UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Rozkodowanie VIN i tabliczki znamionowej

Rozkodowanie VIN i tabliczki znamionowej 7 lata 1 tydzień ago #1

  • Hipis
  • Hipis Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 629
  • Otrzymane podziękowania: 34
  • Oklaski: 3
wiesio napisał:
Dzięki Wemar, longjohn, Pirania i wszystkim za zainteresowanie dzień faktycznie miałem słaby, co to jest PMS ??? Nie mam pojęcia, może mnie dopadło.

PMS

:polew:
Czyń miłość a nie wojnę :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozkodowanie VIN i tabliczki znamionowej 7 lata 1 tydzień ago #2

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
longjohn napisał:
Z prawej strony oczywiście tylko tabliczka włazi troche pod bak .O oto nieudane foto.Może cos zobaczysz

A teraz Panie longjon może być :mysli:


Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozkodowanie VIN i tabliczki znamionowej 7 lata 1 tydzień ago #3

  • longjohn
  • longjohn Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 273
  • Otrzymane podziękowania: 22
  • Oklaski: 10
Z prawej strony oczywiście tylko tabliczka włazi troche pod bak .O oto nieudane foto.Może cos zobaczysz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozkodowanie VIN i tabliczki znamionowej 7 lata 1 tydzień ago #4

  • wiesio
  • wiesio Avatar
dzięki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozkodowanie VIN i tabliczki znamionowej 7 lata 1 tydzień ago #5

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozkodowanie VIN i tabliczki znamionowej 7 lata 1 tydzień ago #6

  • wiesio
  • wiesio Avatar
Mógłbyś jeszcze mi napisać longjohn, czy ta naklejka ma być z prawej czy z lewej strony ramy rozumiem, że to w okolicy główki gdzieś?
Ostatnio zmieniany: 7 lata 1 tydzień ago przez wiesio.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozkodowanie VIN i tabliczki znamionowej 7 lata 1 tydzień ago #7

  • kusy
  • kusy Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Była Yamaha jest coś innego
  • Posty: 1825
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 12
Dokładnie. Wszystkie Moje Radki tak się zaczynały.
Obecnie R 1150 GS i R 1200 RT
Lepiej panować w Piekle niż być sługą w Niebie- John Milton
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozkodowanie VIN i tabliczki znamionowej 7 lata 1 tydzień ago #8

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
JY - to oznaczenie Yamahy, AVP to część oznaczenia modelu XV i to jest wspólne dla całej rodziny RS'ów. Następnie są dwie cyfry, które określają pojemność w setkach ccm.
Jeżdżę, bo lubię :)
Ostatnio zmieniany: 7 lata 1 tydzień ago przez wemar.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozkodowanie VIN i tabliczki znamionowej 7 lata 1 tydzień ago #9

  • wiesio
  • wiesio Avatar
Wrzucam zdjęcie jak obiecałem , obróbka była drobnym piachem, nie grubym śrutem, a wyglada jakby szlifierką pocisnął. Na Junakach czy innych emkach takich problemów nie było . Jeszcze jedno pytanie: czy u was też zaczyna się od JYAVP? W każdym RS tak jest?
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 7 lata 1 tydzień ago przez wiesio.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozkodowanie VIN i tabliczki znamionowej 7 lata 2 tygodni ago #10

  • wiesio
  • wiesio Avatar
Tak, pod jedna mam o olejach , a drugiej jeszcze od lakiernika nie odebrałem. Numer nie jest ani wybijany, ani grawerowany to jest obróbka elektroiskrowa, jest to tak słabe... zresztą zrobię zdjęcia sami sobie zobaczycie jak po piachu to wyglada. Dzięki Wemar, longjohn, Pirania i wszystkim za zainteresowanie dzień faktycznie miałem słaby, co to jest PMS ??? Nie mam pojęcia, może mnie dopadło.
Ostatnio zmieniany: 7 lata 2 tygodni ago przez wiesio.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozkodowanie VIN i tabliczki znamionowej 7 lata 2 tygodni ago #11

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
wiesio napisał:
Wybity to może miałeś w Ursusie, tu mamy numery wypalone, mogę Ci wysłać zdjęcie jak to wyglada po piaskowaniu, cały nie poszedł ale dwie pierwsze litery prawie niewidoczne. Prośba była o poglądowe zdjęcie gdzie co na tabliczce jest napisane, czytaj ze zrozumieniem. Zdjęcie tabliczki, jak zdjęcie dowodu??? O czym Ty do mnie? Na każdej aukcji w Allegro masz numer VIN podany na tacy. Nie szukaj sensacji tam, gdzie jej nie ma . Administrator, zamknij już może ten temat, bo jeden każe mi szukać Numeru w dowodzie, a drugi robi że mnie naciagacza? Napisze może jaśniej, żeby rzeczoznawca zrobił mi opinie, potrzebuje papier z rozkodowaniem Vinem i poglądowe zdjęcie z opisem co jest na tabliczce znamionowej ze STEMPLEM SERWISU i taki był cel napisania tego posta. Prośba była o kontakt do serwisu, a nie o pana Benia z numeratorami do zalegalizowania kradzionego motocykla.

A zaglądałeś jak radziłem pod puszki boczne :nnie: ,bo jak masz fabryczne to tam powinna być naklejka zgodna z Twoją tabliczką :zab:
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozkodowanie VIN i tabliczki znamionowej 7 lata 2 tygodni ago #12

  • Pirania
  • Pirania Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Stratoliner Midnight Star
  • Posty: 753
  • Otrzymane podziękowania: 52
  • Oklaski: 5
wemar napisał:
Numery są grawerowane (przynajmniej u mnie)

Marek. U mnie również, wiec nie masz "popsutego" motocykla :)
wemar napisał:
Poza tym, PMS cię dopadł?

Dzięki, o tym samym pomyślałem. Może kolega zły dzień miał. B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozkodowanie VIN i tabliczki znamionowej 7 lata 2 tygodni ago #13

  • longjohn
  • longjohn Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 273
  • Otrzymane podziękowania: 22
  • Oklaski: 10
Zdjécia tabliczki ci nie poslę bo częściowo jest pod bakiem. Tabliczka biała wykonana z foli samoprzylepnej
z wierzchu jakby foliowana sliska.
Na tabliczce: data produkcki
VIN
producent :yamaha itd..
Waga motocykla netto lbs
max waga dopuszczalna
Rozmiar opony przedniej
Rozmiar opony tylnej
i to wszystko w języku angielskim ( moto kupione w Nowym Orleanie )
MYslę ,że możesz to wydrukować na jakims pap.samoprzylepnym i zafoliować.
Tabliczka ma wymiar 25 x80
Jedynie numer vin jest więszą czcionką i wytłuszczoną.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozkodowanie VIN i tabliczki znamionowej 7 lata 2 tygodni ago #14

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Numery są grawerowane (przynajmniej u mnie).
Dostałeś namiar na przedstawiciela producenta. VIN ma stały układ informacji, ale część z nich (pozycje 4-9) są do dowolnego wykorzystania przez producenta. Zatem tylko on dokładnie odpowie co tam jest wpisane i jak to się przekłada na wyposażenie motocykla.
Numer VIN jest wpisany w dowodzie - rubryka E - chyba, że masz motocykl z czasów przed ujednoliconym numerem identyfikacyjnym, to możesz mieć tam cokolwiek, ale wtedy VIN'u nie ma wogóle i nikt go nie wymyśli.

Poza tym, PMS cię dopadł?
Jeżdżę, bo lubię :)
Ostatnio zmieniany: 7 lata 2 tygodni ago przez wemar.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozkodowanie VIN i tabliczki znamionowej 7 lata 2 tygodni ago #15

  • wiesio
  • wiesio Avatar
Wybity to może miałeś w Ursusie, tu mamy numery wypalone, mogę Ci wysłać zdjęcie jak to wyglada po piaskowaniu, cały nie poszedł ale dwie pierwsze litery prawie niewidoczne. Prośba była o poglądowe zdjęcie gdzie co na tabliczce jest napisane, czytaj ze zrozumieniem. Zdjęcie tabliczki, jak zdjęcie dowodu??? O czym Ty do mnie? Na każdej aukcji w Allegro masz numer VIN podany na tacy. Nie szukaj sensacji tam, gdzie jej nie ma . Administrator, zamknij już może ten temat, bo jeden każe mi szukać Numeru w dowodzie, a drugi robi że mnie naciagacza? Napisze może jaśniej, żeby rzeczoznawca zrobił mi opinie, potrzebuje papier z rozkodowaniem Vinem i poglądowe zdjęcie z opisem co jest na tabliczce znamionowej ze STEMPLEM SERWISU i taki był cel napisania tego posta. Prośba była o kontakt do serwisu, a nie o pana Benia z numeratorami do zalegalizowania kradzionego motocykla.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozkodowanie VIN i tabliczki znamionowej 7 lata 2 tygodni ago #16

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Sięgnąłem do przepisów - jednak tabliczka powinna być.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 31 GRUDNIA 2002 r.

w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. Nr 32 poz. 0262)

Załącznik nr 4

WYMAGANIA DOTYCZĄCE TABLICZKI ZNAMIONOWEJ

§ 1.

Tabliczka znamionowa powinna być umieszczona przez producenta albo przez jego upoważnionego przedstawiciela. W przypadku braku tabliczki znamionowej mają zastosowanie odrębne przepisy o tabliczce zastępczej.

§ 2.

1. Tabliczka znamionowa powinna być trwale przymocowana w widocznym i łatwo dostępnym miejscu na części, która nie daje się łatwo usunąć lub wymienić. Powinna ona podawać w sposób czytelny i nieścieralny informacje w następującej kolejności:

1) nazwa producenta (marka);

2) numer świadectwa homologacji typu pojazdu;

3) numer identyfikacyjny pojazdu VIN, a w razie jego braku - rozpoznawczy numer podwozia/nadwozia pojazdu;

4) dopuszczalna masa całkowita pojazdu, a w przypadku motocykli i motorowerów zamiast dopuszczalnej masy całkowitej poziom hałasu zewnętrznego na postoju w dB (A) przy prędkości obrotowej wyrażonej w obr/min;

5) dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów w przypadku pojazdu samochodowego przeznaczonego do ciągnięcia przyczepy;

6) dopuszczalne obciążenia osi podane w kolejności od przodu do tyłu;

7) w przypadku naczepy, dopuszczalne obciążenie pionowe na urządzenie sprzęgające;

8) jeżeli wartości maksymalne mas i obciążeń są większe niż dopuszczalne, to należy podawać również te wartości; dane powinny być wówczas podane w dwóch kolumnach: dopuszczalne - po lewej i maksymalne - po prawej stronie;

9) producent może podać dodatkowe dane, zamieszczając je poniżej lub obok, poza wyraźnie zaznaczonym prostokątem zawierającym jedynie dane przewidziane w pkt 1-8.

2. W przypadku motocykli i motorowerów obowiązuje podanie danych wymienionych w ust. 1 pkt 1-4, przy czym dane określone w ust. 1 pkt 2 i 4 mogą być umieszczone poza tabliczką znamionową.

Przepisy nie określają w żaden sposób jak ma tabliczka wyglądać. W przypadku naszych motocykli muszą znaleźć się na niej następujące dane:

1. YAMAHA
2. numer homologacji z rubryki K dowodu rejestracyjnego (u mnie nic w tej rubryce nie ma).
3. JYAVP... - dane z rubryki E dowodu rejestracyjnego
4. poziom hałasu i obroty (np. 96dB/2650 obr/min.)

Ponieważ przepis nie określa wzoru tabliczki, to - ale to moja interpretacja - nie musi być wykonana w punkcie diagnostycznym. Równie legalna będzie tak wykonana we własnym zakresie - np. laser na tabliczce aluminiowej, byle podać na niej te cztery istotne informacje, które wymieniłem wyżej.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozkodowanie VIN i tabliczki znamionowej 7 lata 2 tygodni ago #17

  • pinhead
  • pinhead Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Posty: 1324
  • Otrzymane podziękowania: 102
  • Oklaski: 14
Ja nie mam tabliczki praktycznie od samego początku :taj: nie wytrzymała mojej inwencji twórczej :lek:
Nikt nigdy się nawet nie pytał gdzie jest jakaś tabliczka,czy to na przeglądzie,czy kilka razy podczas kontroli :cooo:
Dziwiło mnie to,ale byłem przygotowany,że w razie czego to bym powiedział,że nie wiem gdzie jest i czy ma w ogóle być. Jest wybity vin na ramie i reszta jak piszę wemar jest w dowodzie.
Wiele Radków i Waldków widziałem bez naklejki,szczególnie takich po przeróbkach :piw:

Zapomniałem dodać,że tabliczka jak jest to musi być czytelna.
Jeszcze jedna sprawa...czy przypadkiem drugiej tabliczki nie ma pod którąś z bocznych osłon.
Ja z tego co pamiętam to jak swoje sprzedawałem to usuwałem coś takiego.
Powinna być na wewnętrznej ściance którejś z puszek bocznych.
Jeżeli się uprzesz,że by taką zrobić,to w każdym punkcie co zajmują się reklamą, zrobią to za "parę zł"
Całowanie w rękę nagiej kobiety to strata czasu
Ostatnio zmieniany: 7 lata 2 tygodni ago przez pinhead.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozkodowanie VIN i tabliczki znamionowej 7 lata 2 tygodni ago #18

  • agust
  • agust Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 234
  • Otrzymane podziękowania: 10
  • Oklaski: 1
bite musi być to jest fakt nie podważalny .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozkodowanie VIN i tabliczki znamionowej 7 lata 2 tygodni ago #19

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
agust napisał:
... ja swego czasu miałem virago i ta niestety nie miała tabliczki , przegląd przeszła a i policja się nie czepiała to zależy czy trafi na znawce tematu ...
To nie kwestia "znawcy tematu". Wiele motocykli (i nie tylko) nie posiada tabliczek znamionowych, bo producent ich w nie nie wyposażył. Mają i muszą natomiast posiadać trwałe oznaczenie na ramie motocykla.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rozkodowanie VIN i tabliczki znamionowej 7 lata 2 tygodni ago #20

  • agust
  • agust Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 234
  • Otrzymane podziękowania: 10
  • Oklaski: 1
tabliczka powinna być do przeglądu rejestracji , z tym że ja swego czasu miałem virago i ta niestety nie miała tabliczki , przegląd przeszła a i policja się nie czepiała to zależy czy trafi na znawce tematu , a pod linkiem procedura zastępczej powiatmyszkowski.eboi.pl/Procedure/Details/a015fe8d-6c78-4978-b15e-e0fe178c6cca
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.045 s.
Zasilane przez Forum Kunena