiązaniem jest GPS.
Obecnie R 1150 GS i R 1200 RT
Lepiej panować w Piekle niż być sługą w Niebie- John Milton
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Alarm do cruisera 8 lata 2 miesiąc ago #4

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 134
  • Oklaski: 22
facio07 napisał:
...Żeby ew.złodziejowi uniemożliwić szybkie rozpracowanie alarmu,...
Jak alarm wyje, to żaden złodziej nie będzie dobierać się do kabli tylko weźmie nogi za pas. U mnie alarm z czujnikiem jest w jednym miejscu, dwa kabelki do obwodów kierunkowskazów, dwa kabelki na odcięcie sterownika zapłonu i dwa na zasilanie. Każda para idzie w inne miejsce i nie było żadnego problemu z wpleceniem tego w wiązki. Ja do tego mam kilka innych przewodów do obwodów wyłącznika na zbiorniku hamulca i do oświetlenia silnika, więc i tak plątanina jest taka, że sam się czasem gubię. :polew:

To dla zabezpieczenia motocykla na ulicy przed złodziejem amatorem. Bo jeśli dobierze się do niego złodziej znający się na rzeczy i do tego np. w garażu, to zrobi co chce, a szczegóły rozpracuje w dziupli.

Tak dla uzupełnienia tematu i samego motocykla, to dobrze jest oprócz alarmu zastosować też blokadę koła z czujnikiem uderzeniowym. Taki duecik wyśmienicie się uzupełnia.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Alarm do cruisera 8 lata 2 miesiąc ago #5

  • ciepel
  • ciepel Avatar
dzięki za info ale niestety az tak dobrze sie na tym nie znam i wolałbym zbytnio nie ingerować w elektrykę motocykla (wole wpinać się w kostki i złączki niż ciąć kable).

Jako ze pewnie i zbyt fachowo tego nie zrobię, myślałem nad opcją najprostszą i dość prymitywną - kupić jeden z tańszych alarmów i czujniki wstrząsowe: centralkę zabudować pod siedzeniem, i prąd z klem od aku (łatwo będzie odpinać przy dłuższym garażowaniu, i wyprowadzić kable tyko do kilku czujników.

Od motocykla nie oddalam się za bardzo przy dłuższych postojach, wiec chodzi tylko o ewentualne zwrócenie uwagi przechodniów lub mojej jak ktoś zacznie coś kombinować. zastanawiam się tylko czy to będzie jakoś działało :) o ile się nie mylę wyrwanie zabezpieczenia siedzenia (można tez na nim zrobić czujnik) uruchomi alarm, a kable od prądu będą krótkie i ukryte.

Zastanawia mnie tylko czy to będzie działać jak należy :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Alarm do cruisera 8 lata 2 miesiąc ago #6

  • facio07
  • facio07 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 0
Można i tak,ale jak chcesz np.w razie alarmu odciąć np.zasilanie sterownika silnika i nie tylko,musisz ciągnąć mnóstwo kabli i żeby je ukryć musisz je wpleść dla niepoznaki solidnie w wiązkę,a to się nie opłaca choćby dlatego że jest długa droga.Może mało precyzyjnie się wyraziłem,jako tako nie trzeba kaleczyć kabli,ale lepiej zamontować alarm blisko sterownika tam jest wszystko na miejscu (złączki,kostki).Główną wiązką tj tą co idzie po ramie pod zbiornikiem ciągniesz tylko przewód do diody sygnalizacyjnej jeśli alarm takową posiada.Robisz coś w rodzaju igły z drutu do której przyczepiasz kabelki przewlekasz pod taśmą izolacyjną wiązki bez konieczności jej przecnania.Jak wiemy alarmy (nie wszystkie)posiadają typowe kolory wyprowadzeń przewodow np.czerwony plus,czarny masa,itd. Żeby ew.złodziejowi uniemożliwić szybkie rozpracowanie alarmu,zamieniamy kolory kabli w tymże alarmie wg uznania,wtedy bardzo to utrudnia rozpracowanie takiego zabezpieczenia.Natomiast przekaźnik sterujący blokadą sterownika montujemy w miejscu jak najbardziej odległym od centralki alarmu,nie zapominając przy tym o starannym ukryciu kabli sterującymi tymże przekaźnikiem
avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Alarm do cruisera 8 lata 2 miesiąc ago #7

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 134
  • Oklaski: 22
Czemu ciąć wiązki i kaleczyć kable w nich? To zaproszenie do problemów.
Dużo przejrzyściej i niewiele więcej roboty zajmuje podpinanie się do istniejących złączek - np. w lampie, gdzie jest miejsce i praktycznie cała instalacja na wierzchu. Zasilanie bezpośrednio z zacisków akumulatora.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Alarm do cruisera 8 lata 2 miesiąc ago #8

  • facio07
  • facio07 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 0
Wystarczy Ci schemat,no i parę miniaturowych przekaźników,ale to jest zależne od alarmu.Najgorsze jest to rozcinane wiązki z kablami i szukanie odpowiednich przewodów. :dobrarobota
avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Alarm do cruisera 8 lata 2 miesiąc ago #9

  • ciepel
  • ciepel Avatar
dzięki za pomoc :) :piw:

popytałem trochę u polecanych moto - mechaników, niestety każdy zajmuje się tylko sporadycznie zakładaniem alarmów, i potrzebują instrukcji montażu załączonej do urządzenia.

Poczytam trochę o montażach ze względu na moje amatorskie umiejętności, i najpewniej będę zakładał samemu, ale to muszę czekać na odrobinę ciepła żeby miec gdzie :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Alarm do cruisera 8 lata 2 miesiąc ago #10

  • kusy
  • kusy Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Była Yamaha jest coś innego
  • Posty: 1825
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 12
ciepel alarm dostosowujesz do Swoich potrzeb.Jeżeli masz porządnego elektryka,to z alarmu wyciśnie Ci maksa.
Mój teść z alarmu z średniej półki wyskrobał ekstra funkcje. Jest taka fajna funkcja...gaszenie moto w razie odjechania przez osobę nieuprawnioną. Tylko jakie jest prawdopodobieństwo ,że będziesz świadkiem ,że twoje moto odjeżdza? Tę funkcję teść zamienił na coś w rodzaju immobilajzera. Nawet mając kluczyk nie odpalisz moto.
Obecnie R 1150 GS i R 1200 RT
Lepiej panować w Piekle niż być sługą w Niebie- John Milton
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Alarm do cruisera 8 lata 2 miesiąc ago #11

  • facio07
  • facio07 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 0
Ja mam alarm chiński,działa od początku bez zarzutu,dodatkowo dołożyłem czujnik grawitacyjny.W przypadku zmiany położenia moto (próby przesunięcia przechyłu)reaguje ze zwloką kilku sek.dodatkowo ma funkcję powiadomienia na pilota. Jedyny minus to to że szybko rozładowuje się bateria w pilocie,ale jak nie potrzeba to wyciągam baterię i gut!Montowałem już kilka chińczyków i nikt nie narzeka.Osobiście wolałbym dać zarobić rodzimym producentom ale są dużo drożsi.
mam taki,albo bardzo podobny: allegro.pl/alarm-powiadomienie-plot-lcd-regulacja-czulosci-i5222005436.html
a taki czujnik położenia: allegro.pl/cyfrowy-czujnik-polozenia-i-holowania-najlepszy-i4827682692.html
avatar
Ostatnio zmieniany: 8 lata 2 miesiąc ago przez facio07.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Alarm do cruisera 8 lata 2 miesiąc ago #12

  • ciepel
  • ciepel Avatar
przepraszam musiałem przegapić ten wątek, szczególnie ze sugerowałem się wyszukiwarka.

Niestety większość alarmów z tego postu nie jest już dostępne, a pozostałe można nabyć tylko u producenta, a co za tym idzie - ich ceny są dość wysokie (szczególnie porównując do opisów z wątku)

nie poruszono również najważniejszej dla mnie sprawy - czy alarm w takich ciezkich motocyklach spelnia w miarę swoją funkcję. takiej maszyny po cichu nie da się wywieść z pod spod domu w nocy, ale gluie lusterko (przynajmniej jak kiedyś szukałem do virago) kosztowało 150 zl za używkę. a koledze zdażyło się takie stracić.

alarmy motocyklowe z jakimi mialem styczność byly montowane zazwyczaj na plastikach lub małych turystykach, i w prawie zawsze dawalo rade ustawić je tak, by reagowały na szturchnięcie motocyklem, lekkie ruszenie kierownicą a niekiedy nawet na poruszenie rączką od kufra (plastikowego).niestety te motocykle ważyły max 250 kg.

Nie chce grzebać w elektryce i kupować zbędnych części jeśli nie będę mial z tego zadnego pożytku. stąd moje pytania :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Alarm do cruisera 8 lata 2 miesiąc ago #13

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 134
  • Oklaski: 22
Temat był (kliknij tutaj), ale dawno temu, a szukajka standardowo przeszukuje tylko tematy na rok wstecz.

Zbyt czuły alarm ma to do siebie, że potrafi reagować na trzaski stygnących rur wydechowych. Nie wiem, czy uda się tak ustawić czułość, by wykryło odkręcanie lusterek, a nie reagowało na stygnące rury lub drgania od silnych podmuchów wiatru. Podobnie z sakwami. Tu sprawdziłby się alarm mający obwody uruchamiane stykiem, ale nie spotkałem takich (co nie znaczy że nie ma).
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Alarm do cruisera 8 lata 2 miesiąc ago #14

  • ciepel
  • ciepel Avatar
Witam.
Przejrzałem forum i ku mojemu zdziwieniu nie znalazłem nigdzie tematu poświęconemu alarmom (zazwyczaj na forach jest ich mnóstwo)

Jako że dużo jeżdżę motocyklem, często mając noclegi na szybko, niewielkim wyborem garaży przy drodze poważnie zastanawiam się nad zakupem alarmu do mojej RS1600. ze względu na to że na większości for polecającymi są właściciele małych motocykli, mam kilka pytań do osób doświadczonych w tym temacie. z góry informuję ze chodzi mi raczej o ekonomiczną cenowo wersję alarmu.

1. interesuje mnie alarm działający na czujnik wstrząsów - mniej boję sie kradzieży całego motocykla od którego sie daleko nie oddalam, niż kradzieży pojedynczych części które często łatwo usunąć (np lusterek). Czy coś takiego da się ustawić zeby dobrze działało na ważącej blisko 400kg?

2. czy warto inwestować w dodatkowe czujniki chroniące np sakwy. (mam niezamykane na kluczyk)

3. czy wogole jest sens sie w to bawić?

może polecicie jakieś alarmy w rozsądnych cenach?
Ostatnio zmieniany: 8 lata 2 miesiąc ago przez ciepel.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.037 s.
Zasilane przez Forum Kunena