UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Dźwięk silnika, stukanie czy tak ma być ?

Dźwięk silnika, stukanie czy tak ma być ? 5 lata 2 tygodni ago #1

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
artek napisał:
... posłuchajcie HD ten dopiero napierdala :polew: :polew: :polew:
Nie przypominaj mi nawet! Jechałem na jeździe prezentacyjnej nową Elektrą - wstyd mi było na światłach, bo każda zmiana biegu, w poszukiwaniu luzu, była jakby zrzucono tonę złomu. Już przy uruchamianiu miałem dziwne uczucie, że ktoś wrzucił do betoniarki wiadro wielkich śrub i nakrętek.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dźwięk silnika, stukanie czy tak ma być ? 5 lata 3 tygodni ago #2

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
pinhead napisał:
Nie ma cichego Radka,nawet nowy hałasuję. Jeden mniej,drugi bardziej,ale każdy.....konstrukcja tego silnika nie pozwala na jego cichą pracę,no chyba że ktoś ma wlany jakiś "ulepszacz" :polew: :polew:
... posłuchajcie HD ten dopiero napierdala :polew: :polew: :polew:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dźwięk silnika, stukanie czy tak ma być ? 5 lata 3 tygodni ago #3

  • Lord Zed
  • Lord Zed Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 953
  • Otrzymane podziękowania: 26
  • Oklaski: 5
pinhead napisał:
Nie ma cichego Radka,nawet nowy hałasuję. Jeden mniej,drugi bardziej,ale każdy.....konstrukcja tego silnika nie pozwala na jego cichą pracę,no chyba że ktoś ma wlany jakiś "ulepszacz" :polew: :polew:

i to jest w nich wspaniałe. :takjest:
Oszczędzaj wodę , pij piwo !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dźwięk silnika, stukanie czy tak ma być ? 5 lata 3 tygodni ago #4

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
Nie ma cichego Radka,nawet nowy hałasuję. Jeden mniej,drugi bardziej,ale każdy.....konstrukcja tego silnika nie pozwala na jego cichą pracę,no chyba że ktoś ma wlany jakiś "ulepszacz" :polew: :polew:
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Ostatnio zmieniany: 5 lata 3 tygodni ago przez pinhead.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dźwięk silnika, stukanie czy tak ma być ? 5 lata 3 tygodni ago #5

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4611
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
kusy napisał:
Miałem w sumie trzy Radki.

Ja cztery .....
halasy jak halasy ale nic specjalnego B) :aniol:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dźwięk silnika, stukanie czy tak ma być ? 5 lata 3 tygodni ago #6

  • kusy
  • kusy Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Była Yamaha jest coś innego
  • Posty: 1825
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 12
Miałem w sumie trzy Radki. Pierwszy hałasował,drugi napierdalał ( w nim grzebałem przy głowicy i nic to nie dało na dłuższą metę) natomiast trzeci pracował idealnie i cicho. Powiem tak. Albo te hałasy polubisz,albo zmienisz moto na inną markę.
Obecnie R 1150 GS i R 1200 RT
Lepiej panować w Piekle niż być sługą w Niebie- John Milton
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dźwięk silnika, stukanie czy tak ma być ? 5 lata 1 miesiąc ago #7

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
No cóż życie było by nudne gdyby wszyscy postrzegali je podobnie ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dźwięk silnika, stukanie czy tak ma być ? 5 lata 1 miesiąc ago #8

  • Lord Zed
  • Lord Zed Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 953
  • Otrzymane podziękowania: 26
  • Oklaski: 5
artek napisał:
Lord Zed napisał:
I tak trzeba żyć :$: Artek ,ale wrócisz jeszcze do Yamahy? Może na 1900? :zebol:
Nie, zdecydowanie nie ... 1900 oprócz Raidera kompletnie mi się nie podoba, reflektor, tylna lampa, błotniki to kompletna porażka, jeśli zmiana (zmieniam motocykle co 7 lat) to Indian Chief ... Jeśli kiedykolwiek powrót do Yamahy to tylko XV 1600 ...
no to mamy na odwrót , Raider jak dla mnie słabo , wolałbym już Suzuku MR1800 Boulevard.Do tego modelu Indiana mierzyłem się niedawno na warszawskim Motorshow, wiele stracił przy bliższym poznaniu... :oj:
Oszczędzaj wodę , pij piwo !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dźwięk silnika, stukanie czy tak ma być ? 5 lata 1 miesiąc ago #9

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Lord Zed napisał:
I tak trzeba żyć :$: Artek ,ale wrócisz jeszcze do Yamahy? Może na 1900? :zebol:
Nie, zdecydowanie nie ... 1900 oprócz Raidera kompletnie mi się nie podoba, reflektor, tylna lampa, błotniki to kompletna porażka, jeśli zmiana (zmieniam motocykle co 7 lat) to Indian Chief ... Jeśli kiedykolwiek powrót do Yamahy to tylko XV 1600 ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dźwięk silnika, stukanie czy tak ma być ? 5 lata 1 miesiąc ago #10

  • Lord Zed
  • Lord Zed Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 953
  • Otrzymane podziękowania: 26
  • Oklaski: 5
Lordzie Harleye mają 3 x takie przebiegi jak XV.....to z czegoś wynika :taj:
Co do dźwięków silnika to nasze motocykle słyną z hałaśliwości,i tu niestety HD dominuje absolutnie :oj:

Ja jak robiłem kurację seafoam-em,to w momencie płukania silnika,tak 100-200 km byłem bardzo zaskoczony
pracą silnika.....praktycznie absolutna cisza rozrządu oraz korby.W pierwszej chwili pomyślałem...no kur..a bajka :cooo: ,ale po zalaniu właściwego oleju wszystko wróciło do "normy".
Nie mniej jednak,to u mnie silnik pracuję dużo ciszej.Może to zasługa filtra i kominów :mysli:
Podsumowując,to myślę,a w zasadzie jestem przekonany,że dźwięk wydobywający się z silnika jest w ogromnej mierze uzależniony od rodzaju,typu zastosowanego w nim oleju.
PS.Jak po zmieszaniu oleju Motul 15W50 z seafoam silnik bardzo znacząco się wyciszył,zacząłem się zastanawiać czy nie zalać silnika nie co rzadszym olejem,ale jakoś o tym zapomniałem.
Co wy na taki eksperyment,i jakie parametry oleju mógł zmienić SEAFOAM :mysli: Sugeruję się tylko tym,że olej po wymieszaniu zrobił się bardziej rzadszy,bo w końcu miał za zadanie dobrze "wypłukać" silnik .

bo widzisz , ja H-D po prostu nie lubię :sor: co do twojego wpisu pełna zgoda :piw:

Gabriel , kazdy silnik będzie gadał inaczej bo :
chodzą na różnych olejach
mają różne stopnie wyeksploatowania
inne wydechy i filtry
i co ważne na filmach,zależy czym nagrywasz .niektóre dźwięki nagrywane telefonem,lustrzanką czy profesjonalnym mikrofonem będą się bardzo różnić,a dwa pierwsze sprzęty nawet mogą nie wychwytywać pewnych częstotliwości.
Przyjedź do Spały w sierpniu to się rozmaitych dźwięków nasłuchasz na żywo. :kolo:
Oszczędzaj wodę , pij piwo !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dźwięk silnika, stukanie czy tak ma być ? 5 lata 1 miesiąc ago #11

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
Lord Zed napisał:
dokladnie tak. jeździć ,obserwować i się nie przejmować . też przechodziłem ten etap ale mi przeszło , to nie H-D że jedziesz z duszą na ramieniu :polew: chyba kusy kiedyś z tym próbował walczyć i dłubał w głowicach, ale nie pamiętam z jakim skutkiem. :lek:

Lordzie Harleye mają 3 x takie przebiegi jak XV.....to z czegoś wynika :taj:
Co do dźwięków silnika to nasze motocykle słyną z hałaśliwości,i tu niestety HD dominuje absolutnie :oj:

Ja jak robiłem kurację seafoam-em,to w momencie płukania silnika,tak 100-200 km byłem bardzo zaskoczony
pracą silnika.....praktycznie absolutna cisza rozrządu oraz korby.W pierwszej chwili pomyślałem...no kur..a bajka :cooo: ,ale po zalaniu właściwego oleju wszystko wróciło do "normy".
Nie mniej jednak,to u mnie silnik pracuję dużo ciszej.Może to zasługa filtra i kominów :mysli:
Podsumowując,to myślę,a w zasadzie jestem przekonany,że dźwięk wydobywający się z silnika jest w ogromnej mierze uzależniony od rodzaju,typu zastosowanego w nim oleju.
PS.Jak po zmieszaniu oleju Motul 15W50 z seafoam silnik bardzo znacząco się wyciszył,zacząłem się zastanawiać czy nie zalać silnika nie co rzadszym olejem,ale jakoś o tym zapomniałem.
Co wy na taki eksperyment,i jakie parametry oleju mógł zmienić SEAFOAM :mysli: Sugeruję się tylko tym,że olej po wymieszaniu zrobił się bardziej rzadszy,bo w końcu miał za zadanie dobrze "wypłukać" silnik .
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dźwięk silnika, stukanie czy tak ma być ? 5 lata 1 miesiąc ago #12

  • Don Pedro
  • Don Pedro Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Moim celem jest urzeć młodo najpóźniej jak się da
  • Posty: 194
  • Otrzymane podziękowania: 18
  • Oklaski: 0
Gabriel napisał:
Na różnych filmach w necie często jeszcze bardziej klekocze.

No właśnie. Kumpel mówi, że jak klekocze to się zatrzymać sprawdzić czy jest silnik i jechać dalej :polew:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dźwięk silnika, stukanie czy tak ma być ? 5 lata 1 miesiąc ago #13

  • TataMichas
  • TataMichas Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • GTC 1F44-The Number Of The Beast
  • Posty: 1010
  • Otrzymane podziękowania: 54
  • Oklaski: 19
Gabriel napisał:
Trochę spokojniej, ale czekam na nagranie któregoś z kolegów jak jego silnik pracuje.

Może to nie WS i nie z 99 ale jakieś pojęcie oddaje:


Więcej i dokładniej tu:
www.roadstarclinic.com/forum/bike-talk/11670-knocking-noise
"Motorcycle is not collection of parts, it is collection of ideas" - Robert M. Pirsig
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dźwięk silnika, stukanie czy tak ma być ? 5 lata 1 miesiąc ago #14

  • Gabriel
  • Gabriel Avatar
  • Offline
  • Po kilku kilometrach
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Trochę spokojniej, ale czekam na nagranie któregoś z kolegów jak jego silnik pracuje.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dźwięk silnika, stukanie czy tak ma być ? 5 lata 1 miesiąc ago #15

  • Lord Zed
  • Lord Zed Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 953
  • Otrzymane podziękowania: 26
  • Oklaski: 5
I tak trzeba żyć :$: Artek ,ale wrócisz jeszcze do Yamahy? Może na 1900? :zebol:
Oszczędzaj wodę , pij piwo !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dźwięk silnika, stukanie czy tak ma być ? 5 lata 1 miesiąc ago #16

  • artek
  • artek Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Posty: 2305
  • Otrzymane podziękowania: 111
  • Oklaski: 13
Lord Zed napisał:
dokladnie tak. jeździć ,obserwować i się nie przejmować . też przechodziłem ten etap ale mi przeszło , to nie H-D że jedziesz z duszą na ramieniu :polew: chyba kusy kiedyś z tym próbował walczyć i dłubał w głowicach, ale nie pamiętam z jakim skutkiem. :lek:
Lord Zet jeżdżę HD co prawda od niedawna ale nie mam duszy na ramieniu :polew: wszystko wg zasady jak dbasz tak masz, Gabriel na podstawie filmiku trudno cokolwiek w tym przypadku zdiagnozować ... mój Radek w momencie sprzedania miał 70000 mil i nagina dalej bez problemu, jeżdzić, dbać dzwiękami się nie przejmować to w końcu pierdolone V2 :czad:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dźwięk silnika, stukanie czy tak ma być ? 5 lata 1 miesiąc ago #17

  • Gabriel
  • Gabriel Avatar
  • Offline
  • Po kilku kilometrach
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Naczytałem się i nasłuchałem w filmikach o pękniętym trybie od pompy oleju dla tego się boję. Czy zwykłem testerem da się sprawdzić ciśnienie ? Trzeba by go tylko wpiąć zamiast którejś rurki na chwilę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dźwięk silnika, stukanie czy tak ma być ? 5 lata 1 miesiąc ago #18

  • Lord Zed
  • Lord Zed Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 953
  • Otrzymane podziękowania: 26
  • Oklaski: 5
dokladnie tak. jeździć ,obserwować i się nie przejmować . też przechodziłem ten etap ale mi przeszło , to nie H-D że jedziesz z duszą na ramieniu :polew: chyba kusy kiedyś z tym próbował walczyć i dłubał w głowicach, ale nie pamiętam z jakim skutkiem. :lek:
Oszczędzaj wodę , pij piwo !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dźwięk silnika, stukanie czy tak ma być ? 5 lata 1 miesiąc ago #19

  • lenio
  • lenio Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 202
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 0
Jesli motocykl jeżdzi od dłuższego czasu OK , to radzę odpuścić, ja po zakupie też się przewrażliwiłem stukami i silnik był rozbierany w ramach gwarancji od sprzedającego i wszystko było OK, po prostu założyłem głośne wydechy a po pewnym czasie jak się przyzwyczaiłem powróciłem do oryginałów , potem zmieniłem olej na motul 7100 20W50 i chyba dużo mniej słychać lub wcale
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dźwięk silnika, stukanie czy tak ma być ? 5 lata 1 miesiąc ago #20

  • Gabriel
  • Gabriel Avatar
  • Offline
  • Po kilku kilometrach
  • Posty: 52
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Chodzi o stuknie / klekotanie. To, że gwiżdże/śwista przy dodaniu to normalne, w hondzie też tak było :)
Może taki jego urok. Na różnych filmach w necie często jeszcze bardziej klekocze.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.053 s.
Zasilane przez Forum Kunena