UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: stan oleju w silniku ?

O:stan oleju w silniku ? 14 lata 5 miesiąc ago #1

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4608
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
No Panowie, bez przesady ...
Kupujemy banke 4 litry i zalewamy, nie bede kupowal nowego litra aby wlac 100 :woohoo:
Zawsze na begnecie jest odpowiednia tolerancja, wiec bez problemu.
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:stan oleju w silniku ? 14 lata 5 miesiąc ago #2

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Widzę,Vpower jest że jesteś dokładny jak zegarek szwajcarski. Ja tam leje 4 litry i starcza. DO PIERWSZEJ WYMIANY KUPIŁEM NAJPIERW 4 LITRY. No i wylałem stary wlałem nowy no i po tej operacji przeczytałem w instrukcji że wlewa się 4,1 z duszą na ramieniu popędziłem po jeszcze jeden literek a w między czasie zadzwoniłem do Pitera i Uploada okazało się po sprawdzeniu jak na filmiku że nie trzeba dolewać tej setki bo bagnecie poziom był mniej więcej 2/3.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:stan oleju w silniku ? 14 lata 5 miesiąc ago #3

  • vpower
  • vpower Avatar
Ja sprawdzam w ten sposob:
1. wylewam stary - czyli widac ze olej byl:)
2. wlewam nowy - czyli wiem ze jest:)
3. wiedzac ze wlalem 4,1 litra po przejechaniu odpowiedniej liczby km wracam do punktu 1 :)

Jak ja bym mial takie tance z moto wyprawiac przed kazdym moim wyjazdem jak na filmiku z youtube to bym mlodych dostal.
RS ma polsucha miske olejowa co niesie za soba korzysc w postaci mniejszej wrazliwosci na niewielkie (ewentualne) braki oleju (obieg wymuszony a ilosc w zbiorniku nie rowna sie nigdy ilosci oleju w obiegu mowiac kolokwialnie)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:stan oleju w silniku ? 14 lata 5 miesiąc ago #4

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Dosyć to skomplikowane. I szczerze mówiąc raz tylko w taki sposób sprawdziłem olej. Jeśli wymieniasz go regularnie (ja to robię co 6 tys km) czyli około 4 tys mil. To wylewasz stary olej i wlewsasz nowy i jeździsz nie ma potrzeby sprawdzć. No chyba, że bierze Ci olej a to już inna bajka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:stan oleju w silniku ? 14 lata 5 miesiąc ago #5

  • perkusista
  • perkusista Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 266
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 2
Jakbyś przejrzał uważnie forum, to byś znalazł jak sprawdzać olej w silniku, chyba już dwa razy był podawany link do filmiku o tym... Dział techniczny... :

www.yamaha-roadstar.pl/index.php/forum-dyskusyjne/60-silnik/53-wymiana-oleju
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

stan oleju w silniku ? 14 lata 5 miesiąc ago #6

  • Lassos
  • Lassos Avatar
Pozdrawiam wszyskich pośiadaczy tych pięknych maszyn!
Jestem nowy jak widać kupiłem nie dawno rod stara 1700 no ,i poznaje go z waszą pomocą.
Mam pytanie jak sprawdzać stan oleju w silniku :
- na pracującym śilniku,czy wyłączonym ? pomóżcie-dzięki ! :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.044 s.
Zasilane przez Forum Kunena