UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rozruch silnika

Rozruch silnika 10 lata 1 tydzień ago #41

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
artek napisał:
... nie ma czego, przy pierwszej wymianie rozlałem trochę, weszło ponad 2 litry ... przy kolejnych 2 odpaliłem forum i wszystko stało się proste :oj:

no po to kuźwa jest!!!
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 1 tydzień ago #42

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
... nie ma czego, przy pierwszej wymianie rozlałem trochę, weszło ponad 2 litry ... przy kolejnych 2 odpaliłem forum i wszystko stało się proste :oj:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 1 tydzień ago #43

  • Paździoch
  • Paździoch Avatar
TomHal napisał:
wemar napisał:
kiwak napisał:
oki, ale wlales 4 litery a nie wiadomo ile spusciles?
Po przesiadce ze sprzętów z mokrą michą, można nie przegapić fakt, że w Radkach są dwa korki spustu oleju. Ja taką wtopę zaliczyłem i musiałem zmieniać olej ponownie.
nawet wtedy najlepiej sprawdzać czy aby wszystko spłynęło np. zlewając olej do jednego naczynia z miarką. Pokręcić też nie zaszkodzi tak aby byc pewnym że gdzieś w wyniku podciśnienia gdzieś to ustrojstwo się nie zwiesiło.
Paździoch sprawdzałeś poziom oleju na bagnecie??? Jak to robiłeś i ile Ci wskazywał?
siema pozno wrocilem z roboty wiec dzis nie podchodzilem co do wymiany oleju tylko nie brechtajcie to zmienialem go z tabletem w garazu przy filmie instrukcyjnym krok po kroku :) i sie tego nie wstydze ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 1 tydzień ago #44

  • lazybones
  • lazybones Avatar
instrukszyn:


1. min. 15 minut jazdy (jazda, nie postój)
2. 30 sekund na jałowym w pozycji pionowej, nie dodawać gazu
3. nie wkręcać bagnetu przy pomiarze
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 tydzień ago przez lazybones.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 1 tydzień ago #45

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
wemar napisał:
kiwak napisał:
oki, ale wlales 4 litery a nie wiadomo ile spusciles?
Po przesiadce ze sprzętów z mokrą michą, można nie przegapić fakt, że w Radkach są dwa korki spustu oleju. Ja taką wtopę zaliczyłem i musiałem zmieniać olej ponownie.
nawet wtedy najlepiej sprawdzać czy aby wszystko spłynęło np. zlewając olej do jednego naczynia z miarką. Pokręcić też nie zaszkodzi tak aby byc pewnym że gdzieś w wyniku podciśnienia gdzieś to ustrojstwo się nie zwiesiło.
Paździoch sprawdzałeś poziom oleju na bagnecie??? Jak to robiłeś i ile Ci wskazywał?
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 1 tydzień ago #46

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
kiwak napisał:
oki, ale wlales 4 litery a nie wiadomo ile spusciles?
Po przesiadce ze sprzętów z mokrą michą, można nie przegapić fakt, że w Radkach są dwa korki spustu oleju. Ja taką wtopę zaliczyłem i musiałem zmieniać olej ponownie.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 1 tydzień ago #47

  • kiwak
  • kiwak Avatar
oki, ale wlales 4 litery a nie wiadomo ile spusciles? przy spuszczeniu trza co jednak pare razy pokrecic rozrusznikiem, odpalic na krotko. Wtedy jeszcze zawsze troche splynie... Tak robiles?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 1 tydzień ago #48

  • Paździoch
  • Paździoch Avatar
artek napisał:
... spokojnie Panowie ... w tym tygodniu "przetrawimy" zagadnienie ...
noo stres okrutny mam nadzieje ze za kilka dni napiszemy tu z artkiem ze moja maszynka zdrowa gotowa na wyjazd nawet do okola swiata :)
:kier:
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 tydzień ago przez Paździoch.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 1 tydzień ago #49

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
... spokojnie Panowie ... w tym tygodniu "przetrawimy" zagadnienie ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 1 tydzień ago #50

  • Paździoch
  • Paździoch Avatar
kiwak napisał:
Ah, zapomnialem dodac, ze u mnie nic sie nie dzialo bez przyczyny. Tylne swiece byly zalane, bo poziom oleju byl za duzy. Sprawdz prosze swiece i poziom oleum...
olej, zmienilem w tamrym tygodniu ale sprawdze wlalem rowne 4l swieczki czekaja na test:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 1 tydzień ago #51

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Ah, zapomnialem dodac, ze u mnie nic sie nie dzialo bez przyczyny. Tylne swiece byly zalane, bo poziom oleju byl za duzy. Sprawdz prosze swiece i poziom oleum...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 1 tydzień ago #52

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
k_kluska robił za dealera na forum, teraz chyba musisz uderzyć do Majkiego do UK, deklarował, że coś przywiezie na WT ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 1 tydzień ago #53

  • Paździoch
  • Paździoch Avatar
artek napisał:
... wartości aku dobre, ja nie nie miałem żadnych niepokojących objawów pracy silnika, zalałem 2 razy seafoam i troche czarniejsze końcówki wydechów się zrobiły ... poza tym ok, Pażdzioch mam komplet Denso po symbolicznym przebiegu ok. 800 mil to zabiorę jak się będziemy widzieć, artości aku raczej ok, choc ja inaczej wykonuje pomiar, po nocy "zdejmuję" klemy i wówczas mierzę ...
Artek - Kurde moze i ja powinienem ta kuracje seafonem zrobic co pod twoim nadzorem ? Gdzie to kupić?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 1 tydzień ago #54

  • Drut66
  • Drut66 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 586
  • Otrzymane podziękowania: 16
  • Oklaski: 2
Taki specjalny przyrzad zakupilem ostatnio w supermarkecie:)wszak cos tam pokazuje i w miare sie zgadza chyba ale to zawsze supermarketowka za 13zl:)
Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 1 tydzień ago #55

  • Powalla
  • Powalla Avatar
Spróbuj rano podpiąć kablami rozruchowym(tylko nie takie z supermarketu!) większy akumulator (stań np.obok auta) i zakręć rozrusznikiem. Jesli nie będzie tego "przestoju" i odbicia , to jesteś w domu B)

Pomiar samego napięcia aku niewiele mówi i dopiero pomiar pod obciążeniem(specjalny przyrząd) da odpowiedź czy akumulator jest OK .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 1 tydzień ago #56

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
... wartości aku dobre, ja nie nie miałem żadnych niepokojących objawów pracy silnika, zalałem 2 razy seafoam i troche czarniejsze końcówki wydechów się zrobiły ... poza tym ok, Pażdzioch mam komplet Denso po symbolicznym przebiegu ok. 800 mil to zabiorę jak się będziemy widzieć, artości aku raczej ok, choc ja inaczej wykonuje pomiar, po nocy "zdejmuję" klemy i wówczas mierzę ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Paździoch

Rozruch silnika 10 lata 1 tydzień ago #57

  • kiwak
  • kiwak Avatar
ja mam teraz swieczki po kuracji seafoam z przodu jasny bez a z tylu czarna, mokra smoła. Musze przeczyscic bo w praktyce bedzie chodzic tylko na przednim garnku. A jakie u ciebie sa swieczki?

No i chyba zaloze stare swieczki ngk zwykle zamiast irydowek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 1 tydzień ago #58

  • lazybones
  • lazybones Avatar
Pożycz defibrylator i odpal po nocce. Coś czuję, że problemu zwiechy sekundowej nie będzie i moto zagada od razu. To że strzela po 2 czy 3 próbie to normalne, nie odpalił od razu i jest już trochę zalany.
Tak z ciekawości, zrób mała trasę - 30-40 km i sprawdź świece. Albo na szybko - lewą świecę tylnego gara (nie musisz ściągać baku)i napisz jak wygląda (albo foto)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 1 tydzień ago #59

  • Paździoch
  • Paździoch Avatar
czołem
dzisiaj była próba z miernikiem na aku no i sprawa wygląda tak:
bez zapłonu bateria 12,8
z włączonym zapłonem wraz ze swiatłami 12,5
podczas próby kręcenia spadek w przedziale 11-9,5
sposób uruchomienia
ssanie na max i start kręci dupczy rozrusznik odbija i dupa blada tak ze 3 razy poczułem zapach paliwa więc wyłączyłem ssanie żeby nie strzelił i jeszcze jedna próba i co od ręki zapalił kurde na kilka sekund więc mu wtedy ssanie delikatnie i chodzi kurde nic nie rozumie z tego... poprzedni motocykl podchodziłem do niego ssanie na max zapłon start i poszło a tu kurde jak bym reanimował trupa :boks:
co dalej...???
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozruch silnika 10 lata 2 tygodni ago #60

  • Paździoch
  • Paździoch Avatar
Powalla napisał:
Oj nie przesadzaj , no i niech się przyzwyczajają do odgłosów gwiazdy B) Moi są już przyzwyczajeni , bo nawet dziś jadąc do pracy o 6.30 zrobiłem pewnie niektórym pobudkę odpalając sprzęt :polew:
nnooo w sumie niech wiedza i slysza ze nowy lokator na dzielnicy ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.056 s.
Zasilane przez Forum Kunena