UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Chromowanie, miedziowanie, renowacja chromu

Odp: Chromowanie, miedziowanie, renowacja chromu 11 lata 4 miesiąc ago #1

  • Cuba
  • Cuba Avatar
TomHal napisał:
Cuba napisał:
A ja właśnie oddałem troche elementów(aluminium) do chromowania we Wrocku ,zobaczymy jak wyjdzie to polece lub nie
Dawałem swoje lagi we Wrocku do chromowania - poracha. Mam nadzieję że nie do Feryla. :nie:
Osobiście nie polecam gościa. Półkę z alu którą robił jest do przyjęcia ale lagi to dzieło same w sobie jak to malowanie od pewnego kolegi - nic jak do poprawki :zly:
O kur.........a do Feryla już sie zjerzyłem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Chromowanie, miedziowanie, renowacja chromu 11 lata 4 miesiąc ago #2

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3931
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Cuba napisał:
A ja właśnie oddałem troche elementów(aluminium) do chromowania we Wrocku ,zobaczymy jak wyjdzie to polece lub nie
Dawałem swoje lagi we Wrocku do chromowania - poracha. Mam nadzieję że nie do Feryla. :nie:
Osobiście nie polecam gościa. Półkę z alu którą robił jest do przyjęcia ale lagi to dzieło same w sobie jak to malowanie od pewnego kolegi - nic jak do poprawki :zly:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Chromowanie, miedziowanie, renowacja chromu 11 lata 4 miesiąc ago #3

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Panowie chromował ktoś elementy "karysoryjne" typu zbiornik paliwa, błotniki ???
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Chromowanie, miedziowanie, renowacja chromu 11 lata 4 miesiąc ago #4

  • Cuba
  • Cuba Avatar
A ja właśnie oddałem troche elementów(aluminium) do chromowania we Wrocku ,zobaczymy jak wyjdzie to polece lub nie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Chromowanie, miedziowanie, renowacja chromu 11 lata 4 miesiąc ago #5

  • krzych1200
  • krzych1200 Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Jestem Bogiem Uświadom To Sobie
  • Posty: 1443
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 22
temat jak dla mnie na czasie B) ,właśnie szukam wykonawcy .
Zadzwonie jutro
793 029 792 Można dzwonić i tak rzadko odbieram :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Chromowanie, miedziowanie, renowacja chromu 11 lata 4 miesiąc ago #6

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Chromuj jak by wyglądało chromowanie elementów takich jak błotniki i zbiornik paliwa cenowo i terminowo ??? Czy taki zabieg jest mozliwy ???
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Chromowanie, miedziowanie, renowacja chromu 11 lata 4 miesiąc ago #7

  • chromuj
  • chromuj Avatar
Witam w związku z tym, że kręcę się po Waszym forum już od jakiegoś czasu piszę posta związanego z działalnością firmy, w której pracuje. Jednak chcę zaznaczyć jeśli ktoś ma jakieś pytania związane z galwanizacją, obróbka metali, renowacją chromów będę starał się pomagać w miarę możliwości i mojej wiedzy.


Wiele osób zastanawia się jak powinna zostać poprawnie wykonana renowacja części chromowanych. W mocnym skrócie opiszę proces dotyczący detali stalowych na przykładzie naszego zakładu. Ponieważ proces ten przebiega rożnie w zależności od materiału np. przy aluminium czy ZnAl-u jest już odmienny i bardziej skomplikowany co najczęściej niestety przekłada się to na cenę usługi ale o tym może kiedy indziej. Przedmioty, które powierzacie Państwo w celu renowacji ich powłok galwanicznych początkowo muszą zostać pozbawione starych powłok galwanicznych, najlepiej w sposób elektro chemiczny. Nastepnie oczyszczone, surowe detale przechodzą liczne prace szlifiersko - polerskie, punktowe uzupełnianie ubytków np. mosiądzem w celu uzyskania jednolitej lustrzanej powierzchni. Części nie widoczne np. wnętrza zderzaków powinny być piaskowane (a po procesach galwanizacyjnych malowane np. farbą epoksydową). Tak przygotowane elementy, poddawane są kąpielą miedzianym ( jest ona niezbędna podczas galwanizacji części motoryzacyjnych narażonych na warunki atmosferyczne itp. ponieważ zwiększa wytrzymałość antykorozyjną oraz pomaga wyrównać powierzchnię detalu ). Wykorzystywane jest kilka rodzajów kąpieli miedzianych: cyjankaliczne, alkaliczne, kwaśne, każda z nich ma swoje plusy i minusy jednak jest niezbędna w przypadku galwanizowania części motoryzacyjnych. Po każdej fazie kąpieli miedzianej detale poleruje się w celu uzyskania jednolitej, lustrzanej powierzchni antykorozyjnej. W nastepnym etapie przenoszone są już na w pełni zautomatyzowaną linię wanien w której przechodzą procesy niklowania wstepnego, niklowania właściwego - wybłyszczającego, liczne płukanki, odtłuszczania, trawienia, pasywacje oraz finalne chromowanie wzbogacone o środki uszczelniające powłoki galwaniczne.

Na rynku wykorzystywane są najczęściej dwa rodzaje kąpieli chromowych opartych na chromie trójwartościowym (Cr3+) lub sześciowartościowym (Cr6+). Kąpiele oparte na chromie (Cr3+) posiadają lepszy rozkład metalu i wgłębność oraz co ważne i często problematyczne w przypadku chromu sześciowartościowe (Cr6+) nie powstają przepalenia ( żółtawe chmurkowate przebarwienia) wokół okrągłych otworów i na załamaniach detali oraz charakteryzują się lepszą wydajnością prądową. Kąpiele te róznią się również pod względem wizualnych. Trójwartosciowe posiadaja lekko grafitową poświatę, głebie a sześciowartościowe jasno żółtawą. Jednak w tym przypadku tródno jednoznacznie stwierdzić, które są lepsze to jest już sprawa gustu. Dodatkowo kąpiele oparta na chromie trójwartościowym są bardziej przyjazna dla zdrowia człowieka i środowiska naturalnego, ponieważ nie zawiera związków rakotwórczych i mutagennych oraz posiada niższe stężenie związków chromu. Tak oto zbliżamy sie do końca mocno uproszczonego przeze mnie procesu renowacji części chromowanych. Pozostaje już tylko finalne przepolerowanie detalu i moze on trafić do klienta. Często pytacie ile będzie kosztować zrobienie danego detalu? Uczciwie pracownik powinien obejrzeć detal lub poprosić o zdjęcia z dokładnymi wymiarami aby był w stanie poznać stan detalu i obliczyć jego powierzchnię. Jeśli ktoś bez tego podaje ceny to zazwyczaj mocno zawyżone i często zależne od wartości detalu a nie ilości pracy i zużytego materiału ! Ważne: w przypadku renowacji części chromowanych ciężko określić jedną cenę czy przykłady bo zależne jest to od stanu detalu i nakładu prac oraz środków jakie należy ponieść ( ilość prac polerskich, warstw miedzi ). Wpływ ma także wiele pośrednich czynników: lokalizacja zakładu itp. Dlatego też wahają się one na rynku od 10 nawet do 50 zł / dm2. Działamy w branży od 1997 roku. Nasza firma składa się z dwóch zakładów. Galwanizerni specjalizującej się obróbką powierzchniową metali oraz zakładu zajmującego się obróbką metali i produkcją metalową. Świadczymy usługi w zakresie: chromowanie, niklowanie, miedziowanie elementów wykonanych ze stali, miedzi i mosiądzu. Wykonujemy procesy na surowych detalach oraz kompleksową renowację części chromowanych do samochodów i motocykli. Posiadamy zaawansowany park szlifiersko polerski, który pozwala na precyzyjne przygotowanie detali do procesów galwanicznych. Procesy przedgalwanizacyjne wykonywane w naszym zakładzie: polerowanie, szlifowanie, skrawanie, napawanie, piaskowanie. Co nas odróżnia od konkurencji? - nakładamy powłoki : Cu, Ni, Cr - automatyczna linia 30 wanien galwanizerskich - parametry pracy nadzorowane komputerowo - duże wanny galwaniczne o wymiarach: 3m x 1,3m x 1m - zakładowe laboratorium procesowo - chemiczne - kompleksowa renowacja części chromowanych Oferujemy przystępne ceny ponieważ nie jesteśmy małym zakładem ukierunkowanym jedynie na renowację części motoryzacyjnych ale prowadzimy duży zakład galwanotechniczny pozwalający znacznie obniżyć koszty usług dzięki zastosowaniu m.in. wydajnej, zautomatyzowanej linii galwanicznej.


Zapraszamy do współpracy
TIGER CHROM Sp. z o.o.
ul.Dworska 25
38-430 Miejsce Piastowe
Łukasz Leśniak +48 501 54 42 10
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej na: http://www.chromuj.pl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.036 s.
Zasilane przez Forum Kunena