UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Cieknie olej

Cieknie olej 1 rok 9 miesiąc ago #1

  • facio07
  • facio07 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 0
Miałem podobną sytuację do Twojej.Był pęknięty lut na tej rurce doprowadzającej olej z prawej strony.Polutowałem cyną do CO.To prawda, że trudno znaleźć!
avatar
Ostatnio zmieniany: 1 rok 9 miesiąc ago przez facio07.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Cieknie olej 1 rok 10 miesiąc ago #2

  • PawelGDA
  • PawelGDA Avatar
  • Offline
  • Po kilku kilometrach
  • Posty: 43
  • Oklaski: 0
Wyciek bardziej namierzony. Wyczyściłem rejon, zrobiłem kółko wokół bloku i zerknąłem. Cieknie gdzieś między transfer case a silnikiem. Na zdjęciu zaznaczyłem na czerwono. Zapach raczej przekładniowego.
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Cieknie olej 1 rok 10 miesiąc ago #3

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
PawelGDA napisał:
JA akurat używam break cleanera. swietna sprawa do tego typu zadań. Ale zrobię dokładnie tak jak mówisz.

No widzisz...taka świetna sprawa,a wycieku znaleźć nie możesz :czad:
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Cieknie olej 1 rok 10 miesiąc ago #4

  • PawelGDA
  • PawelGDA Avatar
  • Offline
  • Po kilku kilometrach
  • Posty: 43
  • Oklaski: 0
A tak wg mnie to olej zbiera mi się w zaznaczonym miejscu na zdjęciu
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Cieknie olej 1 rok 10 miesiąc ago #5

  • PawelGDA
  • PawelGDA Avatar
  • Offline
  • Po kilku kilometrach
  • Posty: 43
  • Oklaski: 0
JA akurat używam break cleanera. swietna sprawa do tego typu zadań. Ale zrobię dokładnie tak jak mówisz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Cieknie olej 1 rok 10 miesiąc ago #6

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
Umyj "wszystko" najlepiej benzyną ekstrakcyjną,a potem sprawdzaj gdzie się poci :mysli:
Możesz np. owinąć cienki śrubokręt chusteczką higieniczną i przeprowadzić dokładną penetrację wszystkich zakamarków.Jeżeli gdzieś pojawi się wyciek,to na pewno będzie widoczny.
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Cieknie olej 1 rok 10 miesiąc ago #7

  • PawelGDA
  • PawelGDA Avatar
  • Offline
  • Po kilku kilometrach
  • Posty: 43
  • Oklaski: 0
Ze zdjęć co wrzuciłem trochę ciężko odczytać bo poprzekręcane. Gdzieś tu na forum przeczytałem, że czasem tak cieknie spod czujnika luzu że wydaje się że to spod rurek. No nic. dziś jeszcze raz wyczyszcze wsio do sucha i będę dosłownie co 1km sprawdzał, bo teraz za bardzo rozległe te plamy i ch..j wie skąd cieknie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Cieknie olej 1 rok 10 miesiąc ago #8

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
Czujnik luzu - olej silnikowy,ale to powinieneś widzieć,bo jest na "wierzchu" i wszystko widać,podobnie jak rurki olejowe.... :mysli:
Jeżeli tam coś się poci,to powinieneś to widzieć.
A czy sprawdzałeś wlew oleju ( korek ),czy przypadkiem tam olej nie cieknie :mysli:
Ten wyciek powinieneś szybko namierzyć,bo jak blok nad rurkami jest suchy,to sprawa oczywista.
Jeżeli cieknie spod przekładni transfer case,to też może być olej silnikowy.
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Ostatnio zmieniany: 1 rok 10 miesiąc ago przez pinhead.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Cieknie olej 1 rok 10 miesiąc ago #9

  • PawelGDA
  • PawelGDA Avatar
  • Offline
  • Po kilku kilometrach
  • Posty: 43
  • Oklaski: 0
Dziś znów obadałem okoleptycznie i zapacholeptycznie. Spod filtra już nie cieknie. Za to wyciek dalej istnieje. I cieknie albo z rurek doprowadzających olej( co bym wolał bo mniej rozkręcania ),albo np z czujnika luzu, albo, co mnie najbardziej przeraża, gdzieś z połączenia skrzyni przeniesienia napędu z blokiem, w okolicach rurek właśnie. Ciężko zobaczyć dokładnie bo tam ciasno i sama obudowa przeniesienia napędu zasłania. Po zapachu to nie wiem: wprawdzie nie wali tak jak olej przekładniowy ale jakąś tam nutkę czuje;). Pytanko: czy jeśli np cieknie spod oringu czujnika luzu to cieknie olej silnikowy czy ten przekładniowy?
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 1 rok 10 miesiąc ago przez PawelGDA.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Cieknie olej 1 rok 10 miesiąc ago #10

  • Metal
  • Metal Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Metal
  • Posty: 1060
  • Otrzymane podziękowania: 39
  • Oklaski: 7
Zaobserwowałem, że niektórym użytkownikom pary oleju z odmy skraplają się wewnątrz obudowy filtra powietrza i poprzez materiał filtrujący olej wykapuje na dole,w okolicy kasatorów( mowa o otwartym filtrze K&N).
SPOŻYCIE CYJANKU W MŁODOŚCI ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA W WIEKU PODESZŁYM
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Cieknie olej 1 rok 10 miesiąc ago #11

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
Sprawdź dokładnie wkład K&N,bo wygląda mi na to, że jest za bardzo nasączony olejem,i może z niego kapać,a podczas jazdy, będzie leciało na kapę transfer case :mysli:
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Ostatnio zmieniany: 1 rok 10 miesiąc ago przez pinhead.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Cieknie olej 1 rok 10 miesiąc ago #12

  • Lord Zed
  • Lord Zed Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 939
  • Otrzymane podziękowania: 26
  • Oklaski: 5
To pewnie z odmy.
Oszczędzaj wodę , pij piwo !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Cieknie olej 1 rok 10 miesiąc ago #13

  • PawelGDA
  • PawelGDA Avatar
  • Offline
  • Po kilku kilometrach
  • Posty: 43
  • Oklaski: 0
Ze zdjecia 4A na pewno nie cieknie mi spod uszczelki nr 8. JEst szansa że np spod czujnika luzu.ale jak dzis poszedlem czyścić wszystko jeszcze raz to zauważyłem że cieknie jakby z filtra powietrza. Mam akcesoryjny KN. do fitra dochodzą dwa wężyki. jeden idzie z górnej części gaźnika a drugi(dolny) leci między cylindrami na drugą stronę. mniemam że to odpowietrzenie pokrywy. zgadza sie? dziś doczyścilem wsio jak należy i będę obserwował dalej.
Tata Michaś: Wymieniałęm olej dokłądnie tak jak pisałęś, czyli tylko korek spustowy, dekiel do dolewki i sruba sprawdzająca. po prostu po wymianie zauważyłem ze jest wyciek. :piw:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Cieknie olej 1 rok 10 miesiąc ago #14

  • TataMichas
  • TataMichas Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • GTC 1F44-The Number Of The Beast
  • Posty: 1010
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 19
Czekaj, ale jak Ty wymieniałeś ten olej, że Ci cieknie spod uszczelki pokrywy?
Do wymiany wystarczy wykręcić 3 elementy gwintowane:
1. Wlew oleju (duża zaślepka z nacięciem płaskim), pod którym znajduje się O-ring, pełniący rolę uszczelniacza.
2. Spust oleju (śruba z łbem 6-ktn na samym dole) pod którym znajduje się podkładka miedziana, pełniąca rolę uszczelniacza
2. Korek przelewowy (śruba z gniazdem 6-kt. poniżej wlewu oleju), pod którym znajduje się O-ring, pełniący rolę uszczelniacza.

Do wymiany oleju nie trzeba zdejmować obudowy...

No chyba, że wymieniałeś/dłubałeś w skrzyni pośredniej coś więcej, ale nawet wówczas wygląda to na zwykłą wymianę uszczelki pod jakąkolwiek pokrywą. Zatem po zdjęciu, usunąć starą uszczelkę i jej pozostałości mechanicznie (skrobak, papier ścierny) lub chemicznie (używam zaj*^(^*^^go Loctite7200), założyć nową uszczelkę, dokręcić momentami wg. schematu i zapomnieć.

No chyba, że...mówimy o czymś innym. Daj zdjęcie skąd cieknie.
Załączniki:
"Motorcycle is not collection of parts, it is collection of ideas" - Robert M. Pirsig
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Cieknie olej 1 rok 10 miesiąc ago #15

  • PawelGDA
  • PawelGDA Avatar
  • Offline
  • Po kilku kilometrach
  • Posty: 43
  • Oklaski: 0
Dzięki. Potwierdziłeś moje podejrzenia. Ale problem chyba będzie inny bo raczej jednak mi nie cieknie spod tych rurek tylko gdzieś na połączeniu przeniesienia napędu. Wymieniłem ostatnio olej właśnie z „transfer case” i to co wycieka ma podobny zapach No i same ślady wycieków tak jakoś nie pasują żeby to były te rurki. W związku z powyższym kolejne pytanie: bardzo trudna robota z wymiana uszczelek obudowy przeniesienia napędu? W serwisówce raptem 3 strony ale wygląda na dość skomplikowaną operację. Przybliżając moje zdolności to gaźnik ogarniam bez problemu a ostatnio nawet udało mi się wymienić uszczelki pod klawiaturą i dalej jeździ.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Cieknie olej 1 rok 10 miesiąc ago #16

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3931
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
odkręcając te dolne śrubunki musisz się liczyć z wyciekiem do poziomu otworu jaki zostanie otwarty - teoria naczyń połączonych. Ta ilość oleju znajdująca się w całym moto powyżej niestety Ci spłynie. Proponuję podłożenie odpowiedniej miski i po kłopocie. Jeżeli moto ma dość świeży olej to wlałbym go z powrotem jeżeli masz już kilkaset km (czyt. 2000-3000 km) to lepiej już zrobić kompletną wymianę łącznie z filtrem oleju.
:wild:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Cieknie olej 1 rok 10 miesiąc ago #17

  • PawelGDA
  • PawelGDA Avatar
  • Offline
  • Po kilku kilometrach
  • Posty: 43
  • Oklaski: 0
W sprawie wycieku oleju: ciekło mi z tych rurek doprowadzających olej. Wymieniłem oringi na nowe, skręciłem jak przykazało i kurde z jednej dalej cieknie. Chyba dodam jeszcze silikonu. Tylko mam jedno pytanko: czy do wykręcenia tychże rurek wystarczy ze spuszczę olej ze zbiornika czy z silnika też raczej muszę?
Z góry dzięki za wszelkie info. Cieknie mi z tej chromowanej co ma śrubki poziomo( widoczne na załączonym zdjęciu)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Cieknie olej 6 lata 8 miesiąc ago #18

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Do piątku temat ogarnie, wystartuje z Krakowa, wpadnie na Radawę walnie kilka :++: i będzie po stresie ... a poza tym to takie intro przed przesiadką na HD ... :polew:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Cieknie olej 6 lata 8 miesiąc ago #19

  • Kuba
  • Kuba Avatar
  • Offline
  • świeżak
  • Posty: 11
  • Oklaski: 0
Witam! Po dokładnym wyczyszczeniu i wymianie uszczelniaczy w rurkach olejowych na 99% leje się spod czujnika luzu.
Radek został odstawiony do naprawy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Cieknie olej 6 lata 8 miesiąc ago #20

  • Gamera
  • Gamera Avatar
Przerabiałem temat w maju w moto kumpla koszty znikome robocizna nie znikoma :) lało właśnie z pod czujnika luzu oring spracował na początku przekłamywało jakby lało z rurek ciśnieniowych.Temat załatwiony moto śmiga a my bogatsi w doświadczenie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.058 s.
Zasilane przez Forum Kunena