UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: SVS czyli Sticky Valve Syndrom

O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 10 miesiąc ago #281

  • Janors
  • Janors Avatar
Kolego wykrzyknik, a mozesz dac jakis link do strony oisujacej sposób w jaki nalezy zastosowac Seafoam???
Tak krok po kroku
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 10 miesiąc ago #282

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Lepsze to niż wydanie kilku stów jak ja w zeszłym roku na naprawę głowicy :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 10 miesiąc ago #283

  • Moto-spider
  • Moto-spider Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • BORN TO RIDE
  • Posty: 408
  • Otrzymane podziękowania: 13
  • Oklaski: 4
Ja chyba też poczekam :bez: ale z postów widzę iż zakup i użycie siuwaxa do mycia i tak mnie czeka :huh:
MOTÓR nie umiera nigdy !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 10 miesiąc ago #284

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3931
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Czekam na tłumaczenie :(
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 10 miesiąc ago #285

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Ok sporo jest pytań jak ustawić gaźnik, co dzieje się jak podniesiemy iglice a co jak opuścimy i widze, że nie wszyscy wiedza o co chodzi... Rózne torie już słyszałem więc może żeby troszke rozjaśnić podam ciekawy link...


www.iwt.com.au/mikunicarb.htm



Mam nadzieję, że będzie pomocny i rozwieje się kilka wątpliwości dotyczących tego co się dzieje gdy uniesiemy iglice o ząbek, co jak wykręcimy PMS o połowę... W jakiej skali otwarcia przepustnicy PMS ma wpływ na skład mieszanki....
Polecam lekturę a tym którzy mają prolemy z angielskim w najblizszych dniach zamieszczę tłumaczenie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 10 miesiąc ago #286

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Tom jak Ci strzela sporadycznie to odkreć PMS o 1/4 obrotu. :-)
Ja w sobotę śmignąłęm do Giżycka... Moto chodzi świetnie. No pomijając zbyt uboga mieszankę :-) Jest jeszcze kwestia tracenia obrotów po chamowaniu ale doczytałem sie że może być to przyczyną złego stanu paliwa w komorze pływakowej a to akurat mi zmieniono w serwisie w zeszłym roku i od tamtej pory problem się ciągnie :-)
Wygląda na to, że Seafoam zadziałał. Tak jak twierdzą amerykanie SVS ma dwa podstawowe przyczyny powstawania. Za bogata mieszanka i za wysoki poziom oleju. Zwrócice uwag na to, że puste wydechy mają większa przepustowaość, co za tym idzie spaliny inaczej się rozprężają po opuszczeniu cylindra, szybciej sie wystudzają i więcej niedopalonego badziewia przkleja się wszędzie w gowicy, na zaworze, w wydechu...
Paliwo jak wiemy wszyscy mamy średniej jakości :-)
Ja załatwiłe msobie motor lejąc paliwo od silnika do lodzi, dwusuwowego... Mieszanka niby 1:50 ale wystarczyło... Śmignałem rok temu 5-8 kilometrów i było pozamiatane...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 10 miesiąc ago #287

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3931
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Mniejsze spalanie, wiązanie wody w paliwie, przeczyszcza gaźnik i dyszę. Koszt ok. 17 zł a starcza na trzy baki.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 10 miesiąc ago #288

  • Wilk
  • Wilk Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Bóg wybacza, motór nigdy.
  • Posty: 835
  • Otrzymane podziękowania: 20
  • Oklaski: 8
Tomek a w jakim celu ten uszlachetniacz zapodajesz? Mniejsze spalanie czy cóś innego?
Życie jest jak koło od motoru, się kręci.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 10 miesiąc ago #289

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3931
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Najpierw myślałem że u mnie dzieje się podobnie jak na przykładzie zamieszczonych filmików jednak myliłem się (i oby tak zostało). Strzeli mi sporadycznie i to przy gwałtownym odwinięciu manetą i ponownym jej gwałtownym zamknięciu, jednak jest to wytłumaczalne. Moje BuB-y to też przelot na 42mm, oryginalny filtr (czekam na K&N-a - jest w drodze), gaźnik regulowałem sam (liczne poparzenia mam do dnia dzisiejszego czy to na głowie czy na łapach), jednak tak ja Prałat mam silnik 1600 i może tu pogrzebana jest tajemnica. Na wszelki wypadek podaję do paliwa uszlachetniacz kupiony na stacji paliw do silników z gaźnikiem.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 10 miesiąc ago #290

  • Prałat
  • Prałat Avatar
Mój sprzęt z 1999r przejechał dosłownie 1200km, a potem stał aż do 2005r, kiedy to kupiłem go z wielkim rogalem. Golasa z wybebeszonymi wydechami. Zawór klepał, ale jeździłem. Zrobiła się taka kaszanka, więc miałem czyszczony i regulowany gaźnik, a potem jeszcze wymieniłem kasatory, bo nie trzymały ciśnienia. Potem zmieniłem wydech na V&H i tylko miałem podregulowany gaźnik. W ubiegłym roku zmieniłem V&H na 3 calowe RB i poleciałem w trasę :laugh: I nadal śmigam, nic się nie dzieje. Wkład K&N. Nie wiem więc, czy to wina 3-calowego wydechu :evil: Ale u kumpla w 1.7 po wymianie wydechu zaczęły się cyrki, powazne cyrki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 10 miesiąc ago #291

  • Rocker
  • Rocker Avatar
peacemaker napisał:
prawdopodobnie spotkało mnie coś tego typu :( , zastanawia mnie fakt, że po zmianie tłumika na 3 calowego road burnera i wkładu filtra na K&N oraz przejechaniu góra 4 tys. kilometrów zrobił się syf w silniku :(( , Tak w telegraficznym skrócie, początek sezonu i strzały, po wymianie świec czyszczeniu gaźnika, regulacji mieszanki oraz czyszczeniu filtra powietrza 2 dni było miodzio na jakieś 400 km i nagle koniec, dojazd do domciu ostatnie 2 km strzały z rury, szarpanie, przygasanie jednym słowem masakra.

I faktycznie 1 cylinder chodzi równo, miarowo, drugi kicha, strzela, pali raz na jakiś czas.
Dziwi mnie to, że dzieje się to w sprzęcie który ma przejechane ledwie 10500 mil. Jak ten seafoam ma pomóc to świetnie, ale na moje coś tu jest nie tak :angry:

Tak teoretycznie to po zmianie wydechu i filtra sama regulacja składu mieszanki PMS nie wiele da. W takim przypadku wypada już zmienić dysze i iglice w gaźniku bo przelot spalin przez wydech i dostęp powietrza jest zupełnie inny. A śruba PMS reguluje skład mieszanki na wolnych i przejście na 1/4 otwartej przepustnicy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 10 miesiąc ago #292

  • NightRider
  • NightRider Avatar
krzych1200 napisał:
Srodki do czyszczenia układu paliwowego likwidujace naloty w gazniku ,nagar na zaworach i tłokach. Czyli podobne działanie co ta amerykańska pianka.

wykrzyknik napisał:
...z tego co wiem Upload sobie robi tym eliksirem płukania :-)

I może tu jest rozwiązanie problemu (przyszłego problemu) SVS. Po zrobieniu silnika sezon będę kończyć czyszczeniem silnika.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 10 miesiąc ago #293

  • peacemaker
  • peacemaker Avatar
prawdopodobnie spotkało mnie coś tego typu :( , zastanawia mnie fakt, że po zmianie tłumika na 3 calowego road burnera i wkładu filtra na K&N oraz przejechaniu góra 4 tys. kilometrów zrobił się syf w silniku :(( , Tak w telegraficznym skrócie, początek sezonu i strzały, po wymianie świec czyszczeniu gaźnika, regulacji mieszanki oraz czyszczeniu filtra powietrza 2 dni było miodzio na jakieś 400 km i nagle koniec, dojazd do domciu ostatnie 2 km strzały z rury, szarpanie, przygasanie jednym słowem masakra.

I faktycznie 1 cylinder chodzi równo, miarowo, drugi kicha, strzela, pali raz na jakiś czas.
Dziwi mnie to, że dzieje się to w sprzęcie który ma przejechane ledwie 10500 mil. Jak ten seafoam ma pomóc to świetnie, ale na moje coś tu jest nie tak :angry:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 10 miesiąc ago #294

  • spider
  • spider Avatar
wykrzyknik napisał:
Upload kiedyś dał mi linka do pieknie obrazującego to zjawisko filmu na youtubie ale nie moge go znaleźć... :-(
Możesz pogadać z tymi co jeździli za mną w zeszłym roku przed rozbiurką jak to wyglada, np Night, Upload...[/quote]

chyba to był ten filmik



a tu znalazłem jeszcze cos takiego

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 10 miesiąc ago #295

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Krzysiu z tego co wiem Upload sobie robi tym eliksirem płukania :-)
Nie stosowałem teg owcześniej, można porownać sklady co jest w jednym co w drogim. A Seafoam to nie piana tylko płyn :-)
Uzylem tego bo wielu chłopaków w stanach już to przetestowali i opdziałało.

A i dla tych co wiedza o co chodzi zlokalizowałe mwyciek oleju, to nie niedokręcona śruba a pęknięta odma z miski olejowej :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 10 miesiąc ago #296

  • krzych1200
  • krzych1200 Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Jestem Bogiem Uświadom To Sobie
  • Posty: 1443
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 22
Wykrzyknik a co sądzisz o tym ?
www.stp.com.pl/produkty/paliwa.html
Srodki do czyszczenia układu paliwowego likwidujace naloty w gazniku ,nagar na zaworach i tłokach.
Czyli podobne działanie co ta amerykańska pianka.
793 029 792 Można dzwonić i tak rzadko odbieram :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 10 miesiąc ago #297

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
721-067-714 Nie mam do Ciebie numeru w tym telefonie :-(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 10 miesiąc ago #298

  • Rayo
  • Rayo Avatar
Przeczytałem...
Dalsze zaprzeczanie w moim przypadku chyba nie ma sensu.
Wczoraj wymieniłem olej oraz świeczki, ale to nie pomogło. Objawy na dzisiejszym dojeździe do pracy były wręcz modelowe:
odpalił na ssaniu i chodził jak pszczółka
po 500 m zaczyna się nierówna praca
strzały w wydech
trzeba trzymać na obrotach, bo gaśnie jak się odpuści

Zaczynam kurację specyfikami typu seafoam.

P.S. Wykrzyknik zadzwoń proszę do mnie, bo nie działają Twoje oba numery komórkowe, które mam :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 10 miesiąc ago #299

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Wybacz Krzysiu za pomylkę :-) myślałem, że zrobiłes sam twór :-)

Ok wracając do tematu płukania i kuracji Seafoamem :-)
Zrobiłem ;-) Niestety nie mogłem zrobić dokładnie tak jak zalecają chlopaki zza oceanu. nie miałem mozliwości zostawić sprzeta w garażu na noc więc nie odkręcałem wydechu i nie psikałem w glowicę w otwór wylotowy...
jednak dolałe mdo paliwa, psikałem w gaźnik i dolałem do oleju... Efekt...
co ziennie jak odpalałe msprzęta slychac bylo głośny strzał w wydech po czym dopiero motocykl zaczynał pracować. Jak było dzisiaj... plynnie, ślicznie i równiutko... zakręcił, odpalił i był ok.
Jeszcze musze wyregulować gaźnik. Ściągnałe msobie wczoraj świetny artykuł o działaniu i budowie gaźnikow Mikuni... I stała się jasność :-) Zobaczymy jeszcze jak wyjdzie mi regulacja... Teraz jeszcze wymiana kasatorów na nowe i regulacja zaworów bo jestem prawie pewny że ustawiłem je troszke nierówno...
Słychać cykanie....
Po za tym motor rano nie kichał, nie dławił się, nie było pracy na jednym garze jak miało to miejsce dotychczas...
Dzisiaj wymiana oleju i zobaczymy jak będzie dalej :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:SVS czyli Sticky Valve Syndrom 13 lata 10 miesiąc ago #300

  • Upload
  • Upload Avatar
z ryłu obudowy filtra jest przykręcona zaślepka i po prostu trzeba ją zdjąć ( w 1600)
a gaźnik to regulowałem codziennie przez tydzień
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.067 s.
Zasilane przez Forum Kunena