UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Przepisy drogowe

Odp: Przepisy drogowe 12 lata 10 miesiąc ago #1

  • GOJA
  • GOJA Avatar
2 km od domu zatrzymała policja bo pewno jakis ,, życzliwy " doniósł na policje ze mu psy z buda do sieni wlatuja .
O to Nasza polska cała , a o tym ilu ludziom głośny wydech uratował zycie to nikt nie pisze i nikt o tym nie mówi .
Ludzie sie ciesza bo motocykle jada ,parada , zdjecia można porobic a za rog pojdzie i wydzwania na psy bo głośno i wogóle .
Nie zmienie wydechów nawet jak zabiora dowód !!!!!!!!!!!!!!!!!!:cze:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przepisy drogowe 12 lata 10 miesiąc ago #2

  • lordmic
  • lordmic Avatar
ostatnio poruszałem temat głośniości wydechów... w czytej teorii..


dom wariatów jednak sie zaczyna... pare dni temu, znajomego zatrzymała policja 2km od domu. Przyłożyli aparacik, wyszło 100dB..... no i zatrzymali dowód rejestracyjny.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przepisy drogowe 12 lata 10 miesiąc ago #3

  • TataMichas
  • TataMichas Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • GTC 1F44-The Number Of The Beast
  • Posty: 1010
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 19
Bądź tu człowieku mądry, jak co jeden artykuł to mądrzejszy, a co gorsza siejący jeszcze większy chaos. :co:

Tutaj szerzej w temacie: prawda2.info/viewtopic.php?t=16650&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Jest też coś o zapowiadanej akcji protestacyjnej warszawskich motocyklistów - tak więc Gwiazdorzy ze stolicy powinni być żywotnie zainteresowani tematem. :zol:
"Motorcycle is not collection of parts, it is collection of ideas" - Robert M. Pirsig
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Odp: Przepisy drogowe 12 lata 10 miesiąc ago #4

  • orcio
  • orcio Avatar
w Krakowie pojawiły sie takie znaki w paru miejscach ..
moto.pl/MotoPL/1,113927,9472749,Wszyscy_sie_zmiescimy.html
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przepisy drogowe 12 lata 10 miesiąc ago #5

  • ytelak
  • ytelak Avatar
TomHal napisał:
A w "Auto Świat" proszę jakie podejście!


AMEN !!!! :hej:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przepisy drogowe 12 lata 10 miesiąc ago #6

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
A w "Auto Świat" proszę jakie podejście!

Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przepisy drogowe 12 lata 10 miesiąc ago #7

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
moto.wp.pl/kat,89554,title,Motocyklisci-nagminnie-lamia-prawo-w-korkach,wid,13478321,wiadomosc.html

Zapraszam do lektury!!! Dla mnie jest to wynikiem nastepnego żartu w cyrku prawa jakie nam serwuje co kadencję coraz to inny polityk tylko poto aby zwrócić na siebię uwagę. Debilizm - najpierw naklejki że motocykl sie również między puszkami zmieści - akcja pod patronatem miejskiej policji a teraz cięcie i nic z tego. Wtedy byliśmy głupi teraz jesteśmy mądrzy czy jak mam to rozumieć???
:zlly: :oj: :boks:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przepisy drogowe 12 lata 11 miesiąc ago #8

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Ciekawy artykuł jednak sądzę że bardziej dotyczy szlifierek niż poważnych motocykli.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przepisy drogowe 12 lata 11 miesiąc ago #9

  • lordmic
  • lordmic Avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: O:Przepisy drogowe 13 lata 3 miesiąc ago #10

  • WALDEK-HQV
  • WALDEK-HQV Avatar
A ja mam na pamiątke ładne zdjęcie z Białego Boru.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: O:Przepisy drogowe 13 lata 3 miesiąc ago #11

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Panowie od pierwszego stycznia po pierwsze straż miejska musi uzgodnić z policją ustawienie fotoradaru. W praktyce zgłaszają to pisemnie (dla celów dowodowych), po drugie takie miejsce musi być oznaczone. Jeśli te dwa warunki są nie spełnione to strażnicy mogą kierowcę cmoknąć w ... czoło. Mało tego, po wszystkim można napisać wniosek o ukaranie takiego strażnika za przekroczenie uprawnień.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przepisy drogowe 13 lata 3 miesiąc ago #12

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Polska....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: O:Przepisy drogowe 13 lata 3 miesiąc ago #13

  • krzych1200
  • krzych1200 Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Jestem Bogiem Uświadom To Sobie
  • Posty: 1443
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 22
793 029 792 Można dzwonić i tak rzadko odbieram :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: O:Przepisy drogowe 13 lata 3 miesiąc ago #14

  • kiwlenko
  • kiwlenko Avatar
Mam nadzieję, że nikogo nie uraże, ale proces transformacji z formacji niegdysiejszej milicji (za czasów mojego dzieciństwa rodzice dawali zakaz rozmawiania z mundurowymi pod rygorem lania) do oddziałów dzielnie mających nam służyć stróży prawa niestety jeszcze się nie zakończyl jak widac na podstawie tego i innych podobnych sytuacji. Liczę, że policjant w naszym kraju będzie miał duże kompetencje a co za tym idzie dużą pensję i będzie w miarę odpowiedzialnie rozdawał mandaty a nie podwyższał statystki.

Efekt którym jest zachowanie wymienionego stróża prawa wobec grzecznego jak rozumiem ;) obywaltela oczywiscie zasadniczo jest spowodowany niejasnymi przepisami, a niejasne przepisy dają możliwość róóóóżnych interpretacji. No i oczywiście dbałość o statystyki ;).

Nie ukrywam, że nie wiem jak bym się w tym przypadku zachował,
Raczej życzenie podania płynu ze spryskiwacza bym spełnił pod jednym jednak warunkiem:
jest to płyn, kosztuje, w zimie jest droższy, więc poprosiłbym o zwrot kosztów.

Proponuję aby na wstępie zapytać zatrzymujących o powód zatrzymania.
Ja kiedyś miałem taką sytuację, że jechałem moto 90 km/h tam, gdzie ludziska zasadniczo grzeją. Zatrzymali mnie, sprawdzili dokumenty. Zapytałem o co właściwie kaman, czy przekroczyłem prędkość ? A oni: nie i to właśnie wydało im się podejrzane ;)))
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przepisy drogowe 13 lata 3 miesiąc ago #15

  • krzych1200
  • krzych1200 Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Jestem Bogiem Uświadom To Sobie
  • Posty: 1443
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 22
Może po prostu miał w dupie twoją naklejkę albo jeździ dragstarem :co: :zab:
793 029 792 Można dzwonić i tak rzadko odbieram :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przepisy drogowe 13 lata 3 miesiąc ago #16

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Kurna w czapkę, dizsiaj miałem niemiłe doświadczenie (jadąc puchą) z kierowcą T5 mającą na tylniej klapie wizerunek ścigacza.
Wprawdzie mówi się że brać motocyklowa szanuje się nawzajem (żeby nie powiedzieć innych również) koleś jakby chyba z innej mańki.
Na trzypasmowym skrzyzowaniu stojąc na lewym pasie byłem za nim. W trakcie zwężania się ulicy do jednego pasa ruchu znalazłem się przed nim.
Nagle zauważyłem w lusterku jak usilnie podjeżdża mi pod dupsko chcąc wyczytać naszą naklejkę forumową i klubową.
w pewnym momencie uświadamiając sobie że ma również motocyklistę przed sobą na siłę próbował mnie wyprzedzić do tego stopnia,
że na następnych światłach wymusił pierszeństwo przejazdu i gdyby nie to że drogi są zasypane sniegiem i inni kierowcy
jeżdża napradę wolno doszło by do karambolu. Jestem powoli zdania że, obnoszenie się nalepkami na samochodzie jest czymś
w postaci płachty na byka dla co nie których uczestników drogi.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Przepisy drogowe 13 lata 9 miesiąc ago #17

  • MrTommy
  • MrTommy Avatar
perkusista napisał:
Nie jestem pewien na 100%, ale jak bede miał dziś wieczorem czas to poszukam, bo w tamtym roku wszedł chyba przepis, że jak jedziesz w miescie miedzy samochodami po linii, czyli między dwoma pasami w tym samym kierunku i jakas puszka zajedzie Ci droge , to jest to wina kierowcy samochodu... Jak to jest, to postram się sprawdzic, i jak jest na innych drogach...

A ja znalazłem coś takiego:
"Świat Motocykli wspólnie z redakcją Wysokich Obrotów, dodatku motoryzacyjnego Gazety Wyborczej, zadaliśmy pytanie, które od pewnego czasu nurtuje wszystkich uczestników ruchu drogowego:

Czy motocykliści mają prawo przeciskać się w pomiędzy sznurami samochodów stojącymi w korku i czy mogą w ten sposób wyprzedzać? Kto jest winny, jeśli kierowca poruszając się w ramach jednego pasa ruchu, nagle zmieni kierunek (np. omijając dziurę w asfalcie) i zderzy się z wyprzedzającym go motocyklistą?

Odpowiada podinspektor Krzysztof Burdak, szef sekcji Ruchu Drogowego krakowskiej Komendy Miejskiej Policji:

Wielu kierowców nie zna i nie respektuje praw motocyklistów. Co ważne, motocykliści nie potrzebują do wyprzedzania całego wolnego pasa (zresztą podobnie jak samochody). Motocykle przeciskając się środkiem pomiędzy stojącymi bądź poruszającymi samochodami, nie naruszają przepisów! Kodeks drogowy opisuje dokładnie taką sytuację: ,,Uczestnik ruchu może wyprzedzać prawą stroną jeśli porusza się w terenie zabudowanym drogą o dwóch pasach w jednym kierunku i poza miastem, jeśli jedzie drogą o trzech pasach w jednym kierunku”. Ten przepis dotyczy wszystkich pojazdów. Oczywiście motocykliści powinni zachować szczególną ostrożność, przestrzegać znaków drogowych (zakaz wyprzedzania, linia ciągła itp.) i zachować bezpieczny odstęp, jednak nie jest on określony. Tymczasem kierowców aut przepisy zobowiązują do zachowania metrowego odstępu podczas wyprzedzania motocykla.

Dlatego jeśli kierowca, który poruszając się w ramach jednego pasa ruchu, nagle zmieni kierunek (np. omijając dziurę w asfalcie) i zderzy się z wyprzedzającym go motocyklistą, ponosi winę za zdarzenie. Nawet jednak gdy motocyklista nie łamie przepisów, powinien pamiętać, że (szczególnie jadąc ze znaczną prędkością) może zostać niezauważony bądź dostrzeżony dopiero w ostatniej chwili przez kierowcę samochodu. Dlatego tak ważne są wzajemne zrozumienie i ostrożność wszystkich uczestników ruchu.

A więc jednak można przeciskać się między autami, pamiętając jednak o ograniczeniach prędkości! Marzy nam się, aby wzorem paryskiej obwodnicy również na polskich drogach znalazło się miejsce dla motocyklistów. Wystarczy, że samochody na obu pasach ,,odsuną się” bardziej od siebie, a my znajdziemy już miejsce i jakoś się tam zmieścimy. Oczywiście akcja dotyczy jedynie motocykli bez wózków bocznych."








Ostatnio zmieniany: 12 lata 11 miesiąc ago przez TomHal.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Przepisy drogowe 14 lata 4 tygodni ago #18

  • NightRider
  • NightRider Avatar
W zeszłym roku miałem taką sytację. Wisłostradą na wysokości śródmieścia można jechać 50 na godzinę ja pomykałem coś koło setki. Po wyjściu z tunelu namierzył mnie misiek strzelając z suszarki. Wiedziałem już co nastąpi, zacząłem zwalniać i wtedy ... misiek odstawił suszareczkę lewą dał w górę ja też. Pomyślałem Misiek też człowiek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Przepisy drogowe 14 lata 4 tygodni ago #19

  • Janors
  • Janors Avatar
Panowie i Panie!

Nie od dziś wiadomo, że facetowi trudno jest się z gafy wycofać, wiec Misiek mieszał i jak sądzę nie jedno jeszcze takie ktos z was przezyje..
Dla rownowangi , miałem kiedys kontrole predkosci w okolicach Nowego targu i misiek miał now\a suszare, laserową. Kiedy mnie naierzył miałem 115 ale poza obszarem....
wiec jabky nie było 25 więcej, szczescie, ze lubił motocyklistów na ciężkich motocykllach i powiedział, jedx pan dzis tylko pouczenie będzie bo taki ma pan ładny motor...

Jaki z tego wniosek, NIE NALEZY W PUSZKACH JEŹDZIC, :moto:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Przepisy drogowe 14 lata 1 miesiąc ago #20

  • Minister
  • Minister Avatar
Moim zdaniem jak poseł Drzewiecki (ten od hazardu) powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że "Polska to dziki kraj" to miał rację (niezależnie od krytycznej oceny samego mówiącego). A wszyscy bardzo się bulwersowali, ale chyba tylko dlatego, iż ktoś w końcu nazwał rzeczy po imieniu.

:dzieki: :czesc:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.047 s.
Zasilane przez Forum Kunena