UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Akumulator

O:Akumulator 13 lata 11 miesiąc ago #1

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
O tym jak bardzo ważne są te informacje przekonał się Mario w drodze na łódzki bazar.Podczas jazdy padł mu aku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Akumulator 13 lata 11 miesiąc ago #2

  • Janors
  • Janors Avatar
Moje doswiaczenia z akumulatorem.
W zeszłym roku na poczatku sezonu padł oryginalny Yuasa YTX20L-BS.

W TYM SKLEPIE

sklepcentra.pl/sklep/akumulator-motocyklowy-yuasa-ytx20lbs-p-66.html

kupiłem nowy, naładowany ale nie zalany akumulator. Był dołączony nabój z elektrolitem, który nałozyłem na otwory cel i po około 20 minutach elektrolit spłynąl w całości do akumulatora, potem zgodnie z zaleceniami sprzedawcy
odczekałem aż przestało być słychać syczenie z cel, trwało to około godziny a poźniej załozyłem zaślepkę cel dołączoną do akumulatora.
To cała procedura.
Firma od której kupiłem w/w akumumlator dołaczyła gratis automatyczna ładowarkę , która mozna tez kupic u nich
oto link
www.sklepcentra.pl/sklep/ladowarka-automatyczna-2v6v12v-p-280.html?osCsid=4fb3e70027c59ecc1c251f1d8685db8c


To wszystko, ale wazne informacje również otrzymałem.

Otóż nasze akumulatory nie powinny być ładowane żadnymi innymi prostownikami jak tylko automatyczne ładowarki! W okresie tzw. martwego sezonu moze ona być podpięta na stałe do (wymontowanego z motocykla) akumulatora. ładowarki te działają tak jak regulator napiecia, ładuja akumulator po czym gdy rozpoznaja ze jest w pełni naładowany wyłączaja prąd ładowania i tak w kółko. Nie ma więc obawy ze cos sie złego stanie.

Mozna też naładowac go do pełna i raz na miesiąc, połtora czynność powtórzyc. Bezwzglednie jednak trzeba akumulator na zime z motocykla wymontowac i przechowywać w temperaturze około 15-20 st celsjusza.

Napięcia:
w pełni naładownay akumulator powinien pokazać napięcie pomiedzy 12,8- 13V.
Jezeli napiecie mierzone jest niższe od 12,8V akumulator nalezy doładować.
Napiecie 12V lub mniejsze oznacza ze akumulator konczy swój zywot!

Mam nadzieje, ze te informacje beda dla was pomocne,

:butt: :moto:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Akumulator 14 lata 2 tygodni ago #3

  • Janors
  • Janors Avatar
Witaj Piter, moj kumpel dosiada electre z 2006 roku, tez mu padł aku ale z jego wlasnej wiony i kupił w Yuasie za 650 zeta, ale zato prad rozruchu ma 540A!! A potrzebuje dobrego pradu bo ma głowice Srimin Eagle i pojemnoisc cos okolo 1900 cc, co do forum to dla kolegow mam link do strony zaufanej firmy z poznania, sprzedaja Yuase do Wild/Roadstarow za 300 zeta, ja w tej cenie dostałem jeszcze ładowareczke automatyczną , która powinno sie w okresie dłuzszego postoju doładowywać aku, oto link

sklepcentra.pl/sklep/akumulator-motocyklowy-yuasa-ytx20lbs-p-66.html

pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Akumulator 14 lata 2 tygodni ago #4

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
U mnie w sklepach za 350 zł to mogłem Yuasę kupić.Do mojego HD potrzebny jest aku 30ah jest dwa razy wiekszy niż ten do Yamahy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Akumulator 14 lata 2 tygodni ago #5

  • rober
  • rober Avatar
Dzięki Tomie za namiary , własnie kupiłem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Akumulator 14 lata 2 tygodni ago #6

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Żelowego nie kupię ze względu na swoje właściwości użytkowe. A "no name" to i są nawet za 90 zł. Tym bardziej 210 zł które dałem nie są przecież wygórowaną ceną, więc nie wiem o co chodzi? Exide w sklepie kosztuje u nas powyżej 300 zł.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Akumulator 14 lata 2 tygodni ago #7

  • Miran
  • Miran Avatar
Nie wiem Tomku gdzie ty kupujesz ale jest to chyba ekskluzywna dzielnica Bydgoszczy.
W sklepie można już kupić od 220 do 250zł troszkę więcej trzeba dać za żelowy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Akumulator 14 lata 2 tygodni ago #8

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Pytałem u nas w sklepach motoryzacyjnych to jest tak jak mówi Piter z tą małą różnicą że cena zaczyna się od 350 zł a kończy na 800 zł. Dlatego wybrałem Allegro. A i hadecji pasuje:
HARLEY DAVIDSON: XL 883cc, XLH (Sportster) 883cc, XL 1200cc, XLH (Sportster) 1200cc, FLST Series (Touring), FXD/FXST Series 1340cc, FXD Series (Dyna) 1450cc, FXST 1450cc, FLST Series (Softail) 1450cc, FXD Series (Dyna) 1570cc, FXST 1570cc, FLST Series (Softail) 1570cc
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Akumulator 14 lata 2 tygodni ago #9

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Bateryjkę można zakupić w każdym sklepie motoryzacyjnym.Wiadomo nie mają na stanie ale na zamówienie jest na drugi dzień.Ja tak zakupiłem swoją w zeszłym roku.Za Vartę AGM zapłaciłem ok 250zł.I gwarancję mam w sklepie a nie na Allegro.Na szczęście w HD-ku aku zmienił poprzedni właściciel w czerwcu 2009 bo koszt u nas to od 600 do 900 zł.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Akumulator 14 lata 2 tygodni ago #10

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Ponieważ po okresie zimowym nie jeden z nas ma problemy z akku, poniżej podaję link z allegro gdzie tanio i dobrze kupiłem bateryjkę do naszych gwiazdek:
"Kliknij tutaj"
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Akumulator 14 lata 6 miesiąc ago #11

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Wszystko zależy od miejsca garażowania.Jeśli sucho i ciepło to może zostać w motocyklu.Natomiast jeśli jest to zimny garaż to proponuję wyjąc i schować w domu,i przynajmniej raz na dwa miechy podładować.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Akumulator 14 lata 6 miesiąc ago #12

  • kudłaty
  • kudłaty Avatar
Mam pytanie czy akumulatorek na zimę wyciągać czy zostawić go na miejscu? Słyszałem wiele opinii,jedni mówią że się rozładuje przez zimę, a inni, że nic mu się nie stanie o ile nie będzie zbyt zimno.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Akumulator 14 lata 7 miesiąc ago #13

  • piter 1600
  • piter 1600 Avatar
Ja w tym roku wyjąłem oryginał,bardziej na wyrost niż z potrzeby.Czyli wytrzymał 8 lat.Nie był męczony żadną ładowarką automatyczną.Tylko raz w ciągu zimy podładowany. Założyłem Vartę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Akumulator 14 lata 7 miesiąc ago #14

  • Bogdan
  • Bogdan Avatar
No i jest porządek ,to i tu zapytam : jakie aku Polecacie do naszych Gwiazd ? "Motorek" mam już ponad rok ,2006 napisane ,że pierwsza rejestracja a na ramie pisze 2003r (trochę sobie postał w salonie w USA ) . Jaka jest przeciętna żywotność naszych bateryjek ? B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.057 s.
Zasilane przez Forum Kunena