UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: gaznik za bogato za bogato ...

Odp: gaznik zabogato za bogato ... 11 lata 10 miesiąc ago #61

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
PMS nie jest do ustawiania wolnych obrotów - to raz, dwa służy li tylko do wzbogacenie czy też zubożenia mieszanki w pierwszych zakresach jego pracy. Ja osobiscie mam PMS-a wykręconego na 3,75 i mogę dobre 0,5 obrotu jeszcze wykręcić. Spalanie z Węgierskiej Górki - ca. 5,5 litra/100 km
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: gaznik zabogato za bogato ... 11 lata 10 miesiąc ago #62

  • Artur715160
  • Artur715160 Avatar
a ja taki fajny filmik znalazłem o zasadzie działania gaźnika proszę:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: gaznik zabogato za bogato ... 11 lata 10 miesiąc ago #63

  • facio07
  • facio07 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 0
Cornmencita Twoje spostrzeżenia są całkowicie zasadne, zgadzam sie z nimi w stu procentach. PMS wykęciłem tak bardzo tylko na próbę,teraz mam na 1.5 obr.Za jakiś czas wymienię dyszę wolnych obr na 37.5,bo taką mam.
avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: gaznik zabogato za bogato ... 11 lata 10 miesiąc ago #64

  • Cornmencita
  • Cornmencita Avatar
Facio 07 napisal
"Ja mam odwrotny problem ...za jasne.Spróbuj wykręcić PMS i
daj znać czy zmienił się kolor. Wykręciłem już prawie 4,5 obrotu i jakoś świeczki koloru nie zmieniły...."

Tylko czasem nie jezdzij z tak wykreconym PMS-em bo bedziesz zaraz pisal posta"kupie srube regulacyjna wolnych obrotow"

Powinien byc wykrecony wg mnie max 3,75 obrotow gdyz wykrecajac dalej sprezynka nie hamuje gwintu.

Gdy przy wykrecaniu PMS obroty nie zmieniaja sie, oraz gdy przy wkrecaniu nie zauwazysz takze delikatnego wzrostu obrotow to znaczy ze,albo:
# dysza wolnych obrotow jest za mala,oryginalna 35,warto sprobowac 37,5 lub 40
#przepustnica motylkowa jest zbyt bardzo uchylona i odsloniete sa dodatkowe otworki systemu wolnych obrotow.
Dzieje sie tak np gdy zamontujesz "velocity stack" czyli praktycznie nie masz filtra powietrza.
JEst wtedy taki jeden patent ale nie bede sie teraz wypowiadal poniewaz teraz go wlasnie tesuje i gdy sie sprawdzi podziele sie spostrzeżeniami w swoim topicu- Mikuni BSR...
Pozdro

Rafal
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: gaznik zabogato za bogato ... 11 lata 10 miesiąc ago #65

  • facio07
  • facio07 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 0
ŻWIREK napisał:
masz jakieś efekty typu "czasem strzeli w wydech " przy gwałtownym odcięciu.
Mi strzela w gaźnik,szczególnie jak zimny.Jak wymieniłem iglicę jakby mniej,na razie jeszcze kombinuję.
avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: gaznik zabogato za bogato ... 11 lata 10 miesiąc ago #66

  • ŻWIREK
  • ŻWIREK Avatar
Dzięki serdeczne! Jak się pozbędę szczawika to zaraz bede grzebał. małe pytanko: masz jakieś efekty typu "czasem strzeli w wydech " przy gwałtownym odcięciu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: gaznik zabogato za bogato ... 11 lata 10 miesiąc ago #67

  • facio07
  • facio07 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 0
ŻWIREK napisał:
. U mnie świece ciemny brąz. czyli za bogato też? mam prośbę : czy ktoś mógłby zamieścic fotkę gaznika ze wskazaniem śruby PMS? . :piw:

Ja mam odwrotny problem ...za jasne.Spróbuj wykręcić PMS i
daj znać czy zmienił się kolor. Wykręciłem już prawie 4,5 obrotu i jakoś świeczki koloru nie zmieniły.
Tu masz PMS;www.yamaha-roadstar.pl/index.php/pl/forum/Uk%C5%82ad-paliwowy/46685-Regulacja-ga%C5%BAnika-xv-1600-Road-Star?limit=20&start=20 w poście kol.Uploada. AIR/FUEL MIXTURE SCREW.
avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: gaznik zabogato za bogato ... 11 lata 10 miesiąc ago #68

  • ŻWIREK
  • ŻWIREK Avatar
Witam. U mnie świece ciemny brąz. czyli za bogato też? mam prośbę : czy ktoś mógłby zamieścic fotkę gaznika ze wskazaniem śruby PMS? DZIĘKI! sory że zawracam d. ale przy 4-latku mam mało czasu na siedzenie przed kompem. jeszcze raz dzięki. :piw:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: gaznik zabogato za bogato ... 11 lata 11 miesiąc ago #69

  • robrob
  • robrob Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • RS 1700
  • Posty: 1171
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 9
mój kumpel mówi że będziesz się martwił jak przestanie cykać w naszych silnikach
Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Re: Odp: gaznik zabogato za bogato ... 11 lata 11 miesiąc ago #70

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
to cykanie jest normalne nie przejmuj się, każdy to ma. :wild:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Odp: gaznik zabogato za bogato ... 11 lata 11 miesiąc ago #71

  • max power
  • max power Avatar
panowie chyba sie udalo zalozylem orginalna iglice ale bez podkladki od spodu no i ustawilem pms na troszeczke mniej niisz na 0.5 obrotu swiczki zaczynaja nabierac chyba wlasciwego kolorkukawy z mlekiem ...
tylko nadal sie zastanawiam co do tego cykania w silniku ??ikedy wlasciwie sie reguluje te zaworki???
jeszcze raz dzieki za rady ..i prosze dajcie mi znac co do tych zaworow i dzwiekow silnika ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: gaznik zabogato za bogato ... 11 lata 11 miesiąc ago #72

  • wcezary
  • wcezary Avatar
robrob napisał:
Czarek to nie jest problem to jest norma, jak dobrze nie rozgrzejesz silnika i go nie pogonisz kilka kilometrów to świece zawsze masz czarne, a ssanie nie powinno samo ci opadać, masz za luźne cięgło, za tym dzyndzlem od ssania jest gumka pod którą jest plastykowa nakrętka, dokręć ją troszkę i ssanie nie będzie samo opadać :wild:
wielkie dzięki :)))
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: gaznik zabogato za bogato ... 11 lata 11 miesiąc ago #73

  • max power
  • max power Avatar
jutro sobota i zaczne walcyc:waf: z moim sprzetem zaczne od rady Tom Hala ...i zobaczymy jak bedzie dam znac o efektach..i jeszcze jedna sprawa panowie po czym poznac ze trzeba regulowac zawory w tych naszych sprzetach???
bo po tych moich experymentach gaznikowych i zmiany oleju na syntetyk sie mnie cos zdaje ze na wysokich obrotach moj sprzet chodzi jak maszyna do szycia..a moze jusz kurcze przeczulony za mocno jestem ..:cooo:
jeszcze raz dzieki za wszelakie rady i podpowiedzi:lek:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: gaznik zabogato za bogato ... 11 lata 11 miesiąc ago #74

  • robrob
  • robrob Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • RS 1700
  • Posty: 1171
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 9
Czarek to nie jest problem to jest norma, jak dobrze nie rozgrzejesz silnika i go nie pogonisz kilka kilometrów to świece zawsze masz czarne, a ssanie nie powinno samo ci opadać, masz za luźne cięgło, za tym dzyndzlem od ssania jest gumka pod którą jest plastykowa nakrętka, dokręć ją troszkę i ssanie nie będzie samo opadać :wild:
Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): max power

Odp: gaznik zabogato za bogato ... 11 lata 11 miesiąc ago #75

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
No teraz mamy trochę info.
Osobiście ustawił był następująco (przy dyszy 165):
Iglicę na drugim rowku od góry.
PMS odkręcony na 2,5-2,75 obrotu.
Filtr przeczyść bo wygląda mi na brudny.

PS. Czym wyżej podniesiona iglica tym większy prześwit na przepustnicy co za tym idzie większy przepływ mieszanki. Nie zduszaj na siłę spalania. Przecież to maszyny mające ponad półtora litra i żeby poprawnie pracować muszą się czymś pożywić.
:wild:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): max power

Odp: gaznik zabogato za bogato ... 11 lata 11 miesiąc ago #76

  • wcezary
  • wcezary Avatar
Ze świecami mam podobny problem kiedy jeżdżę na krótkich odcinkach w ruchu miejskim. Na zimnym silniku przy otwartym ssaniu z wydechów wydostaje się nieco czarnego dymu jest to widoczne tylko w chłodniejsze dni.Po chwili jazdy ssanie samo "opada" i wtedy mam nieco problemów z ruszaniem spod świateł przy dławiącym się silniku. Przy rozgrzanym silniku wszystko zdaje się być w najlepszym porządku. Ciekawe, że kiedy zrobię jakąś trasę świece są koloru piaskowego. Najlepiej gdybym motórem wiecznie był w trasie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: gaznik zabogato za bogato ... 11 lata 11 miesiąc ago #77

  • max power
  • max power Avatar
dzieki za odpis ..
wiec rurki vance hines long shots
filter V&h w orginalnej puszce
dysze main jet 160 przedtem mialem 165 orginalna ale zmienilem myslac ze czym mniejsza tym mniej paliwa..i jeszcze jedno sprzet kupilem zima no i przwozilem w niezla sniezyce na otwartej orzycepce no a potem pare razy przepalalem zima ..i bawilem sie troszeczke obrotami no isie zaczelo..gaznik nie byl ruszany w czesniej..przed moja i mechanika interwencja ..
jeszcze raz dzieki za zainteresowanie ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: gaznik zabogato za bogato ... 11 lata 11 miesiąc ago #78

  • max power
  • max power Avatar
prubowalem trzeci zabek i na dyszy 165 , taka mialem orginalna...i dalej swieczki czarne..
pytanko czy jak daje iglice na dul izwiekszam rozmiar dyszy to sprzet niedostaje jeszcze wiecej paliwka??
i jeszcze jedno jak to jest z tym pms jak otrkrecam to wzbogacam mieszanke czy na odwrut???
jeszcze raz dzieki za podpowiedzi i zainteresowaniem moja gwiazdka...a propo co za filterek mam i rurki wrzucam fotke..
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: gaznik zabogato za bogato ... 11 lata 11 miesiąc ago #79

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Przede wszystkim nic nie trzeba naprawiać tylko wyregulować.
Jakie rury masz? Jeżeli akcesoryjne to dysza jest z lekka za mała. Jaki filtr powietrza jest założony?Potrzeba jest wiecej danych co do odpowiedniego ustawienia motonga - przynajmniej tego ustawienia wyjsciowego. Reszta to już dopieszczenie ustawienia.
Tak więc reasumując:
- typ wydechu
- typ filtra
- dyszę akcesoryjną masz od Dyno Jeta czy też innego producenta?
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): max power

Odp: gaznik zabogato za bogato ... 11 lata 11 miesiąc ago #80

  • kiwak
  • kiwak Avatar
wyprobuj z oryginalnym rozmiarem dyszy czyli albo 175 albo 182,5. Polecam ten drugi. Zabek bym ustawil na srodkowy czyli trzeci. Sprawdz jak wtedy chodzi...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.048 s.
Zasilane przez Forum Kunena