UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Wyciszacze

O:Wyciszacze 14 lata 4 miesiąc ago #41

  • Cuba
  • Cuba Avatar
Witam ponownie dalej czekam na jakieś propozycje odnosnie wyciszenia moich ryczących rur??
Może ktos chce zamienić orginały ma moje Vance and hines Longshots??? Puste głośne rury
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 6 miesiąc ago #42

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
W Chorwacji spaliśmy na kwaterach.Namiot mnie nie ciągnie.Po dniu jazdy nie bardzo się chce namiot rozbijać.Tankowanie to żaden problem,należy pamiętać że tankujemy wszyscy razem z częstotliwością najmniejszego baku.Polecam płacenie kartą.Nasze trasy dość dobrze opisał Prałat w cyklu art.pt.W koloratce na dwóch kołach. www.motogen.pl/artykuly/wkoloratcenadwochkolach/ .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 6 miesiąc ago #43

  • Cuba
  • Cuba Avatar
piter 1600 napisał:
Prałat Ci nie odpowiedział to ja odpowiem.Wszystkie motocykle do naszej chorwackiej wyprawy ja przygotowywałem.Zawsze zabieram ze sobą dętkę[jeśli masz koła dętkowe]Jeśli nie to piana do kół,zestaw awaryjny linek,komplet żarówek i bezpieczników,probówkę do prądu,kilka śrub i nakrętek.W tym roku wzięliśmy ze sobą jeden pas napędowy i narzędzia do jego wymiany.Mogę to zrobić nawet na trasie.Oczywiście po podniesieniu motocykla.Wszystkie manele zostały podzielone między maszynami,nawet wzięliśmy ze sobą mały kompresorek.Na szczęście nic nie było nam potrzebne.
Dzieki Piter
Masz moze opis trasy ,noclegi (cempingi czy kwatery?),jak z tankowaniem(czy wystarczajaca gęstość stacji benzynowych?)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 6 miesiąc ago #44

  • Prałat
  • Prałat Avatar
Cuba, w przypadku gumy pozostaj Ci radzić sobie samemu, tzn. szukać wulkanizacji. Kumpel złapał gumkę w Grecji i na szczęście blisko miasta - trochę jechał, trochę pchał, a potem udaliśmy się do wypożyczalni skuterów. Odesłali nas do jakiegoś warsztatu, użyczając wczesniej podnośnika. Potem z kołem kumpel jechał do wulkanizatora. Jak Piter napisał - najlepiej mieć dętkę ze sobą.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 6 miesiąc ago #45

  • Prałat
  • Prałat Avatar
Mi Pan z Marexu mówił to samo, gdy pytałem o wyciszacze... "producent nie przewiduje takich" a akurat takie miałem założone!!! Pytałem za kumpla, który szukał.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 6 miesiąc ago #46

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Prałat Ci nie odpowiedział to ja odpowiem.Wszystkie motocykle do naszej chorwackiej wyprawy ja przygotowywałem.Zawsze zabieram ze sobą dętkę[jeśli masz koła dętkowe]Jeśli nie to piana do kół,zestaw awaryjny linek,komplet żarówek i bezpieczników,probówkę do prądu,kilka śrub i nakrętek.W tym roku wzięliśmy ze sobą jeden pas napędowy i narzędzia do jego wymiany.Mogę to zrobić nawet na trasie.Oczywiście po podniesieniu motocykla.Wszystkie manele zostały podzielone między maszynami,nawet wzięliśmy ze sobą mały kompresorek.Na szczęście nic nie było nam potrzebne.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 6 miesiąc ago #47

  • Cuba
  • Cuba Avatar
Miran napisał:
Teraz dopiero doczytałem że masz Longshots (bez HS) to faktycznie pan z Marexu miał rację akurat do tych producent nie przewiduje wyciszenia :(
Czy w związku z powyższym ma ktoś jakieś propozycję?
Moje rury bardzo mi się podobają i nie chciałbym ich zmieniać na jakieś inne. :(
Pozdro MK
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 6 miesiąc ago #48

  • Miran
  • Miran Avatar
Teraz dopiero doczytałem że masz Longshots (bez HS) to faktycznie pan z Marexu miał rację akurat do tych producent nie przewiduje wyciszenia :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 6 miesiąc ago #49

  • Cuba
  • Cuba Avatar
Prałat napisał:
Miałem takie wydechy. Silencery (wyciszacze) to zwyczajnie wkłady, które V&H daje w standardzie. Seryjnie miałem włożone ok. 50cm rury z rybią łuską i pustym przelotem - minimum wyciszenia. Po ich zdemontowaniu założyłem krótsze wkłady, złożone z dwóch rurek - od wylotu rybia łuska, od środka rurka o mniejszej średnicy i zamkniętym przelocie. Z nimi było nieco ciszej. Tak czy siak będzie głośno, ale ja akurat Grecję wytrzymałem bez problemu na V&H. Na trasę zawsze możesz założyć stopery do uszu. Problem może się prędzej czy później pojawić z policją. W Austrii nie radze za bardzo odkręcać na terenie zabudowanym :evil:
Pytanko do Prałata
Jako doświadczony pogromca kilometrów podpowiedz jakie wyposażenie dla motorka zabrać do Grecji(części zapasowe, koła -co w razie gumy i tym podobne)
MfG MK
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 6 miesiąc ago #50

  • Miran
  • Miran Avatar
No to akurat trafiłeś na ignoranta.
Nie wiem oczywiście jaki masz konkretnie model bo nie do wszystkich ten wkład pasuje.
Ja mam taki wydech
www.vanceandhines.com/products/yamaha-rs1700-lngshts/longshots.html
Jak widzisz ten wkład ma numer katalogowy 21869.
A tutaj masz cennik Marexu na 2009 rok
vanceandhines.marexmotor.pl/download/VANCE&HINES_cennik_detaliczny_2009.pdf
Jak widać wkład jest dostępny (na dole cennika) cena 31 Euro czyli jakieś 130zł za sztukę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 6 miesiąc ago #51

  • Cuba
  • Cuba Avatar
Miran napisał:
Oj Cuba ale ceny w tym sklepie są powalające :ohmy: cena w USA 30$ sztuka a i u nas w Marexie dużo taniej.
Daj namiary na Marex, albo link

AAAA wiem Marex, gościu od wydechów nie miał pojęcia o żadnych wkładach do long shotów twierdził że nic takiego nie ma.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 6 miesiąc ago #52

  • Prałat
  • Prałat Avatar
To są te drugie, o których wspominałem:) efekt taki sobie, nieco ciszej. Ale kasa przesadzona mocno!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 6 miesiąc ago #53

  • Bogdan
  • Bogdan Avatar
300,-zł za 1szt ? Mają dosyć specyficzne poczucie humoru :laugh:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 6 miesiąc ago #54

  • Miran
  • Miran Avatar
Oj Cuba ale ceny w tym sklepie są powalające :ohmy: cena w USA 30$ sztuka a i u nas w Marexie dużo taniej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 6 miesiąc ago #55

  • Cuba
  • Cuba Avatar
Witam
Dzięki za odpowiedzi ale nie chodziło mi o rybią łuskę (wg mnie to faktycznie lipa, tylko takie jak w linku:
www.conrad-motors.com/index.php/conrad-motors-accessories?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=326&category_id=7

Pozdro MK
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 6 miesiąc ago #56

  • Bogdan
  • Bogdan Avatar
Też mam V&H i ostatnio eksperymentowałem z wkładami (puste rurki z rybią łuską) . Po wyciągnięciu, maszynka dostała większych basów ale za cicha to ona nie była :evil: . Po jakimś czasie je założyłem .Efekt był taki,że następnego dnia ponownie je zdemontowałem bo nie mogłem słuchać tej "płaskiej muzyki" ;)

Organizm się przyzwyczaił i podoba mi się ten dźwięk . Zbytnio mi nie przeszkadza . Może dla tego ,że od czasu do czasu "daję po garach " ;) ? (perkusja) B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wyciszacze 14 lata 6 miesiąc ago #57

  • Prałat
  • Prałat Avatar
Miałem takie wydechy. Silencery (wyciszacze) to zwyczajnie wkłady, które V&H daje w standardzie. Seryjnie miałem włożone ok. 50cm rury z rybią łuską i pustym przelotem - minimum wyciszenia. Po ich zdemontowaniu założyłem krótsze wkłady, złożone z dwóch rurek - od wylotu rybia łuska, od środka rurka o mniejszej średnicy i zamkniętym przelocie. Z nimi było nieco ciszej. Tak czy siak będzie głośno, ale ja akurat Grecję wytrzymałem bez problemu na V&H. Na trasę zawsze możesz założyć stopery do uszu. Problem może się prędzej czy później pojawić z policją. W Austrii nie radze za bardzo odkręcać na terenie zabudowanym :evil:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wyciszacze 14 lata 6 miesiąc ago #58

  • Cuba
  • Cuba Avatar
Witam
Mam w swoim Road Starku Vance and hines long shoty zupełnie puste rury. Znalazłem w Pszczynie "wiciszacze" ze stanów, czy ktoś spotka się z czymś takim? Czy po założeniu trzeba regulować gaźnik? Wygląd moich wydechów jest super, w mieście ekstra bezpiecznie(wszyscy zmykają na boki) lecz wybieram sie w przyszłym roku do Grecji ( trzy motory Family Biker Team) i na trasie byłoby to nie do wytrzymania.
MK
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.034 s.
Zasilane przez Forum Kunena