UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zapach benzyny

Odp: Zapach benzyny 13 lata 4 tygodni ago #1

  • margier
  • margier Avatar
Dzięki za info, u mnie jakoś się uspokoiło ale jak znowu tak będzie posłucham czy coś gdzieś nie syczy. Wymieniłem filtr paliwa i założyłem nowe zaciski. Odpowietrzenie było OK. Jak znów coś będzie czuć to sprawdzę tak jak napisałeś kolego.
A co do układu paliwowego to dowiedziałem się ostatnio, że warto sprawdzić dokręcenie dwóch śrub na klucz krzyżakowy w korku wlewu paliwa od spodu. Podobno czasem się odkręcają i rozlatuje się korek.
dziękuję i pozdrawiam, Marek
:wild:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapach benzyny 13 lata 4 tygodni ago #2

  • Fatumnus
  • Fatumnus Avatar
Witka!
Mnie spotkalo dokladnie to samo co Ciebie. Czulem benzyne czasami a czasami nie. Ale sie kapnalem co go boli

Pojezdzilem chwile, postalem przy motorze i po jakims czasie uslyszalem syczacy dzwiek i zapach benzyny. Gdzies jakos z gaznika. Rozebralem, przeczyscilem i poki co mam spokoj - przynajmniej z tym...
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapach benzyny 13 lata 1 miesiąc ago #3

  • margier
  • margier Avatar
Staram się jak mogę, czasu tylko brak - jak się pracuje siedem dni w tygodniu. Na chwilę obecną to zaliczone ok 500 km i przeziębienie dosyć solidne (po wymianie świec trzeba było je rozgrzać - tylko w koszuli i kamizelce niestety). Ale co dzień jak wyjeżdżam i wracam z pracy jest pogłaskany i nie powinien mnie tak straszyć ... :) :polew:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapach benzyny 13 lata 1 miesiąc ago #4

  • grzesieksiek
  • grzesieksiek Avatar
Nieśmiało sugerowałbym następującą teorię.Gdy motorek za długo stoi,czuje się zaniedbany i rozsiewa wokół siebie motoferomony o zapachu benzyny.Sam widzisz ,że jak się nim przejedziesz to wszystko wraca do normy.Jedyna na to rada-więcej jeździć mniej kombinować.Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapach benzyny 13 lata 1 miesiąc ago #5

  • margier
  • margier Avatar
I dziś nic nie śmierdziało, sam nie wiem co jest grane z tym zapachem benzyny, raz czuć a raz nie....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapach benzyny 13 lata 1 miesiąc ago #6

  • margier
  • margier Avatar
Witam, wszystko dziś sprawdziłem i jest OK, wężyk od odpowietrzenia nie zsunięty. Wycieków nie ma, a czuć benzynę - ewidentnie od motorku. Dziś się przejechałem nic nie śmierdziało, nawet jak postał też nic nie śmierdziało - więc sam nie wiem co jest grane. Zobaczymy jutro rano w garażu jak będzie. Co do świec to mam klucz który był razem z motorem i nim bezproblemowo się świece wymienia, do świec bliżej siedzenia wystarczy tylko podnieść zbiornik do góry ok 10 cm na tej jednej śrubie i jest ok.
Pozdrawiam, Marek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapach benzyny 13 lata 1 miesiąc ago #7

  • Cuba
  • Cuba Avatar
Tak jak napisał Michał poprostu trzeba zdjąć zbiornik , zdemontować co potrzeba i w odwrotnej kolejności zamontować , wtedy masz pewność że wszystko masz ok.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapach benzyny 13 lata 1 miesiąc ago #8

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Margier powiem Ci że szacunek za wymianę czterech świec w ten sposób. JA do wymiany świec zbiornik zdejmuję...
Wątpię żeby smród benzyny mógł się roznosić z pod ściągniętego wężyka odpowietrznika.. Otwór najzwyczajniej w świecie jest zbyt mały.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapach benzyny 13 lata 1 miesiąc ago #9

  • Prałat
  • Prałat Avatar
Wężyk odpowietrzenia baku znajduje się z prawej strony zbiornika pod konsolą od strony główki ramy. Jest taka opcja, że się zsunął, mało prawdopodobne, ale możesz sprawdzić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapach benzyny 13 lata 1 miesiąc ago #10

  • margier
  • margier Avatar
A gdzie ten wężyk jest i jak go zlokalizować ???, może rzeczywiście spadł i śmierdzi benzyna ale nie kapie nigdzie, poprosiłbym o instrukcję jak go sprawdzić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapach benzyny 13 lata 1 miesiąc ago #11

  • Prałat
  • Prałat Avatar
A nie zsuwałeś wężyka od odpowietrzenia baku? Mi kiedyś też pompka przepuszczał, innym razem kranik nie trzymał, ale wtedy ewidentnie kapało na silnik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zapach benzyny 13 lata 1 miesiąc ago #12

  • margier
  • margier Avatar
Witam
Ostatnio zmieniałem świece w RS XV 1700 i aby zmienić świece musiałem poluzować śrubę zbiornika - od strony siedzenia i unieść go do góry ok 10 cm. Po wszystkim zbiornik przykręciłem i było OK, następnego dnia wchodzę do garażu i czuję zapach benzyny, myślę że nie od moich pojazdów (jest to garaż w ciągu sąsiadujący ścianami) dziś znowu to samo, jak sprawdzałem moto nigdzie nic nie cieknie ani nic nie widać, śmierdzi w całym garażu - sam już nie wiem czy może jak zbiornik podnosiłem coś ściągnąłem i dlatego tak daje czy to od sąsiadów z garażu. Po wymianie świec jeździłem kilka km i nic mi nie śmierdziało, co ewentualnie mam jeszcze sprawdzić. Przy filtrze i pompie jest wszystko OK, kranik jest zamknięty to skąd może być ten smród benzyny ???
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.046 s.
Zasilane przez Forum Kunena