UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: yamaha 1700 gaśnie

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #21

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Osobiście stawiam na słabo rozgrzany silnik i za szybkie zamknięcie ssania. W Shreku np. wyjeżdżając ostatnio z Gdyni (fatalna aura - deszcz i wilgotno), dopiero po przejechaniu kilku kilometrów zaprzestał prychania i dławienia się. Po około 10 min. kiedy rozgrzał się na dobre nie było problemów z jego pracą. Jadąc bez pompki wydusiłem z niego na autostradzie do Bydgoszczy 170 km, tak więc w przypadku nieszczelności układu zasilania podejrzewam że takiego rezultatu bym nie osiagnął (bez pompki nie zapominając)

PS. Oryginały filtrów bez problemu dostaniesz na www.motoakcesoria.pl
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #22

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Rocker ja nic nie wykluczyłem. Sam wiesz jak można naprawić czy doradzić coś przez forum. W tej sutuacji gdy spalanie jest bardzo ładne, sprawdzony caly układ paliwowy warto sprawdzić portasy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #23

  • Rocker
  • Rocker Avatar
czyli wszystko sprawdziłeś tylko nie portki (co koledzy skreślają). W sumie to na Road Star Clinic, jako częstą przyczynę takich niedomagań, koledzy o niebo mądrzejsi (czyt. bardziej doświadczeni) od nas podają nieszczelności na układzie zasilania silnika. Ja ze trzy razy uszczelniałem wszystko i myślałem, że zrobiłem to dobrze a przyczyna ciągle była ta sama - lewy luft. Uszczelniłem wszystkie połączenia - portki cylindry oraz portki gaźnik (jak już pisałem tam była przyczyna). Roboty wiele nie ma, inwestycji żadnych a można wyeliminować jedną możliwość. Kup starter fluid (sprey do rozruchu silników gaźnikowych), odpal silnik poczekaj aż się zagrzeje, nie gazuj i na równych obrotach psikaj w wymienione wyżej połączenia. Jak po psiknięciu obroty spadną albo silnik zgaśnie to znaczy że w tym miejscu ciągnie powietrze na lewo. Oczywiście jak psikasz to uważaj żeby nie psikać na filtr powietrza lub, gdy zdemontowany, w gardziel.

P.S. Spalanie 5,5l/100km jest spoko, nie zabijałbym się aby je zmniejszyć ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #24

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Kolego może zawitasz do przywitani i przedstawisz się wszystkim.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #25

  • aro
  • aro Avatar
strzelał kilka razy tylko po wymianie filtra paliwa. Więcej nie.

dławi się i gaśnie na wyższych obrotach - ale to nie jest reguła, bez znaczenia czy zimny czy ciepły
zdziwiło mnie troche spalanie. Przy jeździe średnio agresywnej spala 5,5 litra, chyba niewiele

Czy można spróbować jazdy bez filtra powietrza?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #26

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Czy silnik Ci poprostu gaśnie czy strzela, prycha i dławi sie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #27

  • aro
  • aro Avatar
pompa - terkocze
odpowietrzenie działa, wlew drożny, sprawdzałem pompując małą sprężarką powietrze do baku przez odpowietrzenie
pozostaje gaźnik ? czy może elektronika ?

chciałbym wymienić jeszcze filtr powietrza, kłopot z dostaniem oryginalnego wkładu bez przeróbek na (może jakieś namiary)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #28

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Przyczyn może byc kilka od niedrożnego odpowietrzenia baku, przez pompę do wspomnianych problemów z portkami ale to ostatnie raczej bym odpuścił.
spróbuj przejechać się z korkiem od innego moto o ile masz taką możliwość. Zdażał się już sytuacje że wciągało zbiornik ciśnienie...
Dwa jak pisał Seboka sprawdź pompę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #29

  • Rocker
  • Rocker Avatar
Demontowałeś może gaźnik? Ja miałem takie dziwne objawy bo miałem nie dokręconą obejmę na portkach przy połączeniu z gaźnikiem, moto na zimno zdychało, gasło, szło po zapaleniu jakiś czas i tak było aż się zagrzał. U mnie na obejmie śruba była tak zjechana że nie dało się tego dobrze przykręcić, musiałem śrubę wymienić na nową.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O: yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #30

  • Seboka
  • Seboka Avatar
Pompka paliwa, zakręć kran i na odpalonym silniku posłuchaj czy terkocze. Jeśli nie słychać to bym stawiał na pompkę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

yamaha 1700 gaśnie 13 lata 7 miesiąc ago #31

  • aro
  • aro Avatar
Witajcie
Pierwszy raz na forum

Od kilku tygodni zauważam taką przypadłość w maszynie:
Yamaha Road Star 1700 2004 r.
po wymianie świec i filtra paliwa a także sprawdzeniu drożności kranika i odpowietrzenia baku

często kiedy przekraczam jakieś 130 km/h silnik zaczyna przerywać i gaśnie. Tylko na chwilę pomagają redukcję i zmniejszenie prędkości i szybkie wyciągnięcie ssania (w desperacji). W rezultacie dochodzi do zatrzymania.

odczekam jakieś kilkanaście sekund odpalam i bez problemu maszyna rusza dalej. Rozpędzam się i objaw powtarza się ponownie. W sumie jakieś trzy cztery razy pod rząd aż po jakimś piątym razie jedzie bez zarzutu.

Również na postoju zauważyłem, że na wolnych obrotach pracuje bez problemu, jak tylko mocniej zakręcę manetką, silnik niekiedy przygasa. Ale to nie jest reguła

Z przyjemnością wysłucham wszelkich sugestii starszych kolegów. Starszych oczywiście doświadczeniem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.041 s.
Zasilane przez Forum Kunena