UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: przebieg silnika / osiągi

O:przebieg silnika / osiągi 13 lata 10 miesiąc ago #21

  • Minister
  • Minister Avatar
NightRider napisał:
Piąty rowek od góry to 2 od dołu? Spróbuję z podniesieniem pływaka i zmniejszeniem PMS'a a jak będzie kiepsko pomyślę o dyszach. Tak tak regulacja gaźnika to dieło Wykrzyknika. NIe pozwolił mi nawt dotknąć tego karburatora tylko śrubki se poodkręcałem hehe :placzek:

Oj Night, Night! Moze na poczatek posluchasz zyczliwych i bedziesz mniej odkrecal manete....!

:evil:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:przebieg silnika / osiągi 13 lata 10 miesiąc ago #22

  • Prałat
  • Prałat Avatar
Mnie też czeka jeszcze regulacja, bo po operacji zmiany filtra na otwarty i dynojetach spalanie wychodzi 6,4 - 6,5 podczas jazdy mieszanej - trochę w korku, odkręcanie podczas wyprzedzania, trochę radosnej jazdy 130-140 i kilka km na maxa. Większość jednak lajtowo do 120. Wynik mnie nie zadowala.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:przebieg silnika / osiągi 13 lata 10 miesiąc ago #23

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Piąty rowek od góry to 2 od dołu? Spróbuję z podniesieniem pływaka i zmniejszeniem PMS'a a jak będzie kiepsko pomyślę o dyszach. Tak tak regulacja gaźnika to dieło Wykrzyknika. NIe pozwolił mi nawt dotknąć tego karburatora tylko śrubki se poodkręcałem hehe :placzek:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:przebieg silnika / osiągi 13 lata 10 miesiąc ago #24

  • Rocker
  • Rocker Avatar
Spróbuj opuścić iglicę o jeden rowek. Jeśli nie odczujesz żadnej dziury przy wchodzeniu na obroty to jest ok i powinien mniej spalić. Ja miałem iglicę na 3 rowku od góry i palił 5,7-6,2. Opuściłem iglicę na 5 rowek i teraz spalił 4,7. Jazda w tym samym stylu czyli trasa i ok 100km/h. PMS i 5 obrotów to jest nieco za dużo. Może masz nie taką dyszę pilot jet jak trzeba? Oryginał w yamasze kosztuje 33zł.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:przebieg silnika / osiągi 13 lata 10 miesiąc ago #25

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Nie ustawiłem tylko Ci ustawili.... :palec:
Dwa mozna by jeszcze okombinować z dyszami tylko musiał by je nabyć :-)
I najważniejsza sprawa maneta... :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:przebieg silnika / osiągi 13 lata 10 miesiąc ago #26

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Wydech V&H 2w1, filt otwarty KN w obudowe Barona, Dysze nie wiem, iglica tytanowa - 3 rowek od dołu. PMS chyba na pięć nie wiem bo ustawiałem poto by się nie dławił na wolnych przy wkręcaniu, ale to dlatego że w gaźniku jest mało paliwa. Rocker wszysto co było można już zrobiłem. Spalenie z ponad 8 litrów spadło do 5,45 - 5,9 w zależności od stylu jazdy. Pozostał jeszcze podniesienie pływaka i regulacja PMSem. I być moż wtedy spadnę poniżej piątki w długich przebiegach. Marzenie 4,5 - 4,8. ale wydaje się to być nie realne.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:przebieg silnika / osiągi 13 lata 10 miesiąc ago #27

  • Rocker
  • Rocker Avatar
NightRider napisał:
No cóż jak wyjęcie pompy nie pozwoli mi na zmniejszenie spalania tu juz tylko pozostajje kupno skutera,

A co masz w gaźniku? Jakie ustawienia, filtr, wydech? Może da się coś z tym zrobić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:przebieg silnika / osiągi 13 lata 10 miesiąc ago #28

  • NightRider
  • NightRider Avatar
No cóż jak wyjęcie pompy nie pozwoli mi na zmniejszenie spalania tu juz tylko pozostajje kupno skutera,
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:przebieg silnika / osiągi 13 lata 10 miesiąc ago #29

  • Bukol
  • Bukol Avatar
Pięknie palą RS-ki. Mój przed dłubaniem też między 5 a 6. A teraz od 6 do 8. Przy czym 8 to autostrada i 150-160 cały czas. Ale będę jeszcze walczył :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:przebieg silnika / osiągi 13 lata 10 miesiąc ago #30

  • Rocker
  • Rocker Avatar
Kwestia regulacji gaźnika. Ja swój robiłem sam a na początku palił 7 - 8l/100km. Teraz mam dyszę 195 a miałem 175. I teraz mi spalił jeżdżąc 90-110km/h 4,7 litra. Ale ja zmieniłem całkiem filtr powietrza na otwarty, zmieniłem dyszę pilot jet na oryginalną i pogrzebałem przy lince ssania bo gwiazdki mają czasem z nią problem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:przebieg silnika / osiągi 13 lata 10 miesiąc ago #31

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Wyjęcie pompmpy nie wpłynie na spalanie... Chceszżeby palił mniej zmień styl jazdy. Jak chcesz mniejszego spalania kup skuter... Wiesz ile Pali Kasi Suzuki? Ciut więcej niż Twoja gwiazdka a ma o połowę mniejszy silnik...
Podregulujemy Ci jeszcze gaźnik ale na mniejsze spalanie latając po Wawie nie licz... Do tego nie nalezysz do osób które latają spokojnie i powoli więc swoje spalanie po mojej regulacji powinieneś uważać za sukces :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:przebieg silnika / osiągi 13 lata 10 miesiąc ago #32

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Może brak pompy sprawia że moto mniej pali. Wyciągam swpoją bo jak czytam o spalaniu to mnie trafia. Mój po regulacji przy spokojnej jeździe pali 5,45 a przy waryjackiej 6,1. A jak czytam że wacha na koniec lipca ma kosztować ponad 5 zeta to mnie trzęsie jeszcze bardziej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:przebieg silnika / osiągi 13 lata 10 miesiąc ago #33

  • rober
  • rober Avatar
No niezły wynik Tomie , brak pompy działa trochę jak obniżony poziom w komorze pływakowej . Mój na tej samej trasie spalił 5,0 /100 bez plecaczka .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:przebieg silnika / osiągi 13 lata 10 miesiąc ago #34

  • Minister
  • Minister Avatar
TomHal napisał:
Umieszczę to w tym temacie, bo jest się czym chwalic:

Wracając z Berlina jadąc z Roberem w granicach 110 km / 130 km , z obciążeniem tj. plecaczek (Doro) pełne sakwy, kufer - polskie drogi czyli co kilka kilometrów wiocha gdzie trzeba zwolinic jak i miejsca gdzie trzeba stanąc, bez pompy paliwa wykręciłem 4,82 litra/100 km. Uważam to za zajefajny sukces jeżeli chodzi o spalanie na trasie. Czasami wolno nie znaczy tanio i oszczędnie ( jazda na Autobahn-nie w Niemczech - średnia 100 km/h wyszło mi 5,6 litra/100km )

:czesc:

Super wynik! Moje najlepsze spalanie w czasie eskapady do Berlina wyszło na poziomie 4,96 litra na 100. Jednak średnia to około 5,2 lista. Tomie! Szacun i garnek z głowy.

:cza:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:przebieg silnika / osiągi 13 lata 10 miesiąc ago #35

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Umieszczę to w tym temacie, bo jest się czym chwalic:

Wracając z Berlina jadąc z Roberem w granicach 110 km / 130 km , z obciążeniem tj. plecaczek (Doro) pełne sakwy, kufer - polskie drogi czyli co kilka kilometrów wiocha gdzie trzeba zwolinic jak i miejsca gdzie trzeba stanąc, bez pompy paliwa wykręciłem 4,82 litra/100 km. Uważam to za zajefajny sukces jeżeli chodzi o spalanie na trasie. Czasami wolno nie znaczy tanio i oszczędnie ( jazda na Autobahn-nie w Niemczech - średnia 100 km/h wyszło mi 5,6 litra/100km )

:czesc:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:przebieg silnika 14 lata 2 miesiąc ago #36

  • Lassos
  • Lassos Avatar
Tom Hal - wielkie dzięki za poprawienie mojego tematu i zamieszczenie w odpowiednim dziale, no i wsparcie psychiczne , które ostatnio miałem naderwane z przyczyn opisanych wcześnie. pozdrawiam i jesteś wielki hej. ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:przebieg silnika 14 lata 2 miesiąc ago #37

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3942
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Temat poprawiony i przeniesiony tak więc nie ma problemu ;)

Co do kolegi posiadającego VTX-a , to się nie przejmuj. Tak mają Ci którzy myślą, że posiadając moc między nogami mają ją również pod czapką. Więcej info o VTX-sie tutaj.
Osobiście jestem zdania, że prędzej jego wyżyłowany motorek spocznie na złomie niż nasze XV-ki.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:silnik 14 lata 2 miesiąc ago #38

  • jaca
  • jaca Avatar
Lassos nie martw się ta Honda będzie na złomie a nasze motorki będą jeszcze jeżdzić. :laugh:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:silnik 14 lata 2 miesiąc ago #39

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4608
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
To powiedz mu jeszcze aby z jakas tam Honda do Naszych gwiazdek nie wyskakiwal wiecej :evil:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:silnik 14 lata 2 miesiąc ago #40

  • Lassos
  • Lassos Avatar
Koledzy dziękuje wam bardzo za odpowiedzi i informacje co do przebiegui możliwości Road Stara.
Musiałem poruszyć taki wątek,ponieważ ostatnio dostałem "cios poniżej pasa",jak się dowiedziałem od znajomego po oględzinach mojej maszyny i stwierdzeniu przez niego że powinienem zbierać kase na remont silnika bo ma troche nakręcone.Sam kupił 2 letnią Honde VTX 1800 z przebiegiem 4000 mil i myśli że będzie obrażał mojego rumaka -ale byłem wpieniony, jak można coś takiego powiedzieć ,będzie się chwalił swoją Hondą nie znając naszych wspaniałych MASZYN .Sory że wam to opisałem ale jest mi lżej na sercu pozdrawiam ciepło hej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.044 s.
Zasilane przez Forum Kunena