UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Ubezpieczenie

Ubezpieczenie 11 lata 2 miesiąc ago #1

  • anry3
  • anry3 Avatar
Tak samo do Rosji , Białorusi ,Mołdawi i Ukrainę również bez niej nie wjedziesz .
Do krajów Unii Europejskiej rzeczywiście zielona karta nie jest potrzebna .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ubezpieczenie 11 lata 2 miesiąc ago #2

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
NW zawsze wykupuję ,na szczęście nigdy nie była potrzebna.A zielona karta jest potrzebna,w prawdzie w niewielu krajach ,ale do Albanii bez niej nie wjedziesz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ubezpieczenie 11 lata 2 miesiąc ago #3

  • kiwak
  • kiwak Avatar
mam zaglostke: czy komus kiedys przydalo sie NW?
Anry, ponoc zielona karte zlikwidowano...? tak mi pikna Pani z balejazem i tipsami dmuchajac na nie oznajmila.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ubezpieczenie 11 lata 2 miesiąc ago #4

  • anry3
  • anry3 Avatar
Ja w ubiegłym roku (ubezp.ważne do lipca 2013 r) w PZU zapłaciłem :
OC komunik. 82 zł + NNW komunik. 86 zł, czyli łącznie 168 złociszy.
Aha i jeszcze jest za darmo ZIELONA KARTA ,co jest istotne przy wyjazdach zagranicznych.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ubezpieczenie 11 lata 2 miesiąc ago #5

  • Cuba
  • Cuba Avatar
MrTommy napisał:
W Mazowieckim, Warta pobiera ode mnie 180 PLN wraz z NNW.
To cholernie drogo (chyba że z assistance) ja zapłaciłem w ubiegłym tygodniu w UNiQA 124 pln
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ubezpieczenie 11 lata 2 miesiąc ago #6

  • MrTommy
  • MrTommy Avatar
W Mazowieckim, Warta pobiera ode mnie 180 PLN wraz z NNW.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ubezpieczenie 11 lata 2 miesiąc ago #7

  • TataMichas
  • TataMichas Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • GTC 1F44-The Number Of The Beast
  • Posty: 1010
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 19
Warta --> 69PLN. Jak pisał TOM zależy od zniżek, regionu i ewentualnie posiadanych innych polis u tego ubezpieczyciela.

Odnośnie informacji telefonicznej o ubezpieczenie moto, przypomniała mi się jedna anegdota jak pierwszy raz ubezpieczałem Gwiazdę. Dzwoniłem bodajże do Warty i uzyskałem połączenie z jakąś po głosie sądząc leciwą Panią konsultant. Gdy dowiedziała się, że chcę rozmawiać o dwóch kółkach od razu powiedziała, że nie, że się nie da i że się nie zna, i że ludzie nie dzwonią by ubezpieczać motory, i to dziwne jakieś, i najlepiej jakby gdzieś indziej zadzwonił, albo ona mnie przełączy… Ponieważ dość długo w rytmie drętwej melodyjki czekałem na połączenie z tą Panią uprosiłem ją by chociaż spróbowała. Ubłagana kobieta pyta-jaka marka? Zgodnie z prawdą odpowiadam – Yamaha. Zapadła długa cisza, w której moje czułe ucho (wtedy miałem jeszcze oryginale wydechy :B ) wyróżniło wpierw stukot palców w klawiaturę, a następnie szelest wertowanych kartek jakiejś książki. Nie przesadzając, jakieś kilka minut później w słuchawce znów usłyszałem głos agentki- „yeeee, eeyyyy, eeeeee, no ale nie ma takiej marki. Sprawdzałam wszędzie. Na „J” jest tylko… Junak i Jawa.” Te dwie marki wymieniła z taką pewnością w głosie jak wszechmogący/wiedzący Chuck Norris, no bo w końcu sprawdziła we wszelkich możliwych dostępnych źródłach. Gdy już wyszedłem ze zdumienia i opadu szczęki wytłumaczyłem, że „toto” pisze się przez „Y” na co Pani po odnalezieniu takiego producenta w komputerowym spisie z pretensją w głosie orzekła, że mogłem od razu powiedzieć i że celowo robię sobie z niej cyrk. Raz jeszcze udało mi się uspokoić osobę po drugiej stronie słuchawki, po czym przeszliśmy do zdefiniowania modelu. Mówię – Road Star. No jak kobiecie na złość znów w spisie nie ma! :P Tu mój ukłon w stronę rozmówczyni, bo nauczona doświadczeniem, od razu pyta – może to się piszę jakoś inaczej? No nie, przez „R” odpowiadam. Dodaję również, że może być Wild Star. No za cholerę nie ma nic w bazie… Słyszę jak kobieta pyta koleżankę co zrobić i wreszcie wraca do mnie z pytaniem o pojemność. No to daję 1700ccm3. Z drugiej strony eeeyye i cisza… jak się okazało przed burzą, bo za chwilę jak grom z jasnego nieba pada w formie grzmotu, że jestem jakimś zwyrodnialcem i rozbestwionym bachorem oraz, że muszę się leczyć skoro robię sobie takie numery z uczciwie pracującej kobiety. Ton i forma tej wypowiedzi pobudziła (czytaj wku^$#$%ła) mnie lekko, więc walę z góry – to nie żarty i że ja też nagrywam tą rozmowę (oczywiście blef :) ) i mogę narobić nieco smrodu wokół takiej obsługi klienta. Podziałało jak zimny prysznic, padły skromne przeprosiny i tłumaczenie, że rzadko kiedy ludzie ubezpieczają w tych czasach samochody o takich pojemnościach co dopiero motory. Pani znów zaczęła szukać, tym razem według klucza pojemności silnika. Znalazła po kilku chwilach MT-01. Lekko już zniechęcony zgadzam się i proszę o kalkulację. Nie pamiętam podanej kwoty, wiem że była jakaś z kosmosu około 200PLN, więc podziękowałem Pani i już miałem się rozłączyć gdy w słuchawce tym razem usłyszałem stek autentycznych wyzwisk i narzekanie, że człowiek się męczy i nic a inni to dupy na motorach wożą…
Spojrzałem na podsumowanie rozmowy i okazało się że trwała niewiele mniej niż piętnaście minut, a uzysk rzeczywiście nie był oszałamiający. :)
"Motorcycle is not collection of parts, it is collection of ideas" - Robert M. Pirsig
Ostatnio zmieniany: 11 lata 2 miesiąc ago przez TataMichas.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ubezpieczenie 11 lata 2 miesiąc ago #8

  • Cuba
  • Cuba Avatar
miki napisał:
Ja mam w Generali, i z assistance przy pełnych zniżkach płacę coś ok. 150 zł (dokładnie mogę podać wieczorkiem)
A czy mają jakies ograniczenia wieku motocykla jeśli chodzi o assistance?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ubezpieczenie 11 lata 2 miesiąc ago #9

  • miki
  • miki Avatar
Ja mam w Generali, i z assistance przy pełnych zniżkach płacę coś ok. 150 zł (dokładnie mogę podać wieczorkiem)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ubezpieczenie OC? 11 lata 2 miesiąc ago #10

  • kiwak
  • kiwak Avatar
ja biore pizedju za 80 pln bez nnw. poki co wystarcza ;) przy kilku motorach to i tak zaczyna rosnac... zadnych znizek za ilosc nie daja skurczybyki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ubezpieczenie OC? 11 lata 2 miesiąc ago #11

  • Beju
  • Beju Avatar
Ja mam od kilku sezonów w PZU. Płacę ok. 160pln rocznie... Jak kupowałem to chyba tylko Warta oferowała jeszcze ubezpieczenia na moto.
Jak w tym momencie wyglądają inni ubezpieczyciele - nie mam zielonego pojęcia - co roku przedłużam w pzu bo mi tak wygodnie a przy tym poziomie opłat nie warto tracić czasu na porównywanie ofert cenowych :waf:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ubezpieczenie OC? 11 lata 2 miesiąc ago #12

  • Droopi
  • Droopi Avatar
Warta, innych nie szukałem bo kupiłem Waldka z ubezpieczeniem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ubezpieczenie OC? 11 lata 2 miesiąc ago #13

  • Skygge
  • Skygge Avatar
No właśnie....

Jeśli chodzi o puszki to od ofert aż się roi. Kalkulatory na stronach www, porównywarki, itp.
A gdzie najlepiej ubezpieczyć motocykl?
Podzwoniłem ostatnio do ubezpieczalni gdzie miałem/mam OC na auto ale: "niestety, nie mamy w ofercie ubezpieczeń motocykli".
To co, tylko PZU? Ile tak w ogóle PI * oko kosztuje OC na Radka, licząc że się ma 60% zniżek?

Dzięki.

edit: dzięki za przeniesienie / połączenie tematu, szukałem, przysięgam: )
tyle że "OC" i "ubezpieczenie oc"
Ostatnio zmieniany: 11 lata 2 miesiąc ago przez Skygge.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ubezpieczenie 14 lata 2 miesiąc ago #14

  • Miran
  • Miran Avatar
W tym przypadku to musisz się dodatkowo ubezpieczyć z tego co wiem dostępne są takie oferty,u niektórych ubezpieczycieli jest holowanie i pomoc zawarta w ubezpieczeniu ale tylko na terenie kraju.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ubezpieczenie 14 lata 2 miesiąc ago #15

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Bardziej mi chodzi o tzw. w niemcowni "Schutzbrief". Czyli ubezpieczenie od zdarzeń losowych co do awarii pojazdu, zabezpieczenie transportu powrotnego czy odcholowanie do najbliżej leżącego warsztatu itp.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ubezpieczenie 14 lata 2 miesiąc ago #16

  • Roksiu
  • Roksiu Avatar
Kraje Unii Europejskiej do których należy Polska nie wymagaja dodatkowego ubezpieczenia.Czasy tzw.zielonej karty to prehistoria.Informacje powinienes miec w ogólnych warunkach ubezpieczenia.Dla jasności mówie o polisie od odpowiedzialności cywilnej OC.Nie mówię tutaj o odpowiedniku AC (samochodowe) na motor -interesowałem sie kiedyś-składka może wynosic nawet do 30% wartości motocykla.Nie stac mnie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ubezpieczenie 14 lata 2 miesiąc ago #17

  • Miran
  • Miran Avatar
Z tego co się orientuję to czasy zielonej karty jakby się skończyły.
Teraz każde ubezpieczenie jest ważne na terenie unii europejskiej co do krajów poza unią to przypuszczam że trzeba zawrzeć osobne umowy ale tutaj nie mam pewności.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ubezpieczenie 14 lata 2 miesiąc ago #18

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4606
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
No chyba jakas zielona karta czy cus podobnego, nie ?
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ubezpieczenie 14 lata 2 miesiąc ago #19

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
A jak się ma to do zagranicy? Konkretnie myśle tu czerwcowym wyjeździe do Berlina.
Wyglada tak samo jak z autem czy są jakieś dodatkowe punkty do uwzględnienia?

:m2:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ubezpieczenie 14 lata 9 miesiąc ago #20

  • Bogdan
  • Bogdan Avatar
Opolskie PZU -(max zniżek) OC = 52,- NW = 31,- Razem 83,- zeta ! :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.058 s.
Zasilane przez Forum Kunena