UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Z szybą czy bez?

Odp: Z szybą czy bez? 11 lata 4 tygodni ago #1

  • SebaRS
  • SebaRS Avatar
Kolinek mam pytanie czy dorobiłeś tą szybe i ile to kosztowało? Bo też musze dorobić wczoraj musiałem przejechać radkiem ze starego miejsca zamieszkania na nowe prawie 100km przy zerowej temp. i szyba w czasie jazdy pękła sobie od tak.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Z szybą czy bez? 11 lata 1 miesiąc ago #2

  • SATURIAN
  • SATURIAN Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1543
  • Otrzymane podziękowania: 60
  • Oklaski: 14
wemar napisał:
Każdy jeździ jak lubi i jak mu pasuje. Wybór subiektywny, jak między "brunetką lub blondynką". Są tacy, co lubią "brunetki, blondynki i rude" i to też rozumiem. Nie rozumiem tylko, skąd w ludziach jest tyle arogancji i buty, by przekonywać, że tylko ich racja jest słuszna.

Nareszcie mądra wypowiedź :piw:
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Z szybą czy bez? 11 lata 1 miesiąc ago #3

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Każdy jeździ jak lubi i jak mu pasuje. Wybór subiektywny, jak między "brunetką lub blondynką". Są tacy, co lubią "brunetki, blondynki i rude" i to też rozumiem. Nie rozumiem tylko, skąd w ludziach jest tyle arogancji i buty, by przekonywać, że tylko ich racja jest słuszna.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Z szybą czy bez? 11 lata 1 miesiąc ago #4

  • CRIST-O
  • CRIST-O Avatar
:br: Podpisuje sie pod tym co kolega pisze ,wiem ze inni noga miec inne zdanie o szybach . Ja mam tylko niska bulwarówke i to mi wystarcza ,nie po to mam moja gwiazdke aby bic rekordy prędkosci . 80-90 km/h wystarczy wtedy z jazdy jest najwieksza przyjemnosc, a krajobrazy i poznani ludzie wzbogacaja doznania z moich wypraw . Pozdrawiam -CRIST-O
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Z szybą czy bez? 11 lata 1 miesiąc ago #5

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Wymiary są liczone od wycięcia na reflektor,do MGG możesz swoją nawet zniszczoną szybę wysłać wraz z podanymi wymiarami.Zrobią Ci wraz z otworami montażowymi.Jeśli nie masz szyby a tylko okucia to podajesz tylko wymiar od wycięcia i szerokość .Resztę otworów montażowych zrobisz sobie sam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Z szybą czy bez? 11 lata 1 miesiąc ago #6

  • kolinek
  • kolinek Avatar
  • Offline
  • Po kilku kilometrach
  • Posty: 32
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Minister napisał:
... do oryginalnych mocowań Silverado występują w trzech rozmiarach: 43cm, 54cm i 60 cm.

Mam pytanie do powyższych rozmiarów. Znalazłem na jednej ze stron w US, że te rozmiary są pobierane od najwyższego punktu wcięcia dla reflektora. Czy możecie to potwierdzić?
Chciałbym dorobić szybę w MGG w Olsztynie ale muszę zebrać wymiary pod oryginalne okucia Silverado.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Z szybą czy bez? 11 lata 1 miesiąc ago #7

  • Torturro
  • Torturro Avatar
Prosty test - jeśli ktoś ma gmole - położyć buty na gmole - zawirowania urywają się.
Zawirowania powstaja głównie przez powietrze wcinające sie między bak a szybe od spodu.

Bardzo dokładnie testowałem ten temat - czytałem też o dociekaniach innych użytkowników -
w większości jednak deflektory były potrzebne - szyba jest okrelonego kształtu i on definiuje sposób w który
powietrze wędruje. Zmiana nachylenia rozwiązuje ten problem częściowo - ale nie jest w stanie go wyeliminować.

pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Z szybą czy bez? 11 lata 1 miesiąc ago #8

  • Darecki
  • Darecki Avatar
podobno takie szyby odpowiednio wyprofilowane wlasnie w taki sposob nie powoduja zawirowan,i powietrze idzie ponad kaskiem,podobno,przymierzam sie do kiupna takiej,niestety jedna wada to cena no i pasuje tylko do takich owiewek,

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Z szybą czy bez? 11 lata 1 miesiąc ago #9

  • Frankenstein
  • Frankenstein Avatar
1234bartek napisał:
witam założyłem szybę do mojego startolinera i jest kaszana mam takie zawirowania że łeb urywa.

czytając forum widzę że problem występował
prosze o info jak poradzić sobie z tym problemem (deflektory odpadają - nie podoba mi się)


Miałem to. Zmień kąt nachylenia szyby. Przy źle ustawionej szybie może się zdarzyć tak, że przy pewnych prędkościach zacznie Ci szamotać kaskiem i stracisz ostrość widzenia. Bardzo niebezpieczne zjawisko.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Z szybą czy bez? 11 lata 1 miesiąc ago #10

  • Frankenstein
  • Frankenstein Avatar
bakss napisał:
jeśli chcę mieć szybę jadę samochodem !!! albo w domu siedzę i tyle :zol: :zol:


Lepiej się tego ująć nie dało.

Z szybą motocykl mniej pali (sprawdziłem na poprzednim motocyklu), jest cieplej w klatę i można jechać szybciej
Szyba powyżej linii wzroku, to proszenie się o guza (deszcz lub komary i refleksy świetlne nocą lub mix powyższych).

Gdy jeździłem z szybą, to miałem 50% satysfakcji jazdy motocyklem. Gdy ją zdjąłem, otrzymałem pełne 100%. Potrafię jechać bez szyby z prędkościami 160 - 180 - 200 km/h. Da się. Tylko po co? Czy nie lepiej zjechać z tras po których jeżdżą TIRy, wjechać na równoległą, oznaczoną na mapie na żółto lub biało drogę, zwolnić do 80-90 km/h i zachwycać się mijanymi widokami? A jakich ludzi można spotkać! Dla mnie to jest esencja jazdy motocyklem. To jest źródłem fascynacji. Gdybym chciał szybę, kupił bym albo skuter albo gold winga. Świadomie kupiłem cruisera. Szybę mam w kasku i ta jedna wystarczy. A już najbardziej lubię jechać w samym orzeszku. Na gębie przeważnie mam chustę, więc komarów i kamyków się nie obawiam.

Co do deszczu - w ubiegłym roku trafiłem na urwanie chmury. jechałem dopóki się dało, później odpuściłem (bardziej z obawy o poślizg niż o totalne przemoczenie). Zajechałem do najbliższej knajpy, poznałem fajnych ludzi, wypiłem kawę, pogadałem. Deszcz minął - pojechałem dalej.

Też kiedyś tak myślałem, że w mieście bez szyby a na trasę szyba. Teraz żałuję, że od razu jej nie wywaliłem. Do niczego mi nie była potrzebna. Dziś, czy miasto czy trasa, to obowiązkowo bez szyby. Nie dam sobie odebrać najfajniejszego.

Kiedyś umówiłem się z klientem w mieście oddalonym o 200km. Zapowiedziałem się na późne popołudnie. Gdy zobaczył, że zajechałem motocyklem, to z uśmiechem zapytał:
- To co, te 200km to pewnie zrobione w godzinę piętnaście? :dia:
- Nie Panie Piotrze, jechałem do pana 8 godzin

- ....??? :cooo:

I to był mój życiowy "rekord prędkości" : Nie, nie miałem awarii. Poznałem jakiegoś rolnika, obejrzałem jego Panonię, Zjadłem u niego obiad, okraszony opowieściami dziadka "jak to we wojnę bywało". Kilkanaście kilometrów dalej zjadłem najsmaczniejsze lody w życiu. Widziałem sarnę i rodzinę jeży. Pomogłem jakiemuś rolnikowi przy kombajnie. Połaziłem po lesie....

Kocham to.
Ostatnio zmieniany: 11 lata 1 miesiąc ago przez Frankenstein.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Z szybą czy bez? 11 lata 1 miesiąc ago #11

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
... z reguły w klubie jeżdżę za H-D Sportster Iron Head i nie chcę dostać odkręconą częścią, swojego czasu Kolega jadąc bez szyby za H-D dostał korkiem zbiornika oleju :polew: , mam nadzieję, że rozumiecie moje obawy ... :++:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Z szybą czy bez? 11 lata 1 miesiąc ago #12

  • ADAM12
  • ADAM12 Avatar
Witam

U mnie było to samo.Głowe urywało przy ok.90-100 km/h i pomogły dopiero deflektory.

Pozdr.
Adam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Z szybą czy bez? 11 lata 1 miesiąc ago #13

  • 1234bartek
  • 1234bartek Avatar
  • Offline
  • Po kilku kilometrach
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
artek napisał:
... z szybą jest bardziej klasycznie :h-r:

i pewnie tak będzie że ją zdjemę i po problemie

czy szyba jest za niska - wg wcześniejszych wypowiedzi powinna być jakieś 5 cm poniżej oczu i u mnie tak jest, może zmienić kąt nachylenia - teraz jest równolegle do lag
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Z szybą czy bez? 11 lata 1 miesiąc ago #14

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
... z szybą jest bardziej klasycznie :h-r:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Z szybą czy bez? 11 lata 1 miesiąc ago #15

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Masz za niską szybę lub za nisko zamontowaną - powinna być na wysokości oczu (ok. 5 cm poniżej lini wzroku).

Deflektory dają osłonę na kolana i nie mają wpływu na ruch powietrza nad szybą.
Jeżdżę, bo lubię :)
Ostatnio zmieniany: 11 lata 1 miesiąc ago przez wemar.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Z szybą czy bez? 11 lata 1 miesiąc ago #16

  • 1234bartek
  • 1234bartek Avatar
  • Offline
  • Po kilku kilometrach
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
witam założyłem szybę do mojego startolinera (szyba z firmy MMG), krawędź szyby na wysokości podbródka, i jest kaszana mam takie zawirowania że łeb urywa.

czytając forum widzę że problem występował
prosze o info jak poradzić sobie z tym problemem (deflektory odpadają - nie podoba mi się)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Z szybą czy bez? 11 lata 8 miesiąc ago #17

  • Minister
  • Minister Avatar
Panowie!

Po pierwsze to wkłady [takie to przezroczyste :)] do oryginalnych mocowań Silverado występują w trzech rozmiarach: 43cm, 54cm i 60 cm. Oryginalne "okucia" szyby mają możliwość regulacji wysokości mocowania (trzy otwory dla śrub mocujących). Poza tym trzeba dość dokładnie ustawić odległość elementu regulacyjnego dla szyb Silverado (takie coś z cienkiego tworzywa co z jednej strony ma owalne wycięcie dopasowane do reflektora, a z drugiej wypełnia prostokątne wycięcie w szybie "właściwej").

Z mojego doświadczenia w tymi elementami wynika, że dla każdego z nas może być odpowiedni właściwy "wkład" szyby. Zaczynałem od wkładu o wysokości 54cm. Kombinowałem jak koń pod górę i ni chu chu nie byłem w stanie ustawić go tak żeby było OK. Dopiero zmiana wkładu na 43cm rozwiązała problem (linia szyby musi być poniżej linii wzroku - Gwiazdka to nie Goldas gdzie szyba na wysokość i szerokość osłania bikera). Szczelinę między reflektorem i wkładem regulacyjnym metodą prób i błędów ustawiłem na wysokość palca wskazującego. Teraz jest OK. Żadnych drgań i "walenia" powietrza w kask. Po prostu miodzio.

Kolega Wróbel ma namiar na firmę w Poznaniu, która dorabia po bardzo rozsądnych kosztach wkłady do szyb Silverado - warto spróbować (używałem takiego z powodzeniem przez 2 sezony - POLECAM). Od siebie dodam, że oryginalne wkłady Yamahy dają się bardzo ładnie dociąć do wymaganych rozmiarów (zwykła wyrzynarka może czynić cuda - ostatni raz docinałem wkład 54cm do rozmiaru 43cm w lipcu).

:hel:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Z szybą czy bez? 11 lata 8 miesiąc ago #18

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Peters masz rację tylko w oryginałach Silverado, aczkolwiek dużo dają !!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Z szybą czy bez? 11 lata 8 miesiąc ago #19

  • Peters
  • Peters Avatar
artek nie widzisz bo ma okrągłe wycięcie yamaha-roadstar.pl/index.php/pl/forum/Sprzedam/44421-Sprzedam-szybe-NC i nie jest potrzebna ,te wstawki występują chyba tylko w oryginałach silwerado.
Ostatnio zmieniany: 11 lata 8 miesiąc ago przez Peters.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Z szybą czy bez? 11 lata 8 miesiąc ago #20

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Margier wstawka bezpośrednio nad reflektorem, regulowana pleksa - na Twoim moto nie widzę jej ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.048 s.
Zasilane przez Forum Kunena