UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: sprzeglo kaput

sprzeglo kaput 8 lata 10 miesiąc ago #21

  • kusy
  • kusy Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Była Yamaha jest coś innego
  • Posty: 1825
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 12
Darecki ja też wczoraj miałem banana na gębie :zebol: Latamy z kolegą,gwałtownie przyśpieszam,szybko wyprzedzam i ......nic sprzęgło chodzi idealnie.Robimy postój ,chwalę się kolesiowi ,że sprzęgło ok .Wsiadamy na motocykle ,rozpędzam go ładnie,przy 120km/h silnik nabiera obrotów a prędkość stoi w miejscu. :nonie: I czar cudownego uzdrowienia sprzęgła prysł jak bańka mydlana. :oj:w drodze na oldtimerbazar.


Benan ten starszy pan z :foto: Jak podszedłem do moto to wspomniał o rozmowie z moim kolegą.Ja myślałem,że mówi o kolesiu z którym przyjechałem...a to byłeś Ty.Trzeba było chwilę poczekać,ponieważ byłem przy moto kilka razy,ponieważ wymieniałem manetki.Wymiana była przymusowa,ponieważ oderwał mi się rolgaz od manety.

ps. pojeździłem wczoraj motorynką,wróciły wspomnienia z dzieciństwa.
Obecnie R 1150 GS i R 1200 RT
Lepiej panować w Piekle niż być sługą w Niebie- John Milton
Ostatnio zmieniany: 8 lata 10 miesiąc ago przez kusy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

sprzeglo kaput 8 lata 10 miesiąc ago #22

  • benan
  • benan Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 155
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 2
Kusy z twoim sprzęgłem nie jest chyba tak żle skoro wczoraj twój rumak był na oldtimerbazar we wrocławiu :hel: ,nawet opisywałem twoje malunki na moto pewnemu starszemu mężczyznie jako że akurat oglądałem go a on myślał ze to moja maszyna :dobrarobota
Ostatnio zmieniany: 8 lata 10 miesiąc ago przez benan.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

sprzeglo kaput 8 lata 10 miesiąc ago #23

  • Darecki
  • Darecki Avatar
A ją już jestem chyba głupi jak mój lewy but,no bo opisuje objawy że mi sprzęgło pada a tu tydzień temu wrocilem z 2 dniowego wypadu ok.1400km i qwa zero problemów :mysli: ciągnie jak dobra tirowka w lasach pod Warszawa :zebol:
I co teraz? :piw:
Ostatnio zmieniany: 8 lata 10 miesiąc ago przez Darecki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

sprzeglo kaput 8 lata 10 miesiąc ago #24

  • kusy
  • kusy Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Była Yamaha jest coś innego
  • Posty: 1825
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 12
Przekładki po weryfikacji.Mogą być idealne lub nadpalone.Na pewno tarcze i Barnett. Z wymianą raczej nie czekam do zimy,ponieważ sprzęgło coraz bardziej niedomaga. Zwłaszcza staje się to niebezpieczne przy wyprzedzaniu. I tak jak Olek wspomniał zajmuje to góra trzy godziny.

Panowie przekładki odstawmy na bok :hel: Jakie tarcze polecacie? Zadałem to pytanie wcześniej ,ale odbiło się echem. Chyba,że w przypadku tarcz firma nie ma znaczenia :mysli:
Obecnie R 1150 GS i R 1200 RT
Lepiej panować w Piekle niż być sługą w Niebie- John Milton
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

sprzeglo kaput 8 lata 10 miesiąc ago #25

  • kiwak
  • kiwak Avatar
ale sprzegło to szybka robota Panowie. Podstawą jest rzucic moto na bok i wtedy nie spuszczasz płynów...
Wymiana to 2-3 godzin roboty. Po co czekac na zime.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

sprzeglo kaput 8 lata 10 miesiąc ago #26

  • TataMichas
  • TataMichas Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • GTC 1F44-The Number Of The Beast
  • Posty: 1010
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 19
Kusy – podbnie jak Wemar nie rozumiem potrzeby zakupu przekładek. :co:
Poza tym dziwnym wydaje się zakup części na zapas. Jak piszesz - rozbierz sprzęta zimą i wtedy będziesz wiedział czego dokładnie potrzebujesz. :zab:
"Motorcycle is not collection of parts, it is collection of ideas" - Robert M. Pirsig
Ostatnio zmieniany: 8 lata 10 miesiąc ago przez TataMichas.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

sprzeglo kaput 8 lata 10 miesiąc ago #27

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
kusy napisał:
... nowe przekładki.
Wiem, że "kto bogatemu zabroni", ale czemu nowe przekładki. To krążki metalu, o dużo większej twardości, niż elementy cierne na tarczach ciernych. Jeśli nie zjechałeś sprzęgła do zera i nie ma śladów tarcia metal/metal lub wypaczeń, to po co chcesz wymieniać metalowe przekładki?
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

sprzeglo kaput 8 lata 10 miesiąc ago #28

  • kusy
  • kusy Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Była Yamaha jest coś innego
  • Posty: 1825
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 12
Wczoraj wykonałem kolejne testy i niestety potwierdziły się moje przypuszczenia.Sprzęgło się kończy :nonie:
Przypuszczam,że zmiana oleju z 10W na 20W niczego nie zmieni.Darecki i kilku chłopaków przerabiało to ,więc ja sobie odpuszczę.

Kurcze obiecałem sobie,że tej zimy nie będę nic robił przy moto :boks: a tu sprzęgło wprosiło się na salony.


Decyzja podjęta...będzie Barnett ( namiary mam od Wemara ) ,nowe tarcze,nowe przekładki.

I teraz mam pytanie odnośnie tarcz.Jakie zakładaliście u siebie? Które polecacie a które omijać dużym łukiem?
Obecnie R 1150 GS i R 1200 RT
Lepiej panować w Piekle niż być sługą w Niebie- John Milton
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

sprzeglo kaput 8 lata 11 miesiąc ago #29

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Darecki napisał:
... myślałem tez o "Barnecie" ale jak na sucho powyciskalem sobie kumpla RS która ma "Barneta",właśnie odechcialo mi sie,ręka wysiada przy wyciskaniu
Do zestawu Barneta są dwa rodzaje sprężyn - normalne i twarde. Może u kolegi były wstawione twarde. Ja mam z normalnymi sprężynami, dociska dużo lepiej niż fabryczne, a na klamce jest nieznacznie tylko twardsze.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

sprzeglo kaput 8 lata 11 miesiąc ago #30

  • robrob
  • robrob Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • RS 1700
  • Posty: 1171
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 9
Darecki proszę bardzo
Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

sprzeglo kaput 8 lata 11 miesiąc ago #31

  • Drut66
  • Drut66 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 586
  • Otrzymane podziękowania: 16
  • Oklaski: 2
Wymiana sprzęgła to nic skomplikowanego, ja wymieniałem i kilka osób na forum sami.. W fotogalerii napraw masz ładnie opisane plus filmik..Co do sprzęgła Barnetty to ja chwale..Nie wiedziałem że mam póki nie zajrzałem do środka..Nie narzekam na to sprzęgło, fakt że chodzi ciężej co za tym idzie lepiej dociska.Ręka będzie mocniejsza :chop:
Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

sprzeglo kaput 8 lata 11 miesiąc ago #32

  • Darecki
  • Darecki Avatar
Objawy miałem juz w ubiegłym sezonie,przeszedł em z full na semi syntetyk,myślałem ze mi to pomoże,niestety kilka ostatnich jazd "stara" utwierdza mnie w przekonaniu ze przychodzi powoli czas na moje sprzęgło,ciągnie jeszcze ale to juz końcówka,zastanawiam sie tylko czy dam rade sam wymienić(nigdy sam nie wymienialem),czy zlecić robotę dilerowi ale wiadomo ze będzie ciut drozej $$$,myślałem tez o "Barnecie" ale jak na sucho powyciskalem sobie kumpla RS która ma "Barneta",właśnie odechcialo mi sie,ręka wysiada przy wyciskaniu,czy są jakieś inne lepsze zamienniki sprzęgła i odcisków czy lepiej pozostać przy orginale?jakieś podpowiedzi? :piw:
Ostatnio zmieniany: 8 lata 11 miesiąc ago przez Darecki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.042 s.
Zasilane przez Forum Kunena