UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Obnizenie tylnego zawieszenia

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #21

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
Gutek napisał:
zaluz te gwintowane regulowane łączniki ale nie jakies samo ruby tylko firmowe niesłyszałm jeszcze zeby kous pękły a do tego najlepiej sztywniesza progresywana sprezyne i masz problem dobijania z głowy, mozna z pasazerem śmigać. Albo zrob jak ja wsadz pneumatyczne zawieszenie i masz duzo regulacji wysokosci samym nacisnieciem przycisku, A twardos w pare sekund ustawiasz pokrętłem
sprężyny progresywnej szukałem ale bezskutecznie,nie mam na nią żadnego namiaru,no chyba ze ktoś się chcę pozbyć bo ma za twardo,a puki co to zostaje zestaw na eBay..
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #22

  • Gutek
  • Gutek Avatar
zaluz te gwintowane regulowane łączniki ale nie jakies samo ruby tylko firmowe niesłyszałm jeszcze zeby kous pękły a do tego najlepiej sztywniesza progresywana sprezyne i masz problem dobijania z głowy, mozna z pasazerem śmigać. Albo zrob jak ja wsadz pneumatyczne zawieszenie i masz duzo regulacji wysokosci samym nacisnieciem przycisku, A twardos w pare sekund ustawiasz pokrętłem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #23

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
WITT33 napisał:
pinhead napisał:
WITT33 napisał:
Ja założyłem gwintowane i mam regulację od samej ziemi po enduro i to w parę minut, coś pięknego.
wlaśnie o taki efekt mi chodzi,jak możesz to napisz kto Tobie gwintował amorka,chyba że kupiłeś gotowy,znalazłem takie,ale cena 1200-1300 zeta.
widziałem jeszcze inny patent,zobacz fotki.....co o tym sądzisz:cze:

Coś podobnego mam tylko solidniejsze bo nie widzę tu regulacji konkretnej. Dałem 150 dolarów u tych gości :

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Road-Star-XV1600-Adjustable-Lowering-Link-Links-Kit-NEW-/180588436487?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item2a0be8d

To na zdjęciach Twoich jest niebezpieczne bo gwint musi być "schowany" minimum 2,5 cm dla zachowania sztywności. U mnie jest ponad 2,5 cm. Ten zestawik na eBay sprzedaje się w setkach sztuk, ciągle ktoś kupuje.


wygląda ciekawie,dobra robota,szykuję się do zakupu tego zestawu
dzięki..pozdrawiam:cze:
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #24

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
pinhead napisał:
WITT33 napisał:
Ja założyłem gwintowane i mam regulację od samej ziemi po enduro i to w parę minut, coś pięknego.
wlaśnie o taki efekt mi chodzi,jak możesz to napisz kto Tobie gwintował amorka,chyba że kupiłeś gotowy,znalazłem takie,ale cena 1200-1300 zeta.
widziałem jeszcze inny patent,zobacz fotki.....co o tym sądzisz:cze:

Coś podobnego mam tylko solidniejsze bo nie widzę tu regulacji konkretnej. Dałem 150 dolarów u tych gości :

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Road-Star-XV1600-Adjustable-Lowering-Link-Links-Kit-NEW-/180588436487?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item2a0be8d

To na zdjęciach Twoich jest niebezpieczne bo gwint musi być "schowany" minimum 2,5 cm dla zachowania sztywności. U mnie jest ponad 2,5 cm. Ten zestawik na eBay sprzedaje się w setkach sztuk, ciągle ktoś kupuje.
Ostatnio zmieniany: 12 lata 8 miesiąc ago przez WITT33.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #25

  • Rocker
  • Rocker Avatar
Widziałem takie gwintowane u kolegi Vpowera- pekniete . Dziękuje postoje
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #26

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
WITT33 napisał:
Ja założyłem gwintowane i mam regulację od samej ziemi po enduro i to w parę minut, coś pięknego.
wlaśnie o taki efekt mi chodzi,jak możesz to napisz kto Tobie gwintował amorka,chyba że kupiłeś gotowy,znalazłem takie,ale cena 1200-1300 zeta.
widziałem jeszcze inny patent,zobacz fotki.....co o tym sądzisz:cze:
Załączniki:
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #27

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
Ja założyłem gwintowane i mam regulację od samej ziemi po enduro i to w parę minut, coś pięknego.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #28

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
ja rownież przerabiałem temat obniżenia tylu,obrócenie krzyżaka nie wiele da bo ok.3-4 cm,jak obróciłem krzyżak i zestawiłem motor z podnośnika było już widac że się obnizył,bo wcześniej był przeswit pod błotnikiem jak w enduro,ale to było za mało,rozebrałem tył wyjąłem wachacz i dorobiłem mocowanie amortyzatora z przesunięciem o ok.1cm.po zestawieniu motocykla efekt był zadowalający,koło znacznie chowało się w błotnik w sumie obniżyłem ok.10cm. i było fajnie :g: do czasu kiedy zabrałem bagaż,niewielki bo 56 kg.:d: najgorzej kiedy jest na drodze bujanie to iskry walą spod ramy,jak jade solo co robię częście jest ok.Amortyzator skręciłem do oporu,ale nie wiele to dało,chyba jest za miękka spręzyna,jeszcze raz rozbiorę podłożę podkładkę jak radzą koledzy i wymienię olej tylko nie wiem na jaki,i zobaczymy co to da,bo motoru nie chcę podnosić,chyba że wymiana sprężyny na progresywną której nie można dostać:oj:
Załączniki:
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #29

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
Mogę Ci sprzedać obydwa ramiona biegnące obok amorka bo ja akurat swój podnosiłem 2 dni temu ;-) tyle że to co mam nie jest oryginalne na wysokość a obniża moto od oryginału o jakieś 2-3 cm więc jak chcesz, jak masz oryginalny wydech to solo spokojnie ale we dwójkę raczej nie za bardzo. Ja podniosłem moto tak że jest prawie nad oponą prześwit pod błotnikiem, preferuję bezpieczeństwo od wyglądu, takie mamy drogi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #30

  • GOJA
  • GOJA Avatar
niekoniecznie z pasażerem bo bedzie dobijac ,chyba ze wymienisz olej w amortyzatorze i dasz podkładke .Bedzie twardo ale nie dobijesz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #31

  • mario
  • mario Avatar
Czy po takiej przeróbce można jeździsz z pasażerem i bagażami, czy tylko solo ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #32

  • krzych1200
  • krzych1200 Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Jestem Bogiem Uświadom To Sobie
  • Posty: 1443
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 22
793 029 792 Można dzwonić i tak rzadko odbieram :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #33

  • GOJA
  • GOJA Avatar
obracasz krzyżak szlifujesz , pod sprezyne wkłdasz podkładke 100 mm wszystko razem montujesz i smigasz
Mogłes zobaczyc to u mnie jak byłes w polsce ,szkoda :cze:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #34

  • Gutek
  • Gutek Avatar
mozna obrucic krzyzak, ale nie wiem jak w u ciebie bo w warriorze trzeba go troche zeszlifowac, ja nie polecam oszczedzac na tej czynnosc bo moze sie odbic na bezpieczenstwie. Albo wydluzasz te metalowe ramiona ktore sa przy amorku po jego obu stronach, ale zamaist tego wstawiasz regulowany zestaw. Ewentualnie mozna zmieniac krzyzaki na dedykowane,
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #35

  • Rocker
  • Rocker Avatar
Reguluje sie jedynie twardość zawieszenia poprzez scisniecie lub popuszczenie sprężyny na amortyzatorze. Obniżyć możesz przez obrocenie krzyzaka (tzw. flip) ale ja tego nie robiłem więc może ktoś inny podrzucić szczegóły.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Obnizenie tylnego zawieszenia 12 lata 8 miesiąc ago #36

  • FreeRaider
  • FreeRaider Avatar
Panowie mam pytanie odnosnie obnizania Waldka.Jak to zrobic najprosciej?Trzeba koniecznie kupic zestaw czy jest tam jakas regulacja ktora to umozliwi?Moj sprzet byl podwyzszony bo pomiedzy kolo a blotnik mozna wsadzic dwie dlonie i zaklaskac.Z bagazami i Zonka na dlugi wyjazd jest ok,ale teraz latam solo.Wieczorkiem dodam zdjecia,ocenicie czy to ustawienie jest fabryczne.

Z Gory dziekuje za rady./Mariusz z Dublina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.046 s.
Zasilane przez Forum Kunena