UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: cisnienie

cisnienie 11 lata 3 tygodni ago #1

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4611
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
Powalla napisał:
Tak na niektórych stacjach Orlen są nowe kompresory . Ustawiasz guziczkami najpierw ile chcesz mieć ciśnienia w oponie i podłączasz węża z zaciskiem do wentyla . Pompowanie lub spuszczenie powietrza następuje samoczynnie i kompresor wydaje piszczący dźwięk > gotowe. Dodam że wąż jest długi , cienki i spokojnie wchodzi z zaciskiem pomiędzy szprychy

Nie wiem o co kaman i czy to takie nowe ....
Od 5 lat jak jestem w Polsce uzywam tych kompresorów wiec .....
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

cisnienie 11 lata 3 tygodni ago #2

  • Powalla
  • Powalla Avatar
Tak na niektórych stacjach Orlen są nowe kompresory . Ustawiasz guziczkami najpierw ile chcesz mieć ciśnienia w oponie i podłączasz węża z zaciskiem do wentyla . Pompowanie lub spuszczenie powietrza następuje samoczynnie i kompresor wydaje piszczący dźwięk > gotowe. Dodam że wąż jest długi , cienki i spokojnie wchodzi z zaciskiem pomiędzy szprychy ...zapraszamy :)

PS: urządzenie pomiarowe jest tak samo atestowane jak przepływomierze w dystrybutorach , czyli dokładność dość spora , oczywiście należy wziąć poprawkę na zwiększenie ciśnienia pod wpływem temperatury , więc najlepiej podjechać , wypić kawkę (hot doga) i dopiero potem dopompować koła .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

cisnienie 11 lata 3 tygodni ago #3

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Podjedź na Orlen, tam powinni mieć "słupek", z automatyczną korektą ciśnienia do zadanej wartości. Działają bardzo przyzwoicie.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

cisnienie 11 lata 3 tygodni ago #4

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
Hmm ja mam 2 pompki elektryczną i nożną i spokojnie nakładam na wentyl aczkolwiek elektryczna ma wadliwy manometr o czym się przekonałem bo okazało się że cały poprzedni sezon miałem w moto....1,6 atm z tyłu i z przodu. Wartości uniwersalne dla Road Star gdzie jeździ jedna osoba do 90 kg to 2,5 atm na przód i 2,7 na tył (ok 36 PSI/40PSI przód/tył) a i spokojnie można przy tych wartościach wziąść pasażera. No chyba że załadujemy ponad 200 kg na moto to pewnie ciut trzeba dobić do tego ale bez przesady. Pamiętajmy że koło nabite na kamień oznacza czasem tzw "glebę bez powodu" np przy hamowaniu ;-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

cisnienie 11 lata 3 tygodni ago #5

  • jacek71
  • jacek71 Avatar
Cisnienie to jeszcze pryszcz ale chciałem w moim Radku je zmierzyc .W poprzednich motórach żaden problem ,mam 2 ciśnieniomierze ,jeden taki metalowy słupkowy wysuwany a drugi okragły zegar dłuższa rurka z możliwościa wtyknięcia z dwóch stron i żadnym z nich nie zmierzyłem ciśnienia bo nie wchodzą .Teraz albo na stację (ale tam to róznie mierzą te urządzenia) albo musze zakupic taki z węzykiem gietym do kompresora .Chyba że ktos mi podpowie który tam sie mieści ciśnieniomierz z takich normalnych nie za 5 zyli.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

cisnienie 11 lata 1 miesiąc ago #6

  • Droopi
  • Droopi Avatar
Wydaje mi się że Dr Felga powinien się wypowiedzieć na ten temat, bo jest od wszelkiego rodzaju opon B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

cisnienie 11 lata 1 miesiąc ago #7

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Kup Motormanię, numer marcowy z tego roku - jest tam akurat ciekawy dotyczący tego tematu.
Konkluzja - tyle co daje producent lub odrobinę więcej, ale granicą jest 2,7 atm. - w przykładzie dotyczyło to plastyków.
Im więcej powietrza, tym mniejsze opory toczenia, ale zmiensza się powierzchnia przylegania opony i może ucierpieć na tym przyczepność.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

cisnienie 11 lata 1 miesiąc ago #8

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Ja miałem naklejkę pod siedzeniem,i pod lewym boczkiem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

cisnienie 11 lata 1 miesiąc ago #9

  • orcio
  • orcio Avatar
jak wyżej .. masz to nawet na naklejce znamionowej na ramie ..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

cisnienie 11 lata 1 miesiąc ago #10

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Z tego co pamiętam to u nas z przodu ma być 2.50 at,a z tyłu 2,50 do 90 kg obciążenia,a powyżej 90 kg[czyli na dwie osoby] 2.80.Nigdy też nie dawałem więcej .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

cisnienie 11 lata 1 miesiąc ago #11

  • Darecki
  • Darecki Avatar
...my mamy Celcjusza,wy cos tam na F ale temperatura ta sama-mawial Pawlak w slynnej komedi,
Wy macie Bary u nas sa PSI-je ale cisnienie takie samo-ja mawiam :)

wczoraj wymienialem zimowki na letnie w swoim aucie i wynikla dyskusja z "oponiarzem" na temat cisnienia w oponach motocyklowych,ja mu mowilem ze stosuje sie do zalecen fabrycznych czyli
36PSI(250kPa)-przod
41PSI(280kPa)-tyl,
on mi mowil ze na tyl powinieniem miec troche wiecej tak ok.5PSI(nie wiem ile to Kpa) ze opona trzyma wtedy lepiej sie drogi i mniej zuzywa,
no i co wy na to?kto ma racje,fabryka czy lon :mysli:
Ostatnio zmieniany: 11 lata 1 miesiąc ago przez Darecki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.056 s.
Zasilane przez Forum Kunena