UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: RS 1700 - felga aluminiowa - czy opona 170 wejdzie

RS 1700 - felga aluminiowa - czy opona 170 wejdzie 10 lata 9 miesiąc ago #1

  • Tomson
  • Tomson Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 560
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 3
Ja mam na tyle 160 - nie wydaje mi się aby jeszcze szersza weszła, bo już przy tej niewiele luzu pozostaje. Ale ja mam 1600, w 1700 jest węższy pas napędowy, moze jest więcej luzu.
Road Star Silverado 1998

Gdyby Harley-Davidson produkował samoloty - czy chciałbyś nimi latać?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS 1700 - felga aluminiowa - czy opona 170 wejdzie 10 lata 9 miesiąc ago #2

  • robrob
  • robrob Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • RS 1700
  • Posty: 1171
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 9
może dla oszczędności
Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!
Ostatnio zmieniany: 10 lata 9 miesiąc ago przez robrob.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS 1700 - felga aluminiowa - czy opona 170 wejdzie 10 lata 9 miesiąc ago #3

  • Robal GD
  • Robal GD Avatar
Dosyć ciekawa dyskusja. Wyłysiłem już opony w moim RS1k6 i zastanawiałem się nad kupnem szerszej na tył. Po tym co czytam wnioskuję, że oryginał będzie najlepszy. Jak patrzę na stojącego Draga ze 170 nie widzę aby była wyraźnie szersza od 150 w RS'ce. Biorę zatem takie jak fabryka zaleca. Z jakiegoś powodu wsadzili tam 150 a nie 170 lub więcej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS 1700 - felga aluminiowa - czy opona 170 wejdzie 10 lata 9 miesiąc ago #4

  • WITT33
  • WITT33 Avatar
DrFelga napisał:
:hel: na oryginalna tylna felgę , nie zależnie czy stał czy Alu i na oryginalny tylny wachacz , wchodzi i pięknie wyglada opona 180/65B16 . Szkoda ze tylko Dunlop jako jedyny produkuje ja z białym pasem w wersji WW i SW . Efekt zarabisty pod względem wizualnym jak i trakcyjnym ;-)

Czy ta informacja jest potwierdzona w praktyce ? Na RSC jest info że max 160 z seryjnym widelcem i błotnikiem, nic większego nie ma szans żeby weszło.
Ostatnio zmieniany: 10 lata 9 miesiąc ago przez WITT33.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS 1700 - felga aluminiowa - czy opona 170 wejdzie 10 lata 10 miesiąc ago #5

  • Tomson
  • Tomson Avatar
  • Offline
  • wie o co chodzi
  • Posty: 560
  • Otrzymane podziękowania: 14
  • Oklaski: 3
Kiwak sprawdź sobie tu: www.mynetmoto.com/

Kupowałem tam kilka lat temu, super cenowo to wychodziło wtedy ! Pamiętam, że za dwie opony Pirelli MT66 zapłaciłem tyle, ile w naszym kraju-raju musiałbym dać za jedną. A przysłali w 3 dni DHL-em!
Road Star Silverado 1998

Gdyby Harley-Davidson produkował samoloty - czy chciałbyś nimi latać?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS 1700 - felga aluminiowa - czy opona 170 wejdzie 10 lata 10 miesiąc ago #6

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Zbyszek napisał:
Jeździłem dwa sezony na 170 i w tym roku wróciłem do 150. Powód prosty- moto lepiej prowadzi się na oponach zalecanych przez producentach. Szczególnie jest to odczuwalne w przechyle oraz ciasnych i mniej ciasnych zakrętach. Ładnie wygląda ale przyjemność z jazdy mniejsza. :nnie:
dokładnie - powód mniejszy punkt styku powoduje lepsze prowadzenie się pojazdu :takjest:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS 1700 - felga aluminiowa - czy opona 170 wejdzie 10 lata 10 miesiąc ago #7

  • Zbyszek
  • Zbyszek Avatar
Jeździłem dwa sezony na 170 i w tym roku wróciłem do 150. Powód prosty- moto lepiej prowadzi się na oponach zalecanych przez producentach. Szczególnie jest to odczuwalne w przechyle oraz ciasnych i mniej ciasnych zakrętach. Ładnie wygląda ale przyjemność z jazdy mniejsza. :nnie:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS 1700 - felga aluminiowa - czy opona 170 wejdzie 10 lata 10 miesiąc ago #8

  • kiwak
  • kiwak Avatar
wiem wiem... ale musialbym to zobaczyc w realu. Poki co mam pilna potrzebe na nowe gumy standard. Next, next year maybe. Motopower juz mi szuka najlepszego rozwiazania. Z gory dziekuje
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS 1700 - felga aluminiowa - czy opona 170 wejdzie 10 lata 10 miesiąc ago #9

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
piter 1600 napisał:
TomHal napisał:
w przypadku szerszej opony styk z podłożem jest większy a tym samym nacisk jednostkowy mniejszy co powoduje mniejszą przyczepność do podłoża więc nie rozumiem sensu? Jeżeli tańczyłeś w DE na deszczu to raczej wina tego że może miałeś za mało powietrza co spowodowało rozpłaszczenie opony a tym samym zmiejszyło przyczepność. Jeżeli chciałbyś zwiększyć przyczepność to raczej musisz iść w drugim kierunku.
Noooo ciekawe teorie piszesz,ale jest niestety odwrotnie.jeśli chodzi o ciśnienie.Szerokość opony ma duże znaczenie ale tylko w przypadku dobrania szerszej felgi.Szeroka opona na wąską felgę to nic nie daje.Proponuję zostać przy oryginalnym rozmiarze ewentualnie założyć 160/80/16.
Chcesz przez to powiedzieć że małe ciśnienie w oponie daje lepszą trakcję przy hamowaniu na mokrej nawierzchni??? Piter czytaj ze zrozumieniem. To co napisałeś nie ma absolutnie nic do powierzchni styku opony z asfaltem ale jeżeli twierdzisz inaczej to masz okazję przebić badania Uniwersytetu Katowickiego w zakresie oddziaływania przyczepności, oporów jak i właściwości trakcyjnych w stosunku do wielkosci, cieżaru, ciśnienia jak i właściwości trakcyjnych opon używanych do pojazdów mechanicznych. Kilka takich badań niestety miałem okazje robić więc prosze Cię nie wymyslaj własnych teorii zanim ich nie sprawdzisz albo przynajmniej się nie postarasz liznąć trochę wiedzy na ten temat. Mam wrażenie że Twoja odpowiedź jest tylko wynikiem napisania czegoś nie zależnie od tego czy jest na temat czy też nie.
Dla informacji : szersza opona da lepsze osiągi tylko w przypadku takich nawierzchni jak suchy, grzązki plażowy piach albo suchy puszysty śnieg, wtedy to rozłożony ciężar pojazdu będzie miał możliwość utrzymania się bez problemów zakopania się w miękkim podłożu. Patrz rakiety śniegowe, skutery śniegowe, deski surfingowe i wiele wiele innych przykładów. Miłego studiowania wiedzy drogowej ;)
:wild:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS 1700 - felga aluminiowa - czy opona 170 wejdzie 10 lata 10 miesiąc ago #10

  • DrFelga
  • DrFelga Avatar
:hel: na oryginalna tylna felgę , nie zależnie czy stał czy Alu i na oryginalny tylny wachacz , wchodzi i pięknie wyglada opona 180/65B16 . Szkoda ze tylko Dunlop jako jedyny produkuje ja z białym pasem w wersji WW i SW . Efekt zarabisty pod względem wizualnym jak i trakcyjnym ;-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS 1700 - felga aluminiowa - czy opona 170 wejdzie 10 lata 10 miesiąc ago #11

  • benan
  • benan Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 155
  • Otrzymane podziękowania: 9
  • Oklaski: 2
Ja założyłem na początku tego sezonu 160/80/16 z firmy DURO - a oni nie mają w ofercie szerokości 150 ,pasowała ale fachman mówił że przy zakładaniu nie było lekko ,nie mam porównania do 150 bo moto kupiłem po sezonie z tylnim łysym kapciem więc dużo nie pojezdziłem
Ostatnio zmieniany: 10 lata 10 miesiąc ago przez benan.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): DrFelga

RS 1700 - felga aluminiowa - czy opona 170 wejdzie 10 lata 10 miesiąc ago #12

  • kiwak
  • kiwak Avatar
dobra => biore standard
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS 1700 - felga aluminiowa - czy opona 170 wejdzie 10 lata 10 miesiąc ago #13

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
TomHal napisał:
w przypadku szerszej opony styk z podłożem jest większy a tym samym nacisk jednostkowy mniejszy co powoduje mniejszą przyczepność do podłoża więc nie rozumiem sensu? Jeżeli tańczyłeś w DE na deszczu to raczej wina tego że może miałeś za mało powietrza co spowodowało rozpłaszczenie opony a tym samym zmiejszyło przyczepność. Jeżeli chciałbyś zwiększyć przyczepność to raczej musisz iść w drugim kierunku.
Noooo ciekawe teorie piszesz,ale jest niestety odwrotnie.jeśli chodzi o ciśnienie.Szerokość opony ma duże znaczenie ale tylko w przypadku dobrania szerszej felgi.Szeroka opona na wąską felgę to nic nie daje.Proponuję zostać przy oryginalnym rozmiarze ewentualnie założyć 160/80/16.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS 1700 - felga aluminiowa - czy opona 170 wejdzie 10 lata 10 miesiąc ago #14

  • kiwak
  • kiwak Avatar
mam juz stara i troche mocno zjechana. Coraz bardziej zaczynam myslec o wtandardzie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS 1700 - felga aluminiowa - czy opona 170 wejdzie 10 lata 10 miesiąc ago #15

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
w przypadku szerszej opony styk z podłożem jest większy a tym samym nacisk jednostkowy mniejszy co powoduje mniejszą przyczepność do podłoża więc nie rozumiem sensu? Jeżeli tańczyłeś w DE na deszczu to raczej wina tego że może miałeś za mało powietrza co spowodowało rozpłaszczenie opony a tym samym zmiejszyło przyczepność. Jeżeli chciałbyś zwiększyć przyczepność to raczej musisz iść w drugim kierunku.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS 1700 - felga aluminiowa - czy opona 170 wejdzie 10 lata 10 miesiąc ago #16

  • kiwak
  • kiwak Avatar
troche potancylem na deszczu w DE i chcialbym cos letko szerszego. Ostatecznie moze rzecYwiscie sie tak skonczy, sluszna uwaga!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS 1700 - felga aluminiowa - czy opona 170 wejdzie 10 lata 10 miesiąc ago #17

  • robrob
  • robrob Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • RS 1700
  • Posty: 1171
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 9
kiwak a czemu nie oryginał i nie będziesz miał problemu
Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS 1700 - felga aluminiowa - czy opona 170 wejdzie 10 lata 10 miesiąc ago #18

  • kiwak
  • kiwak Avatar
a przod wtedy moze bez problemu pozostac 90 czy tez szukac nizszego profilu? co sadzisz?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS 1700 - felga aluminiowa - czy opona 170 wejdzie 10 lata 10 miesiąc ago #19

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
A znajdziesz taką?Prędzej będzie to 70.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RS 1700 - felga aluminiowa - czy opona 170 wejdzie 10 lata 10 miesiąc ago #20

  • kiwak
  • kiwak Avatar
no wlasnie... 65 ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.051 s.
Zasilane przez Forum Kunena