UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Ladowarka

Odp: Re: Ladowarka 12 lata 6 miesiąc ago #1

  • krzych1200
  • krzych1200 Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • Jestem Bogiem Uświadom To Sobie
  • Posty: 1443
  • Otrzymane podziękowania: 29
  • Oklaski: 22
Jedne ładowarki sa lepsze ,drugie gorsze ,tanie i drogie .Czerwone ,Niebieskie o napięciu ładowanie 6,12 i 24 V.
Zobaczcie lepiej sobie film ,film o fladze Wojtasm zapuścił.
793 029 792 Można dzwonić i tak rzadko odbieram :)
Temat został zablokowany.

Odp: Re: Ladowarka 12 lata 6 miesiąc ago #2

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Jest jeszcze dino i chata polska. Taka metropolia Tarnowo Podgórne. Niby w rankingu kiedys za dawnych najbogatsza gmina w Polsce a bida az piszczy. Kable w GSie trzeba kupować a łożyska w żelaźniaku... ;)
No, ale gdyby nie Pan Internet, to z tej wioski nic bym nie dojrzał

pozdrawiam zza kabla ;)
Kiwak
Temat został zablokowany.

Odp: Re: Ladowarka 12 lata 6 miesiąc ago #3

  • ŻWIREK
  • ŻWIREK Avatar
Jeśli na wiosce jest tylko LIDL to ok. Są tam nawet "kaski" i "ubiory" dla motocyklistów. :)
Temat został zablokowany.

Odp: Re: Ladowarka 12 lata 6 miesiąc ago #4

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Jednocześnie sie nie dało... Sprawdziłem ;)))
Temat został zablokowany.

Odp: Re: Ladowarka 12 lata 6 miesiąc ago #5

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4608
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
kiwak napisał:
Lewa w gore, pogoda jest wiec można jeszcze pojeździć zamiast siedzieć na forum ...
:wild:

Ewentualnie ładowac akumulator swoja nowa ładowarka ( zgodnie z zaleceniami zmieszczonymi na stronie )
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Temat został zablokowany.

Odp: Re: Ladowarka 12 lata 6 miesiąc ago #6

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4608
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
NightRider napisał:
Układ 01 czyli prawda/fałsz oznacza że zdarzenie zachodzi = 1 albo nie zachodzi = 0 w moim poście oznacza, że ktoś używa a ktoś nie inaczej Ja używam i to = 1 a Ty nie używasz i to = 0 i taki układ nie podlega dyskusji.

No teraz to raczyles wyjasnic co dla CIEBIE oznacza uklad 01 i w koncu stala sie jasnsc :idea:
Trzeba bylo tak od razu ....
Co do pozostalej Twojej wypowiedzi ..... pozostawie bez komentarza bo jak juz pisalem, nie jest to odpowiedni temat.
Jak bede mial jakis powazny problem i sprawe, nie omieszkam zapytac takiego mentora jak Ty.
Ewentualnie wczesniej zapytam Ole czy wszystko co tata tlumaczyl bylo dla niej jasne i zrozumiale.
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Temat został zablokowany.

Odp: Re: Ladowarka 12 lata 6 miesiąc ago #7

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Majkel czy Tobie zawsze trzeba tłumaczyć łopatą.

Układ 01 czyli prawda/fałsz oznacza że zdarzenie zachodzi = 1 albo nie zachodzi = 0 w moim poście oznacza, że ktoś używa a ktoś nie inaczej Ja używam i to = 1 a Ty nie używasz i to = 0 i taki układ nie podlega dyskusji.

Pytanie o sarkazm było retoryczne nie mniej jednak
sarkazm to spotęgowania ironia, złośliwa i szydercza, ironia to wypowiedź oparta na dwuznaczności tej wypowiedzi, jedej dosłownej drugiej ukrytej innymi słowy sarkazm to złośliwa dwuznaczna wypowiedź.

W moim poście określiłem Cię jako szczęściarza, bo nie zdażyło ci się nieszczęście w postaci wydatku na nowe aku i wytknąłem Ci ignorancję. Nie widzę tam pola do innterpretacji nie mówiąc już o dwuznaczności tej wypowiedzi.

Ulwielbiałem tłumaczyć mojej 4-letniej córeczce różne oczywiśtości choć było to bardzo męczące. Teraz Ola ma osiemaście lat i już nie muszę nic tłumaczyć ale zawsze mogę. Majkelku mój kochany zawsze służę Ci pomocą.

I to był sarkazm. Sorry nie mogłem się powstrzymać.
Temat został zablokowany.

Odp: Re: Ladowarka 12 lata 6 miesiąc ago #8

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Kurka wodna. Ale przepiec w tym temacie ładowarki ;)

Luzik. Jutro czwartek, jak ktoś potrzebuje 6 i 12 v czy tez V jak Victoria albo V2 to może jutro zakupić u siebie na wiosce. Alternatywnie mamy teraz duży wybór innych nawet tańszych jak widać powyżej. I to jest chyba ostatecznie konstruktywne, ze możemy lub tez nie podjąć rozsądna decyzje co w temacie zrobić.

Lewa w gore, pogoda jest wiec można jeszcze pojeździć zamiast siedzieć na forum ...
:wild:
Ostatnio zmieniany: 12 lata 6 miesiąc ago przez kiwak.
Temat został zablokowany.

Odp: Re: Ladowarka 12 lata 6 miesiąc ago #9

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4608
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
NightRider napisał:
Dobrze to ująłeś. Dokładnie tak powinno się postępować z akumulatorem. I temat nie podlega dyskusji. To jest jak układ 01.

Podlega tylko akurat z Toba nie bardzo.
Ja napisałem ze nie uzywam ładowarki i nie widze sensu jest stosoawnia i to była moja odpowiedz na posta kiwaka.
A Ty tu wyjezdzasz ze układ 01 nie podlegajacy dyskusji
Kto chce ja uzywac to bedzie i jego sprawa a dyskusja jest jaknajbardziej na miejscu .... Zawsze
A przy okazji Majkel co to jest sarkazm?

Hmmm .... No coz jak jie wiesz to poczytaj.
Nie jest to dzial ani temat do wyjasniania tego okreslenia



aaaa co tam, masz :
pl.wiktionary.org/wiki/sarkazm
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Ostatnio zmieniany: 12 lata 6 miesiąc ago przez majkelpl.
Temat został zablokowany.

Odp: Ladowarka 12 lata 6 miesiąc ago #10

  • ŻWIREK
  • ŻWIREK Avatar
Chmm. a czym sie różni 12V od 12v? aku w xv1700 jest większe od draga 650 ale ja podłączyłem też aku z jeepa i jest ok.kontrolki pogasły czyli doładowało. a że obudowa "rachityczna" to niestety... , trza uważac. i nie deptac.
Temat został zablokowany.

Odp: Re: Ladowarka 12 lata 6 miesiąc ago #11

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Dobrze to ująłeś. Dokładnie tak powinno się postępować z akumulatorem. I temat nie podlega dyskusji. To jest jak układ 01.
A przy okazji Majkel co to jest sarkazm?

Moja wypowiedź w poprzednim poście jest jednoznacznie zgodna z intencją nie następuje tu pole dla dwuznaczności czy interpretacji więc o co kaman z tym sarkazmem.
Ostatnio zmieniany: 12 lata 6 miesiąc ago przez NightRider.
Temat został zablokowany.

Odp: Re: Ladowarka 12 lata 6 miesiąc ago #12

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4608
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
NightRider napisał:
Rozumiem że ty jesteś szczęściarzem i nigdy Cię to nie spotkało ale jakbyś chciał zamienić ignorancję na odrobinę wiedzy to poczytaj co się powinno robić z aku

Rozumiem ze Twoj sarkazm wynika z jakiejs konkretnej przyczyny ?
I info na Twoim blogu jest wykladnia i jedynym wymiernikiem co sie robi z aku ?
Ja wyraznie napiaslem ze nie mialem przez 3 lata problemow ze swoim aku i nie zmierzam ani w aucie ani w motocyklu doladowywac akumulatora.
Jak slusznie kiwak wywnioskowal i wytezyl umysl, motocykl moj stoi w cieplym garazu ( o czym sam doskonale wiesz ) i ze w zimie odpalalem go czesto, gesto i smigalem po garazu ( tez wiesz ze mam duzy podziemny garaz i mozna tam pojezdzic )
Najdluzsza przerwa gdzie go nie odpalalem to byla od 15 listopada do 2 lutego .... i odpalil od razu :g:
Sa motocyklisci ktorzy maja motocykle ktore sa w stanie idealnym i nie maja z nimi problemow :wild:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Temat został zablokowany.

Odp: Re: Ladowarka 12 lata 6 miesiąc ago #13

  • kiwak
  • kiwak Avatar
Majki po prostu ciagle jeździł. W zimie tez pewnie dawał ognia przynajmniej w garażu. Stad miał szczęście...
Mi aku padł 2 razy w ocieplanym garażu. Wnioski wyciagnalem...
Temat został zablokowany.

Odp: Re: Ladowarka 12 lata 6 miesiąc ago #14

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Majki Elvisowi aku padł po roku, Rozumiem że ty jesteś szczęściarzem i nigdy Cię to nie spotkało ale jakbyś chciał zamienić ignorancję na odrobinę wiedzy to poczytaj co się powinno robić z aku: sites.google.com/site/testankieta/akumulator
Temat został zablokowany.

Re: Ladowarka 12 lata 6 miesiąc ago #15

  • orcio
  • orcio Avatar
mam takie coś i sprawdza się :kij: polecane przez producenta akumulatora

www.stef-pol.civ.pl/produkt.php?idproduktu=37
Ostatnio zmieniany: 12 lata 6 miesiąc ago przez orcio.
Temat został zablokowany.

Odp: Ladowarka 12 lata 6 miesiąc ago #16

  • Kostass
  • Kostass Avatar
Majki tez tak myslałem .. do ubiegłego roku , kiedy to pieknego styczniowego poranak dostałem info od Garfielda ze pada bateria . Jak wrociłem do domu to bylo juz pozamiatane . Napiecie spadło do 4,5v . Ładowanie inteligentna ładowarka pozniej juz mniej inteligentna ale za to mocneijsza nic nie dało . Dopiero kumpel podpiłął ją pod profesjonalny prostownik i bateria ruszyła i jak na razie działa bez problemów . Poniewaz mam alarm to torche to żre pradu dlatego nawet w sezonie w tygodniu jak nie jezdze podaczam baterie pod ładowarke . Zeby sobie ułatwic zycie podłaczyłem pod klemy kabelki z gniazdkeim wiec podłaczenie ładowarki to tylko zdjecie siedzenia i podpiecie sie pod instalacje . Moze jak nie masz w moto dziwnych ustroistw i trzymasz w ciepłym garazu to strat nie ma . Ja w kazdym badz razie w zimie bede podładowwał baterie .
Temat został zablokowany.

Odp: Ladowarka 12 lata 6 miesiąc ago #17

  • majkelpl
  • majkelpl Avatar
  • Offline
  • Prawdziwy Raider
  • Pędzacy na Waldku
  • Posty: 4608
  • Otrzymane podziękowania: 79
  • Oklaski: 9
Nie wiem jak Wy, ale jak ja 3 lata temu kupilem nowe aku to moto stoi cala zime bez doladowywania i odpala od pierwszego zakrecenia.
Wydaje mi sie ze to chwyt reklamowy z tym podtrzymywaniem caly rok aku i kupowaniem ladowarki.
No i poza tym .... ktory z Was nie odpala w zimie moto aby go "przepalic" i posluchac jak pieknie gada :g: :hej:
WRS OG: 11
Wild Star 1600
Raider xv 1900
Temat został zablokowany.

Odp: Ladowarka 12 lata 6 miesiąc ago #18

  • kiwak
  • kiwak Avatar
ale moment: Żwirkowy jest tylko do motocykli z zastrzeżeniem:
"
przeznaczony do ładowania akumulatorów motocyklowych wszelkiego typu(do poj. 750 cm),
"
To też trzeba wiząć pod uwagę i rozważyc...

Z opinią że do wszystkiego jest do niczego się w tym przypadku nie zgodzę... Nie żebym bronił produktu...
Temat został zablokowany.

Odp: Ladowarka 12 lata 6 miesiąc ago #19

  • kiwak
  • kiwak Avatar
pewnie tak.

ale: obudowa 'żwirka' trochę słaba, do przemysłowych zastosowań się chyba nie nadaje (podeptać szkoda). Gwarancja też pewnie krótsza.
Kwestia kalkulacji do czego i za ile... Masz dużo racji Night...
Temat został zablokowany.

Odp: Ladowarka 12 lata 6 miesiąc ago #20

  • NightRider
  • NightRider Avatar
Jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Żwirka propozycja jest lepsza no i cena. Dziś ją zamówiłem.
Ostatnio zmieniany: 12 lata 6 miesiąc ago przez NightRider.
Temat został zablokowany.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.043 s.
Zasilane przez Forum Kunena