UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: piony???

piony??? 10 lata 10 miesiąc ago #1

  • Darecki
  • Darecki Avatar
Skygg popatrz w dziale "sprzedam-linki w oplocie i risersy" dowiesz sie za ile ja chce takie same sprzedac, :piw:

a tak przy okazji to wymienilem kierownice na szersza i blizej mnie,wsadzilem elektryczne kable do srodka i tera jestem zadowolony :jahu:
Ostatnio zmieniany: 10 lata 10 miesiąc ago przez Darecki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

piony??? 10 lata 10 miesiąc ago #2

  • Skygge
  • Skygge Avatar
Się podepnę pod temat pionów bo zaczął mnie nieoczekiwanie interesować, mianowicie po dłuższym, całodniowym wypadzie dość mocno czuję plecy i mam ogromną ochotę się wyprostować co daje sporą ulgę, no ale łapki za krótkie i muszę do kierownicy się lekko pochylić albo jechać na wyprostowanych łokciach... :(

No i stąd pomysł wstawienia pionów.
Znalazłem w necie takie dedykowane: www.metriccruisers.co.uk/acatalog/xv1600_handlebar_risers.html
że niby działają z oryginalnymi linkami i te pe. Tylko kurcze jest jedno ale i nazywa się ono "£135.00".

Znajdzie się coś analogicznego na polskim rynku z polską ceną? Ma pasować do oryginalnej kierownicy (chyba calowej? mam suwmiarkę w mm...) i nie wymagać zmiany linek/kabli.

Coś takiego będzie pasować?: allegro.pl/slupki-risers-mocowanie-kierownicy-harley-itp-i3285302984.html

Dzięki!

Edit: podoba mi się ta nazwa :)
Ostatnio zmieniany: 10 lata 10 miesiąc ago przez Skygge.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

piony??? 11 lata 1 miesiąc ago #3

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Darecki wyrzuć radio :polew: , ja wsiadam na moto po to by nie słyszeć radia, telefonów itp ... uciekam w mój mały, prywatny świat ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

piony??? 11 lata 1 miesiąc ago #4

  • Darecki
  • Darecki Avatar
120 centymow lub dluzsze,o cholera to mozna sie przy skrecie niezle wyje...nie stanowczo za szeroka,
chodzi mi juz teraz o wlasnie taka gdzie mozna schowac elektryke do srodka bo niestety bede musial ciac kable i sztukowac,wiec nie chcialbym zeby byly widoczne,linki i hamulce dorobie na wymiar,,ta Twoja kierownica Majkel podoba mi sie ale nie pasuje do mojego czolgowego charakteru bajka,nie moge miec wysokich risersow bo nie otworze klapki gdzie mam radio,
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

piony??? 11 lata 1 miesiąc ago #5

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4608
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
Darecki napisał:
l
czy ktos ma moze zainstalowana w RS-rze kierownice szersza niz orginalna,orginalna ma ok.32-33 incze tj.81-84 cm,a mnie chodzi o ok.39-40 inczy tj.99-102 cm,

Taka kiere maja mario i Krzychu i z tego co wiem maja je o dlugosci 120 cm lub dluzsze.
Moze sie odezwa i cos powiedza.
Ja teraz tez mam taka z wysokimi riseraami w krzsztalcie T i mam otwory w kierze gdzie mozna w niej puscic kable ....
Pewnie je wykorzystam do tego celu bo Bartek tego nie zrobił.
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

piony??? 11 lata 2 miesiąc ago #6

  • Darecki
  • Darecki Avatar
moze d..pe zawracam z ta kierownica bo wiem ze temat byl juz wleczony kiedys tam,ale co myslicie o tej,bo ciagle szukam i czasami glupi jestem tyle tego na rynku :oj:
no nie ma 102 cm szerokosci ale 97 i mozna wpuscic kable do srodka,kurde czekam na opinie
www.baronscustom.com/catalog/display/760/index.html
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

piony??? 11 lata 2 miesiąc ago #7

  • Darecki
  • Darecki Avatar
Tomek,ani przez sekunde mi nie przeszlo przez mysl zeby sie obrazac,po prostu wzialem te sprawe na wesolo,ja nie z tych,juz Ci Tomasz wyjasnialem ze czasami wpadnie jakies takie slowo,jak piszesz "ciurkiem" a uzywasz takich slow na codzien,jedni sie kontroluja na biezaco a juz stary jestem,ale obiecalem ze bede sie kontrolowal, :aniol:
pozdrawiam i jak zawsze lewa w gore:)

a poza ty ktos musi dbac o to forum i wydaje mi sie ze robisz to spolecznie,wiec szacun :piw:

naprawde tak mi pokazalo w google ze risersy to piony:
translate.google.pl/#en/pl/risers
Ostatnio zmieniany: 11 lata 1 miesiąc ago przez Darecki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

piony??? 11 lata 2 miesiąc ago #8

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Darecki, nie czuj się obrażonym. Co innego synonimy anglojęzyczne czy ogólnie przyjęte nazewnictwo elementów motocyklowych przez polskie społeczeństwo a co innego wklejanie w mowę potoczną wyrazów obcojęzycznych nie mających nic wspólnego z motocyklizmem. Risery to risery a jak doszukujesz się polskiego odpowiednika to na pewno nie są to Piony jak już to są to ozdobne uchwyty kierownicy czy też obejmy.
Pozdrawiam i lewa w górę!
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

piony??? 11 lata 2 miesiąc ago #9

  • Darecki
  • Darecki Avatar
linki juz wszystkie poluzowalem,posciagalem te zawleczki plastikowe ktore orginalnie trzymaly kable,i quzwa dalej tak jest,u mnie terazki zimno ale na 2 tydzien zapowiadaja ocieplenie wiec pobawie sie z lampa,moze tam cos uda mi sie wydluzyc,ponoc maksymalnie mozna wydluzyc tylko kilka cm,ale to ponoc bolesne i dluzo kosztuje :polew: ,
czy ktos ma moze zainstalowana w RS-rze kierownice szersza niz orginalna,orginalna ma ok.32-33 incze tj.81-84 cm,a mnie chodzi o ok.39-40 inczy tj.99-102 cm,szukalem tutaj 1 calowek ale nie maja,wszystkie szersze sa juz powyzej 1 cala,jest jakas firma w PL-u ktora szpredaje takie jakiej szukam,moze ktos podeslac namiary,inka,bede dzwieczny :chop:


wiem ze to nazewnictwo bez sensu,Wy tez jak zauwazylem uzywacie czasami angielskich nazw,mnie natomiast dziwily kiedys takie nazwy jak:banany,spacerowki,kiery,gmole, itp.ale w/g mnie sa pewne nazwy czesci czy akcesoriow (zwlaszcza ze wiekszosc motocykli i akcesoriow jest mimo wszystko sprowadzana z anglojezycznego kraju i ma takie a nie inne orginalne nazwy) ktore beda smiesznie brzmialy tlumaczone na j.polski,no ale "opier...l to opierd"..l" i bede sie staral respektowac regulamin :aniol:
Majkel obiecuje ze kiedys na pewno wypijemy :piw: jak nie w pl-u to na florydzie,przeciez Ci obiecalem w koncu ten wyjazd
Ostatnio zmieniany: 11 lata 2 miesiąc ago przez Darecki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

piony??? 11 lata 2 miesiąc ago #10

  • Frankenstein
  • Frankenstein Avatar
A nie lepiej zastosować oryginalną linkę od innego modelu Yamahy?

Risers - polska nazwa to chyba "dystans".

Ja myślę, że bez przesady z nazewnictwem.

Gdybyś napisał że na mitingu w porze lanczu z menadżerem fokusowałeś sie na drafcie kontraktu, to może by to śmiesznie brzmiało, ale Risers zamiast "dystansów", czy "pionów" jest dla mnie, humanisty, spokojnie do łyknięcia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

piony??? 11 lata 2 miesiąc ago #11

  • kiwak
  • kiwak Avatar
artek napisał:
Kiwak Darecki może mieć problem z dotarciem do podanego przez Ciebie miejsca :polew:
Kurka, może chociaż ludzikiem googla pochodzi po okolicy. A na piwo zapraszam zapraszam!

Usługa przedłużenia i wymiany wyjechanego cięgna kosztowała 50 PLN.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

piony??? 11 lata 2 miesiąc ago #12

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4608
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
To bylo takie niesmiale zaproszenie Dareckiego na piwo :piw:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

piony??? 11 lata 2 miesiąc ago #13

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Kiwak Darecki może mieć problem z dotarciem do podanego przez Ciebie miejsca :polew:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

piony??? 11 lata 2 miesiąc ago #14

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Ja w Poznaniu kazalem linke sprzegla wydluzyc o kilkanascie centumetrow - na ul. Bosa 26.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

piony??? 11 lata 2 miesiąc ago #15

  • robrob
  • robrob Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • RS 1700
  • Posty: 1171
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 9
darek normalka jak podnosisz kierownice to przewody się napinają, popróbuj rozkręcić lampę i zluzować przewody a linkę sprzęgła wypnij z kilku mocowań
Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

piony??? 11 lata 2 miesiąc ago #16

  • Gamera
  • Gamera Avatar
Risery to risery a nie piony qrcze nie brzmi to najlepiej :polew:

co po polsku to po polsku ale bez przesady

pozdrawm
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

piony??? 11 lata 2 miesiąc ago #17

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Darecki :sor: , motocykle mi się po... :sor:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

piony??? 11 lata 2 miesiąc ago #18

  • Darecki
  • Darecki Avatar
Artek,ale dlaczego zbiornik?trzymaja mnie kable ktore ida od lampy przeciez!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

piony??? 11 lata 2 miesiąc ago #19

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
... spróbuj zdemontować zbiornik, zwolnić wiązki i trochę je "ponaciągać", jeśli to nie pomoże to "wstawki" Cię ratują, albo wymiana na niższe raisery ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

piony??? 11 lata 2 miesiąc ago #20

  • Darecki
  • Darecki Avatar
kupilem niedawno kierownice do mojej starej,niestety nie podobala mi sie i oddalem,zakupilem piony??? (juz wyjasniam,dostalem zjebke od TomHala ze uzywam czasami angielskich zwrotow czy slow na polskim forum,zagladnalem do slownika i okazalo sie ze RISERS to sa piony,wiec teraz jest politycznie poprawnie mam nadzieje),no wiec zainstalowalem te piony i jest problem bo elektryczne kable ktore ida od lampy do manetek sa bardzo napiete,hydrauliczne tez ale maja troche luzu jak i linka od sprzegla,czy mial ktos podobny problem,jak sobie z nim poradziliscie,wydaje mi sie ze w przypadku elektrycznych kabli trzeba chyba ciac i wstawiac wstawki pomiedzy,prosze o jaka rade :piw:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.057 s.
Zasilane przez Forum Kunena