UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wild Star 1600

Odp: Wild Star 1600 11 lata 10 miesiąc ago #41

  • Frankenstein
  • Frankenstein Avatar
Upload napisał:
Frankenstein - Wciąganie nosem XV1900 nie była żadną wycieczką w Twoim kierunku

Akurat :zly: :++:


Oczywiście żartuję :zab: Juz wyroslem z zazdrosci ze ktoś ma coś szybszego czy mocniejszego :-) takze nie odebrałem tego jako wycieczke. XV1900 to przeciez także Stratoliner. Ale co tam XV1900 - taki wykres powinien przyprawić o ból głowy kierowników jeszcze większych maszyn (RocketIII?)

Ja napisałem to tylko dlatego, ponieważ mi sie przypomnialo, a nie mialem okazji powiedziec o tym Ci wcześniej.

Ludzie od zawsze dążą do osiągnięcia czegoś więcej. Na szczęście. Dlatego dziś możemy jeździć gwiazdami a nie drewnianymi rowerami.

Kręcenia silników nie czuję, to fakt. Rozumiem to, ponieważ mam inne pasje, w których też coś tam się "kręci". Wiem tylko, ze wszystko ma swoje konsekwencje. Konsekwencją większego momentu musi być mocniejsza skrzynia biegów a z nią sprzęgło sprzęgło. Gdy to już mamy, trzeba ten moment przenieść jakoś na asfalt, czyli mocniejszy pas i szersza opona. Wówczas w pełni i bezpiecznie korzystamy z dobrodziejstw takiego momentu. W innej sytuacji może on zaskoczyć kierowcę - np. dodanie gazu na mokrym winklu może spowodować niefajne szarpnięcie. Widząc dbałość o szczegóły Wcezarego sądzę, że spokojnie panuje nad tym i podejmie kroki w celu dostosowania reszty motocykla do takiego wykresu (toż to normalny potfór!).

Tak czy siak maszyna wygląda fantastycznie. Wisienką na torcie jest w.w. wykres.

GRATULACJE!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wild Star 1600 11 lata 10 miesiąc ago #42

  • wcezary
  • wcezary Avatar
Upload napisał:
......
Poza tym przebieg krzywej jest bardzo dziwny - Przerażająca dziura w osiągach silnika i potem ogromne przeciążenie.....

Dokładnie, coś jest nieteges z tym wykresem
Oczywiście chciałbym wierzyć w taki przebieg krzywej momentu obrotowego, ale z kitem NOS ;)
V-Max może się pochwalić 175 Nm i to też nie w serii
Ostatnio zmieniany: 11 lata 10 miesiąc ago przez wcezary.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wild Star 1600 11 lata 10 miesiąc ago #43

  • Upload
  • Upload Avatar
Frankenstein - Wciąganie nosem XV1900 nie była żadną wycieczką w Twoim kierunku
Tylko ten wykres jest powalający.
Według niego ten pojazd jest po prostu poza zasięgiem większych silników (jeśli chodzi o moment obrotowy)
Yamaha ma jeden większy silnik xv1900 stąd moje porównanie. (oczywiście zabija Warriora, MT-01 pierwszym strzałem - Megula pewnie posikała by się ze strachu po prostu stojąc w jego pobliżu)
Co do Twojej jazdy to poznajesz dopiero maszynę a na prostej mam spore kłopoty by Ci dorównać a Megula ma troszkę sterydów zaaplikowanych - Znam 3 takie silniki jak mój w Polsce i żaden nie może się pochwalić takim wynikiem co Pwalla.
Bardzo jestem ciekaw co jest tam włożone
Gaźnik jest inny - to wiem, ale to za mało żeby uzyskać taki wynik
Poza tym przebieg krzywej jest bardzo dziwny - Przerażająca dziura w osiągach silnika i potem ogromne przeciążenie.
Nigdy nie spotkałem się z taką dziurą w mocy i z takim przebiegiem krzywej.
Frankenstein - Masz rację to nie są silniki wyścigowe i nie ma racjonalnego wytłumaczenia w podkręcaniu ich możliwości - Jest to wręcz idiotyczne - Ale lubię to jak cholera!
Bardzo serdecznie pozdrawiam
Krzysiek
Megula Czarnula
P.S.


Wykres xv1600
Jednostka pomiaru momentu obrotowego z powyższego pomiaru to ft-lbs co w przypadku 94,32ft-lbs daje wynik 127.92467867831999 Nm



Raider z wynikiem 107.36 ft-lbs ma zaledwie 145.61061813935999 Nm

Mowa tu oczywiście o wynikach na tylnym kole
Ostatnio zmieniany: 11 lata 10 miesiąc ago przez Upload.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wild Star 1600 11 lata 10 miesiąc ago #44

  • Frankenstein
  • Frankenstein Avatar
Powalla napisał:

nawet teraz zamknięcie licznika nie stanowi problemu :soa:


Gratulacje! Wygląda świetnie i kopyto ma potężne. Pytanie, czy potrzebne jeszcze większe?

Co do szyby, to tak naprawdę potrzebna jest tylko wczesną wiosną i późną jesienią. Czy po to się kupuje gwiazdę by zapieprzać po 180km/h?
Ja jeżdżę bez szyby z wyboru. Do prędkości 120km jest spoko (fakt, że mam dobry kask). Ostatnio na moment odkręciłem nawet 200 i tez mnie nie zdmuchnęło. Osobiście jednak preferuję jazdę białymi i żółtymi drogami (oznaczenia na mapie) z prędkościami 70-80km/h. To fajna przygoda, na spokojnie można pooglądać krajobrazy, odkryć nieznane miejsca. Oczywiście, jeżeli ktoś woli jazdę szybką i drogami krajowymi, to szyba jest konieczna.

Upload napisał:
XV1900 wciągasz nosem

Na pewno, choć prawdę powiedziawszy, ktoś bardziej "wjeżdżony" w 1900ccm spokojnie dałby radę z niego trochę więcej wycisnąć niż ja na naszej ustawce. Za pierwszym razem odcinało mi obroty, a za drugim, tez nie dawałem na maxa, bo przypomniałem sobie słowa Adasia, że mam zbyt luźny pas. Bałem się, że przeskoczy na jedynce, więc szybko wrzuciłem na 2kę. Musze podciągnąć pas, wjeździć się bardziej w ten motocykl i wówczas można na 100% powiedzieć, że tyle oto potrafi 1900 i więcej się wycisnąć ze standardu nie da. Choć szczerze powiedziawszy - normalnemu śmiertelnikowi jak ja, więcej już raczej nie potrzeba.
Ostatnio zmieniany: 11 lata 10 miesiąc ago przez Frankenstein.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wild Star 1600 11 lata 10 miesiąc ago #45

  • Powalla
  • Powalla Avatar


Jak widać jest dziura przy szybkim odkręceniu manetki (tak musi być ponoć robiony pomiar) jednak w ruchu drogowym jest to do opanowania ;)

Ponoć to tylko regulacja gaźnika (mam jakiś tam zmieniony ) ale testy w serwisie zajęłyby od 1 do 3 dni , a na to w sezonie zgody nie dam :) W zimę będzie w diabły czasu na takie "tuningi" , a nawet teraz zamknięcie licznika nie stanowi problemu :soa:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wild Star 1600 11 lata 10 miesiąc ago #46

  • Upload
  • Upload Avatar
WOW! to dopiero... Wygląda niesamowicie nie widziałem jeszcze tak silnego XV1600
XV1900 wciągasz nosem
Mi się marzy 150Nm
Pozdrawiam
Krzysiek
Megula Czarnula
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wild Star 1600 11 lata 10 miesiąc ago #47

  • orcio
  • orcio Avatar
180 Nm, nieźle
wykres pokaż, to jest ciekawsze niż liczby ..
Ostatnio zmieniany: 11 lata 10 miesiąc ago przez orcio.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wild Star 1600 11 lata 10 miesiąc ago #48

  • Powalla
  • Powalla Avatar
Z racji gratisowej akcji firmy Ratka motocykle w postaci pomiarów na hamowni i chwili wolnego czas wpadłem z gwiazdą aby mi ją pomierzyli ;)

Oto wynik :


Miło się zdziwiłem wynikami :co:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Odp: Wild Star 1600 12 lata 3 tygodni ago #49

  • kiwak
  • kiwak Avatar
TomHal napisał:
Powalla napisał:
Pompy nie ma , mam jakiś inny gaźnik i chyba jej nie potrzebuje , no i nie mam też AISa , czyli robota zaoszczędzona ;)
Praktycznie każdy silnik gaźnikowy jest w stanie poprawnie pracować bez pompy paliwa :oj:
Ja w sezonie 2010 praktycznie cały rok przeleciałem bez pompy, wystarczyło tylko odpowiednio powiększyć przekrój wężyka paliwa z 6 mm na 8 mm i praktycznie dla osób latających do 140 km/h bez jakichkolwiek odczuwalnych zmian.

Hellou Tom. Masz chyba czarno biały monitor bo nie zwróciłes uwagi, ze taki wlasnie kolor miał Shreck. Hellou! ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wild Star 1600 12 lata 3 tygodni ago #50

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Powalla napisał:
Pompy nie ma , mam jakiś inny gaźnik i chyba jej nie potrzebuje , no i nie mam też AISa , czyli robota zaoszczędzona ;)
Praktycznie każdy silnik gaźnikowy jest w stanie poprawnie pracować bez pompy paliwa :oj:
Ja w sezonie 2010 praktycznie cały rok przeleciałem bez pompy, wystarczyło tylko odpowiednio powiększyć przekrój wężyka paliwa z 6 mm na 8 mm i praktycznie dla osób latających do 140 km/h bez jakichkolwiek odczuwalnych zmian.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wild Star 1600 12 lata 3 tygodni ago #51

  • MacioXjado
  • MacioXjado Avatar
Bez szyby wiele lepiej.... No i bez oparcia.... Zdecydowanie... :chop:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wild Star 1600 12 lata 3 tygodni ago #52

  • Wilk
  • Wilk Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Bóg wybacza, motór nigdy.
  • Posty: 835
  • Otrzymane podziękowania: 20
  • Oklaski: 8
No, no, ładne to cacko a kolorek super. Bez szyby lepiej się prezentuje a i prawdziwego motórzystę pozna się po muchach na zębach :takjest:
Życie jest jak koło od motoru, się kręci.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wild Star 1600 12 lata 3 tygodni ago #53

  • Powalla
  • Powalla Avatar
Pompy nie ma , mam jakiś inny gaźnik i chyba jej nie potrzebuje , no i nie mam też AISa , czyli robota zaoszczędzona ;)


PS:panowie może ktoś rozpoznaje producenta tłumików (brak oznaczeń) ..hmm w sumie ciężko te dwie ryczące gardłowo rury nazwać tłumikiem :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wild Star 1600 12 lata 3 tygodni ago #54

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Piękny, po prostu piękny ... zastanawiam sie gdzie przeniosłes pompę paliwa ???
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wild Star 1600 12 lata 3 tygodni ago #55

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Niezła robota! Kolorek super.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wild Star 1600 12 lata 3 tygodni ago #56

  • haytauer
  • haytauer Avatar
Fajny fajny!
I tak jak mówiliśmy w Wyrach bez szyby super!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wild Star 1600 12 lata 3 tygodni ago #57

  • Paweł-Road Star
  • Paweł-Road Star Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Road Star 1700 Silverado
  • Posty: 154
  • Otrzymane podziękowania: 6
  • Oklaski: 1
I pompy paliwa nie ma
Road Star mój to jest to, kocham go...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wild Star 1600 12 lata 3 tygodni ago #58

  • Dall-as
  • Dall-as Avatar
FAJNY, FAJNY, przykuwa spojrzenie :br:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wild Star 1600 12 lata 3 tygodni ago #59

  • Metal
  • Metal Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Metal
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 40
  • Oklaski: 8
Bardzo,bardzo fajny kolor.Dla mnie super !:dobrarobota

Nie widziałem nigdzie takiego.Po za tym pięknie wyeksponowany tył - szczególnie podoba mi się chromowane koło pasowe w towarzystwie białej oponki i błyszczących osłon pasa. Ja mam czarne niestety :sor:
SPOŻYCIE CYJANKU W MŁODOŚCI ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA W WIEKU PODESZŁYM
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Wild Star 1600 12 lata 3 tygodni ago #60

  • facio07
  • facio07 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 0
FAJNY ! :dobrarobota

Podoba mi się.Mało spotykany kolor.
PS.Mnie też szyba nie pasi,ale jazda z nią jest lepsza,zwłaszcza gdy nie jest zbyt ciepło.
avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.057 s.
Zasilane przez Forum Kunena