UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie

TEMAT: Poszukuję schematu elektrycznego RS1700

Odp: Poszukuję schematu elektrycznego RS1700 12 lata 1 tydzień ago #1

  • robrob
  • robrob Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • RS 1700
  • Posty: 1171
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 9
wemar a który rocznik jest twojego RS bo po 2005 w lampie siedzi kostka do LB i trzeba tylko podpiąc i LB dostają zasilanie dopiero jak motek jest zapalony. :wild:
Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Poszukuję schematu elektrycznego RS1700 12 lata 1 tydzień ago #2

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Skończyło się na nabyciu serwisówki Clymer'a. Wychodzi "amerykański" rodowód - różnice są istotne. Jest nie tylko więcej obwodów, ale i różnią się kolory przewodów. Okazało się, że u mnie lightbar'y załącza komputer serowania zapłonem i robi to po uruchomieniu silnika. Jednocześnie wyłącza światła gdy motor zgaśnie i naciska się starter.
Schemacik przydał się też do zamontowania alarmu - mogłem to zrobić bardziej niestandardowo.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): robrob

Odp: Poszukuję schematu elektrycznego RS1700 12 lata 1 miesiąc ago #3

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Pytanie do posiadaczy XV17 - czy pod prawym dekielkiem macie mały biały przekaźnik podpięty na 4-ech przewodach? (Dwa duże od strony akumulatora i jeden mały "paluszkowy" od strony dekileka.)
Próbuję go zlokalizować na wyżej podanym schemacie, ale nie znajuję go. Jeśli taki macie, to do czego on u Was służy i czym jest uruchamiany?
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Poszukuję schematu elektrycznego RS1700 12 lata 1 miesiąc ago #4

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Dziękuję bardzo, mam ten schemat, ale niestety nie oddaje on stanu rzeczy. Co gorsze nie znalazłęm w necie nic innego.

@facio07 - masz rację trochę przesadziłem z "pruciem" :) chodziło mi bardziej o to by nie rozkręcać motocykla, ale prawdopodobnie trzeba będzie. Z różnych innych symptomów, objawień i obserwacji wychodzi mi na to, że obwód jednak działa, ale jest zamykany dopiero po ruszeniu lub po zapięciu któregoś z wyższych biegów (na 1-ce nie jest zamknięty). Będę musiał za kimś pojechać, kto sprawdzi, czy i kiedy mi się te światła zapalają.
Skąd taki wniosek? W wyniku uszkodzenia reflektora lightbar, uległ spaleniu bezpiecznik, który na 100% był sprawny, zatem w obwodzie musiało się pojawić napięcie, czyli, że przekaźnik został jednak wysterowany.
NO nic, trzeba pójść i poszukać drugiego końca kabelka - mam zamiar wymienić świece, zatem i tak odsłonię sporą część wiązki, po zdjęciu baku.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Poszukuję schematu elektrycznego RS1700 12 lata 1 miesiąc ago #5

  • Nasedo
  • Nasedo Avatar
To jest schemat do 1600 ale jak rozmawiałem z Krzychem to powinno być to samo


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Poszukuję schematu elektrycznego RS1700 12 lata 1 miesiąc ago #6

  • facio07
  • facio07 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 0
W takim razie więcej Ci nie pomogę...musisz poszukać innego wyjścia nie ma.Z tym pruciem to przesadzasz.Wystarczy oblukać kierunek w który przewód biegnie i przy najbliższym wyjściu z wiązki go odszukać i tak po nitce do kłębka.Przecież cała instalacja nie jest zaizolowana.
Może ktoś ma moto z taką instalacją.
avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Poszukuję schematu elektrycznego RS1700 12 lata 1 miesiąc ago #7

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Miernik mam, a na prądzie też się znam. Chodziło mi tylko o to, gdzie mogę się spodziewać wyłącznika i nie pruć do tego instalacji, czy rozbierając pół motoru.
Jak nadmieniłem, wszystkie przewody wchodzą w wiązki, zatem nie jest to instalacja dokładana, ale fabryczna. A skoro na sterowaniu przekaźnikiem jest jeden koniec przewodu biało-czarnego, to gdzieś musi być i drugi koniec.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Poszukuję schematu elektrycznego RS1700 12 lata 1 miesiąc ago #8

  • facio07
  • facio07 Avatar
  • Offline
  • wie gdzie gaźnik
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 25
  • Oklaski: 0
Ja mam schemat,ale żadnych dodatków tam nie ma (z klymera).Sterowanie możesz łatwo sprawdzić.Jeżeli wiesz które przewody są sterujące.Jeżeli masz plus,to drugi kabelkiem zwierasz do masy i powinno zadziałać(sterowanie masą).Może być sterowanie plusem ,wtedy masa jest podłączona na stałe,a napięcie przychodzi z włącznika sterującego.Najlepiej kupić miernik uniwersalny za parę groszy i bez większego problemu za pomocą omomierza znajdziesz wszystkie przewody.Musisz poszukać gdzie przewody lecą,innego wyjścia nie ma.Może gdzieś masz włącznik ukryty. allegro.pl/ag102-profesjonalny-miernik-lcd-multimeter-dt9205a-i2192748249.html
avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Poszukuję schematu elektrycznego RS1700 12 lata 1 miesiąc ago #9

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Poszukuję schematu RS1700 w wersji AMV - zawiera podobno wrysowane dodatkowe obwody do akcesorii dodawanych seryjnie. Chodzi mi o obwód zasilania lightbar'a. "Prześwietliłem instalację od bezpiecznika po żarówki i tu wszystko jest OK. Zasilanie idzie przez przekaźnik i tu zaczyna się problem - do przekaźnika dochodzi +12V "robocze" i "sterujące", ale obwód sterujący nie jest zamykany. Wychodzi przewodem białym z czarnym paskiem i ginie w wiązce, której nie chciałem pruć. Wygląda na to, jakby obwód był zamykany jakimś wyłącznikiem lub czujnikiem. Tego pierwszego nigdzie nie ma, drugiego nie mogę znaleźć - nie wiem czy jest, ale coś musi obwód zamykać. Pierwotnie sądziłem, że może do zamknięcia obwodu potrzebne jest zamknięcie nóżki lub wbicie biegu ale nic z tego nie działa. Przekaźnik jest sprawny.
Obwód zasilania lightbarów wygląda na fabryczny.
Spotkał się ktoś z takim problemem? Jakieś pomysły do sprawdzenia?
Jeżdżę, bo lubię :)
Ostatnio zmieniany: 12 lata 1 miesiąc ago przez wemar.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.043 s.
Zasilane przez Forum Kunena