UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zgodnie z Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy "Prawo Telekomunikacyjne" (DU z 21.12.2012, poz. 1445) informujemy, że serwis yamaha-star.pl wykorzystuje pliki cookies. Odwiedzanie serwisu jest jednoznaczne ze zgodą używania przez nas „ciasteczek”. W każdej chwili możesz jednak zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć cookies, lub opuścić serwis.

www.Yamaha –STAR.pl

Forum

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Secret Key Zapamiętaj mnie
Uwaga na wpisy. Wszystko jest pod kontrolą
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Kto ma konto na roadstarraider.com ?

Kto ma konto na roadstarraider.com ? 11 lata 1 miesiąc ago #1

  • Yarry
  • Yarry Avatar
  • Offline
  • świeżak
  • Posty: 26
  • Oklaski: -1
Właśnie jestem drugi raz na formum po długiej nieobecnoćsci Coś nie mogłem się logować
Wracając do tematu
zarejstrowałem sie u nich ale czekam na aprobatę
Before you can login and start using the forum, your request will be reviewed and approved. When this happens, you will receive another email from this address.


W sprawach technicznych zobaczcie roadstarclinic.com/
YARRY
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kto ma konto na roadstarraider.com ? 11 lata 1 miesiąc ago #2

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Na moich ciasteczkach się nie upasą, bo większość traci strawność, wraz z zamknięciem okienek.
Zasugerowalem jedną z możliwości. Żeby było śmieszniej, ja swoją infekcję załapałem, próbując zainstalować program z płyty dołączonej do miesięcznika informatycznego. Płyta była czysta, ale instalator połączył się z netem i ... zassało. NODE od razu wyrzucił komunikat i zablokował działanie, ale okazało się, że coś przedarło się przez "dziurkę od klucza".
Teraz jeśli coś mam zainstalować, to najpierw sprawdzam na wirtualnej maszynie.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kto ma konto na roadstarraider.com ? 11 lata 1 miesiąc ago #3

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
jeszcze pól roku temu forum wygladało jak choinka obwieszona artykułami sexopodobnymi oraz filmami i innymi duperelami. Co do trojana to spox Wemar - u mnie na straży stoi Panda misiu który równie dobrze pracuje jak NODE32 lecz nie w tym problem. W momencie jak jesteś ogólnie medialnym adresem w świecie wklepanie na Twoj adres będzie dla dobrych Spamerów jak bułka z masłem i to bez trojana, wystarczą im codzienne konsumowanie Twoich ciasteczek he,he - jak wiesz o czym mówię!
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kto ma konto na roadstarraider.com ? 11 lata 1 miesiąc ago #4

  • Skygge
  • Skygge Avatar
Z reguły tak. W każdym temacie. Najczęściej jakieś cudowne środki na potencję lub chudnięcie. :/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kto ma konto na roadstarraider.com ? 11 lata 1 miesiąc ago #5

  • Frankenstein
  • Frankenstein Avatar
TomHal napisał:
tak jak pisał Skygge, to że Spamer wysyła z konta @agnestorebki.pl nie oznacza że jest z Polski, ba właściciel konta czyli rzekoma Agnes wcale nie musi być świadoma tego że ktoś wykorzystuje jej adres do spamowania co wcale tego nie wyklucza. /quote]

No tak Tom, tylko czy wówczas ten admin w US miałby takie informacje: IP address "79.186.122.155" is located @ Poland Zachodniopomorskie Koszalin

Z kolei jak ja wpisałem do googli, to znalazłem taką stronę www.botscout.com/ipcheck.htm?ip=86.10.130.109 i wówczas już kompletnie zgłupiałem.

Z tego co napisał mi ten admin rozumiem, że chcąc pozbyć się spamu powstałego przy próbach rejestracji, dał bana na pl. ale sądził, że zablokuje to tylko nowe próby rejestracji z tego kraju - nie spodziewał się, że w ten sposób zablokował wszystkich z tego kraju, nawet już zarejestrowanych użytkowników. Teraz chyba zrozumiał, że to żadne wyjście, bo jeżeli spamer włamie się na konto US, to przecież nie zablokuje wszystkich w stanach.


Współczuję Wam, bo widzę, że to mega problem.

Jeszcze mam ostatnie pytanie - OK, jeżeli spamerowi udaje się przejść rejestrację to co wówczas robi? Zakłada posty i wkleja reklamy?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kto ma konto na roadstarraider.com ? 11 lata 1 miesiąc ago #6

  • wemar
  • wemar Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1901
  • Otrzymane podziękowania: 135
  • Oklaski: 22
Jest też możliwy inny powód - na komputer z wymienionym kontem pocztowym został przypadkiem zaciągnięty trojan, który wykradł dane logowania i teraz mając dane logowania wysyła spam. Miałem coś takiego - pierwsze co trzeba zrobić, to przeskanowąć komputer dobrym programem antywirusowym - u mnie pomógł NODE32. Po drugie - szybko zmienić hasło do konta pocztowego.
Wredność tego trojana jest spora, bo potrafi wysyłać emaile w sposób ukryty - dopiero feedback daje jakąś informację co się dzieje, ja akurat na koncie pocztowym miałem na stałe ustawione żadanie potwierdzenia dostarczenia.
Ma też sporą aktywność - w kilka godzin wysłał ponad 400 wiadomości.
Niestety, wiele osób nie ma nawet pojęcia, ze są zainfekowani trojanem, wykradającym ich dane.
Jeżdżę, bo lubię :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kto ma konto na roadstarraider.com ? 11 lata 1 miesiąc ago #7

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
tak jak pisał Skygge, to że Spamer wysyła z konta @agnestorebki.pl nie oznacza że jest z Polski, ba właściciel konta czyli rzekoma Agnes wcale nie musi być świadoma tego że ktoś wykorzystuje jej adres do spamowania co wcale tego nie wyklucza. Ostatnio jest cholerny wysyp spamerów z Rosji, którzy używają mechanizmów łamiących nawet prywatne poczty emailowe w celu wysyłania Spamu z kont tzw. zaufanych. Jedynym zabezpieczeniem jest pożądne hasło literowo cyfrowe oraz rejestracja nowych użytkowników manualnie tak jak ja to zrobiłem. Jedynym problemem jest tylko moje konto emailowe gdzie zbieram cały ten chłam, który chce się dostac na forum a nie może bez mojego potwierdzenia. Koledzy z Anglii, tak długo jak będą się posługiwali automatenm rejestrującym tak długo też będą musieli liczyć się z Spamem z zewnatrz. LwG
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kto ma konto na roadstarraider.com ? 11 lata 1 miesiąc ago #8

  • Frankenstein
  • Frankenstein Avatar
Ps. Tom i Skygge

Mogę Was prosić o małą pomoc? Napisał do mnie administrator tamtego forum, podając przykład, skąd ma spam:

Adam,

Here's an example of what I am certain is spam from Poland that I received today.

IP address "79.186.122.155" is located @ Poland Zachodniopomorskie Koszalin

Users email address:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

User:
Velva63O

If you do a Google search on "@rentfro.agnestorebki.pl" it comes back with "stop Forum Spam"...



Co proponujecie? Chciałbym pomóc facetowi, bo znowu przyblokują mi to forum.

Ps. napisałem, że jeżeli muszą, to niech zablokują Polskę. Teraz przynajmniej wiem dlaczego. Żal, że spamer jest z naszego kraju.
Ostatnio zmieniany: 11 lata 1 miesiąc ago przez Frankenstein.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kto ma konto na roadstarraider.com ? 11 lata 1 miesiąc ago #9

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Proponuję wymianę info na priva. Klikając w ikonke przechodzisz na profil i bezpośrednio z tamtąd możesz pisać na mojego maila. Oczywiście klikasz na osobę do której chcesz pisać. (to również zasługa CB) :dobrarobota
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kto ma konto na roadstarraider.com ? 11 lata 1 miesiąc ago #10

  • Skygge
  • Skygge Avatar
Community Buildera nie używałem nigdy. Muszę się przyjrzeć....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kto ma konto na roadstarraider.com ? 11 lata 1 miesiąc ago #11

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
jak masz Captchę to chętnie skorzystam. Mam LS Registration ale wbudowana w nim Captcha nie zawsze funkcjonowała. Teraz latamy na Community Builder w skrucie CB - super rozwiązanie jednak nie odkryłem jego wszystkich możliwości - za dużo tego. Co do ilości kont to ich nie zobaczysz ponieważ wstawiłem rejestr za potwierdzeniem. Jednak nie zmienia to faktu, że zawaloną mam pocztę.
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kto ma konto na roadstarraider.com ? 11 lata 1 miesiąc ago #12

  • Skygge
  • Skygge Avatar
To, że z domeny .de to jeszcze nie oznacza, że z Niemiec.
"wykasowałem ponad 18000 kont" znaczy na forum tyle zakładają? To znaczy, że samodzielna rejestracja znów jest możliwa?

Jeśli chodzi o rejestrację na forum to można do joomli dołożyć captchę + aktywację konta mailem, u mnie to rozwiązało sprawę spamu...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kto ma konto na roadstarraider.com ? 11 lata 1 miesiąc ago #13

  • TomHal
  • TomHal Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • był Shrek 1600, Venture - a co będzie?
  • Posty: 3946
  • Otrzymane podziękowania: 110
  • Oklaski: 37
Co do Spamu to ostatnio mam nawał z Niemiec, wczoraj wykasowałem ponad 18000 kont z końcówkami .de - tragedia :oj:
Słońce to gwiazda, więc ziemia kręci się wokół niej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kto ma konto na roadstarraider.com ? 11 lata 1 miesiąc ago #14

  • Frankenstein
  • Frankenstein Avatar
Informuję wszystkich, że forum roadstarraider.com zostało ODBLOKOWANE! Otrzymałem przeprosiny i informację od admina że mieli mnóstwo spamerskich wejść z Polski. Blokując byli przekonani, że zadziała to tylko na nowych użytkowników niestety, zablokowali wszystkich.
Super!
Ostatnio zmieniany: 11 lata 1 miesiąc ago przez Frankenstein.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kto ma konto na roadstarraider.com ? 11 lata 2 miesiąc ago #15

  • Frankenstein
  • Frankenstein Avatar
:kolo:

No to by było nie ładnie.

Ale czy gościu by sprawdzał moje IP i mi pisał, że bana nie mam i by radził, żebym grzebał w ciasteczkach i go informował czy pomogło?

Mógłby po prostu nie odpisać widząc post z Polski, którą zbanowali.

Ale, z 2 strony jest to możliwe - nie sądzę, że to ja dostałem, ponieważ nie podpadłem pod ich regulamin i z nikim się nie pokłóciłem, ale rzeczywiście, ktoś z Polski mógł wejść, zrobić bagno, zbanowali go. Później np. podjął kolejne próby rejestracji, to zablokowali cały kraj. Tylko czy w środowisku motocyklowym coś takiego jest możliwe? Nie sądzę.

Szkoda by było.
Ostatnio zmieniany: 11 lata 2 miesiąc ago przez Frankenstein.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kto ma konto na roadstarraider.com ? 11 lata 2 miesiąc ago #16

  • Skygge
  • Skygge Avatar
Ban na cały kraj jest możliwy i często stosowany, zwłaszcza za oceanem.
Nie spotkałem się z tym, żeby to było "przez przypadek".
Zawsze za tym idze celowe działanie. Czym podyktowane? Ciężko zgadnąć...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kto ma konto na roadstarraider.com ? 11 lata 2 miesiąc ago #17

  • Frankenstein
  • Frankenstein Avatar
Jakby wiz im było za mało.

A w ogóle ban na cały kraj jest możliwy?

Ja myślę, że to dotyczy tylko Polaków, bo gdyby im przyblokowało Niemców lub jeszcze kogoś, to by się zorientowali, ponieważ tam jest znacznie więcej użytkowników (na ich mapie Polski zarejestrowanych widziałem chyba 3 osoby z naszego kraju)


A zatem wyjście jest jedno. Jeżeli komuś, kto zna dobrze angielski (bo czasami lecą slangiem) i też chciałby mieć tam konto, się zechce, to niech się zarejestruje na którymś z ich siostrzanych forum (np. www.yamahastarstryker.com ) i też skrobnie do admina w sprawie blokady zrobionej na stronę www.roadstarraider.com . Co dwa głosy informujące o bug'u to nie jeden.

Ps. Nie zachęcam nikogo do przechodzenia na inne forum (nie to jest moją intencją), ale np. na samym oglądaniu zdjęć ich motocykli spędziłem chyba ze 3 popołudnia. Niektóre były zrobione bez gustu, ale kilka rozwiązań było fantastycznych i zainspirowały mnie. Im się z kolei spodobały moje sakwy z DRP. Poza tym jest mnóstwo porad i trickow związanych z Radkami i Raiderami. Dla ważne mnie było to, że Raidery w naszym kraju są jeszcze mało popularne a tam jest ich jak mrówków i opisane chyba wszystkie możliwe przypadki napraw, awarii i ulepszeń.

Pozdr
Fr.
Ostatnio zmieniany: 11 lata 2 miesiąc ago przez Frankenstein.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kto ma konto na roadstarraider.com ? 11 lata 2 miesiąc ago #18

  • Cuba
  • Cuba Avatar
Wchodząc przez komputer służbowy przez niemiecki serwer wszystko ok
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kto ma konto na roadstarraider.com ? 11 lata 2 miesiąc ago #19

  • Sebastiantdi
  • Sebastiantdi Avatar
robrob napisał:
może my się w złym kraju urodzili :polew:
To napewno
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kto ma konto na roadstarraider.com ? 11 lata 2 miesiąc ago #20

  • robrob
  • robrob Avatar
  • Offline
  • Stary Wyga!
  • RS 1700
  • Posty: 1171
  • Otrzymane podziękowania: 64
  • Oklaski: 9
może my się w złym kraju urodzili :polew:
Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.059 s.
Zasilane przez Forum Kunena