UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Michelin Commander II

Michelin Commander II 10 lata 10 miesiąc ago #1

  • Darecki
  • Darecki Avatar
wemar napisał:
Metzeler ME 880 Marathon


:piw:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Michelin Commander II 10 lata 10 miesiąc ago #2

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Metzeler ME 880 Marathon
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Michelin Commander II 10 lata 10 miesiąc ago #3

  • Darecki
  • Darecki Avatar
ha,temat na zawolanie,wlasnie wrocilem z przejazdzki i zauwazylem ze moja tylna opona tez niedlugo bedzie do wymiany,od nowosci byla wyposazona w Bridgestony i na takie zawsze wymienialem,ale albo ja za duzo jezdze albo tylna za szybko sie sciera,juz poprzednim razem chcialem wymienic na Michelina lub na Metzelera jak Dr.Felga zachwala ale zawsze koszty braly gore,ale chyba teraz zdecyduje sie na Metzelera,
Dr.Felga a jakis symbolik tego Metzelerka?poszukam,posprawdzam,popytam :piw:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Michelin Commander II 10 lata 10 miesiąc ago #4

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Nabyłem i wymieniłem to co w tytule. Wprawdzie z poprzednich Bridgestonów byłem zadowolony, ale postanowiłem wypróbować Michelina.

Miesiąc temu wymieniłem tylny kapeć, dziś przedni i heja na kartodrom zedrzeć warstwę woskowaną. Tylną wcześniej miałem okazję sprawdzić w trasie. Powiem, że jestem mega zadowolony. Oponki bardzo szybko się dogrzewają. Guma w dotknięciu wydaje się miękka, ale mimo kilkudziesięciu kółek (ok. 50 km) ostrej jazdy w kartodromowych winkielkach nie udało mi się zedrzeć z przodu "włosków", "cycków" czy jak je tam zwać.
Przednia jeszcze nie widziała wody, więc nic nie mogę powiedzieć. Tył natomiast miał okazję jechać po asfalcie obficie zlanym deszczem (ale nie w samym deszczu) i też ładnie trzymał, mimo dość obcesowego traktowania manetki.
Na normalnej czystej i suchej ulicy uślizgi przy ruszaniu nie są duże, mimo pełnego odwinięcia. Bridgestone łapało spore uślizgi, ale by być rzetelnym, muszę powiedzieć, że poprzednia opona miała dość starą gumę (6 lat) i wyczuwalnie była twardsza - choć nie wiem, czy to kwestia mieszanki czy jej zestarzenia.

O wytrzymałości powiem coś za rok.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): TomHal

Odp: Michelin Commander II 11 lata 7 miesiąc ago #5

  • DrFelga
  • DrFelga Avatar
:$:
Hey kolego.
Bridgestone jest spoko, ale uważam że najlepsza gumą dla gwiazdki jest Metzeler, osiągi zajebiste, bardzo szybko rozgrzewa się do normalnej temperatury trakcji, dodatkowo czoło opony wykonane z nieco twardszej mieszanki co powoduje wolniejsze wycieranie się czoła opony, natomiast boki wykonane są z bardziej miękkiej mieszanki co z kolei powoduje zajebiste trzymanie w winkielkach. Szczerze polecam::))
Dr Felga
Ostatnio zmieniany: 11 lata 7 miesiąc ago przez DrFelga.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Michelin Commander II 11 lata 7 miesiąc ago #6

  • Phantom
  • Phantom Avatar
wemar napisał:
Obecnie jeżdżę na Bridgestone G702 i nie narzekam, choć traktuję ją dość ostro, a i w zakrętach sprawdza się OK. Podobno jak coś jest dobre, co nie nalezy zmieniać, .


I tego sie trzymaj :takjest:
Ostatnio zmieniany: 11 lata 7 miesiąc ago przez Phantom.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Michelin Commander II 11 lata 7 miesiąc ago #7

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Nieuchronnie zbliża się moment wymiany tylnego kapcia. Czy miał ktoś okazję sprawdzić tytułową gumę?
Może ktos jeździł na pierwszej generacji?
Obecnie jeżdżę na Bridgestone G702 i nie narzekam, choć traktuję ją dość ostro, a i w zakrętach sprawdza się OK. Podobno jak coś jest dobre, co nie nalezy zmieniać, ale z drugiej strony, lepsze jest wrogiem dobrego.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.033 s.
Zasilane przez Forum Kunena