UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Obnizenie tylnego zawieszenia

Obnizenie tylnego zawieszenia 10 lata 8 miesiąc ago #1

  • illusion
  • illusion Avatar
604 470 456 lub pisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; jeżeli nie będę mógł odebrać to napewno oddzwonię ( przy czym ostatnio coś jest nie tak z orange bo czasami jest problem z łącznością )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 10 lata 8 miesiąc ago #2

  • dario
  • dario Avatar
Cześć!
myślę o obniżeniu tylnego zawieszenia i mam kilka pytań, jak możesz to podaj nr tel.
Pozdr Darek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 11 lata 11 miesiąc ago #3

  • illusion
  • illusion Avatar
no to pierwsze dwa pytania rozszyfrowałem organoleptycznie :jahu: jutro mam w planie 300-400 km więc przetestuję nowe ustawienie ;

nadal jednak proszę o info użytkowników sprężyn progresywnych
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 11 lata 11 miesiąc ago #4

  • illusion
  • illusion Avatar
dzięki za info , jest w takim układzie szansa na zaoszczędzenie kasy na nową sprężynę .... odpowiedziałeś na pół pytania , ktoś odpowie na pozostałe 2 1/2 ? :zab:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 11 lata 11 miesiąc ago #5

  • facio07
  • facio07 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 0
Po zakupie mojego Radka miałem podobny problem co Ty,szczególnie podczas jazdy z plecaczkiem.Po napięciu sprężyny do połowy gwintu problem zniknął (prawie).
avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 11 lata 11 miesiąc ago #6

  • illusion
  • illusion Avatar
Rocker napisał:
Reguluje sie jedynie twardość zawieszenia poprzez scisniecie lub popuszczenie sprężyny na amortyzatorze.

Wrzucam tutaj pytania ponieważ nie chcę śmiecić nowym tematem :

- dla upewnienia się => przy mocowaniu amora od strony silnika (w jego osi) są dwie nakrętki , domyślam się że jedna jest kontrująca a drugą reguluję "ściśnięcie" sprężyny , dobry tor myślenia ?

- jakie jest zakres regulacji ( w Dragach na amorze była skala , tu nic nie widzę :mysli: ) ?

- mam obniżone zawieszenie , do tego Radek jest cholernie miękki i zbyt często sypię iskrami na wszelkich nierównościach , obawiam się że regulacja sprężyny nie wystarczy ... czy ktoś trenował wymianę sprężyny na np progresywną Barona i jaki jest efekt ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 1 tydzień ago #7

  • mario
  • mario Avatar
Krzychu, mam fotkę ale bez wymiarów.
zamówiłem zestaw u Ytelaka, jak przyjdzie możemy działać
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 1 tydzień ago #8

  • krzych1200
  • krzych1200 Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Jestem Bogiem Uświadom To Sobie
  • Posty: 1443
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 22
Ytelak daj fotkę tego zestawu obniżającego i podaj wymiary .Porobię parę sztuk .
793 029 792 Można dzwonić i tak rzadko odbieram :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 7 miesiąc ago #9

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
GOJA napisał:
czy juz po Naszej rozmowie telefonicznej zrobione amory ?

Już po wszystkim,wczoraj wieczorem wymieniłem olejek w przednich amorach,dzisiaj zrobiłem mały test i jest rewelacja.
Przod ładnie się ugina,nie dobija jak wcześniej,w połączeniu z twardszym tyłem mogę śmiało śmigać z bagażem bez żadnego dobijania,a jak pisałem wcześniej tył obniżyłem o ok.10-12 cm. no i teraz 150km/h i nie ma żadnego tańczenia na drodze co wcześniej się zaczynało już przy 110...
przypominam że przód zalałem Motulem 20w i wcale nie jest twardy,wszystko oczywiście dzięki wskazówką GOJI i reszty chłopaków:hej:
:cze: :cze:
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 7 miesiąc ago #10

  • GOJA
  • GOJA Avatar
czy juz po Naszej rozmowie telefonicznej zrobione amory ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 7 miesiąc ago #11

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
GOJA napisał:
to sie ciesze ze jestes zadowolony z amorka
co do oleju 20 w lej i mocno wsiskaj sprezyne (składaliśmy to we dwóch ) temat sprawdzony .
Na krótkiej nie oryginalnej kierownicy trzeba miec mocne rece ale przy oryginalnej bedzie si
powodzenia
to u mnie nie powinno być problemu bo kierę mam 121 cm. szer i o sporym zbliżeniu,własny wyrób,zrobiony pod siebie.
po niedzieli biorę się za przód,czyli wymiana olejku
jeszcze raz dzięki:piw: :cze:
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 7 miesiąc ago #12

  • GOJA
  • GOJA Avatar
to sie ciesze ze jestes zadowolony z amorka
co do oleju 20 w lej i mocno wsiskaj sprezyne (składaliśmy to we dwóch ) temat sprawdzony .
Na krótkiej nie oryginalnej kierownicy trzeba miec mocne rece ale przy oryginalnej bedzie si
powodzenia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #13

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
amortyzator pokonany.:hej:
dorobiłem podkładkę pod sprężynę gr.20 mm,tak jak pisał GOJA,tylko grubszą,regulację wstępnie dociągnąlem do połowy ale było trochę za sztywno,teraz jest skręcone o ok.20%,i jest super razem z bagazem 155kg. i zero dobijania.
oleju nie wymieniłem,bo amor jest gazowo-olejowy,nierozbieralny,oczywiście są zaklady co to rozbiorą i złożą zpowrotem do kupy z nowym olejem ale w mojej okolicy nic takiego nie ma,więc pozostała podkładka która zdala egzamin.
jeszcze jedna sprawa,jeżeli ktoś z Was będzie rozbierał sam amortyzator to niech wyciąga sprężynę od dołu,tam gdzie ona się opiera na tej cienkiej podkładcę pod spodem jest pierścień zabezpieczający i po ściśnięciu sprężyny wszystko fajnie schodzi,tylko sprężyna jest twarda i należy uważać przy ściskaniu,bo zęby przewyższą koszt nowego amorka:zebol:
Jeszcze pozostała mi wymiana oleju w przodzie i tu pytanie:
czy mogę zalać motulem 20W,czy wystarczy 15W,czy może wymienić sprężyny na progresywne,bo nie ma większego problemu z ich kupnem
dzięki za wszystkie cenne rady:cze: :cze: :cze:
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #14

  • GOJA
  • GOJA Avatar
sam oleju nie wymieniłem bo sie samemu nieda tylko i wyłącznie wymiany ojeju dokona zakład specjalistyczny .Ty tylko sam wstawisz podkładke .
Powodzenia wrazie pytań 502-058-020
Ostatnio zmieniany: 12 lata 8 miesiąc ago przez GOJA.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #15

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
dzisiaj odebrałem podkładkę 15mm. od tokarza,jutro kurier przywiezie olej do amortyzatora,kupiłem MOTULA 20W,spróbuję to co zrobił GOJA,piszę że jest ok. więc warto spróbować.jeżeli patent nie wyjdzie to kupię sprężyne na eBayu,mam tylko nadzieje że dam radę wymienić w nim olej:cze:
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #16

  • GOJA
  • GOJA Avatar
Jeszcze jedna sprawa,czy masz jakiś patent na zdjęcie sprężyny,jakiś ściągacz,i czy podkładka ma być grubości 100mm,bo to trochę sporo no i założyć będzie ciężko,ale zanim kupię gotowy zestaw chcę jeszcze tego spróbować

wystarczy sciagacz do sprezyn dostepny w warsztacie sam Ja zdjołem uzywajac prasy .Podladka wyatarczy 10-12mm.Załozyc od str krzyzaka .Niektóre firmy specjalizujace sie w amortyzatorach wymienia olej na gescierjszy .Koszt takiej wymiany w Gdańsku to około 250 zł .Mam aeszlifowany krzyżak ,wymieniony olej i wstawiona podkładke od 2 lat i jakos hula bez problemów.

cgi.ebay.com/ebaymotors/BARON-PERFORMANCE-SHOCK-SPRING-RR-YAM-ROAD-STAR-V-STAR-/230661474490?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item35b47ec8

to jest to, też widzę w Michigan, 100 dolców z wysyłką, na pewno oclą więc cła wyjdzie około 80 zł więc i tak śmieszne pieniądze a masz porządną twardą sprężynę która pisze nie buja jak seryjna, jest twarda i sztywna. To już pewnie i trzeba by zmienić olej na gęstszy w lagach, też mnie to czeka...

Najprosciej jest wyłorzyć kase i kupic w usa . Koszt tej sprezyny nie jest wcale taki tani 100,00zakup + przesyłka do polski 46,0 + cło.=530,00zł to sa smieszne pieniadze ? nie mierz wszystkich jedna miara !
czemu wymieniasz olej w lagach czy dobijaja kielichy czy ze jest spracowany .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #17

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
Gutek napisał:
no przeciez na ebayu masz sprezyny

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BARON-PERFORMANCE-SHOCK-SPRING-RR-YAM-ROAD-STAR-V-STAR-/230661474490?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item35b47ec8

to jest to, też widzę w Michigan, 100 dolców z wysyłką, na pewno oclą więc cła wyjdzie około 80 zł więc i tak śmieszne pieniądze a masz porządną twardą sprężynę która pisze nie buja jak seryjna, jest twarda i sztywna. To już pewnie i trzeba by zmienić olej na gęstszy w lagach, też mnie to czeka...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #18

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
pinhead napisał:
GOJA napisał:
obracasz krzyżak szlifujesz , pod sprezyne wkłdasz podkładke 100 mm wszystko razem montujesz i smigasz
Mogłes zobaczyc to u mnie jak byłes w polsce ,szkoda :cze:

Jeszcze jedna sprawa,czy masz jakiś patent na zdjęcie sprężyny,jakiś ściągacz,i czy podkładka ma być grubości 100mm,bo to trochę sporo no i założyć będzie ciężko,ale zanim kupię gotowy zestaw chcę jeszcze tego spróbować:cze:

Żebyś potem nie żałował zeszlifowania krzyżaka, osłabisz go a to ważna część, nowy 79$, sprężyna twardsza chwalą Barona z tego co pamiętam jest żółta i nie jest droga chyba że z amortyzatorem to coś prawie 400$ już. Ściągniecie zawieszenia nie jest takie trudne a już założenie zabrało mi kilka minut, podnośnik pod silnik i druga osoba żeby podniosła koło w momencie odkręcania pierwszej śruby tej przedniej na 17 mm ( z lewej strony trzeba odkręcić klakson żeby przykontrować bo się kręci), na tył ciężko się dostać, ja ściągnałem wydech tylko, założyłem 17mm taki jak na świece który miał możliwość założenia z drugiej strony klucza płaskiego, pieprznąć młotkiem i potem poszło łatwo. Pierwszy raz ciężki, potem zakładałem i ściągałem wszystko jak głupi, bajka. Nie zapomnij na gwinty dać Loctite 243.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #19

  • Gutek
  • Gutek Avatar
no przeciez na ebayu masz sprezyny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #20

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
GOJA napisał:
obracasz krzyżak szlifujesz , pod sprezyne wkłdasz podkładke 100 mm wszystko razem montujesz i smigasz
Mogłes zobaczyc to u mnie jak byłes w polsce ,szkoda :cze:

Jeszcze jedna sprawa,czy masz jakiś patent na zdjęcie sprężyny,jakiś ściągacz,i czy podkładka ma być grubości 100mm,bo to trochę sporo no i założyć będzie ciężko,ale zanim kupię gotowy zestaw chcę jeszcze tego spróbować:cze:
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.045 s.
Zasilane przez Forum Kunena