UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Road Star źle zapala silnik

Road Star źle zapala silnik 9 lata 3 miesiąc ago #21

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
... co do świec Panowie bardziej polecam Denso niż NGK ... w przypadku Denso nie ma jeszcze podróbek ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Road Star źle zapala silnik 9 lata 3 miesiąc ago #22

  • chris37xx
  • chris37xx Avatar
A więc dzisiaj miałem trochę czasu poświęcić mojej gwiazdce i....... akumulator nowy i naładowany, moto w ciepłym garażu (ok 12-15 stopni), ssanie włączam i przytrzymuje bo przy odpalaniu je cofa lekko spowrotem, no i moto pali na dotyk, od razu załapał, obroty cudowne lekko podwyższone wiadomo na ssaniu ale jak już wyłączyłem ssanie to aż mruczał sobie. Oczywiście mała rundka ku uciesze a i pogoda była ok. Może faktycznie nie odpalany był długi okres i te pierwsze odpalanie tak wyglądało a i w dodatku stary aku zdychał przy kręceniu i stąd miałem ten problem??? nie wiem, ale życzę sobie by zawsze odpalał tak jak dziś. Świec jeszcze nie wymieniałem bo nie zdążyłem ich zakupić i dalej się waham jakie. Sprawa nr2, ten HYPERCHARGER wcale nie jest podłączony tym wężykiem, baku nie podnosiłem, nie wiem jeszcze dokładnie w którym miejscu mam go wpiąć w ten kolektor. Chciałem go spróbować ustami zassać ale za cholerę nie znalazłem wężyka w domu by tam go wpiąć na próbę. Zajmę się tym zaraz po świętach.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Road Star źle zapala silnik 9 lata 3 miesiąc ago #23

  • kusy
  • kusy Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Była Yamaha jest coś innego
  • Posty: 1825
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 12
Ja przed kupnem tych świec czytałem recenzje , oglądałem filmy reklamowe. Wszędzie mówiono,że są naj...,tylko nigdzie nie powiedziano ,że są "cienkie" jak :du: węża.


Osobiście uważam,że były to najgorzej wydane :dolar: na moto.
Obecnie R 1150 GS i R 1200 RT
Lepiej panować w Piekle niż być sługą w Niebie- John Milton
Ostatnio zmieniany: 9 lata 3 miesiąc ago przez kusy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Road Star źle zapala silnik 9 lata 3 miesiąc ago #24

  • facio07
  • facio07 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 0
W poprzednim moto założyłem irydy i wybrałem sie na dłuższą trasę.Gdyby nie przezorność wróciłbym na piechotę.Reklamacji oczywiście nie uwzględniono!
avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Road Star źle zapala silnik 9 lata 3 miesiąc ago #25

  • kusy
  • kusy Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Była Yamaha jest coś innego
  • Posty: 1825
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 12
Chris dam Ci radę dotyczącą świec irydowych.Przetestowałem to na własnej skórze i portfelu. Zanim je założysz usuń problem [ długie kręcenie rozrusznikiem zalewa świece], jak zalejesz irydy to są do wyrzucenia. Ja swoje zalałem i przestały dawać iskrę.Z czterech działała tylko jedna. Po złożeniu reklamacji producent stwierdził,że świece nie mają prawa być zalane. I dwie stówy poszłyyyyy :boks:

Zanim usuniesz awarię to załóż DPR7EA ,są tanie.
Obecnie R 1150 GS i R 1200 RT
Lepiej panować w Piekle niż być sługą w Niebie- John Milton
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Road Star źle zapala silnik 9 lata 3 miesiąc ago #26

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Mi chodziło o to, że obudowa hipka ma jeszcze jeden otwór ok. 10 cmkw (do odprowadzania nadmiaru powietrza i wody) i samo zasłonięcie klapek niczego nie zmieni przy rozruchu i na wolnych obrotach. Także klapki maja na tyle luzu po bokach, że przeciśnie się dostateczna ilość powietrza, by uruchomić silnik.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Road Star źle zapala silnik 9 lata 3 miesiąc ago #27

  • Baron
  • Baron Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 403
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 3
Wemarze,przyjrzałem się bliżej schematom gaźnika VS-a i rzeczywiście przysłonięcie gardziela w tym typie nawet bez filtra powietrza nie pomoże w odpaleniu zimnego silnika ( z najprostrzym urządzeniem rozruchowym z jakim się spotkałem to chyba w Weberze któte z grubsza działanie polega na zamknięciu dodatkowej przesłony wlotu z jednoczesnym uchyleniem przepustnicy w celu wzbogacenia mieszanki ale to już inna bajka).Z ciekawości zrobiłem inny eksperyment , zatkałem tylko kanał biegu jałowego na dole wlotu , silnik odpalił bez problemu oczywiście zimny i bez ssania .Z tego wynika że w tym układzie przez dyszę wolnych obrotów przechodzi zwiększona ilość paliwa.Jest jeden warunek muszą być podwyższone obroty na pokrętle. :piw:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Road Star źle zapala silnik 9 lata 3 miesiąc ago #28

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
To zależy jak ma ustawiony gaźnik. Amerykanie do hipka lubią ostro przesadzić. U mnie wypięcie przewodu, nie powodowało wielkich problemów z wolnymi obrotami.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Road Star źle zapala silnik 9 lata 3 miesiąc ago #29

  • Baron
  • Baron Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 403
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 3
Przy lewym powietrzu byłyby problemy z wolnymi obrotami przy rozgrzanym silniku , nie uważasz? :zab:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Road Star źle zapala silnik 9 lata 3 miesiąc ago #30

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Baronie, zapomniałeś o dziurze dekompresyjnej w tyle hipka, która jest wielkości palca wskazującego. Poza tym, to co przeleci wokół klapek, to i tak sporo więcej niż przedostaje się przez obwód ssania i wolnych obrotów. Zamykanie klapek nie ma na rozruch najmniejszego wpływu. Ja obstawiam lewe powietrze.

chris37xx - O olejach i świecach znajdziesz sporo w Dziale technicznym forum. Nic więcej się już w tym zakresie nie da dopowiedzieć. :polew:
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Road Star źle zapala silnik 9 lata 3 miesiąc ago #31

  • Baron
  • Baron Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 403
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 3
To pewnie na zlocie w Pszowie byłeś.Wpadliśmy tam na krótko z kumplami-fajne klimaty :dobrarobota .
Wracając do tematu przed wyjęciem gaźnika zrób sobie taką próbę;przy zapalaniu zimnego silnika włącz ssanie na maxa i zamknij klapy
filtra przytrzytmując je palcem,jeśli moto szybciej zapali to znaczy że dawka rozruchowa jest za uboga czyli coś z ssaniem nie tak.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Road Star źle zapala silnik 9 lata 3 miesiąc ago #32

  • facio07
  • facio07 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 0
chris37xx,mieszkam koło Wodzisławia Śl. tel 503 153 326.Jak co, to kliknij!
avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Road Star źle zapala silnik 9 lata 3 miesiąc ago #33

  • chris37xx
  • chris37xx Avatar
Jestem z okolic Rybnik-Racibórz, tak pośrodku, jednak motocykl stoi w garażu moich rodziców gdyż tam jest ogrzewany garaż a ja nie chciałem go zimować na mrozie w wilgotnym blaszaku, tak więc moto stoi aż do wiosny w okolicach Jastrzębia Zdroju -śląskie. Dostałem kilka dobrych wskazówek już od Was za co dziękuję Wam bardzo, jednak ze względu na moją pracę - do późnych godzin popołudniowych no i odległość 30 km od garażowania aż do wiosny, nie zdążyłem jeszcze posprawdzać tego co już mi podpowiedzieliście mimo iż bardzo chciałem dzisiaj, no i powiem szczerze, widzę, że dopiero w wigilię od rana dam rade posiedzieć i "porozmawiać" sobie z moją nową fantastyczną zabawką. Jak będę już coś wiedział oczywiście wszystko opiszę, a jak sobie nie poradzę to będę prosił o dalszą pomoc i wskazówki.

A tak jeszcze przy okazji - świeca zapłonowa irydowa DPR7EIX9 - czy to dobry wybór??- jeszcze nie kupiłem. Jaki olej silnikowy wlać? Przebieg 18000mil, mam nadzieję, że faktyczny ;-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Road Star źle zapala silnik 9 lata 3 miesiąc ago #34

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
chris37xx napisz skąd jesteś, może ktoś przy wolnej chwili podjedzie i zobaczy Twój problem lub poleci się jakiś warsztat ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Road Star źle zapala silnik 9 lata 3 miesiąc ago #35

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Jeśli masz klapki, to powinny one pracować i to już przy odpalaniu. Przy wyłączonym silniku jest tak jak pisze Pirania, ale przy włączeniu rozrusznika, powinny delikatnie pulsować.
W tym też może być problem z odpalaniem. Klapki są sterowane podciśnieniem, a drugi koniec przewodu jest podpinany w kolektor ssący za gaźnikiem. Jeśli klapki nie pracują, to ktoś mógł rozpiąć wężyk lub go usunąć, przez co dostaje się lewe powietrze, a wtedy na zimnym silniku faktycznie będzie problem z odpaleniem. Moze tez być pęknięta membrana sterująca klapkami. Trzeba rozebrać obudowę membrany na hyperchargerze.
Musisz zdjąć zbiornik i sprawdzić co jest z gumowym wężykiem, który powinien wychodzić z kolektora przy wejściu do tylnego cylindra i gdzie dalej biegnie.

Sam ruch klapek ma znaczenie drugorzędne, występuje też hypercharger bez klapek i mechanizmu podciśnieniowego. Klapki mają osłaniać filtr materiałowy, by łapał mniej zanieczyszczeń z powietrza (szczególnie owadów), gdy nie ma dużego zapotrzebowania na powietrze. Ich bark w żadnym wypadku nie wpływa na ilość powietrza, dostającego się do gaźnika, bo za to odpowiada przepustnica w gaźniku.
Jeżdżę, bo lubię :)
Ostatnio zmieniany: 9 lata 3 miesiąc ago przez wemar.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Road Star źle zapala silnik 9 lata 3 miesiąc ago #36

  • Pirania
  • Pirania Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Stratoliner Midnight Star
  • Posty: 753
  • Otrzymane podziękowania: 52
  • Oklaski: 5
Hyper jest w porządku, tak ma być, przy wyłączonym silniku "chrapy" są otwarte na maksa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Road Star źle zapala silnik 9 lata 3 miesiąc ago #37

  • chris37xx
  • chris37xx Avatar
Faktycznie cięgno ssania się cofa powoli, lecz przy odpalaniu moto i tak wyciągam na całego i przytrzymuje. Moto mam dokładnie od wczoraj, a w dodatku jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę, w gaźnik to ja już na pewno sam nie spojrzę, ale jutro kupie i wymienię te świece i zobaczymy. Mam jeszcze jedno pytanie: w miejscu filtra powietrza jest HYPERCHARGER - tak się to chyba nazywa, no i łopatki są cały czas otwarte, nie pracują pod wpływem obrotów silnika - dodawana gazu, czy mogę tak to eksploatować czy raczej nie bo będzie za dużo powietrza łapał na ciągle otwartych łopatkach?? Sprzedawca dał mi upust w sumie 1500zł od ceny wyjściowej na doprowadzenie moto do moich oczekiwań, wymianę olejów, filtrów i świec więc chcę doprowadzić go do idealności i czekać cierpliwie do wiosny.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Road Star źle zapala silnik 9 lata 3 miesiąc ago #38

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Sprzedawcy zwykle dużo mówią, nie zawsze zgodnie z prawdą. Wymiana świec jest prosta, a tak czy inaczej warto je wymienić, choćby dla świętego spokoju. Sprawdź, czy cięgno ssania pracuje prawidłowo i czy przy kręceniu rozrusznikiem nie cofa się samoczynnie. Prąd można podpiąć do sprawdzenia kablami z np. akumulatora samochodowego. Jeśli te zabiegi nie pomogą, to trzeba zajrzeć do gaźnika.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Road Star źle zapala silnik 9 lata 3 miesiąc ago #39

  • chris37xx
  • chris37xx Avatar
Witam,
jestem nabywcą Road Stara z 2005 roku, przebieg 18000 mil,moto jak jest zimne trudno odpalić, potrzebuje 10-15 sekund kręcenia rozrusznika aż załapie, podobno świece sprzed dwóch lat tam są, paliwo wlane świeże, słabawy akumulator ale nowy już mam jeszcze nie włożony, czy tylko wymiana świec pomoże?? jak się zagrzeje to łapie na tyk, nie dymi, nie strzela, pracuje równiutko wręcz idealnie. Dodam, że moto stało w garażu około 4-5 miesięcy przed mym zakupem praktycznie nie używane/odpalane - transport z USA plus 2 miesiące w Polsce zanim go nabyłem. Facet co mi sprzedawał twierdzi, że nic w nim nie regulował, nie wymieniał i musi trochę popracować zanim się znów "rozkręci" moto. Co robić z tym odpalaniem bo mnie to dręczy??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.040 s.
Zasilane przez Forum Kunena