UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Zaworek membranowy.

Zaworek membranowy. 6 lata 7 miesiąc ago #41

  • Wojtas72
  • Wojtas72 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 643
  • Otrzymane podziękowania: 49
  • Oklaski: 3
LukaszGda napisał:
Wojtas tam nie ma nic specjalnie skomplikowanego co mogło by się zepsuć dmuchnij powietrzem jeśli kanały są drożne membrana cała dekielek także to działać musi.
Sprawdzę jeszcze ten kanalik podciśnienia.

LukaszGda napisał:
Może nie tam tkwi problem.
Usterka tego układu bardzo pasuje do moich objawów.
Kol. Krzych1700 poprzez wymianę membrany tego zaworka wyeliminował strzelanie z wydechu.
Ja podniosłem poziom paliwa-nic nie dało, regulowałem PSM-em w każdą stronę i też nic.
Ustawienie PSM na 0,75 obr trochę zmniejsza strzelanie ale go nie eliminuje, a silnik się wtedy dławi przy dodaniu gazu czyli PSM reaguje na reg.
Ostatnio (od ok. 2 mies.) często zdarza się kichnięcie w filtr powietrza przy dodaniu gazu , powodujące nawet zgaśnięcie zagrzanego silnika :nonie: :zly:
Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, a zwłaszcza ostatnie 30 dni.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zaworek membranowy. 6 lata 7 miesiąc ago #42

  • LukaszGda
  • LukaszGda Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 462
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 3
Wojtas72 napisał:
LukaszGda napisał:
Układ ten ma zadanie wzbogacić mieszankę gdy jedziemy z zamkniętą przepustnicą.
Przykładowo jedziesz sobie rozpędzony odpuszczasz gaz zamykając przepustnice silnik jest cały czas na wysokich obrotach i pojawia się problem w postaci ubogiej mieszanki.

To dla tego u mnie, po odpuszczeniu gazu, strzeli dwa razy i potem to już tylko "prycha" a ten objaw eliminuje małe dodanie ssania czyli właśnie wzbogacenie mieszanki.
LukaszGda napisał:
Układ wzbogacania aktywuje się na wskutek silnego podciśnienia jakie panuje w układzie dolotowym w momencie zamknięcia przepustnicy przy wyższych prędkościach.
membrana na wskutek podciśnienia odcina nam nadmiar powietrza i mieszanka staje się bogatsza.

No właśnie u mnie chyba nie odcina.
LukaszGda napisał:
Sprawdź czy membrana nie jest dziurawa oraz dekielek czy jest cały nie ma pęknięć

Membrana jest ok, dekielek był wypaczony-dotarłem jego płaszczyznę przylegania na płycie traserskiej.
Niestety objaw strzelania nie ustąpił.
Jak sprawdzić czy zaworek funkcjonuje? :mysli:

Wojtas tam nie ma nic specjalnie skomplikowanego co mogło by się zepsuć dmuchnij powietrzem jeśli kanały są drożne membrana cała dekielek także to działać musi.

Może nie tam tkwi problem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zaworek membranowy. 6 lata 7 miesiąc ago #43

  • Wojtas72
  • Wojtas72 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 643
  • Otrzymane podziękowania: 49
  • Oklaski: 3
LukaszGda napisał:
Układ ten ma zadanie wzbogacić mieszankę gdy jedziemy z zamkniętą przepustnicą.
Przykładowo jedziesz sobie rozpędzony odpuszczasz gaz zamykając przepustnice silnik jest cały czas na wysokich obrotach i pojawia się problem w postaci ubogiej mieszanki.

To dla tego u mnie, po odpuszczeniu gazu, strzeli dwa razy i potem to już tylko "prycha" a ten objaw eliminuje małe dodanie ssania czyli właśnie wzbogacenie mieszanki.
LukaszGda napisał:
Układ wzbogacania aktywuje się na wskutek silnego podciśnienia jakie panuje w układzie dolotowym w momencie zamknięcia przepustnicy przy wyższych prędkościach.
membrana na wskutek podciśnienia odcina nam nadmiar powietrza i mieszanka staje się bogatsza.

No właśnie u mnie chyba nie odcina.
LukaszGda napisał:
Sprawdź czy membrana nie jest dziurawa oraz dekielek czy jest cały nie ma pęknięć

Membrana jest ok, dekielek był wypaczony-dotarłem jego płaszczyznę przylegania na płycie traserskiej.
Niestety objaw strzelania nie ustąpił.
Jak sprawdzić czy zaworek funkcjonuje? :mysli:
Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, a zwłaszcza ostatnie 30 dni.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zaworek membranowy. 6 lata 7 miesiąc ago #44

  • LukaszGda
  • LukaszGda Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 462
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 3
Wojtas72 napisał:
W seryjnym gaźniku, z boku, pod białym okrągłym plastikowym dekielkiem znajduje się zaworek membranowy sterowany podciśnieniowo.
Podobno ma on wpływ na strzelanie z wydechu, czego od początku sezonu doświadczam :kolo:
Prośba do Was o informacje na jego temat, tzn: po co jest? jaki układ uruchamia/wyłącza? na czym polega jego weryfikacja zużycia?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Prośba do Moderatora o przeniesienie tego tematu do odpowiedniego działu tz: "Układ paliwowy".
Nie wiem dlaczego tu wylądował, podczas pisania wybrałem odpowiedni dział.

Układ ten ma zadanie wzbogacić mieszankę gdy jedziemy z zamkniętą przepustnicą.
Przykładowo jedziesz sobie rozpędzony odpuszczasz gaz zamykając przepustnice silnik jest cały czas na wysokich obrotach i pojawia się problem w postaci ubogiej mieszanki.
Układ wzbogacania aktywuje się na wskutek silnego podciśnienia jakie panuje w układzie dolotowym w momencie zamknięcia przepustnicy przy wyższych prędkościach.
membrana na wskutek podciśnienia odcina nam nadmiar powietrza i mieszanka staje się bogatsza.
Sprawdź czy membrana nie jest dziurawa oraz dekielek czy jest cały nie ma pęknięć.

:wild:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Wojtas72

Zaworek membranowy. 6 lata 7 miesiąc ago #45

  • krzych1700
  • krzych1700 Avatar
Ale gaźniki to będziesz miał w jednym paluszkiu :jahu:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zaworek membranowy. 6 lata 7 miesiąc ago #46

  • Wojtas72
  • Wojtas72 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 643
  • Otrzymane podziękowania: 49
  • Oklaski: 3
Chyba całą noc będę Krzyśku zgłębiał wiedzę mi przez Ciebie przekazaną :polew: tyle tego napisałeś...
Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, a zwłaszcza ostatnie 30 dni.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zaworek membranowy. 6 lata 7 miesiąc ago #47

  • krzych1700
  • krzych1700 Avatar
:dobrarobota
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zaworek membranowy. 6 lata 7 miesiąc ago #48

  • Wojtas72
  • Wojtas72 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 643
  • Otrzymane podziękowania: 49
  • Oklaski: 3
W seryjnym gaźniku, z boku, pod białym okrągłym plastikowym dekielkiem znajduje się zaworek membranowy sterowany podciśnieniowo.
Podobno ma on wpływ na strzelanie z wydechu, czego od początku sezonu doświadczam :kolo:
Prośba do Was o informacje na jego temat, tzn: po co jest? jaki układ uruchamia/wyłącza? na czym polega jego weryfikacja zużycia?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Najgorszy jest zawsze koniec miesiąca, a zwłaszcza ostatnie 30 dni.
Ostatnio zmieniany: 6 lata 7 miesiąc ago przez Wojtas72.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.042 s.
Zasilane przez Forum Kunena