UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Łożyska koła - tył

Odp: Łożyska koła - tył 11 lata 6 miesiąc ago #1

  • sosnos
  • sosnos Avatar
Witaj Kiwak,

powiedz prosze gdzie nabyłeś łożysko te do tylniego koła "koszykowe lozyszko/male waleczki."

musze swoje wymienic.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Łożyska koła - tył 11 lata 7 miesiąc ago #2

  • kiwak
  • kiwak Avatar
ja sam wymienialem lozyska z tylu i z przodu.
Z tylu sa 2 rodzaje lozysk. te po zewnetrznej stronie to sa zwykle, kupisz nawet w zelazniaku po symbolu. Groszowe sprawy. Jak uszczelniacza nie zniszczysz to bedzie ok, jak zniszczysz to nawet jamacha ma w groszowej sprawie.
Zrob to jak je wybijesz.

Gorsza sprawa jest z tymi co sa wewnatrz, bo tam jest taki walek prowadzacy i na nim koszykowe lozyszko/male waleczki. U mnie byl ten trzpien na koszyku wyjechany i musialem wymienic. To lozysko juz nie bylo do dostania w zelazniaku, ale z tego co pamietam z uszczelniaczem i tym trzpieniem kosztowalo kolo 40 euro ?

500 pln to przesada.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Łożyska koła - tył 11 lata 7 miesiąc ago #3

  • Drut66
  • Drut66 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 586
  • Otrzymane podziękowania: 16
  • Oklaski: 2
Hamulce raczej nie bo w zwiazku z tym ze mam przednia tarcz lekko krzywa(jestem w trakcie szukania) w koncowej faze hamowania wspomaganm sie tylem wiec tyl jest uzywany czesciej niz powinien byc i hamuje jak zyleta..a pas?co z nim moze byc ?naciągnięty jest odpowiednio wiec co wiecej z nim moze byc?co do lozysk to jesien i zima dlugie wiec wymienie je...wyczytalem ze w serwisie wolaja kiolo 500zl za łoza i uszcz to znaczy ze sa jakies specjalne ze zlota czy co?a jesli kupie w hurtowni to beda mniej wytrzymalsze?o co chodzi z ta cena?
Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Łożyska koła - tył 11 lata 7 miesiąc ago #4

  • kiwak
  • kiwak Avatar
A moze to po prostu pas? Jak jedzie sie gladko, to moze nie lozyska. A moze zapiekl Ci sie tylny hamulec?

Jak nie powyzsze to bym myslal rzeczywiscie o lozychach. Wymienic dasz rade sam zapewne a koszt nie zabija. Rozbierz, ocen I ... Wtedy zamawiaj
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Łożyska koła - tył 11 lata 7 miesiąc ago #5

  • Metal
  • Metal Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Metal
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 40
  • Oklaski: 8
Podnieś tył motocykla,pokręć tylnym kołem,poruszaj na boki ... zawsze czegoś wstępnie się dowiesz o stanie łożysk :mysli: tak mi się wydaje :lek:
SPOŻYCIE CYJANKU W MŁODOŚCI ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA W WIEKU PODESZŁYM
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Łożyska koła - tył 11 lata 7 miesiąc ago #6

  • Drut66
  • Drut66 Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 586
  • Otrzymane podziękowania: 16
  • Oklaski: 2
Witam troszke odświeżę temat łozysk poniewaz mysle ze mam je do wymiany..chodzi o to ze przy pewnej predkosci ok 40km plus minus jak puszcze na luz to gdzies z okolic wlasnie tylnego kola dobiega taki specyficzny dzwiek nie wiem dziwne wycie..niejest to jakies super glosne ale jadac motorenm zawsze mam dziwne zboczenie i przysluchuje sie dzwieka jakie wydobywa sprzet i wlasnei to przykulo moja uwage)moze jestem przewrazliwiony)ale dzwiek troszke mnie wkurza mysle ze to łozyska..dodam ze jedzie sie gladko nie ma jak ktos wczesniej napisal wrazenia jazdy na zdapce.tylko takie sobie wycie przy okrerslonej predkosci...
Jazda na motocyklu to najlepsza rzecz, jaką można robić w ubraniu....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Łożyska koła - tył 12 lata 1 tydzień ago #7

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Mi sie zamiennikow nie udało dostać, wziąłem więc od yamahy. Ciekawe czy coś znajdziecie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Łożyska koła - tył 12 lata 1 tydzień ago #8

  • Metal
  • Metal Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Metal
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 40
  • Oklaski: 8
Maro napisał:
...jak człowiek rozbiera swoją "gwiazdkę" to jakiś taki otumaniony chodzi....
Mam nadzieję ,że nie tylko ja tak mam ...:cooo:

he,he :dobrarobota jak ja mam coś do rozkręcenia to zawsze mam obawy,że po złożeniu nie będzie działać :co:

Nawet gdy mam wymienić głupią żarówkę to czarny scenariusz przed oczyma-że sp...olę całą elektrykę :polew:
SPOŻYCIE CYJANKU W MŁODOŚCI ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA W WIEKU PODESZŁYM
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Łożyska koła - tył 12 lata 1 tydzień ago #9

  • Maro
  • Maro Avatar
Dzięki chłopaki tak zrobię,w sumie przecież nie jest to jakaś nano-technologia ,tylko jak człowiek rozbiera swoją "gwiazdkę" to jakiś taki otumaniony chodzi....
Mam nadzieję ,że nie tylko ja tak mam ...:cooo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Łożyska koła - tył 12 lata 1 tydzień ago #10

  • Metal
  • Metal Avatar
  • Offline
  • Zasilający Forum
  • Metal
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 40
  • Oklaski: 8
Jeśli wyjąłes stare simmeringi to w każdym dobrym sklepie z uszczelniaczami Ci pomierzą,sprawdzą w katalogach i na pewno dobiorą pasujące.

Zawsze tak robię.Tylko musisz iść do takiego sklepu,gdzie sprzedaje pan ,który się zna a nie jakaś lala z tipsami na pół metra :cyc:
SPOŻYCIE CYJANKU W MŁODOŚCI ZAPOBIEGA CHOROBOM SERCA W WIEKU PODESZŁYM
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Łożyska koła - tył 12 lata 1 tydzień ago #11

  • kiwak
  • kiwak Avatar
W tylnym kole są tez lozyska w takim koszyczku, które nie są uszczelnione, dlatego tam trzeba raczej zalozyc uszczelniacz. Zapewne o nie tu nie chodzi, tylko o te zewnetrzne?
Ostatnio zmieniany: 12 lata 1 tydzień ago przez kiwak.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Łożyska koła - tył 12 lata 1 tydzień ago #12

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
A pytałeś w sklepach motoryzacyjnych?Myślę,że nie powinno być problemu ,zwłaszcza że to tylko dodatkowe uszczelnienie łożysk ,które są uszczelniane.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Łożyska koła - tył 12 lata 2 tygodni ago #13

  • Maro
  • Maro Avatar
Drodzy koledzy
pytanie do tych co już uszczelniacze tylnego koła wymienili,wyciągnąłem wczoraj uszczelniacze taki mają opis:

- DC 30 52 7 Ars B2
- DD 30 42 8 Ars K8

Może ktoś dobierał zamienniki ? albo wie gdzie można dostać oprócz serwisu ?

Pzdr. Maro:mysli:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Łożyska koła - tył 13 lata 8 miesiąc ago #14

  • wykrzyknik
  • wykrzyknik Avatar
Juras jak te łozyska kosztują w granicach 30 pln to u mojego znajomego zaoszczędzisz na takim małym zakupie 3 pln... więc więcej sie wtedy wyda na paliwo. Poszukaj hurtowni łozysk w Wawie. Będzie szybciej i sumarycznie taniej. Wybić je się da. Nabić teoretycznie też. Choć nie powinno sie ich nabijać a wciskać...
Prowizoryczną prase mozna zrobić z ośki tylnego koła, płaskownika i podkładek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Łożyska koła - tył 13 lata 8 miesiąc ago #15

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Rocker, Piter wielkie dzięki. Można na Was liczyć. Lecę do sklepu (Wykrzykniku gdzie masz tego znajomego) kupić łożyska. Podejrzewam, że można je wybić młotkiem ale nabić już chyba tylko prasą?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Łożyska koła - tył 13 lata 8 miesiąc ago #16

  • Rocker
  • Rocker Avatar
piter 1600 napisał:
Czyli 6304 RS lub 6304 ZZ .

Ja założyłem 6304 2RS, bo optycznie (z wyjątkiem koloru uszczelki) wyglądało identycznie jak stare. Cena z simmeringiem dwadzieściakilka zł. Przypominam że komplet 4 łożysk i 2 simmeringów w serwisie to 540zł :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Łożyska koła - tył 13 lata 8 miesiąc ago #17

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Czyli 6304 RS lub 6304 ZZ .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Łożyska koła - tył 13 lata 8 miesiąc ago #18

  • Rocker
  • Rocker Avatar
Night, łożysko chyba wywaliłem ale takie założyłem nowe (śr. zew 52mm, śr. wew. 20mm, grubość 15mm).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Łożyska koła - tył 13 lata 8 miesiąc ago #19

  • Rocker
  • Rocker Avatar
wykrzyknik napisał:
T ozrobimy inaczej w sobotę rano przyjedziesz do mnie do rodziców. Wyjmiemy łozyska i pojedziemy po nowe do Błonia :-)
Chcesz powiedzieć że nia ma firm prostujących felgi aluminiowe które mogły by sprawdzić czy pulej jest prosty???

Ej, sorki Night ale ja to zrozumiałem tak, że nie mam nic mierzyć bo je wyjmiecie. Mniejsza z tym, rano podjadę pod garaż i wezmę do roboty te stare łożysko. Numerów nie podam bo na nim nic nie widać ale może gdzieś jeszcze się pałęta pudełko po nowym. Jeśli to może do jutra zaczekać to "srana" podam co cza.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Łożyska koła - tył 13 lata 8 miesiąc ago #20

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Wróbel napisał:
NightRider napisał:
Wróbel no i co z tym oznaczeniem łożysk??? już jest wieczór please helllllp!!!

O cholera, ale mi dałeś misję......

O kurcze rzeczywiście Wróbel sorki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.048 s.
Zasilane przez Forum Kunena