UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Filtr powietrza KN

O:Filtr powietrza KN 14 lata 9 miesiąc ago #81

  • vpower
  • vpower Avatar
Miran napisał:
Więc tak ,z tymi 4 tyś. to co najmniej lekka przesada,oczywiście na pewno nie zaszkodzi.
Sprzedawcy podają że należy czyścić co 12-15 tyś a pierwsze czyszczenie nawet po uwaga 80tyś???.
Oto strona producenta która wydaje się to potwierdzać,oczywiście z tymi 80 tyś to też lekka przesada.
filtrkn.pl/zamienne_filtry_powietrza.htm
Jest mala roznica pomiedzy filtrem K&N wkladem w oryginalna puche a filtrem K&N otwartym. Glowna roznica to ilosc zaciaganego powietrza - 2 swiaty. Oczywiscie ten w puszce brudzi sie mniej bo jest po prostu zamkniety wiec i czyscic mozna rzadziej. Moj filtr jest caly na wierzchu i syfi sie czesto. Jak nie bedzie sie smarowac to brud powciska sie w pory i go nie usuniesz. Po to tez jest olej. Co do tego jak czesto czyscic jeszcze - mozna i co 80 tys jak ktos lubi gdy mu spalanie wzrasta. Nie dostanie powietrza uzupelni paliwem - proste - no i gdzies tam po drodze sie rowna praca zgubi.:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Filtr powietrza KN 14 lata 9 miesiąc ago #82

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4608
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
NightRider napisał:
jak nie na oleisz to za daleko nie ujedziesz.

Ja tam swoim smigam i jest wszystko OK :dry:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Filtr powietrza KN 14 lata 9 miesiąc ago #83

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Tak czy owak jak filterek jest suchy to czeba go naolejić i już. Bo to widzicie jest takie przysłowie jak nie posmarujesz to nie pojedziesz co w przypadku KNa trzeba czytać jak nie na olejisz to za daleko nie ujedziesz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Filtr powietrza KN 14 lata 9 miesiąc ago #84

  • Miran
  • Miran Avatar
Więc tak ,z tymi 4 tyś. to co najmniej lekka przesada,oczywiście na pewno nie zaszkodzi.
Sprzedawcy podają że należy czyścić co 12-15 tyś a pierwsze czyszczenie nawet po uwaga 80tyś???.
Oto strona producenta która wydaje się to potwierdzać,oczywiście z tymi 80 tyś to też lekka przesada.
filtrkn.pl/zamienne_filtry_powietrza.htm
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Filtr powietrza KN 14 lata 9 miesiąc ago #85

  • NightRider
  • NightRider Avatar
no właśnie a powinieneś. Olejony musi być bo na suchym nie ma takich właściwości filtrujących. A 4 tysiące to z instrukcji obsługi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Filtr powietrza KN 14 lata 9 miesiąc ago #86

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4608
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
NightRider napisał:
Wkład musi być naolejony!!!! No i trzeba go czyścić co 4 tys km albo nawet częściej.

Hmmmm ja juz zrobilem ponad 10 i jeszcze do niego nawet nie zagladalem ... to zle ?
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Filtr powietrza KN 14 lata 9 miesiąc ago #87

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4608
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
NightRider napisał:
wtedy można zyskać nawet do 15%

Ale to chyba raczej bajki jakies ...
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Filtr powietrza KN 14 lata 9 miesiąc ago #88

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Filtr KNa robi wrażenie naprawdę duże wrażenie, wizualnie bardzo pasuje do garów Wildka. Z korzyści jakie to daje dodatkowo wymienić można wzrost osiągów ale to po wymianie dysz i wydechów wtedy można zyskać nawet do 15% Tylko nie wiem po co ten moto służy do dostojnej jazdy.
Mój jak do tej pory spisywał sie w porządku. Jedynie podczas jazdy w deszczu należy go osłonić są specjalne osłony ale można też zastosować pończochę. Jak się tego nie zrobi to można nałapać dużo wody do środka. Jeździłem w deszcu w sobotę. W poniedziałek rozebrałem filter do czyszczenia i w środku było całkiem sporo wody.
No i trzeba pamiętać o bardzo ważnej żeczy, żeby nie jeździć na suchm filtrze. Wkład musi być naolejony!!!! No i trzeba go czyścić co 4 tys km albo nawet częściej. Do tego sosujem zestaw do czyszczenia KN w cenie 63,50 zł, który starcza na 4 razy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Filtr powietrza KN 14 lata 9 miesiąc ago #89

  • Jankes1977
  • Jankes1977 Avatar
Oprocz tego, ze oszczedzisz na wymianach zmieni sie troche dzwiek zasysanego powietrza na bardziej wyrazny. Jesli chodzi o osiagi to nie licz na wyczuwalna zmiane.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Filtr powietrza KN 14 lata 9 miesiąc ago #90

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Co Ci daje filtr K&N... brak konieczności kupowania wkładów wymiennych. Jeśli jest to filtr zewnętrzny zmienia Ci się design :-)
Filtry te mają w większości na celu łatwiejszy dostep powietrza do gaźnika, jednak bez wymiany dysz, wydechów i regulacji gaźnika sama wymiana filtra nie wiele Ci zmieni.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Filtr powietrza KN 14 lata 9 miesiąc ago #91

  • Wróbel
  • Wróbel Avatar
Panowie, czy warto zmieniać zwykły filtr na K.N.Czy ktoś dokonał zmiany i czy są jakieś wyraźne różnice?
Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.045 s.
Zasilane przez Forum Kunena